2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
ayy bende suda doğurmak isterdim valla, kız iki kere inledi çıktı, biz sancı sancı kendimizden geçiyoruz. :KK16:

aynen öyle burda agrıdan sancıdan kıvranıyoruz suda dogumda gercekten agrın olmuyomus dogum sırasına kuzenım yurtdısında yasıyo suda dogum yaptı cok guzeldı cok rahattı dıyo hem daha saglıklıymıs suda dogum hatta bilmiyorum ama kuranda bıle yazıyomus dıyolar

uff kızlar benim dün gece yine kasıklarım çok ağırdı. bıçak saplıyor sanki kesiyorlar gibi. :KK14:

Böyle olan var mı ? 2 dir oluyor. korkuyorum bir yandan.

Allah ne yazdıysa o oluyor cidden bunu kendime sürekli hatırlatmam lazım karamsarlığa düşünce... Yavrunun yaşayacak günleri varmış ne mutlu... Allah kucağıma aldığımız günü göstersin inş. geçmek bilmiyor günler.. daha önceki hamileliğinizde 2li test yaptırmışmıydınız? yapırınca yada yaptırmayınca ne olur? kimi cinsiyeti de belli oluyor diyor doğru mu?

Canım valla o zaman ikili test yokmuydu neydi :)) Yada ben dr a geç gittim gerek yoktu o haftadan sonra ikili teste kusmam hiç olmadığı için anlayamamıştım ben hemen. Ama bu sefer doktor istedi ikili test 11. ve 14. haftalar arası ikili testimizi yapalım dedi. Bende çok kararsızım ama yaptırcam büyük ihtimalle. Cinsiyet olayınıda hi bilmiyorum ki canım. Ama zaten ikili testin yapıldığı haftalarda ultrasondada cinsiyet belli olmazmı ki artık :44::44:

Arkadaşlar doktordaydık bu akşam kontorulumuz vardı. :KK49: en son gittiğimizden bu yana öyle çok büyümüş ki anlatamam eli kolu bacaği nasılda oynuyodu boyuda 3 cm miş herşeyi iyi dedi doktor bide burda kızlarda olmayan bi çıkıntı var erkek geliyo galiba dedi ama bende yok daha çok erken dr bey kesin değildir o diyorum sonradan değişir cinsiyet falan hiç duymamış gibiyim :KK9::KK9: Çünkü ben 12. Haftadan önce cinsiyet beklemiyodum hiç halada kesin gözüyle bakamıyorum bi sonraki kontrolde emin oluruz Allahın izniyle artık ama o kadar güzel bi duygu ki sanki ilk kez anne oluyorum yahu :KK16: birde doktora kusmaktan bebeğimi iyi besleyememekten korkuyorum besleniyomudur acaba dedim merak etme sen daha 3-4-5 çocuğu bile beslersin diyo verdi gazı yani bana :KK9: ultrason fotoğrafını da paylaşıyorum kızlar nazar değmesin miniğime bakıp bakıp duruyorum Allah isteyen herkese versin bütün hamişlerin bebeğinede sağlık versin inş :nazar: :emir_bebek: :KK49::KK49: Eki Görüntüle 714715

canım ya bıde sen kacıncı haftadasın

uff kızlar benim dün gece yine kasıklarım çok ağırdı. bıçak saplıyor sanki kesiyorlar gibi. :KK14:

canım bendede cok fazla oluyo doktora gıtıştım ama hersey normal dedı arada sanki kasıkları oyuyolar gıbı oluyo bende korkmustum ama doktor gordugunde normal dedıgınde bıraz rahatladım

allah nazarlardan korusun masallah ya ben en son 8+1 ken gittim nisanın 25 ınde ama ozamn daha yuvarlaktı doktor bı ay sonra gel dedı ben simdi ultrasyonunu gorunce cok heyecanlandım benımkılerıne boylemı gorucem yaaa :) kafası poposu hersıyı bellı masallah haftaya cumartesıne kadar catlıycam ben allah kucaklarımıza almayı nasip etsin

bende en son iki hafta önce gitmiştim canım bi keseyi görüyodum başkada bişey anlamamıştım, hiç bişey belli olmuyodu, bu sefer çok şaşırdım bende maşallah kuzuma :)) sende bi bgidip bakıcaksın ki annesini şaşırtıp kocaman olmuş bebişin :))

aynen öyle burda agrıdan sancıdan kıvranıyoruz suda dogumda gercekten agrın olmuyomus dogum sırasına kuzenım yurtdısında yasıyo suda dogum yaptı cok guzeldı cok rahattı dıyo hem daha saglıklıymıs suda dogum hatta bilmiyorum ama kuranda bıle yazıyomus dıyolar

Çok haklısın canım keşke öyle imkanımız olsa özel hastanelerde falan biraz daha fazla versek ama suda doğurabilsek ne güzel olur...

Canım benimde kasıklarımda sürekli ağrılar var hatta yatakta sağ sol yaparken bile kasıklarıma kramp giriyo sanki yavaş çekim dönmek zorundayım. hatta ara sıra oldu 2-3 kere birden bire sancılar girdi ölüyorum sandım çok korktum bişe olcak diye sonra geçti. bebişler yerini yapıyo rahmimiz büyüyo sonuçta endişelenme. Ama Allah korusun kanaman falan olursa dr gidersin. yada doktoruna ulaşma durumun varsa telefonlada sorup içini rahatlatabilirsin..

Son düzenleme:
Kızlar ben oğlumun doğumuna yakın yani binimi gün önce fln kuvvete su doldurup giriodum
Rahatlamak için. Ztn her akşam yürüyüş yapıyordum.
Dr um normal dogum için muhakkak önermişti.
Kasıklarıma ağrı saplanınca bırakıodum yürüyüşü
Ama kuvvet te ılık su cok iyi üstelik son günlerde kesinlikle cinsel ilişki diyorummmm
4 saatte doğurdum
Tecrubeyle sabit yani. :KK34:

kızlar bişi sorcam ama mideniz bulanırsa özürdilerim benim goguslerımden sureklı beyaz bı akıntı gelıyo acaba sızdende gelıyomu

12. haftamdayım artık.

ve hala koyu renkli akıntım var.

mide bulantım geçmeye başlasa da ara ara öğürmeler geliyor. ne süt ne de yoğurt...

midemi bulandırıyor hepsi.çok az yiyebiliyorum zaten..

karnım çok ağrıyor..kalkamıyorum oturduğum yerden..geceleri hep ağrı hep ağrı..5 dakika ayakta bırakmıyor beni..

doktordan heyet istedim artık ama vermiyor :KK43:

ve öğretmenim ben, ders haftası arkadaşlar..bu hafta başlamam lazım..ne yapacağım bilmiyorum :KK43:((

bu stres bebişime de zararlı, bunun için üzülüyorum..

siz nasılsınız? çok ağrınız var mı benim gibi?

yok sıkınca degıl kendı kendıne gelıyo sabah kaltıgımda sutyenım ıslak oluyo cevrısı beyaz oluyo gosumun acaba sutmu baska bısımı anlayamadım

Canım benim daha önceki hamileliğimde 3. aydan sonra gelmişti ama o merak edip sıkınca geliyodu öyle kendiliğinden hiç olmadı. Doktora bi sor istersen.

12. haftamdayım artık.

ve hala koyu renkli akıntım var.

mide bulantım geçmeye başlasa da ara ara öğürmeler geliyor. ne süt ne de yoğurt...

midemi bulandırıyor hepsi.çok az yiyebiliyorum zaten..

karnım çok ağrıyor..kalkamıyorum oturduğum yerden..geceleri hep ağrı hep ağrı..5 dakika ayakta bırakmıyor beni..

doktordan heyet istedim artık ama vermiyor :KK43:

ve öğretmenim ben, ders haftası arkadaşlar..bu hafta başlamam lazım..ne yapacağım bilmiyorum :KK43:((

bu stres bebişime de zararlı, bunun için üzülüyorum..

siz nasılsınız? çok ağrınız var mı benim gibi?

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. Senin ağrın biraz fazla sanırım. Benimde kramp tarzı ağrım sızım oluyo ama beni rahatsız edicek derecede değilller hiç, sanırım senin günlük hayatını bayağı etkiliyor birde çalışıyorsun dinlenme olanağın yok. Doktoruna sordun mu hiç bu durumu bi yol gösterir belki.

Bulantı kusma konusuna gelince yiyemediğin şeyleri hiç dert etme canım. Nerdeyse birçoğumuz öyleyiz faydası dokuncak hiç bişey yiyemiyoruz. Şahsen ben bir bardak su içemediğim günleri biliyorum folik asidimi alamıyorum. Ama şu zor zamanlarımız geçsin herşeyden yiyicez inş :))

kızlar merhaba 4 haftalık hamileyim. ve otururken elim soll kasığımın üzerindeydi. bir anda bir hareket oldu bir seyirme oldu acaba neden.

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. Senin ağrın biraz fazla sanırım. Benimde kramp tarzı ağrım sızım oluyo ama beni rahatsız edicek derecede değilller hiç, sanırım senin günlük hayatını bayağı etkiliyor birde çalışıyorsun dinlenme olanağın yok. Doktoruna sordun mu hiç bu durumu bi yol gösterir belki.

Bulantı kusma konusuna gelince yiyemediğin şeyleri hiç dert etme canım. Nerdeyse birçoğumuz öyleyiz faydası dokuncak hiç bişey yiyemiyoruz. Şahsen ben bir bardak su içemediğim günleri biliyorum folik asidimi alamıyorum. Ama şu zor zamanlarımız geçsin herşeyden yiyicez inş :))
[/QUOTE]

çok teşşekkür ederim, sağ ol arkadaşım cvbın için..

işte 20 gün önce kanamam olmuştu ama uzunca yattım dinlendim toparlandım. ama şimdi ayakta kalamıyorum.iğneler batıyor alttan karnıma. karnım kilitleniyor. doktora dedim ama kanama olmayınca heyete sokamam demişti. pazartesi gene deneyeceğim konuşmayı. bakalım ne diyecek..3 ay geçince tehliken kalkar demişti ama 3 aydan sonra düşük yapanlar yok mu?

yine de halimize bin şükür, inşallah geçecek bu günler...:)

selam

Aralık annelerinden değilim artık . Bugün kontrolüm vardı bebeğin kalbi durmuş bu arada gripte olmuştum 3-4 gundur hastayım . Pazartesi bi daha bakalım dedi dr ama sonuçta alttanda muayne etti bi sey yok yaniii . Sanırım kürtaj olucam . Allah hepinizin bebİşlerini korusun sağlıklı sıhhatli doğumlar nasip etsin .

Kızlar sizde benim gibi 10.haftada 3hafta sonra mı gittiniz Dr.a ?
Dr beni 28inde çağırdı.olumsuz birşey olmadıkça 3haftada bir dedi.
Ama geçmiyor günler şarkısını söylüyorum Özcan denizden:))
Eşime dedim hafta içi başka Dr a ya da kendi dr uma gidelim.
Gereksiz ultrasona maruz bırakıyorsun bebeği diyo.
Öyle mi acaba.ama insan 3hafta bekleyemiyor.2hafta kaldı da bana sorun bi de

canım bende dayanamadım bugün gittim. aslında tahlil göstercektim. kontrolüm haftaya ama bugün bakarmısınız dedim dr da baktı. Tam 8 haftalık olmuş. Kese etrafında kanama gördü doktor Allahım korusun meleklerimizi :KK43:

X