2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
8+1deyim bulantılarım azaldı. Gerçekten de uzun süre aç kalınca daha çok midem bulanıyor. Şuana kadar 3 kilo verdim ama Eee mecburen sık yiyorum gelsin kilolar artık :p

8+1deyim bulantılarım azaldı. Gerçekten de uzun süre aç kalınca daha çok midem bulanıyor. Şuana kadar 3 kilo verdim ama Eee mecburen sık yiyorum gelsin kilolar artık :p

bende 8+0 ım inş.bulantım azalır benimde.Bende sürekli meyve yiyorum boşkaldığı anda bulanıyor :KK43:(

bende 8+0 ım inş.bulantım azalır benimde.Bende sürekli meyve yiyorum boşkaldığı anda bulanıyor :KK43:(

Ben hiç meyve hiç tatlı şeyler yiyemiyorum acaba bu tatlı tuzlu istekler gerçekten cinsiyeti belirliyor mu ki bir ay sonra öğreniriz inşallah :)

Ben hiç meyve hiç tatlı şeyler yiyemiyorum acaba bu tatlı tuzlu istekler gerçekten cinsiyeti belirliyor mu ki bir ay sonra öğreniriz inşallah :)

canım bende tatlı yemiyorum tuzlu ekşi meyveler ama ilk 3 ayda genelde tuzlu istenirmiş pek belirlemiyor bence haziran gibi öğreniriz inş.

canım bende tatlı yemiyorum tuzlu ekşi meyveler ama ilk 3 ayda genelde tuzlu istenirmiş pek belirliyor bence haziran gibi öğreniriz inş.

Inşallah hayırlısı artık ya. Ben perşembe günü doktora gideceğim sen ne zaman gideceksin ?

slm bu gün randevu için doktoru aradım 20 mayısa verdiler o zamana kadar nasıl beklicem offf... aranızda ankarada olup bana doktor önerebilecek arkadaşlar varmı

merhaba kızlar, bugün de tsh için endokrine gittim, ilaca 1 ay devam etmemi söyledi ve mutlaka iyotlu tuz kullan dedi, cumartesi aynı hastanedeki dahiliye doktoru da kaya tuzu kullan dedi ama bu doktor da kaya tuzunda iyot yok diyor. yani tiroid sorunu olanlar mutlaka ama mutlaka endokrine gitsin dahiliyeye değil

merhaba kızlar, bugün doktora gittim, çok şükür kalp atışını gördük ama maalesef tsh için dahiliyeye yönlendirdi. o da tiroid ultrasonu çektirdi ve ilaç yazdı 1 ay kullanacağım ayrıca pazartesi de endokrine randevu aldım ona da göstereceğim bakalım ne olacak
canım hayırlı olsun kalp atışlarınız. biz de cmrtesi günü kontroldeydik çok şükür duyduk, şimdilik herşey yolunda gibi ama kesenin çevresinde kan göründüğünü söyledi dr.um olası bi kanamaya karşı jel verdi alttan kullanmak üzre.
inşallah hepimiz için sağlıkla hayırlısıyla geçer bu süreç. buarada tiroid için bi tehlike oluşturup oluşturmadığını sorcaktın bişey dedimi dr? erken önlem alındığı için allahın izniyle bişeycik olmaz. benim dr da baktı oo yüksek çıkmış dedi cuma günkü kan sonucuna da bakıp hmm ii düşmüş dedi... buarada benim tiroid dr.um da iyotlu tuz kullanın diyor...

merhabalar herkese..

birkac gündür giremedim. mide bulantı ve kusmalarım had saffaya ulasınca bir bardak dahi su içemediğimden dolayı doktorum bir gece yatış verip serum takviyesi yaptı. su an iyimiyim diye sorarsanız birsey değişmedi hala cıkartıyorum ama en azından su içebiliyorum. beni hasta gördükçe oglumun düşkünlüğü daha da arttı sürekli yanımda 2 yasından sonra geceleri benimle uyumaya basladı.. anlayacagınız teyzeleri bu yeni gelen afacan bizi biraz zorlayacak:)) ama altıüstü 9 ay Allah oğluma ve yeni bebişime saglık sıhhat versinde ben hiç şikayetçi değilim. eşim saolsun sürekli ama bak salıklı demekki gelişiyor demekki bulantıların var diyor. bende duydukça mutlu olup şükrediyorum. ama yine de hepinizden dua istiyorum bir an önce kendime geleyim kendim için diilde oglum için isityorum cocuk sefil oldu yazık..:))
oo kıyamam ona.. allah şifa versin canım, allahım bu günlerimizi aratmasın....

Canim Allah yardmcin olsun.. Heleki biz ikinciye hamile olanlar icin zorlanma derecesi 2 kat artiyo ilgilnmemiz gereken cocuklarmz oluyo ve kndmize bile yetemzkn, yetmye calisiyoruz aslnda:) sayili gunler olsun gecer :)
Kizlar bide bnm kahverengi lekelenmem olmustu ya dun solemstm bnm gibi bunu yasayan arkadaslarn ne kdr surdu dinleniyim dedim bi muddet ama uzun surer mi ondan da korkuyrm.. Daha onceki hamilileligmde kanama gecirmstm ve 1 ay boyunca sirtustu yatmk zorunda kalmistm insallah ayni seyleri yasamam cunku cocugum var ve bnm ole bi luksum yok su ara
canım bende de lekelenme oldu ayrı ayrı 3 4 gün süren.progestan verdi dr ve geçti çok şükür, bol bol su iç canım ve dinlenmeye çalış ben evi bırakmış durumdayım çok huzursuz ediyo işlerimi istediğim gibi yapamıyor olmak ama daha önce bi düşük yaşadığım için bol bol dinleniyorum

Gunaydin kizlarrrr benim bulantilarim daha baslamadi. Korkuyorum ters giden bisey yoktur insallah :KK43:(( sadece halsizlik var bide cok yiyorum gogusum sgrio baskada bisey yok ...
canım dr. ben de sordum hiç bulantı kusma yok normal mi diye, herkeste olmuyor çok normal dedi, benim eşimde de olmamıştı dedi :)

kızlarr günaydın dün başımaaa bir olay geldi ve çok tedirginim. hava almak için dışartı çıktık eşimle kahvaltı etmek için ben hamak görünce dsyanamadım oturdumm meğer ipi gevşekmiş açıldı ve benn yere oturdum :KK43: sonra tabii moralim bozuldu :KK43: eve geldik biraz sızılarım oldu ama herhangi bir kanama leke falan yok. dün gece de çok ağrısız uyudum ve hala öyleyim. normalde sancım olurdu ara araaaa hiç bir belirti yok. siz bu duruma ne diosunuz? yarınnnn doktora gidicem amaaa gitmeden önce sizede bi sorayım dedimm :KK43: offff yaa
geçmiş olsun canım kanama olmadıysa içini ferah tut. bi tanıdığım iş dönüşü minübüsten düşmüştü ve kanaması olmuştu ama bebişine bişeycik olmadı çok şükür şimdi kucağında tosuncuk...

Kızlar hamiş hamiş tatile gidicek misinizzzz ?
Biz sanırım yani inşallah gidicez.
O zamana kdr bulantılarımda geçer diye umud ediyorum.
Oğlum çok istiyor gecen sene titanic hotel lara ya gitmiştik illa tutturdu oraya gidelim diye
Onlar baba oğul eğlenir bende dinlenirim diyorum. :KK49:
oohhh valla git canım ne güzel dinlenirsin ama araba yolculuğu olcaksa sık molalar yapılması öneriliyor..

Kızlar epey yazmışsınız.Ben çok aşırı yorgunum. Bugün birden kasığıma çok şiddetli bir ağrı girdi ama 2-3sn sonra geçti. Artık şu 3 ay geçse de hepimiz bi rahatlasak.Dün gece rüyamda doktora gidiyorum ikili teste doktor erkek gibi cinsiyeti dedi ve resmen bebişimin suratını gördüm. Ama hiç bize benzetemedim. :KK1::KK1::KK1:Açık tenli geldi eşim ve ben esmerim:KK52::KK52::KK52:
hayırolsun inş :) eşim ve ben de esmerim ben de şööyle keltoş, yumoş, açık tenli bi bebişim olsun diyorum ama hayal gibi :KK9:
olsun sağlıklı olsunlar inş...

canım biz de yurt dışı turu almıştık temmuzda ona gidicez:)) ttabi doktorumuzdan onay çıkarsa:)

uçak yolculuğunu ben de sorcaktım unuttum ama okuduğum yazılarda sakıncası olmadığı yazıyor

Son düzenleme:
slm bu gün randevu için doktoru aradım 20 mayısa verdiler o zamana kadar nasıl beklicem offf... aranızda ankarada olup bana doktor önerebilecek arkadaşlar varmı

canım benım ben ankarada yaşıyorum özele gidiyorum ama doktorum cok ıyı bır bayan 29 mayıs hastanesı dr. nesrın fener tavsıye ederim

canım hayırlı olsun kalp atışlarınız. biz de cmrtesi günü kontroldeydik çok şükür duyduk, şimdilik herşey yolunda gibi ama kesenin çevresinde kan göründüğünü söyledi dr.um olası bi kanamaya karşı jel verdi alttan kullanmak üzre.
inşallah hepimiz için sağlıkla hayırlısıyla geçer bu süreç. buarada tiroid için bi tehlike oluşturup oluşturmadığını sorcaktın bişey dedimi dr? erken önlem alındığı için allahın izniyle bişeycik olmaz. benim dr da baktı oo yüksek çıkmış dedi cuma günkü kan sonucuna da bakıp hmm ii düşmüş dedi... buarada benim tiroid dr.um da iyotlu tuz kullanın diyor...

oo kıyamam ona.. allah şifa versin canım, allahım bu günlerimizi aratmasın....

canım bende de lekelenme oldu ayrı ayrı 3 4 gün süren.progestan verdi dr ve geçti çok şükür, bol bol su iç canım ve dinlenmeye çalış ben evi bırakmış durumdayım çok huzursuz ediyo işlerimi istediğim gibi yapamıyor olmak ama daha önce bi düşük yaşadığım için bol bol dinleniyorum

canım dr. ben de sordum hiç bulantı kusma yok normal mi diye, herkeste olmuyor çok normal dedi, benim eşimde de olmamıştı dedi :)

geçmiş olsun canım kanama olmadıysa içini ferah tut. bi tanıdığım iş dönüşü minübüsten düşmüştü ve kanaması olmuştu ama bebişine bişeycik olmadı çok şükür şimdi kucağında tosuncuk...

oohhh valla git canım ne güzel dinlenirsin ama araba yolculuğu olcaksa sık molalar yapılması öneriliyor..

hayırolsun inş :) eşim ve ben de esmerim ben de şööyle keltoş, yumoş, açık tenli bi bebişim olsun diyorum ama hayal gibi :KK9:
olsun sağlıklı olsunlar inş...

uçak yolculuğunu ben de sorcaktım unuttum ama okuduğum yazılarda sakıncası olmadığı yazıyor

sevindim canım düşmesine, jelini de düzenli kullan inşallah hiçbir şey olmayacak. şu an tehlikesi yok tam zamanında ilaca başlıyorsun dedi özellikle bugünkü endokrin doktoru daha da rahatlattı içimi. 1 ay sonra kontrole gideceğim. sen ilacı ne dozda kullanıyorsun? bana gece 4-5 gibi kalkıp 1 tane iç iyice emilsin kahvaltıya kadar dedi

Merhaba aralık anneleri

Hepinize hepimize bebişlerimin hayırlı olsun diyorum ve birşey sormak istiyorum

4+4 teyim. Henüz kan testim dün 480 çıktı ben bi koşu doktora gittim hiçbişi görmedi

25 aylık bi oğlum var ancak ben o zamanlar 7haftalıkken (doktorların doğal yolla hamile kalamazsın dedikleri için geç öğrendim) gittiğimizde kese bebek görünmüştü

Şimdi çok erken biliyorum ama endişe işte sizce normalmi kesenin 4.haftada gözükmemesi bu arada alttan değil karından baktı doktor

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür edrim

Merhaba aralık anneleri

4+4 teyim. Henüz kan testim dün 480 çıktı ben bi koşu doktora gittim hiçbişi görmedi

25 aylık bi oğlum var ancak ben o zamanlar 7haftalıkken (doktorların doğal yolla hamile kalamazsın dedikleri için geç öğrendim) gittiğimizde kese bebek görünmüştü

Şimdi çok erken biliyorum ama endişe işte sizce normalmi kesenin 4.haftada gözükmemesi bu arada alttan değil karından baktı doktor

görememesi çok normal daha küçük, benimki de 4+3 te karından görünmedi ama vajinal bakıp gördü

Kızlar epey yazmışsınız.Ben çok aşırı yorgunum. Bugün birden kasığıma çok şiddetli bir ağrı girdi ama 2-3sn sonra geçti. Artık şu 3 ay geçse de hepimiz bi rahatlasak.Dün gece rüyamda doktora gidiyorum ikili teste doktor erkek gibi cinsiyeti dedi ve resmen bebişimin suratını gördüm. Ama hiç bize benzetemedim. :KK1::KK1::KK1:Açık tenli geldi eşim ve ben esmerim:KK52::KK52::KK52:
ay cnm benmm öle deme benm çok tandığım var baba kara ana kara ..kara derken öle böle değil resmn çingene karsı gbiimm dayımın oğlu eşi..ama bebek bembeyaz mavişş iri gözlü..hastanede karşmış gbi..
ama teyze hala açık ten..belkim olur ne maluumm..

günaydın kızlar nasılsınız ayyy hepiniz pıt pıtları duymuşsunuz maşallah bende cumartesi gideceğim dr. teyzemız amerıkadan gelsin bakalım

ayyyy :KK52::KK52::KK52: şeydacım canım benım ne kadar cok sevindim anlatamam ınan suan içim içime sığmıyor ayyy yiğenım geliyor yuppi :nazar::nazar::emir_bebek:
aspirin olayı cok ıyı bende dedım sana aspirinin faydası var zararı yok hadı maşallah sağlıkla gelsin meleklerimiz :KK54::KK54:
evet cosaspirin verdi..bende burda okuyanları kısnandım miğdem bulnmıyo bişe mi var dedim...
benm normlde miğdem çok hasssas şimdi dah akötü oldu yemek yemiyorum bulnıyor..
yiyorum yanıyor ağzıma kdr gelyor..
allhtan kusma yok sadeceöğürme..hoşuma gido ama yatktanda kalmkmıyorum..resmn başımın döndünmü hisdiyorum..
evet yegen gelo sizee ..banda geloo kzuuckkk...
merhaba kızlar, bugün de tsh için endokrine gittim, ilaca 1 ay devam etmemi söyledi ve mutlaka iyotlu tuz kullan dedi, cumartesi aynı hastanedeki dahiliye doktoru da kaya tuzu kullan dedi ama bu doktor da kaya tuzunda iyot yok diyor. yani tiroid sorunu olanlar mutlaka ama mutlaka endokrine gitsin dahiliyeye değil
ay cnm tsh kaç çıkmıştıki açaba senn .şu iyotlu tuz dedimz markette üsütnde iyotlu tuz yazn değilmii

ay cnm benmm öle deme benm çok tandığım var baba kara ana kara ..kara derken öle böle değil resmn çingene karsı gbiimm dayımın oğlu eşi..ama bebek bembeyaz mavişş iri gözlü..hastanede karşmış gbi..
ama teyze hala açık ten..belkim olur ne maluumm..

evet cosaspirin verdi..bende burda okuyanları kısnandım miğdem bulnmıyo bişe mi var dedim...
benm normlde miğdem çok hasssas şimdi dah akötü oldu yemek yemiyorum bulnıyor..
yiyorum yanıyor ağzıma kdr gelyor..
allhtan kusma yok sadeceöğürme..hoşuma gido ama yatktanda kalmkmıyorum..resmn başımın döndünmü hisdiyorum..
evet yegen gelo sizee ..banda geloo kzuuckkk...

ay cnm tsh kaç çıkmıştıki açaba senn .şu iyotlu tuz dedimz markette üsütnde iyotlu tuz yazn değilmii

benim 8.8 çıktı canım ve üst sınır 4. yani bayağı yüksek çıktı. evet iyotlu yazan tuzlardan kullan dedi. bebeğin iyota ihtiyacı varmış ve ben yeteri kadar alamadığım için tsh yüksek çıkmış verdiği ilaç iyot takviyesi yapıyor yani. tsh dengesizliği de beyin gelişimini oldukça etkiliyor, eğer baktırmadıysanız en kısa zamanda tahlil yaptırın derim

Merhaba aralık anneleri

canım kesenin görünmesi için değerin henüz düşük. en az 1500 falan olması lazım. ben karından 5+5de gördüm keseyi 8,5 milimdi.

benim 8.8 çıktı canım ve üst sınır 4. yani bayağı yüksek çıktı. evet iyotlu yazan tuzlardan kullan dedi. bebeğin iyota ihtiyacı varmış ve ben yeteri kadar alamadığım için tsh yüksek çıkmış verdiği ilaç iyot takviyesi yapıyor yani. tsh dengesizliği de beyin gelişimini oldukça etkiliyor, eğer baktırmadıysanız en kısa zamanda tahlil yaptırın derim

benmde 3.29 çıktı ne etcm bilmm herkes endekrine git dedi..baklaım ne etcemm..
keyfim pek kaçıyorr

benmde 3.29 çıktı ne etcm bilmm herkes endekrine git dedi..baklaım ne etcemm..
keyfim pek kaçıyorr

ilaç almıyomusun canım korkma ya bişi olmaz ama tabiki tedbirini alacaksın arkadaşım 3 aylığa kadar 4lerde idi bişi olmadı şükür ... benimde ilaç almadığım halde önce 3.5 sonrada 5 çıktı dr ilacımın dozuunu arttırdı haftanın 3 günü arttırarak içiyorum...

X