2013 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ahey okurken terledim hele ki izmir sıcağı nem fazla olduğu için hissedilen sıcaklık daha fazla oluyo offf 1 yıl oturdum İzmir'de yazın çıldırıyodum. Haketmiş kv. yoğurt mayalıyo sanki yazık bebişçiğe nasıl bunalıyodur yavrum :KK50:

sorma canım yaa kuzumun her yerleri isilik oldu...siz sadece popodaki pişikle uğraşırken ben bu kadın yüzünden bütün vücutla uğraşıyorum :KK43: bundan sonra çıkartmıycam odamızdan, zor görür yüzünü...çıkarttığımda da öyle verenda falan yok, ana oğlu yürüyüşe :KK66:

Siz de cocuktan sonra evliligi sorgulayanlardan misiniz?? Ben cok sorguluyorum.. Oyle mutsuzum ki :KK43:

maalesef cnm bnde :KK43: sanki eşim sadece baba.koca diil:KK19::KK19: bi arkadaş odunum yazmış ya çk haklı bnce öküzüm bile demişti aynen katılıyorum.uykum kaçtı bebiş uyuyo ama ben ağlamaktan uykumu açtım.eşim hiç anlamadı bni:KK43::KK43: çk mutsuzum. sanki sevgilimden ayrılmış gibiyim.Bebek için erken derken bundan korkuyordum işte:KK50:

Yeni nesil ana kucağıymış canım biz çok mutluyuz iki gündür onunla ama kullanım süresi ne kadar uzun olur ondan emin değilim malum barış oğlan bizimkilerin abisi aybikenin de dediği gibi biraz tuzlu

ben fisher price almıştım ama salladığı falan yok, öyle kendi çapında titreşmeye çalışıyor. bu saatten sonrada ikincisini almaya gerek var mı diye düşünüyorum, zaten 2 ay bitti bile...ama şu krafın dony hoşuma gitti, uzun dönem kullanışlı gibi

maalesef cnm bnde :KK43: sanki eşim sadece baba.koca diil:KK19::KK19: bi arkadaş odunum yazmış ya çk haklı bnce öküzüm bile demişti aynen katılıyorum.uykum kaçtı bebiş uyuyo ama ben ağlamaktan uykumu açtım.eşim hiç anlamadı bni:KK43::KK43: çk mutsuzum. sanki sevgilimden ayrılmış gibiyim.Bebek için erken derken bundan korkuyordum işte:KK50:

üzme kendini böyle...bunların hepsi geçici, bak göreceksin çok kısa bir süre sonra nasıl değişecek :KK66:
biz artık odaları bile tamamen ayırdık, ev arkadaşı modunda takılıyoruz...sen hiç canını sıkıp kendini de yavrunu da üzme..gerçi şu da bir gerçek ki odunluk y kromozomunun bir parçası, nekadar yontsak da malzeme odun sonuçta :KK66:

kim geziyor kim totosunun üzerinde oturuyor bende hepsi karıştı
yolu bitirmişlere geçmiş olsun, çıkacaklara da hayırlı olsun...benim yerime de gezin dolaşın

üzme kendini böyle...bunların hepsi geçici, bak göreceksin çok kısa bir süre sonra nasıl değişecek :KK66:
biz artık odaları bile tamamen ayırdık, ev arkadaşı modunda takılıyoruz...sen hiç canını sıkıp kendini de yavrunu da üzme..gerçi şu da bir gerçek ki odunluk y kromozomunun bir parçası, nekadar yontsak da malzeme odun sonuçta :KK66:

elimde değil ki...biliyorum geçecek.. ama şu an özür dilemesini gönlümü almasını istiyorum. ne safım demii:KK43: horlayarak uyuyodur kesin:KK47: şafak 3 anneme gideceğim 10gün kalma planım var orada kafam dağılır inş.

bari gidimde diğer odada yatmaya zorliim kendimi belki dalarım uykuya..iigeceler Aybike ilgin için teşekkürler.....

elimde değil ki...biliyorum geçecek.. ama şu an özür dilemesini gönlümü almasını istiyorum. ne safım demii:KK43: horlayarak uyuyodur kesin:KK47: şafak 3 anneme gideceğim 10gün kalma planım var orada kafam dağılır inş.

yok kuzum, o senin saflığın değil bunların öküzlüğü...dua edenlim de oğlanlar babalarına benzemesin :KK66:
ne güzel işte, dediğin gibi kafan dağılır..hem biraz özlesin bakalım aklı başına gelsin :KK66:

Geçmiş olsun dileklerinde bulunup üzüntümü paylaşan herkese çoooook teşekkürler.hiçbirimiz hiç böyle şeyler yaşamayalım inşallah.IVY'cim puset dediğim şu araba koltukları,belki ismini bende yanlış biliyor olabilirim ama Melis'imi düşürdüğüm zava zingo araba koltuğu yani.bide bir arkadaşım yüzdeki sivilce gibi şeyleri sormuş,benim kızımdada var ve bazen kaybolup bazen tekrar alevlenip kızarıyor.doktor normal olduğunu,geçeceğini söyledi.bebeklerin çoğunda olurmuş yeni doğan aknesi ama şöyle bir durum var,yalnızca anne sütü alan bebeklerde çabuk geçerken anne sütü+mama alanlarda uzun sürebilirmiş.ben malesef mamada vermek zorunda kalıyorum çünkü yetmiyor sütüm.2 gün önce göğüslerimden süt sızar duruma gelip merak edip sağdığımda 110 cc ancak çıktı ki ilk defa o kadar birikmişti.bir kere daha sağmıştım 15 gün önce o zaman 25cc zor doldu.hala üzülürüm buna ama çok şükür hiç yok değil en azından.Beklebekle'cim,şu aralar yükümüz biraz ağır be canım,çocuklarımıza alışmaya çalışırken yorulup yıpranıyoruz biraz ve tahammülümüz azalıyor,gör bak bir düzen kurup gevşeyelim eşinle de aranız düzelir.ben yetişebileyim zamana diye koşa koşa yapıyorum herşeyi.bir gün birine kapıyı memeler ortada açıcam ondan korkuyorum.havluyu atmak yok hemen!!!!!!

Sağdığın sütle bebeğin emmesi arasında dağlar var ama
Ben mesela bi göğüsten şimdiye kadar en fazla 60sağdım elimle
Düşün yani en fazla diom
Ama oğluma şimdiye kadar sadece anne sütü verdim
Ve kilo alımı gayet ii
Ben inanıom ki bebeğim Emince bunun kat be kat fazlasını emio

Bi arkadaş da yazmış emdikçe artar die
Sen sürekli bebeğini emzirmeye ya da sağmaya devam et mutlaka Cnm

Canım sıkma canını , o odunlar zamanla yontulur , bebek onu olgunlastırır elbet
bizim kadar hassas değiller malesef, annene gidersin ohh mis, annende yardımcı olur biraz kafa dağıtırsın

Bizde eşimin memleketine geldik
Yarın dayısının oğlunun kınası var , gitmesem ayıp olurmuş
Allah tan sadece kadınlara , emzirme önlüğü ile rahat emzirebilirim ve elbisemin icine zor girdiğim icin herhangi bi kazada daha az rezil olurum :KK1:
elbiseme sadece girebiliyorum , oturma işi biraz sıkıntılı :KK1: insallah karanlık bi ortam olur :KK1:
Bayram gunü evlenilir mi yaa

Geçmiş olsun dileklerinde bulunup üzüntümü paylaşan herkese çoooook teşekkürler.hiçbirimiz hiç böyle şeyler yaşamayalım inşallah.IVY'cim puset dediğim şu araba koltukları,belki ismini bende yanlış biliyor olabilirim ama Melis'imi düşürdüğüm zava zingo araba koltuğu yani.bide bir arkadaşım yüzdeki sivilce gibi şeyleri sormuş,benim kızımdada var ve bazen kaybolup bazen tekrar alevlenip kızarıyor.doktor normal olduğunu,geçeceğini söyledi.bebeklerin çoğunda olurmuş yeni doğan aknesi ama şöyle bir durum var,yalnızca anne sütü alan bebeklerde çabuk geçerken anne sütü+mama alanlarda uzun sürebilirmiş.ben malesef mamada vermek zorunda kalıyorum çünkü yetmiyor sütüm.2 gün önce göğüslerimden süt sızar duruma gelip merak edip sağdığımda 110 cc ancak çıktı ki ilk defa o kadar birikmişti.bir kere daha sağmıştım 15 gün önce o zaman 25cc zor doldu.hala üzülürüm buna ama çok şükür hiç yok değil en azından.Beklebekle'cim,şu aralar yükümüz biraz ağır be canım,çocuklarımıza alışmaya çalışırken yorulup yıpranıyoruz biraz ve tahammülümüz azalıyor,gör bak bir düzen kurup gevşeyelim eşinle de aranız düzelir.ben yetişebileyim zamana diye koşa koşa yapıyorum herşeyi.bir gün birine kapıyı memeler ortada açıcam ondan korkuyorum.havluyu atmak yok hemen!!!!!!

Ah canim sagol.. Ben de evde kosuyorum resmen ams gucum azaldi hele ki dun uykuya gecisimiz 3saati buldu, 3saat emzirdim salladim cok sukur yavrum kucagimda ama bunun yaninda kocamin da ysnimda olmasini beklerdm :KK43:

Canım evlenmeseydin de keske evlenseydim diye düşünecektin, evlensem nasıl olurdu diye düşünecektin. bak Allah'a şükürki bir meleğin oldu.olmaz insallah ama evliligin kötü olsa bile meleğin sana bu evliliğin en büyük katkısı .
Hem bu ilk zamanlar zor , sabır tahammül kalmıyor , bak bebis biraz büyüsün daha rahat edeceksin , moralin tahammülün de artacak
Hemde bazı seyler kader , yaşanacak olan seyler yaşanıyor , önüne geçilmiyor
Birde hersey ilk günkü gibi olmuyor, zamanla sende esinde evliliğe , cocuğa alışıyorsun ,olgunlaşıp büyüyorsun, esinde boyle kalmaz zamanla daha iyi olur insallah , henüz babalığın farkında degil , düzelir umarım sıkma canını
Benim esimin ilk evlendiğimiz haliyle şimdiki Hali arasında iyi yonde cok fark var, zaten boyle olmasa 3 cocuk yapamazdim

Yalova'cım 1-2 sayfa önce fikriye bi yazı paylaşmış , süt yapımı gözyaşı gibidir , ağladığında gözyaşı hemen geldigi gibi süt de bebek emdikce oluşur hemen üretilir diyor, oyuzden sağınca az çıktı diye düşünme , benim sütüm yetiyor ama belki bende sağsam az çıkacak , çıkan miktar tam bi kriter degil süt miktarı icin

Bu arada Fikriyecim paylaştığın yazı cok guzel ve yararlı oldu sagol

Umarim degisir canim cunku bu halde nParim bilmem. Cocuk olmadan once 3cocukbyspcsm diodum ama simdi mecbur bi kardes daha, 3. Mechul... Of off bunaldim ve cok yorgunum. Ailemden uzak evlendim oyle pismanim ki. Bunaldigimda atlayip anneme gidememek cok koyuyo. En buyuk pismanligim benim.

Benim esim her ise cok yardimcidir ama bugun fotograf cekicem diye bizi anneme birakti, kendi gitti eminonune taksime 2 saat gezdi. İtiraf ediyorum kiskanclktan geberdim. Annemi cok ozlemis olmama, ve orada olmaktan cok mutluluk duynama ragmen bikac gun trip atmayi dusunuyorum :)))))

Canim benim alintiya aldim saniyodum almamisim dunden beri. Geçmişler olsun...

Keske annem yakinimda ayni sehirde olsaydi da ben de senin gibi gidebilseydim:KK43:e

Canım Allah kolaylık versin , gecmis olsun .
Hayırlı yolculuklar , insallah sagsalim kolayca gidersiniz, guzel bi Bayram geçirirsiniz
Gaz sancısı zor , insallah bi an önce atlatir İnci, ayrıca birde bademiniz var o da ayrı sorumluluk, iki cocuğun var gibi.

İnsan herseye adapte oluyor bi süre sonra , birde bebekler büyüdükce ağırlığı kalmıyor , tabi ozaman baska seyler çıkıyor ama bence enzor bu ilk 6 aylık donem
2. bebegim cok zor bi bebekti , uyusun diye ayagimdan indirmezdim, hala da uyumuyor , cok sukur 3. Bebeğim maşallah diyim melek gibi, Allah bir zorluktan sonra kolaylık veriyor heralde :KK1:

Himm anladım Meltemcigim rahat etmek icin 3 cocuk yapmalıyız :)

Biz geldik güzel ve sabırlı annişler yarın yolculuk var biZimde ben daha çanta hazırlıcam iki gündür yallı gibi geziom :)))sizi takip ediyorum ama eşlerle ilgili sıkıntılardan bahsedilmiş bugün bizde ufak bi atraksiyon yaşadık avmye gitmiştik dönüşte Kaan çok huysızlaştı kucağımda geldi emerek yol boyu kan tee içinde kaldık ikimizde eve gidince hemen yıkayalım dedim eşime tamam dedi eve geldik çocukla ben çıktık onada eşyaları al gel dedim çocuk terli yıkanması lazım isilik olcak yoksa ben çıktım eve suyunu şampuanını ıvırını Zıvırını hazırladım bekliyorum adam gelsin die yok gelmio ha geldi ha gelecek yarım saat geçti tel başıma yıkayamıyorum çok ağlıo yıkıyor ortalığı illa biri ellerinden tutacak arayamıyorum nerdesin die çünkü telefonda arabada camdan görünen bi yerde değil araba anahtar dahi yok kapıyı açık bırakıp çıksam da seslensem çocuğu bırakamıyorum sardım battaniye ye atletle çıktım dışarı adam arabaya uğraşıyor seslendim döndüm içeri. geldi özür diliyor aşkım unuttum ben Kaan'ı yıkayacağımıZı dedi tamam dedim ama Zor tuttum kendimi ağlamamak için o kadar kızdım ve kırıldımki sorumluluktan bi haber olup orda kafasına göre arabaya uğraşmasına ya insan çocuğunu yıkayacak olmayı nasıl unutur sonra kendisi de çok üzüldü kötü bi niyetle yapmıyor biliyorum ama bunalıyorum

Unutkanlara bi tane daha.. Allah sabir versin canim sana da :/

bende kocacığımla değil ama kv ile tartıştım bugün :)
ama ne tartışma, daha doğrusu ben bağırdım o dinledi..sinirden elim ayağım titredi, ayların birikimi tabi
tam bidaha elimi sürmem çocuğa dedi, bende evet lütfen sürme bu çocuk benim çocuğum dedim çıktı odadan
kızlar sonradan kendimi tanıyamadım, nasıl şiştiysem içimdeki canavar ortaya çıktı :))

Ogluna hemen yetistirmesin bu kadin bana bagirdir diye?? Bizimki herseyi yetistirir de..

Yalova çım çok geçmiş olsun Allah korumuş meleğini.

Arasta ellerine sağlık çok güzel olmuş örgüler en kısa zamanda ida nın üstünde foto bekliyorum

Bana gelince yine telefondan takip mod on piff telden yazmak çok zor yaw.

Yolculuk berbattı kızım bütün yol boyunca ağladı uyumadı yemedi içmedi arka koltukta delirdim. Eşime sen geç arkaya ben kullanayım dedim işine gelmedi canım çıktı resmen 4 saatlik yolu 7 saatte geldik yolda süt sağmaya değinmiyorum bile. Saat gece 11 oldu ben süt sağıyorum içerde eşim gelmiş hadi işin bitmedi mi uykm geldi yatıcam dedi ki ne kadar yorgun olduğumun farkında ağzına yüzüne patlatcaktım zor durdum!!! Neymiş 7 saat araba kullanmış tabi ben yatarak uçarak geldim o yolu. Adam yattı bana kızı doyurmak pompa parçalarını steriletmek yerleştirmek kızı giydirmek ve uyutmak kaldı adam fosur fosur uyurken şuan onu gırtlakmamk için zor duruyorum!!! Ana evine gelince odunluğu çıktı resmen şoklardayım!!!!

Erkekler annelerinin yaninda degisiyor o kesinn.. Allah kolaylik versin canim :/

izmirin güneşli bir pazar öğleni, paşayı verendaya çıkarttım güneşlensin diye...herzamanki gibi bizimki aldı kucağına hemen annem diye sevmeye başladı. benden bahsederken de annesi demiyor ismimle hitap ediyor. ya sabır çekiyorum
yine kıyafete taktı. yaa hava 26 derece...kolsuz body giydirmişim, üzerine uzun kollu penye, onunda üstüne yelek, sırf kv laf etmesin diye...kucağımda biz oynarken gelmiş polar battaniye sarıyor üstüne. napıyorsun dedim, üşütecek çocuk diyor. ama ben bu arada askılıyla, hava o derece yani...yavrumun ensesi boynu kalın giydirmekten isilik oldu, 4 gündür krem kullanıyorum. eczacı kız da yanında söyledi giydirme böyle diye
al nasıl bakacaksan nasıl saracaksan sar dedim yavrumu verip üst kata çıktım. zaten sinirim o an zirve yaptı, kendime kızdım niye bıraktım diye. hiç bişey olmamış gibi 2 saat boyunca kucağında gezdirdi bahçede. sonra gelmiş yatak odasına, altına yaptı bu diyor. yaptıysa değiştir dedim yüzüne bile bakmadan. ben sana yardım etmeye çalışıyorum dedi, orda koptum :KK43: yavrumu sarıp sarmalamak bana yardım etmek değil, çocuğun heryerini kızarttın dedim. ama üşütecek diyor hala...hasta olacaksada ben hasta ederim, bu çocuk benim artık karışma bize yeter dedim..ama ellerim nasıl titriyor, bi baktım bağırarak kuruyorum cümleleri :)
ama öncesinde gazı eşimden aldım, yoksa cesaret edemezdim :KK66: o da "ne söylemen gerekiyorsa söyle, bu çocuk onun değil bizim çocuğumuz" dedi....böyle zamanlarda kocama birkez daha aşık oluyorum :)))

Vay arkadas boyle diyebilen kocalar da mi var yaaaa helallllllll onnce sana sonra kocana!

X