2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
ah hemde nasıl paralayası gelıyor insanın. birde doktor gibi sende kesin albümin vardır diyorlar test yaptırdım gözlerine sokmak isterdim herşeyım gayet normal anneme bile soruyorlarmış kızını gördük doğum yaknmı diye benden sıra geçti anneminde de moralını bozuyorlarr neyse şimdi memlekette değilim evime döndüüm burda iş dışında kimseyi görmuyorrum arada yıne çıkıyor ama memlkettekılerden iyidir.

canım ben de ellerim yüzünden eğer çalışamaycak gibi olursam 32de ayrılıcam hemen hemen 1 bucuk ay var ozamana kadar dayansam sonra ayrılırım. sakın çikolata çok yemeee benımde canım istiyor arada ama bir kere aldınmı bırakamıyorsuun

bide kız çirkinleştirir anneyi falan zırvaları var onuda unutmayalım tabi.seninki erkektir bak çirkinleşmemişsin diyenlermii son ayda çirkinleşir leke leke olur suratı diyenlermi çok bi bok biliyosunuz siz dicektim de otrcaklar aşağı ama işte nasıl diyim.sinir topu oldum çıktım resmen şu beyinsizler yüzünden kimsenin bizi düşündüğü yok.
Tabiri caizse kamu malı oluyor hamileler, tüm acımasız eleştiriler, korkutmalar hiç çekinmeden yapılıyor.
Ben gidip saçımı da kestirdim hamileyken. Daha gerçekçi şeylerden korkmak lazım. Toksoplazma, yetersiz beslenme gibi.

kesinlikle canım saçma sapan konuşuyolar insanların ağzı torba değilki ağzı dili olan konuşuyo hadi biz hamileyiz ya siz nesinizde böyle sorunlusunuz acaba beyin fukaraları.

bide kız çirkinleştirir anneyi falan zırvaları var onuda unutmayalım tabi.seninki erkektir bak çirkinleşmemişsin diyenlermii son ayda çirkinleşir leke leke olur suratı diyenlermi çok bi bok biliyosunuz siz dicektim de otrcaklar aşağı ama işte nasıl diyim.sinir topu oldum çıktım resmen şu beyinsizler yüzünden kimsenin bizi düşündüğü yok.

kesinlikle canım saçma sapan konuşuyolar insanların ağzı torba değilki ağzı dili olan konuşuyo hadi biz hamileyiz ya siz nesinizde böyle sorunlusunuz acaba beyin fukaraları.
Aman kim ne derse desin, hamileliğin tadını çıkaralım kızlar:KK16: Çirkinleşsek de öküz gibi de olsak minnaklarımız kucağımıza gelince bizden mutlusu olmayacak, kiloları da veririz eski halimize de geliriz. Doğurduktan sonra bu topiği boşlamak yok ama:KK20:

gizem o konu ayrı zaten kız olduğu belliymiş popomuz büyüyormuş oğlan olsaymış top gibi olurmuş göbeğimiz bilmem nee of off sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi

Aman kim ne derse desin, hamileliğin tadını çıkaralım kızlar:KK16: Çirkinleşsek de öküz gibi de olsak minnaklarımız kucağımıza gelince bizden mutlusu olmayacak, kiloları da veririz eski halimize de geliriz. Doğurduktan sonra bu topiği boşlamak yok ama:KK20:
Site adı veremiyorum galiba göstermiyor. Reklama giriyor. Ama '' gebelikte bebek kaç kilo rahim kaç kilo '' yazdım google da arattım çıktı. Aldığımız kilonun kaç kilosu bebek kaç kilosu plesenta kaç kilosu suyu.. Niye bu kadar alıyorum demeyin hepsinin önemi varmış.

Son düzenleme:
Kızlar merhaba hepinize..ya hu kilolara ne diye takıyorsunuz, bebişleriniz sağlam olsun da gerisi önemli değil bence..ben ise hiç yemek bile yiyemiyorum karnımın sertliğinden..daha sadece 2 kilo aldım.kollarım bacaklarım zayıf göbeğim davul gb :KK43: o kadar çok yemek istiyorum ki acı çekiyorum resmen..ama hazmedemiyorum sertlikten ve şişkinlikten işte..

Bunu alabilirim belki bu hafta.
Bu arada yapacağım herşey için ilk önce bizim sayfalara bakıyorum kızlar ne yazmış diye. Yada soruyorum size. Böyle büyük bir aile gibiyiz hakikaten. Birlikten kuvvet doğuyor hakikaten. :)

:KK70: hevet hevet :KK70: bende anormalmiyim diye bi çok şeyi burda söylüyorum kızlara benim ilk bebeğimde Allah nasip ederse :KK70:

Site adı veremiyorum galiba göstermiyor. Reklama giriyor. Ama gebelikte bebek kaç kilo rahim kaç kilo yazdım google da arattım çıktı. Aldığımız kilonun kaç kilosu bebek kaç kilosu plesenta kaç kilosu suyu.. Niye bu kadar alıyorum demeyin hepsinin önemi varmış.
İşte bu ya, çok güzel anlatmış doktor. Ben de bugün başka bir yazı okudum. Jinekolog diyor ki "hamilelikte az kilo almak sakıncalı. Her ay 1-1,5 kilo almak çocuğun hakkı. Altına düşerseniz ve yeterli beslenmezseniz çocuğunuz ileride zeki olmaz"
kadın hastalarına bir diyet veriyormuş, 3,5 kilonun altında çocuk doğurtmam ben diyor. 3,5 kilonun altını başarısızlık olarak görüyorlarmış.

Kızlar merhaba hepinize..ya hu kilolara ne diye takıyorsunuz, bebişleriniz sağlam olsun da gerisi önemli değil bence..ben ise hiç yemek bile yiyemiyorum karnımın sertliğinden..daha sadece 2 kilo aldım.kollarım bacaklarım zayıf göbeğim davul gb :KK43: o kadar çok yemek istiyorum ki acı çekiyorum resmen..ama hazmedemiyorum sertlikten ve şişkinlikten işte..
Sen nasıl oldun canım? Uzun süredir görünmüyorsun.

gizem o konu ayrı zaten kız olduğu belliymiş popomuz büyüyormuş oğlan olsaymış top gibi olurmuş göbeğimiz bilmem nee of off sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi

ben bu tezi çürütüyorum şu anda haberin olsun :)) kollar bacaklar zayıf bende, popo küçük... sadece göbeğim var. arkadan beni gören anlamaz hamile olduğumu. ve kız çocuğum olacakmış kısmetse :))

Sen nasıl oldun canım? Uzun süredir görünmüyorsun.

turkuazcım canım sağ ol iyi olmaya çalışıyorum..Biraz zor geçiyor gebeliğim işte..İdrar ve kum daha sonra böbrek enfeksiyonuna çevirdi.Hastanede yattım bir hafta..Ya hepsine razıyım yeter ki 30'lara varayım..Karnımda sıkışma ve sertlik oluştu maalesef..ne güzel yemek yiyebiliyordum 4 hafta önce, şimdi sadece çorba ve süt..bir lokma katı gıda yesem sıkışma ve sertlikten mahvoluyorum işte..benim de derdim yemek yiyememek işte ..

turkuazcım canım sağ ol iyi olmaya çalışıyorum..Biraz zor geçiyor gebeliğim işte..İdrar ve kum daha sonra böbrek enfeksiyonuna çevirdi.Hastanede yattım bir hafta..Ya hepsine razıyım yeter ki 30'lara varayım..Karnımda sıkışma ve sertlik oluştu maalesef..ne güzel yemek yiyebiliyordum 4 hafta önce, şimdi sadece çorba ve süt..bir lokma katı gıda yesem sıkışma ve sertlikten mahvoluyorum işte..benim de derdim yemek yiyememek işte ..
Geçmiş olsun canım. Doktorun ne diyor şişkinlik meselesine? Bebişin sağlığı nasıl?

Geçmiş olsun canım. Doktorun ne diyor şişkinlik meselesine? Bebişin sağlığı nasıl?

Hastanede yatarken gelişimi biraz durmuştu ama yine toparladım biraz bu haftalar.Çok iyi şimdi, bir hafta önden gidiyor nasıl oluyorsa..ama ben yiyemiyorum işte istediğim gb :KK43: doktor şişkinlik için az ve sık yiyeceksin dedi, öyle yapıyorum

Ben ayakta hiç duramıyorum o ağırlıktan ve sancıdan artık, eylül'de heyet alacağım 32. haftada direkt izne ayırıyor doktor beni..sağlık olsun da..

geldımmm

kızlar napıyorsunuzz.. ben yıne temızlık yapıyorummm cok fecıyım yaaa
açık renk puf umu lif deterjan ve kaynar su ile sildim.. ama mahfoldummm o kdr cok leke vardı kı
ondan once mutfağa giriştim fırındı yerlerdı derken öluyorummmmmmm
bu arada aral arkadaşıyla oyunoynuyordu evde yıne evı gorsenızz talann olmuşşşş
onlarada yemek yapıp onlerıne koydum ama aral bey ağzına sokmadan yemıyorrrr
o kdr sınırlenıyorum kı yaa napıcam ben bu çocukla boylee bılmıyorummmmmmmmmmmm
buz gıbı olmuş yemegı.. arada ıs yaparken gıttım agzıan soktum çatalla
ama yıne 10 dk gecıyor bakıyorum hıc yememışş.. bende bağırdım zoruna gıttı ağladı offf o kdr cok bağırdı kı bana

durun arkaları okuyayımmmm:KK6:

Hastanede yatarken gelişimi biraz durmuştu ama yine toparladım biraz bu haftalar.Çok iyi şimdi, bir hafta önden gidiyor nasıl oluyorsa..ama ben yiyemiyorum işte istediğim gb :KK43: doktor şişkinlik için az ve sık yiyeceksin dedi, öyle yapıyorum

Ben ayakta hiç duramıyorum o ağırlıktan ve sancıdan artık, eylül'de heyet alacağım 32. haftada direkt izne ayırıyor doktor beni..sağlık olsun da..

cnm o kdr kötumusun yaaa :KK43:(( uzuldum şimdi..
Allah zamanında kavuştursun oğluna da inşallah bi aksilik çıkmaz.. inşallah sag salim gelır kucağına
yat dınlen
ama yemek konusu bende bır muamma cnm hep kızartma tatlı fln ıstıyor sende oyleysen sadece sıvı gıda ıle gecıstırmek cok zor olsa gerek.. Allah yar ve yardımsın olsunnnn

evde olmak ne güzel şeymiş o koltuktan o koltuğa devriliyorum:KK9:

kızlar bişey sorucam mesela bibere yada herhangi bi yiyeceğe sebzeye meyveye dokuntuktan sonra biyerimize elimizi değdirdiğimizde bebekte o elimizi değdirdiğimiz yerde leke olcağı doğrumuu kafama bunu taktım 2 gündür o zman hiçbişeye dokunamayızkii:44:

annem bana hamileyken bi bahçeden gül almış izinsiz ama koklayıp elini kalçasına değdirmiş benim kalçamda gül vardı şimdi kalçam büyüdükçe gülde dağıldı tabi ama izinsiz aldığı için olmuş diğerinin aslı astarı varmıdır kiii :||

yok yaa..
ben de şöyle bılıyorum ;
Aral a hamıleydım canım böğürtlen çekmişti cumalıkızık köyü var burda oraya gıtmıştık
ord ayl kenarında gormuştum dönerken.. eşim durmamıştı arabayla
ve yıyememıştım içimde kalmıştı :/ aralın ıkı kaşının ortasında böğürtlen gibi mibik pempe noktaları var şimdi
böğürtlen zamanı pörtlüyorlar :))) sonra bellı olmuyor :KK52:

moral bozan çok var benım etrafımda bu aralar. çünkküü benımle birlikte benım yakınımda tam 6 tane hamiş var akrabalrdan yakınlar arasından falan hepimizde hemen hemen aynı aydayız onların içinde en şişkosu ben oluncaa millet bıdı bıdı hiç durmuyorr. hep kıyaslama yapıyoorr ben de bebeğimin keyfi yerinde diyoruummm
terslenmıyor da ama içimden sayıyorum herkes çok bilmiş. ebe gelmiş bana soruyor nasıl doğuracaksın ne bileyım son anda ne olacak.. 34-36 da bellı olmazmı bu doğum işi. ben bir tarafımı yırtsam da normal diye. olmayacaksa olmaz. ben de sezeryan olcam dedii aaaa niye diyor canım öyle istiyor dedim. öylle de cıkacak böyle de cıkacak. etraftan neler diyorlar daha hala işe mı gidiyorsun diyorlarr yaaaa dışarı çıkasım gelmıyor şu milletin çenesinden. bnir an önce sekize gelsemde bari az kalmış deseler. çok bilmişleeerr.

aaaaa okurken daraldım ne cok konuşan var yaaaa
melekcım ne takıyorsun yaa tabı bızden uzak kaldın ondan :p
sen onlara benı soyle bır arkadaşım var ayda 4 kılo alıyor deeee
gelırse göbegıyle döver sızı de
allah aşkına ne bakıyorsun sen mıllete.. sen sağlığını duşun yeter ben senın ıcın uzuluyorum cunku
cok yemedıgın halde tuzu kestıgın halde ellerin şiiş ve sızlıyor
hepsı doğumdan sonra gecıcek boşver bozma moralınııı :KK19:

Bende tuttu canım. Ama daha önce bakmamıştim bundan sonra da takvime bakarak yyapmam herhalde. Allah ne verdiyse artık :)
Kuranda bi ayet varmış erkek çocuğu isteyenler için okuyanlarin oluyormuş hangisi bilmiyorum. En iyisi allahtan hayırlısını istemek :KK6:

Agresifmelek takma canım sen milletin dediğini. Cevizi de bi avuç yiyorsan fazla biraz canım ya. En fazla günde 3 tane yenmeli. Sütüde 3 dediğin 3litre değil demi :26: hiç bi şeyi abartma. Ne kadar ısrar da etseler sen mideni dinle. Alırızda veririzde kiloları. Kısa zamanda alınan kilolar kısa sürede verilir. Gizeminde dediği gibi zayıflama topiği açacaz hep beraber zayıflıcaz:KK8::KK8::KK8: :KK55:

evet kk da kı kızlardan duymuştum bende erkek bebek ısteyen ve tabıkı sıkı dıet fln bı suru sey
dua namaz ıle oğullarına kavuşmuşlar
ama unuttum neydı :44:

cnm o kdr kötumusun yaaa :KK43:(( uzuldum şimdi..
Allah zamanında kavuştursun oğluna da inşallah bi aksilik çıkmaz.. inşallah sag salim gelır kucağına
yat dınlen
ama yemek konusu bende bır muamma cnm hep kızartma tatlı fln ıstıyor sende oyleysen sadece sıvı gıda ıle gecıstırmek cok zor olsa gerek.. Allah yar ve yardımsın olsunnnn

sağ ol cemredenizcim..valla ben de artık 30'a varırsam oh be diyeceğim, bu gergilikle yaşamak bitirdi resmen bünyemi..neyse çok şükür enfeksiyon geçti..sadece yatamak zorundayım ve kontrollere gidiyorum.. bebişin sağlığı için onu da yaparım hiç önemli değil..benim de anlamadığım göbeğim çok sert, sanki patlayacak gb..su da içsem ağrıdan ayakta duramıyorum..canım neler çekiyor ama yiyememiyorum ne yazık ki :KK43:

Valla benim popom kocaman ama oğlan geliyor :):) hikaye hepsi

popom kocaman olduuuuu
bnmde oğlum gelıyorrr
ayrıca kız bebekte ılk haftalarda hemen gogusler buyur derlen bnm aşırı acıyordu ve buyudu kocaman oldular hemen ılk haftalarda
ama oğlum gelıyorrrrr
kat komşumun ıse sıpsıvrıydı karnı yanları bostu
kızı olduuu
ama onun yüzünde lekelenmeler oluştu ilk 3 ay böyle degıstı karardı bazı yerlerı tuhaf oldu yanı
anladım ben kızı olucagını
tabıkı hıc bı degısıklıge uğramayanda var
banada çok guzelleştın oğlun mu olacak dıyor herkes
ne alaka bılmıyorum :44::44:
etten tiksinirsen kızın oluy dıyorlar
hala ızgara et yıemıyorum cesaretım yok
ayrıca ılk 3-4 ay resmen et dedıklerınde kuzuyordum
bunlar hep degısıyor bencede

Maşallah ona:nazar: Durumun zor canım, Allah sabır versin.

X