2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Canım ben 1.5 aydır savaşıyorum resmen günde 5 kere 90 cc yiyen cocuk bi günde nefret etti mamadan.bütün mamaları bütün biberon ve uçlarını denedim.hiçbiri işe yaramadı.normal mamaya vanilya şurubu kattım tat değişirse sever diye yine yemedi.kaşıkla veriyim dedim tükürdü püskürttü yutmadı. Artık ağlata ağlata 3 kişi enjektörle yediriyoruz.cok zor gercekten. Umarım bi an önce barışır mamayla. Biz ek gıdaya geciyoruz nisanda sırf bu yüzden

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Gizim bende ayni sekildeyim resmen bebegi besleyemiyorum kafayi yicem sonunda gitmedigim doktorda kalmadi birde grip oldu sivi kaybetmis 2 gece hastanede kaldik serum aldi ve hava burnu acildi oksurugu kesildi 2 haftadir ayni kiloda memeyi uzun zamandir zorla emiyordu, simdi dahada artti :KK43: biberonu tutamiyor agzinda geveliyir kasikla veriyorum sagdim sutun yarisi heba oluyor, bende bazen enjektorle veriyorum cok agliyor ama yapicak baska bi yol kalmiyor ac bebek ama beslenmeyi kabul etmiyor hal boyle olunca sureklide agliyor kafayi yemem an meselesi :KK43: cok yoruldum ve bunaldim artik hayattan sogudum resmen

Her anne bebeginin sagligini dusunur onun icin herseyin en iyisini ister buradaki herkes eminim dra danisarak bebeklerine bitki cayi veriyordur ek gidaya erken geciyordur bende isterdim ogluma 2 yasina kadar anne sutu vermeyi ek gidaya erken gecmek zorunda kalmamayi benim oglum gogsumu hic tutamadi denemedigim slikon uclar sutu arttirmak icin denemedigim yontemler kalmadi sonuc hep kilosu normalin altinda normale ulasamiyoruz mama yedigi halde.onemli olan bebeklerin neyle beslendigi degil saglikli olmasi

Tammmm beni anlatmışsın ağzına sağlık
Mememi tutaun diye yapmadığı. Kalmadı ve çocuğu şaka değil gerçekten sinir hastası ettim
Dün dr söyledi. Atakları var dedim sinirleri bozulmuş düzelmez sinirlibbit çocuk olacal dedi
Çok mu önemliudi mememi tutması
Sağlığı gitti çocuğun. Değer miydi mememi emsin diye çocuğun sinir sistemini bozmak
Bende burda yazanşar gibi çevremdeki milletin baskısı yüzünden zorladım oğlumı çok pişmanım

Ne yediği önemli değil sağlığı önemli...

Ben burdan örnek olayım burayı okuyan olursa hamiş olanlardan
Aman haa zorlamayın bebeğinizi
Çok pişmanım çok...

Bebegini mamayla besleyen arkadaslar gunde kac cc mama veriyorsunuz kilo alimi nasil? Oglum 3. Ay kontrolunde sadece 100 gr almis gunde 5 yada 6 kere 150 cc mama yerken 3 gundur 4 kere o da zorla evdeki spot isiklara baktirarak 150 cc mama yiyoruz savasiyoruz resmen kilosu boyuna gore normalin altinda maalesef. Zayiflamasindan korkuyorum hergun serum alir gibi gunde birkac defa ayni mamadan aldigi icin aptamilden bikmis olabilir mi :KK50: az da olsa kilo almasi icin acaba eskilerin verdigi pirinc unu mamadan mi yapsam bunalimdayim :KK14:

Ya niye dert ediyorsun bacım benimki 3.ay kontrolünde 100 gram düşmüştü bile iki hafta sonra bi daha götürdüm 500 gram almış:-) emziriyorom günde iki kere mamada veriyorum.tek marka kullanmıyorum her ay farklı mama alıyorum.biri kötü olsa biri iyi olur diye.
Şuan sma gold yiyor:-)takma kafana alır kilo sende iki hafta sonra tekrar götür.bu arada benim oğlan şuan 5000 gram:-)

Mememi tutaun diye yapmadığı. Kalmadı ve çocuğu şaka değil gerçekten sinir hastası ettim
Dün dr söyledi. Atakları var dedim sinirleri bozulmuş düzelmez sinirlibbit çocuk olacal dedi
Sağlığı gitti çocuğun. Değer miydi mememi emsin diye çocuğun sinir sistemini bozmak
Bende burda yazanşar gibi çevremdeki milletin baskısı yüzünden zorladım oğlumı çok pişmanım

Çok pişmanım çok...
Bende cok zorladim sevmek icin kucaga yatirdigimda bile emmeye zorlayacagimi sanip huysuzlaniyordu allahtan biberonubtuttu bir sure sagarak verdim sonra oda yetmedi zor gunlerdi

Gizim bende ayni sekildeyim resmen bebegi besleyemiyorum kafayi yicem sonunda gitmedigim doktorda kalmadi birde grip oldu sivi kaybetmis 2 gece hastanede kaldik serum aldi ve hava burnu acildi oksurugu kesildi 2 haftadir ayni kiloda memeyi uzun zamandir zorla emiyordu, simdi dahada artti :KK43: biberonu tutamiyor agzinda geveliyir kasikla veriyorum sagdim sutun yarisi heba oluyor, bende bazen enjektorle veriyorum cok agliyor ama yapicak baska bi yol kalmiyor ac bebek ama beslenmeyi kabul etmiyor hal boyle olunca sureklide agliyor kafayi yemem an meselesi :KK43: cok yoruldum ve bunaldim artik hayattan sogudum resmen
Canım benim ya bilmiyodum hiç.çok gecmiş olsun biZde 2 gün yattık sıvı kaybından kusma ishal ve hiçbişey yediremememin sonucu o oldu.bıngıldak çöktü kilo verdi karaciğer enzimleri bozuldu.ishalden idrar yolu enfeksiyonu oldu.yatmanın öncesinde hergün acilde serum takıldı ama yetmedi.yemeyen bebek çok zor allah bize güç versin.canım oyunlarla yediriyorum bende.bişeyler izletiyoruz telefondan şarkı son ses açıyorum kendi ağlama sesini bişey bastırınca ağlamıyo sıkıyorum ağzına. dr bana bu bebeği kuş gibi az az besliceksin ne yese kar dedi. Öyle yapıyorum her 1 saatte yedirebildiğimiz kadar ama enjektörle işte.ek gıdaya gecmiyomusunuz başlicaz ay sonu biz. Canım özeldende mesaj atıyorum sana

Çok pişmanım çok...
anılcığım lütfen üzülme canım, sen annesin tabiki bebeğinin iyiliği için uğraştın okadar, uğraşmasaydın busefer de keşken memeyi deneseydim seklinde olacaktı, aras sakinleşecek insallah, önemli olan aklı erdikten sonra zorlamamakta bence, aman doktorların her söylediğini de ciddiye alma, senin gibi bir annesi var onun insallah herşey yoluna girecek , insallah sütün kesilmez, ben arasın gizemi emdiğini duuyunca çok sasırdım, sonra dua ettim insallah annesini de emmeye başlar diye, burda bebeklerini uyurken emzirenlere hayranım, benim kız inatcı biraz mümkün değil uyurken ağzını açtırıp meme sokmak.

Arkadaşlar yazmayayım dedim ama dayanamadım şu son ek gıda, inek sütü ile ilgili yazılanları dehşetle okudum. İnternet'e girebilen okuyup yazabilen kadınlarız. Ilk altı ay sadece anne sütü diye bas bas bağırıyorlar. Eğer hiç alamıyorsa mama. Bitki çayı ya da su bile vermeyin diyor tıp dünyası. Hala doktora kalsa şöyle böyle diye yazılıyor. Yazık günah o bebeklere onlar oyuncağımız değil bizim. Yani kusura bakmayın kendimi tutamıyorum. Az emiyor diye bişeyde yok bizim görevimiz ne yapıp edip anne sütünden sonuna kadar faydalandırmak bebekleri. Bu onların hakkı. Bir dolu yöntem var sütü çoğaltmanın ya da emmeyi sürdürmenin internet elimiZin altında kayınvalideyi de çekiştirelim ama biraz da bilimsel bilgi için de kullanalım di mi ya da en azından yaptığınız yanlışı burada normal gibi gösterip başkasının günahına girmeyin. Sert olduysa da kusura bakmayın konu o masum bebekler olunca hoşgörülü olamıyorum. Tüm bebeklere sağlık annelere akıl fikir diliyorum.

Bekarken bende senin gibi düşünüyor kızıyordum hep millete ama senin düşündüğün gibi değil gerçek.o dr lar çok biliyo herşeyi zaten.en az 50 kadın gördün daha 3 aylıkken birşeyler tattırıp yavaş yavaş başlayan biride benim kız annem başlattı.bu çocukların yemek sorunu hiç olmadı hepsi canavar gibi yiyo benim kız dahil:-)ama o dr lara uyup yok şu çorbası yok şu püresi yok şu daha verilmez bu verilir onların çocukları okula başladı hala yemek yedirmek imkansız.benim kızı hep kıskanırlar maşallah derler.köyde bizim uşaklar çaya bebe bisküvisi ezip veriyordu hepsi gayet sağlıklı:-)gerçek hayat o kitaplarda yazanlar gibi değil yani:-)sende bana kızma:-)

anılcığım lütfen üzülme canım, sen annesin tabiki bebeğinin iyiliği için uğraştın okadar, uğraşmasaydın busefer de keşken memeyi deneseydim seklinde olacaktı, aras sakinleşecek insallah, önemli olan aklı erdikten sonra zorlamamakta bence, aman doktorların her söylediğini de ciddiye alma, senin gibi bir annesi var onun insallah herşey yoluna girecek , insallah sütün kesilmez, ben arasın gizemi emdiğini duuyunca çok sasırdım, sonra dua ettim insallah annesini de emmeye başlar diye, burda bebeklerini uyurken emzirenlere hayranım, benim kız inatcı biraz mümkün değil uyurken ağzını açtırıp meme sokmak.

Öyle mi dersin inanmayayım mı
Ama rsmen çok ağlayınca atak geçiriyo
4 kereoldu bu zamana kdr offf
Bende asla kandıramıyorum ne uyurken ne uyanık
Sırf şu baskı ve psikoloji yüzünden bile 2. Çocukta endişeliyim
Tekrar böyle her 4 saatte bir sağmayla uğraşabilir miyim bilmiyorum...

Ya niye dert ediyorsun bacım benimki 3.ay kontrolünde 100 gram düşmüştü bile iki hafta sonra bi daha götürdüm 500 gram almış:-) emziriyorom günde iki kere mamada veriyorum.tek marka kullanmıyorum her ay farklı mama alıyorum.biri kötü olsa biri iyi olur diye.
Şuan sma gold yiyor:-)takma kafana alır kilo sende iki hafta sonra tekrar götür.bu arada benim oğlan şuan 5000 gram:-)
Benim oglanda 63 cm 4500 gr bende smayi denicem cumartesi kilonkontrolumuz var bakalim bu sefer sinifi gecicez mi formuna duskun bizim oglanlar:KK51:

Bizde kilo kaybi olmadi doktor buda iyibisey dedi sen iyi gorunuyorsun ben fenalardayim, bir bebek bu kadar mi zor beslenir her ogunde geriliyorum surekli bebegi uyutuyorum oyle emziriyorum onu bile farkedip emmedigi oluyor uzun saatler emdigi icin sutum azaliyor zaman biran evvel gecsin ve buyusun istiyorum ek gidalar icin bisey demedi persembe randevumuz var ogun yine kilo ayniysa erken baslatir sanirim

Arkadaşlar yazmayayım dedim ama dayanamadım şu son ek gıda, inek sütü ile ilgili yazılanları dehşetle okudum. İnternet'e girebilen okuyup yazabilen kadınlarız. Ilk altı ay sadece anne sütü diye bas bas bağırıyorlar. Eğer hiç alamıyorsa mama. Bitki çayı ya da su bile vermeyin diyor tıp dünyası. Hala doktora kalsa şöyle böyle diye yazılıyor. Yazık günah o bebeklere onlar oyuncağımız değil bizim. Yani kusura bakmayın kendimi tutamıyorum. Az emiyor diye bişeyde yok bizim görevimiz ne yapıp edip anne sütünden sonuna kadar faydalandırmak bebekleri. Bu onların hakkı. Bir dolu yöntem var sütü çoğaltmanın ya da emmeyi sürdürmenin internet elimiZin altında kayınvalideyi de çekiştirelim ama biraz da bilimsel bilgi için de kullanalım di mi ya da en azından yaptığınız yanlışı burada normal gibi gösterip başkasının günahına girmeyin. Sert olduysa da kusura bakmayın konu o masum bebekler olunca hoşgörülü olamıyorum. Tüm bebeklere sağlık annelere akıl fikir diliyorum.
Benim kızım 3 aylık sadece anne sütü alıyor ve emdiği sürece de devam edeceğim. Yani ben de "kitabına uygun" bakıyorum bebeğime. Hastalanıp kilo kaybettiği oldu mama vermeyi denedim ama biberona ve mamaya karşı benimki de. Ben de buradaki herkeste o bahsettiğiniz kalıplaşmış bilgilerin farkındadır. 1 ay sonra işe başlayacağım ve anne sütü yetmezse ( kaşıkla içeceği için heba oluyor sıkılıp içmiyo ve doymayabilir kilo alımı yavaşlayabilir) ben de ek gıdaya mecburen geçeceğim. Buradaki bazı arkadaşşar gibi bazılarının sütü herşeye rağmen yetmeyebilir, mamayı reddedebir vs. Bi sürü nedenle ek gıdaya dr kontrolünde erken başlanabilir. Eskiden mamanın bile olmadığı dönemlerde sütü sulamdırıp vermek gibi bi sürü değişik yöntemle büyümüş bebeler. Ve bu tattırma olayı hep varmış. Yani şartlara ve tercihe göre şekilleniyorsa bazı şeyler bu insanların akılsız fikirsiz olduğu anlamına gelmiyor. Herkesin bebeği için en iyiyi istediğine ve yapmaya çalıştığına eminim. Daha önce yapılmamış denenmemiş bir şeyin yapıldığı yok. He bir de burda insanlar sadece kv leri çekiştirmiyor, bilgi paylaşımının yanıda çok güzel arkadaşlıklar kurulduğunu görüyorum. Farklı düşünüyor olmanız insanları yerme hakkını vermiyor size.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Ya bebeğine yumurta sarısı veren arkadaş alınmamış Dr. Kontrolünde ek gıdaya geçeceğim diyen alınmış. Ben yanlış ifade ettim demek.

Saolasin elifcim. Bundan sonra her gün BJ cay kasigi yağ vermeyi dusunuyorum hayatim. Popo ile zorda kalmadikca oynamak istemiyorum. Hic hos bisi değil kalemin demir ve kalinini düşün onu sokuyolar iki cm 20sn yer bekliyor çok can sikici

canım badem yağı da verebilişin.o da kabızlığa iyi geliyor.ben bebeğime vermiştim.

Saolasin elifcim. Bundan sonra her gün BJ cay kasigi yağ vermeyi dusunuyorum hayatim. Popo ile zorda kalmadikca oynamak istemiyorum. Hic hos bisi değil kalemin demir ve kalinini düşün onu sokuyolar iki cm 20sn yer bekliyor çok can sikici

canım badem yağı da verebilişin.o da kabızlığa iyi geliyor.ben bebeğime vermiştim.

ama tatlı badem yağı eczanelerde satılıyor.

Kızlar merhaba uzun zamandır yazmamıyorum malum durumlar . Durumun gazı alerjisi kabızlığı sancıları derken resmen hayata küsmüştüm . Şimdi Allahıma şükür iki gündür iyi gidiyor . Kaka hala 5 günde bir yapıyor sadece anne sütü almasına rağmen . Hiç fitil kullanmadım 10 güne kadar normalmiş:44:
Kızlar yaşadıklarımdan çok tecrübeler edindim. Hiçbir ilaç işe yaramıyor! Sab,biogaia,aguline vs vs sabır en önemli şey.

kızlar çok takip edemiyorum işe başladığımdan beri belki konuşulmuştur .. bu hafta 3. ayımızı dolduruyoruz şimdiye kadar istekle emen oğlum dün gece bi anda memeyi reddetmeye başladı baya bi ağladı yarım saat savaş verdim memeyi ağzına sokmak için kendini geri atıyor almıyor, ter içinde kaldı sonra aldı ve uyudu.. az önce de aynısı oldu internette biraz baktım bu aylarda memeyi reddetme olabiliyormuş diyorlar böyle bişey yaşayan var mı ? daha ek gıda içinde çok erken naparım emmezse :18: sabahları sütü sağıp bırakıyorum işe giderkn onu içmiş ama akşamları kabusa dönüştü artık kafasını bastırmak bile zor çok güçlü geri çekiyor kendini benim de moralim bozuluyor strese giriyorum ona da geçecek diye korkuyorum, vazgeçmeyin emzirin diyorlar genelde ama memeyi ağzına sokmak inanılmaz zor ne yapmalıyım sizce?

ben de katiliyorum ve hatta bazen bazi seyler paylasmak istiyorum sutun arttirilmasiyla ilgili cocuklarin sicak soguk demeden disari cikarilmasi az giydirilmesi vs. hatta bazen ucundan kiyisindan yazdim ama kimsenin dikkatini bile cekmedi. en basitinden burda hergun bebegimin burnu tikali yaziyorlar habire serum fizyolojik damlat aspire et. yazdim oda isisini dusurun bi sorun kalmicak diye tek bi kisi denemek lazim yazdi. bunu ogrendigimden beri bebegimin burnu hic tikanmadi. ben de muhabbet kurdugum insanlara ozelden aktariyorum okuduklarimi denediklerimi. akilsizlik fikirsilik diil elbette kimseyi suclayamayiz. ne yazikki koskoca istanbuldaki doktorlar bile hastalarini ve yavrulari dogru yonlendiremiyor. ben 3 doktor degistirdim azicik acik fikirli, dunyadaki yaklasimlari takip edip hastalarina onereni bulmak icin.
neyse yine de annelik cok zor ve burdaki kadinlar cok fedakar bu bile yeter bebekler icin

kızlar çok takip edemiyorum işe başladığımdan beri belki konuşulmuştur .. bu hafta 3. ayımızı dolduruyoruz şimdiye kadar istekle emen oğlum dün gece bi anda memeyi reddetmeye başladı baya bi ağladı yarım saat savaş verdim memeyi ağzına sokmak için kendini geri atıyor almıyor, ter içinde kaldı sonra aldı ve uyudu.. az önce de aynısı oldu internette biraz baktım bu aylarda memeyi reddetme olabiliyormuş diyorlar böyle bişey yaşayan var mı ? daha ek gıda içinde çok erken naparım emmezse :18: sabahları sütü sağıp bırakıyorum işe giderkn onu içmiş ama akşamları kabusa dönüştü artık kafasını bastırmak bile zor çok güçlü geri çekiyor kendini benim de moralim bozuluyor strese giriyorum ona da geçecek diye korkuyorum, vazgeçmeyin emzirin diyorlar genelde ama memeyi ağzına sokmak inanılmaz zor ne yapmalıyım sizce?

Canım benim seni çok iyi anlıyorum . Sana nacizane sana bir kaç şey söyleyebilirim. Memeyi reddetmesinin muhakkak sebebi vardır. Gaz sancısı , ağızda pamukçuk,reflü bazende etraftaki şeylere algıları açıldığı için eskisi gibi emmiyorlar . Bunların olmadığından emin ol en önemlisi sabırlı ol . Bir gün rededer bir gün sonra düzeltebilir . O günlük bişe olabilir dönmsel olabilir.

X