2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Herkese merhaba,

Kayıp için gerçekten çok üzüldüm Rabbim sana yeni bir melek versin tez zamanda inşallah..

ben biraz önce doktordan geldim. Gördük ufaklığı çook büyük olasılıkla erkek dedi:)

oğluşumuz geliyor galiba:)

hepimiz hep mutlu ve güzel haberler alalım inşallah bundan sonra..

maşallah maşşallah hayırlı olsun oğluşunuz. bu arada aynı haftadayız sadece rutın kontrol mü yapıyor ekstra bişey var mı?bu haftada

maşallah maşşallah hayırlı olsun oğluşunuz. bu arada aynı haftadayız sadece rutın kontrol mü yapıyor ekstra bişey var mı?bu haftada

rutin kontroldü. Bir sorunun var mı diye sordu benim hiç sorunum olmadı bugüne kadar bugünden sonrada olmaz inşallah..

vitamine ek olarak demir hapına başlattı bugün ultrasonda baktı bazı ölçümler yaptı. kilosuna baktı 123 gr'mış mesela ufaklık.. bunun gibi rutindi yani

Havlu peçete de sanki parçalanıyor ya Ocakn, popomda bin parçaya dönüyor sonra :KK1: Ben gazlı bez koyuyorum, sonra da atıyorum direkt.

evet aynen öyle hele ki bu sıcakta terden iyice parçalanıyor:KK9:
şu dönemde çok sık tuvalete gittiğimiz için her girişte değiştiriyorum tamamen parçalanmadan:)
ama gazlı bez iyi fikirmiş:)

günlük pedi doktor tavsiye etmiyor ama en iyisi havlu peçete:KK66:
bende çok çektim mantardan günlük ped ve zıbın atlet kullanıyordum doktor ikisinide kullanmamamı söyledi günlük ped hava almıyor zıbın atlette vajinayı sıkıştırıyor o yüzden mantara sebep oluyor dedi.

Evet bence de ama günlük pedi tavsiye etmiyorsa bende koymayım bari. akıntının geldiği araya ufak peçete koyarsam hiç çamaşırıma gelmiyor. Gazlı bez kullananda varmış denemek lazım. Ah şu kadın olmak :KK31:

merhaba aralık anneleri çocuklara karneleri verdik.yani buraya daha fazla girebilirim artık..
bebeğinin cinsiyetini öğrenen annelere bir sorum olacak?
bebeğinizin cinsiyetiyle çin takvimi arasında bir fark oldu mu yoksa aynısı mı çıktı.benim kız görünüyor. sağlıkcakla doğsun yavrularımız inş.ama bende çok istiyorum bir kızımın olmasını... tabiki en başta sağlıklı ve hayırlısı olsun isterim..

merhaba aralık anneleri çocuklara karneleri verdik.yani buraya daha fazla girebilirim artık..
bebeğinin cinsiyetini öğrenen annelere bir sorum olacak?
bebeğinizin cinsiyetiyle çin takvimi arasında bir fark oldu mu yoksa aynısı mı çıktı.benim kız görünüyor. sağlıkcakla doğsun yavrularımız inş.ama bende çok istiyorum bir kızımın olmasını... tabiki en başta sağlıklı ve hayırlısı olsun isterim..

Evet leyla bana kız çıktı. Iki defadır doktor kıza benziyor dedi. Hayırlısı olsun.

gizem bende de aynı şey oluyo umarım enfeksiyon falan değildir.

benim bidahaki randevum 6 temmuzda bi idrar tahlili yaptırsakmı acaba ama başka kaşınma akıntı ekstra bişey yok 1.5 lt yakın su içiyorum idrar rengimde normal açık hatta su içtiğimden dolayı sadece sildiğimde sanki açık sarı sulu boya gibi oluyo:KK1:

benim bidahaki randevum 6 temmuzda bi idrar tahlili yaptırsakmı acaba ama başka kaşınma akıntı ekstra bişey yok 1.5 lt yakın su içiyorum idrar rengimde normal açık hatta su içtiğimden dolayı sadece sildiğimde sanki açık sarı sulu boya gibi oluyo:KK1:

benim 22 haziranda randevum var doktora gidince sorarım gerekiyosa idrar tahlilimide yenilerim ama itiraf etmeliyimki ben su içemiyorum mide bulantısından ondan kaynaklı olabilir diyodum ama sende de aynı şey varmış bide afedersin ama büyük abdestimi yaparken zorlanıyorum ve acı çekiyorum hatta minicikte olsa kanama oluyo buda kabızlıktan kaynaklanıyo sanırım

benim 22 haziranda randevum var doktora gidince sorarım gerekiyosa idrar tahlilimide yenilerim ama itiraf etmeliyimki ben su içemiyorum mide bulantısından ondan kaynaklı olabilir diyodum ama sende de aynı şey varmış bide afedersin ama büyük abdestimi yaparken zorlanıyorum ve acı çekiyorum hatta minicikte olsa kanama oluyo buda kabızlıktan kaynaklanıyo sanırım

canımm bendede vardı kabızlık 1 haftadır kahvaltı yaparken salatalık domatesi azcık zeytinyağı limon döküp öyle yiyorum ve geçti. zeytinyağı faydalı kabıza o mu yaradı bilmem ama düzeldi yani.yiyebilirsen dene bence benim öyle bi sorunum kalmadı..

Son düzenleme:
canımm bendede vardı kabızlık 1 haftadır kahvaltı yaparken salatalık domatesi azcık zeytinyağı limon döküp öyle yiyorum ve geçti. zeytinyağı faydalı kabıza o mu yaradı bilmem ama düzeldi yani.yiyebilirsen dene bence benim öyle bi sorunum kalmadı..

canım domatesi ne zaman yesem ben anında çıkartıyorum normalde çok severim çokta yerim ama tostun içine koyuyorum arada öyle bile çıkıyo düşün salatada falan bol bol zeytinyağı dökeyim işe yarar inşallah bu arada benim mesaim bitti sizlere iyi muhabbetler:KK3:

gizem bende de aynı şey oluyo umarım enfeksiyon falan değildir.

benimde idrardan sonra sildiğimde sapsarı oluyo tuvalet kağıdı enfeksiyonmu acabaa:26:

Kızlar bu normal..biraz akıntımız oluyor o da kağıda geçiyor. Vajen bölgemiz artık eskisinden daha ıslak ve akıntılı.bir de hamilelikte akıntının biraz koyu olması normalmiş..

Bu arada gizo sen ne kadar çok doktora kontrole gidiyon bakem :) ben özeldekine en son 20 mayıs'ta üniversitedekine de en son 27'de gitmiştim..:)

Merhaba arkadaşlar,

Bende aralık annesi olucam inşallah, 13. haftamdayım. Herkese sağlıklı ve rahat bir hamilelik ve doğum diliyorum.
İnşallah bebeklerimizi zamanında sağlıkla alırız kucaklarımıza.

Kızlar bu normal..biraz akıntımız oluyor o da kağıda geçiyor. Vajen bölgemiz artık eskisinden daha ıslak ve akıntılı.bir de hamilelikte akıntının biraz koyu olması normalmiş..

Bu arada gizo sen ne kadar çok doktora kontrole gidiyon bakem :) ben özeldekine en son 20 mayıs'ta üniversitedekine de en son 27'de gitmiştim..:)

10 haziranda gittim bidahaki 6 temmuzda kuşuuum nesi çok koca 1 ay aaaa zor dayanıyorum vallaaa:KK9:

Merhaba aralik anneleri sizlere ikili testim hakkinda sorular sormak istiyorum sonuclarimi yazayim ilk once
Yasim 24

Ense kalinligi : 1.42 mm
Crl :54.7 mm
Kombine risk : <1:10000 Cut of degerinin altinda
Yas riski : 1:965
Trisomy 13/18 + NT : <1:10000 cut of degerinin altinda
Free hcg : 60.6 Ng/ml 1.90 duzeltilmis mom
PAPP-A : 2.83 mlu/ml 1.50 duzeLtilmis mom
Nasal bone : mevcut

Degerlerim nasil doktora gosteremedim yas riski neden oyle cikmis bi yanlislik yapilmis olabilirmi yoksa normalmi sizce

Hiç merak etme geçer o, çok hava değişikliği olan yerlerde başına geliyor insanın. Çok cereyanda kalmamaya çalış..O enfeksiyonu çok artırıyor..Zinnat da benim bildiğim gebelikte kullanılan ilaçlardan, korkma bence diyecem ama doktoruna mutlaka sor. Benim ise hiç sorma hamileliğin başından beri bir toksoplasma enfeksiyonu var. Bağışıklık değerim net hesaplanamadığı için 4 aydır rovamycine içiyorum sabah akşam. Bir laboratuvar sonuç ölçemiyor, bir diğeri yüksek bağışıklık var deyip problem yok diyor. Kafam allak bullak..İşte öyle..

merhaba moiraia, benimde 8. haftada yaptırdığım testte toksoplazma igm pozitif çıkınca üniversite hastanesinde avidite testi yaptırdım, yüksek avidite çıkınca doktorum korkmamamı söyledi, antibiyotik kullanmadım ,testi bi daha da tekrarlatmadı, ben yine de tedirgin olunca perinatoloji uzmanıyla görüştüm, bana kesinlikle rahat olmamı şimdiye kadar toksoplazmalı doğan bir bebekle karşılaşmadığını söyledi, hatta bu testleri yaptırmanın gereksiz olduğunu söyledi, eğer bir problem olursa zaten ultrasonda bulgu vereceğini söyledi .sende korkma canım rahat ol,bir arkadaşımızında 5 aylıkken kızamıkçık sonucu pozitif çıktı, amniyosentez yaptırdı, sonuç bebeğin sağlıklı olduğu.

benimde idrardan sonra sildiğimde sapsarı oluyo tuvalet kağıdı enfeksiyonmu acabaa:26:

Tatlım o akıntıdır enfeksiyon değil hamile bayanların hepsinde oluyormuş ben doktoruma sormuştum geçen kontrolümde dedim benim akıntım çok fazla arada beyaz sarı renklide oluyor ve kokuda yapıyor dedim doktor hiç sorun değil o normal dedi eğer çok sık kaşıntın olsaydı bu akıntıyla krem verirdim dedi yani endişelenmeyin :) eğer o akıntıyla birlikte kaşıntı ve yanma olsaydı enfeksiyon olurdu...

Tatlım o akıntıdır enfeksiyon değil hamile bayanların hepsinde oluyormuş ben doktoruma sormuştum geçen kontrolümde dedim benim akıntım çok fazla arada beyaz sarı renklide oluyor ve kokuda yapıyor dedim doktor hiç sorun değil o normal dedi eğer çok sık kaşıntın olsaydı bu akıntıyla krem verirdim dedi yani endişelenmeyin :) eğer o akıntıyla birlikte kaşıntı ve yanma olsaydı enfeksiyon olurdu...

canım çok saol içim rahatladııı :):)

X