2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar, bebişler anakucağı barındaki oyuncaklara uzanmaya başladı dimi? Benimki 2-3 gündür başladı ama tek elini daha iyi kullandığını farkettim diğerini az kullanıyor. Sizde de böyle bi durum olan var mı? İnanılmaz takıldım cevap lütfen :KK43:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

canım merhaba
burda bu sorunu konuşmuştuk arkadaşlarla
maalesef benimki de birara çok inatlaştı hala ara sıra oluyo isteksizlik
öncelikle sakın vazgeçme emzirmekten ya da aç kaldı diye mama verme yoksa her almayışının sonunda mamaya kavuşcağını bilip almaz memeyi
o kadar akıllı ki bu minikler
bi gün öğlen 12den akşam 6ya kadar emmedi, içim gitti ama o inat ettikçe ben de inat ettim mama falan alıp vermedim
göğsüm mü terli diyip yıkıyodum, yediklerim mi tadını değiştirdi sütün diyodum ama yok sadece keyfi
ayakta gezerek falan da deniyodum sinirlenip ağlıyodu
ben dalmak yada uyanmak üzereyken usulca vererek doyuruyordum bikaç gün çok zorlandım
bebeklerde 4-5 aylık gibiyken memeyi bırakma eğilimi olurmuş sen de atlatırsın umarım
tek göğsü almama sorunu bende yeni doğduğunda vardı, ama ucu olmadığından tutamıyordu şükürler olsun atlattık
zynbche nin dediği gibi çok dolmuşsa da mutlaka önden 3 4 dk sağarak vermeyi dene canım
kolay gelsin...

Canım çok üzüldüm yaa geçmiş olsun
allah sabır versin
sütünü arttırıcı besinler tüketmeye çalış bilmiyorum orda bulabildiğin kadar işte
ama en önemlisi moral biliyosun özge! Bebişin için iyi olmaya çalış canım
inş çabuk geçer bu zor günleriniz...

3 yaşa kadar kullanılıyor çoğu sanırım
biz de chicco lite way aldık, rüzgarlığı ve yağmurluğu var tam yatabiliyo yatış hali pek ufak ta sayılmaz, hafif te baston olduğu için
hafif olmasına çok dikkat edin
gerçekten bebeklerle çok ağırlaşıyo arabalar ve her türlü yolda kullanmak zorunda kaldığımızı düşün...
Aslında önce nuna pepp almıştık e-bebekten indirimdeydi ama bir kez kullanınca bize uygun olmadığını fakettik
oturma kısmı ve dolayısıyla yatar hali küçüktü
ordaki markalardan biriyle değiştirmeye mecbur kalmış olduk ama memnunum benim için tek sıkıntısı tentesinin tam kapanmaması
essela canım çokkkkkk saol ınankı okurken agladım yanı o kadar saol yanı bende pes etmıcemm bır ara benımkıde tıkandı bak demek ondan sonra emme ıstegı olmadıı belledı resmenn dedınız gıbı ayrıca bende sakaryalıyımm erenlerdenn bana yardımcı oldugunuz ıçın tesekkurler

Kızlar, bebişler anakucağı barındaki oyuncaklara uzanmaya başladı dimi? Benimki 2-3 gündür başladı ama tek elini daha iyi kullandığını farkettim diğerini az kullanıyor. Sizde de böyle bi durum olan var mı? İnanılmaz takıldım cevap lütfen :KK43:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Evet benim oglumda sol kolunu saga gore daha iyi kullaniyor sol koluyla cingiragini daha uzun tutuyor ince ortusunu dsha yuksege kaldiriyor ana kucaginda yada park yataginda slklldigi zaman sol tarafindan guc alarak belini poposunu donduruyor benimde yarfimimla tam donuyor hosuna gidiyor :KK9: solak mi olacak acaba

:KK9: allah iyiliğini versin :KK9:
eminim çok tatlıdır :KK16:

geçmiş olsun canım
bana da şiş gibi geliyor bazen, dilaltı için de annem biara şüphe etmişti ama emebiliyo diye üstüne düşmedim ben
gitmekte fayda var aslında ama bebeğimi hastaneye gereksiz götürmek olmasın da o zaman kızarım kendime
istanbuldamısın hangi hastaneye gittin

saol canım anca yazabilidim
tavsiyem cerraha götür bi baktır pipisi için tedbir amaçlı
dil perdesi için bende süphelenmemişdim gayet güzel emiyodu nitekim emmesi değişmedi
ben ankaradayım ama devlet hastanesine götürdüm umarım sizde bi sorun çıkmaz :KK54:

Kızlar yaaa
Ben min 4gündür vitamini vermediğimi farkettim....
Var mı benim gibi unutan ne yapcammmmm:KK43:((

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar yaaa

Gunde bir damlalik dolusu miltitabs mi veriyorsun doktoruna danis istersen birkac gun 2 damlalik dolusu vitamin ver ben vitamin vermeyi unuttugumu farkettigimde ertesi gun 2 damlalik dolusu veriyorum

Kızlar yaaa

bende bazen unutuyorum u...o gun gecmis oluyor...
nuttugum zaman iki kati vermiyorum
zaten vitamn gunluk aliniyor fzlasi depolanmiyor.
yani unuttum diye iki katini vermene gerek yok cnm...

Slm anneler nasilsiniz uzun zamandan beri yazamadim sikinti uzerine skkinti yasiyorum ilk once kizimdan basliym sutum azaldi mama vermek istiyorum icmyor elma dilimini Agzina koyup suyunu yalamasini sagliyorum. Ben ilk kizimada kan ilaci vermedim bunada vermicem suan cindeyim ve saat aksam 7 esimle birturlu kavusamadik ben geldim esim almanyaya fuara gitmisti. Orda cantasi calindi pasaport hersey gitti suan istanbulda oyle Zor gunlerki anlatamam getirdigim peynir ve makarna yiyorum marketete cikamiyorum tek basima buralarda zor neolur dua edin bitsin bu gunler allahim

Ac kalmasin emmiyorsa en azindan elma suyu ver bende bi kac kez elma suyu verdim cam rendede rendeleyip suyunu tulbentle sıkıp vermistik

kizlar bugunlerde sanki ac az emiyor diye. sutmu sagiyorummm..buzdolabna koyuyorumm..
buzluga buz dolabi posetine koyarak kaldirdim..
smdilk 2 tan bir 60 lik bide 70 lik attimm.. yoksa yin sag gogsum mastit olcak...

buzdolabi posetinin mahsuru yoktur diye tahmn diyorummm..

Kızlar yaaa

Canım deviti mi vermeyi unuttun... Eğer öyleyse vermen gereken kadarını ver.. Unuttum diye fazladan verme canım...

Gunde bir damlalik dolusu miltitabs mi veriyorsun doktoruna danis istersen birkac gun 2 damlalik dolusu vitamin ver ben vitamin vermeyi unuttugumu farkettigimde ertesi gun 2 damlalik dolusu veriyorum

bende bazen unutuyorum u...o gun gecmis oluyor...
nuttugum zaman iki kati vermiyorum
zaten vitamn gunluk aliniyor fzlasi depolanmiyor.
yani unuttum diye iki katini vermene gerek yok cnm...

kizlar bugunlerde sanki ac az emiyor diye. sutmu sagiyorummm..buzdolabna koyuyorumm..
buzluga buz dolabi posetine koyarak kaldirdim..
smdilk 2 tan bir 60 lik bide 70 lik attimm.. yoksa yin sag gogsum mastit olcak...

buzdolabi posetinin mahsuru yoktur diye tahmn diyorummm..

Canım deviti mi vermeyi unuttun... Eğer öyleyse vermen gereken kadarını ver.. Unuttum diye fazladan verme canım...
Dr a sordum
Dediğiniz gibi fazla verme devam et bormal vermeye dedi
Bi devit bile vermeyi beceremiyorum yaaa
Ne fena bi anneyimm

Esracım alabilirsen ecz den süt saklama poşeti al daha steril olacağını düşünüyorum

Kislar bende 2013 kasim annesiyim aslinda ilk anneligimi 2006 da yasadim ama ilk defa
İkiz annesi oldum:KK66:

Dr a sordum
Dediğiniz gibi fazla verme devam et bormal vermeye dedi
Bi devit bile vermeyi beceremiyorum yaaa
Ne fena bi anneyimm

Esracım alabilirsen ecz den süt saklama poşeti al daha steril olacağını düşünüyorum

Canım bir vitamini vermeyi unutmakla fena anne olunur muymuş Allah aşkına... Senin kuzun için ne fedakarlıklar yaptığını biz bile biliyoruz öyle söyleme...:KK20:

Yok hayatim 2008 de de anneligi tekrar tatttim allaha sukurler olsun 26 yasimda dort cocuk annesi bi hatun oldum

buyrun benim :KK9:

aynı durum bizde de var, parmak değil direkt iki yumruğunu birden sokmaya çalışıyor ağzına, kaç parmak sokabilirse önce bir hırsla emiyor
yeterli gelmiyor olmalı ki sinirlenip çığlık atıyor,
ağzını, burnunu falan silerken elimi elleriyle yakalayıp ağzına sokmaya çalışıyor,
emziği almıyor ağzından atıyordu verir vermez, geçen gün diş etleri kaşınıyor diye vereyim dedim sakız gibi çiğniyor emziği :KK53:
şu an diş için erken ama belli ki şimdiden kaşınıyor dişetleri

demek hepsi aynıymış :KK1: ağzı yüzü tükürük içinde dr. dedi tükürüğü onu mikroplardan korur daha iyi...

hakıkaten ya sormak lazıım aa dondurulmuş şeyde verilmez herhakde çocuğa zor bir soru o dönem ne varsa artık onu verıcez

bu diş için erken ama benım kızın acayıp ağız suyu akıyo önlk takıyorum çünkü göğsü ıslanıyo hep hasta olacak diye korkuyorum dişlik veroıyorum elıne ama o elını tercih ediyor dişlerden midir bilmem

kızlaar çok erken başlamısınz bişeyler tatrmaya ya emmeyi azaltırsa ben su bile vermıyoruum doğru düzgüün doktor mu dedi sizee

cnm ben geçtiğimiz hafta götürdüm dr. a öle kontrol amaçlı çağırıyo bizde götürüyoruz diş kaşınması olabilir ama beklediğimiz bişi değil şuan dedi tükürük de iyimiş. Ben de sadece emziriyorum bizimkiler tutturdu su ver die onu da sordum dr. dedi hayır verme zaten anne sütünün %80 ni su ama işte k.v. min eli dursa ayağı durmuyo elma verdi ağzına nasıl emiyo bizimki laf anlatamıorum bişi olmaz diyo veriyo :KK30:

burcucum alllah kabul etsin, biz de kvler bizdeyken yaptık mevlüdü
zor canım çok zor allah yardımcımız olsun...
heleki siz iki çocuklulara daha da sabır gerek

denizzz ismiyle büyüsün minnoşun :)
ikna etmişsin eşini o istemiyodu sanki bu isimleri öyle kalmış aklımda
ama ben göremedim fotoyu nideeen :KK43:

.

cnm Allah razı olsun doğru hatırlamıssın o istemiyodu ben zaten lina yı kesin istiyodum esila yı oda beğendi öle koyduk :KK16: canm benim ben profilime ekledim sen bende ekli değilmisin ekli değilsen ekliyim seni bak ordan kuzuma ...takıntılı benim ki işte koydurmuyo buraya :KK30:

X