2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
üzel hamişler nasılsınız, umarım hamileliğiniz çok güzel geçiyordur, ben mart annesiyim :-) hamilelikte doğumda muhteşem birşey her anını doya doya yaşayın, evet uykusuz geceler, doğum sancıları, emzirmek için çabalar, ama inanın herşeye değer :-), ben şimdiden 2. bebeği düşünüyorum, 19 martta normal doğumla aldım oğlumu kucağıma. Tecrübelerimi sizlerle de paylaşmak istedim, emzirirken sorun yaşamayın diye bir yazı yayınladım umarım faydalı olur, takipte olun bebek alışverişi-doğum teknikleri ve süt arttırma yöntemleriyle yeni yazılarım önümüzdeki günlerde sizlerle olacak, Bebeğinizin tekmelerinin eksik olmadığı huzurlu sağlıklı bir gün dilerim,

ANNESİNİN PRENSİ: Emzirirken Meme Bakımı Nasıl Olmalı

ANNESİNİN PRENSİ: Hamilelikte Sıfır Çatlak...

ANNESİNİN PRENSİ: Gestasyonel (gebeliğe bağlı) DİYABET

ANNESİNİN PRENSİ: 268 Günlük Muhteşem Yolculuk

Sevgiler,

meraba kızlar bende 10. Haftamın içindeyim. Daha öncede yazmıştım buraya benimde çok fazla bulantı ve hiç bir şey yiyememe problemim vardı. Geçen gün farklı bi doktora gittim. Midemin çok bulandığını, pek bişey yiyemediğimi süt fln içemediğimi söyledim . Bu arada folik asitimde bitmişti folidoce ile devam mı ediyim diye sordum. Oda bana premesis diye bir ilaç verdi. Ilacın hem mide bulantısına iyi geldiğini hem de folikasit- b12-b6 ve kalsiyum içerdiğini söyledi. Bununla devam et dedi. Sabah aç karnına bir tane içiyorum. Bulantılarıma çok iyi geldi. Bence doktorunuza bu ilacı söyleyin bi sakınca yoksa deneyin derim. Zaten folik asit almak zorundayız . Ben bana iyi geldiği için paylaştım ama dediğim gibi doktora danışmadan almayın kızlar.

sağol cnm bende cuma günü gittiğimde sorcam doktoruma bende folidoce kullanıyorum şu anda gece yatarken içiyorum sabahmı içsem onu acaba

Kızlar merhaba,

Benim dün 2'li tarama testim vardı yaptırdık ultrasonda ense boyunda bir sorun çıkmadı cok sükür.. Ben sormadığım halde dr cinsiyeti icin büyük olasılıkla erkek dedi. Hep kız geciriyordum içimden ama en önemlisi de sağlıklı olması..

Kızlar midem çok bulanıyo kusmuyorum ama bişeyde yiyemiyorum ilaçlarımı içebilmek için zorla az bişey yemeye çalışıyorum az yediğim için bebekte beslenmez diye kokuyorum kaçıncı haftadan sonra anneden beslenmeye başlıyo bebek bilen varmı ben daha 8+4 deyim

Canim hic korkma bende 4 kilo verdm ama masallah bebegmn gelisimi yolunda hatta 2 gun onden gidiyomus yiyemiyorum bnde ama yapck bisey yok o her turlu aliyo bizden baksana :)

Merhaba arkadaşlar. Malesef 2013 Aralık annesi olamıyorum. 9 Mayısta boş gebelik nedeni ile kürtaj oldum. Allah'ım sizlere kolaylıkla, sağlıkla tamamlamayı nasip etsin. Kimseyi de bu acılarla sınamasın inşallah. :KK43::KK43:

Kızlar kendimi o kadar yorgun hissediyorum ki anlatamam.. yatip hic kalkmamak istiyorum:KK43:

:KK55:

Cnm 8 haftalıkken 148 idi dun 175 idi bunu Dr a sorduğumda her an değişebilir kalp atışları 10 dk sonra farklı çıkar
Bunlar normal dedi.

hımm anladım canım. bizim bi öncekinde 169du sonra 175 çıkınca danışmak istedim madem her an değişebilir dedi dr o zaman sorun değildir umarım
inşallah hep normal değerlerde, sağlıklı, sıhhatli olur yavrucaklar :KK16:

ESSELA

Arkadaşım benim7.haftada 110,11.hafta içinde en son gittiğimde140 çıktı.ama normalmiş o yükseklikler sıkıntı yapma bence
inşallah normaldir papatyam aslında dr.um da sorun değil dedi de insan merak ediyo işte
neyse tşkler canım cevabın için, denizcim sana da tşkler :KK19:

kızlar mide bulantısından daha çok şişkinlik beni rahatsız ediyor,
karnım 9 aylık oluyor ve birde kabızlık :KK43:
ben geçen sene beyin kanaması geçirdiğim için bana her türlü ıkınma zorlanma yasak :KK43:
çok rahatsızım çok, sizin var mı tavsiyeniz ?

çok su içiyorum, siyah çay içmiyorum, lifli gıda ve kayısı da yiyorum

canım bende de hafif kabızlık oluyo ara sıra dr.a söylemiştim sabahları kuru kayısı ve kuru incir dedi bilgin olsun canım
buarada çok geçmiş olsun canım :KK54:

selam kızlar nasılsınız ... bulantılar ne durumda kılo aldınızmı? bebişleriniz nasıl ? Ben 3 kılo verdım ama doktorum serumlarla desteklıyo benı bebişlerde bı problem yok allaha sukur ... 10 gun sonra ıkılı test için gidicez ense kalınlıgını ölcucek ısallah sorun cıkmaz cok endıselıyım

bebeğini kaybeden arkadaşlara allahtan sabır diliyorum

inşallah bir dahakini sağlıkla büyütmek nasibolsun... çok geçmiş olsun

selam kızlar nasılsınız ... bulantılar ne durumda kılo aldınızmı? bebişleriniz nasıl ? Ben 3 kılo verdım ama doktorum serumlarla desteklıyo benı bebişlerde bı problem yok allaha sukur ... 10 gun sonra ıkılı test için gidicez ense kalınlıgını ölcucek ısallah sorun cıkmaz cok endıselıyım

çok şükür iyiyiz canım gerçi ben hiç çıkarmadım, sen de bulantılardan kurtulursun inşallah
endişeli olma hilbarcım hep poozitif düşünmeye çalış inş güzel sonuçlar alırsın
bizim de kan sonucu bugün çıkcaktı ama randevuyu taa 3 hazirana verdiler dr.um çok yoğun oluyo 10gün beklemem lazım inşallah çabucak geçer zaman benim için :KK55:

canim hic korkma bende 4 kilo verdm ama masallah bebegmn gelisimi yolunda hatta 2 gun onden gidiyomus yiyemiyorum bnde ama yapck bisey yok o her turlu aliyo bizden baksana :)

aynen elimde değil zorluyorum ama yapılacak bişey yok cuma günü gidicem doktora bakalım ne diycek :)

aynen elimde değil zorluyorum ama yapılacak bişey yok cuma günü gidicem doktora bakalım ne diycek :)

sabret diyecek ne diyecek :):):) üzme kendini sabret canım elbet geçecek bak bana ben hep ağlıyordum bikaç gun öncesine kadar sonra bebeğimi görmeye gttim 5 gün ileriden gidiyor çok büyümüş o zamn dedim ağlamak yok iyi düşünelim iyi olsun. ben de neredeyse 6 kılo verdim görenler şaşııryor sen nasıl hamilesin diye? bu arada ikli test sonucumu alıcam çok heyecanlıyım güzel sonuç çıkar inşallah

arkadaşlar kusarken kanlı kusan oldu mu hiç. iki tane ilaç kullanıyor olmama rağmen mide bulantım geçmiyor. ne yesem çıkarıyorum ve çok zorlandığımda kan gliyor :KK43:

X