2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
kızlar cinsel ilişkiye başlayan var mı ben sezaryen doğum yaptım 45 gün oldu ilişki sırasında acı çektim normal doğum yapmadım ki ne alaka anlamadım bi de ne kadar sürecek bu durum bilginiz var mı :KK50:

canım sezeryan sonrası doktorlar genelde 2 aylık zaman tanıyın diyor kendinize dikişle belki tam toparlamamıştır

Kızlar bu 15 kontrolunde genel bır muayene mı oluyor yoksa ozellıkle baktıkları seyler var mı?
Dogum yaptıgım hastane ozeldı ama bunun ıcın devlete goturun demısler esıme.bıkac gun gecıktırdık ama ogleden sonra gıdıcez babasıyla gıtmeden bılgım olsun dedım

Litrelerce su,humana,kimyonlu rezene,incir hosafi,milplus,promalt,solgar malt b12 BİSİYLİ vitamini,sutlac,petibor biskuvi,hurma tuketiyorum bazen dereotu yiyorum ama duzenli degil sagdigimda bir gogsumden 10 cc en iyi ihtimal 20 cc sut cikiyor makineden hic akmadiginda elimle siksam yine cikiyor makinam ameda ,ameda kullanan var mi yanlis mi sagiyorum ben niye arttiramiyorum anlamadim.Artik durumu kabullendim uzuntude yapmiyorum cikarsa mutlu olurum cikmazsada hayirlisi diyorum.

canım bende ameda kullanıyorum bendende ancak 20ml çıkıyo hemde iki göğsümden eğer epey süre emmemişse 40 falan çıkıyo bitek ilk aldığımda (alalı 1 hafta oldu) 60ml sağdı emiş gücünü hızını çok artırmıyrm ben korkuyorum bebeğin emişi gibi olmazsa süt azalıyormuş diye duydum
bende ne söyledilerse yedim ama bu aralar bişiler işe yarmış ama ne bilmiyrm çünkü bende 1 damla zor çıkıyodu...çocuk doktoru laktamax diye bi bitkisel ilaç verdi onu kakılma tullanıyorm epeydir bi dene istersen

kızlar bir yazıda bazı göğüslerin sağmaya müsait olmadığını okumuştum bebeğiniz doyuyorsa sağımda süt çıkmıyor diye takılmayın yazıyordu belki sizinki de böyle bir durumdur

Canm yazdklarini okudukça acaba aynı bebeği mi büyütüyoruz dedim
Emmesi de uykusu da benim kızın aynısı senin oğlan
Elifim de çok az uyuyor
uyanık olduğunda da ya kucakta evi gezecek ya da emecek
Artık uyanıkken sürekli emdiği için sütüm zar zor yetiyor zavallı memelerimin süt yapacak kadar bol vakti olamıyor allah tan kocam var yoksa kesin kafayı yemistim

Elifim de çok az uyuyor
Artık uyanıkken sürekli emdiği için sütüm zar zor yetiyor zavallı memelerimin süt yapacak kadar bol vakti olamıyor allah tan kocam var yoksa kesin kafayı yemistim

Benim oğlum da aynı şekilde, ya uyuyacak ya da emecek, başka türlü duramıyor. Uyuması da ayakta sallayarak. 2. Çocuğum ve ben ilkinde yaptıklarımı yapmayacağım, sürekli memede tutmayacağım, ayakta sallamaya alıştırmayacağım diyordum ama nafile. Sallamadığımızda ya da meme vermediğimde kıyameti koparıyor, öyle bir ağlıyor ki duyan eziyet ediliyor sanır. Ben yine bir yerlerde yanlış mı yapıyorum diye düşünmüyor değilim. Kendi haline duran bebekler nasıl duruyor yaaa, var mı bir formülü?

günaydın haziran anneleri hepinizi uykulu gözlerinizden öpüyoruuum :KK54:

eğer sancısı yoksa normal bir emzirme geçirdiysek gündüz 2 civarı , gece 3,5-4 saat şimdilik bazen 3 de oluyor..

200gr gayet iyi canım (en azından benim oğlanın standartlarında) sıkma canını..geçmiş olsun bu arada dün fırsat bulamadım yazmaya, umarım hiç birşeycik çıkmaz şu üfürük kontrolünden:KK16:

amedayı ben hastanede kullanmıştım, benim pompa da lansinoh kesinlikle daha iyi çekiyor lansinoh ama miktar karşılaştırması yapamayacağım çünkü hastaneden sonra,eve gelince sütüm çıkmıştı bnm

:KK9:feci di mi

mikailesra, canım yazını gördüm Balmond yazmış moroyu..kundak ya da yarım kundak ya da en azından birşeylere sarıp yatırmak ya da ana kucağında yatırmak çözümlüyor onu çünkü vücudu boşlukta hissetmiyor böylece..Bir de o reflexin benzerini sese karşı da yapıyor olabilir öyle ise monoton bir ses çözüyor..ben harvey karptaki gibi şşşş diyorum misal düzensiz seslerdense ona odaklanıp uyuyabiliyor

benimki de armutta yatıyo yüzüstü başka türlü yatırırsam maksimum 10 dakka uyuyo armut kucağımızda gibi her yerini sarıyo ama içi hafif topcuklarla dolu omurga yapısına zararlı mı acaba :emir_bebek:

kızlar bir yazıda bazı göğüslerin sağmaya müsait olmadığını okumuştum bebeğiniz doyuyorsa sağımda süt çıkmıyor diye takılmayın yazıyordu belki sizinki de böyle bir durumdur

Pompayla sağamadığını yazan tüm arkadaşlar için:
Ğompaya göğsünüzü yerleştirip çalıştırmak maalesef yeterli olmuyor. Elinizle tabiri caizse göğsünüzü avuçlayıp sıkıştırarak, sağdan soldan, göğsünüzde doluluk hissettiğiniz yerlere basınç uygulayarak makineye yardımcı olmanız gereiyor. Bir de hafif öne doğru eğimli durmk faydalı oluyor. Ben bunları yapmadığım zaman damla sağamıyorum. Bu şekilde öğünlük sü sağıyorum.

kızlar emir dün akşamdan beri biberon tutmuyor, öğürüyor emmek istemiyor şaka gibi :KK53: :KK53::KK5:
niye böyle oldu yaa, dogdugundan beri hem gögsümü hem biberonu emiyordu..
ben kısa bir süre sonra işe dönücem o zaman nasıl beslicekler kuzumu, o zamana kadar tekrar tutar mı yaaa :KK50:

canım benim kızda öyle sanki boşluğa düşüyormuş gibi ellerini açıp açıp ağlıyor ben sordum doktora normalmiş anne karnından sonra dünyaya alışamıyorlarmış ondan oluyormuş ben ilk doğduğunda kollarını yarım kundak yapıyordum ama artık büyüdü ve hava da çok sıçak yapamıyorum sıçrayıp kendini uyandırıyor hep ...
ya ben tam 6 farklı marka emzik aldım benim kız hiçbirini tutmadı emzik yerine beni kullanıyor yaramaz ...

ben ilk basta korkmustum biraz nette girdim arastirdim yok sara hastaliginin bebeklikteki belirtileri de falan da zaten bu nette genelde en olumsuz secenekleri yazarlar dün cok üzülmüstüm bosyere endiselenmisim, arkadasin gönderdigi linki okuduktan sonra ve videolari gördükten sonra cok rahatladim bende..

günaydın haziran anneleri hepinizi uykulu gözlerinizden öpüyoruuum :KK54:

mikailesra, canım yazını gördüm Balmond yazmış moroyu..kundak ya da yarım kundak ya da en azından birşeylere sarıp yatırmak ya da ana kucağında yatırmak çözümlüyor onu çünkü vücudu boşlukta hissetmiyor böylece..Bir de o reflexin benzerini sese karşı da yapıyor olabilir öyle ise monoton bir ses çözüyor..ben harvey karptaki gibi şşşş diyorum misal düzensiz seslerdense ona odaklanıp uyuyabiliyor

kundak yapmak imkansiz bizim kuzuya malesef elleri disar da tamamen olmazsa agliyor hic sevmiyor kollarini falan sarmami en fazla kundak yaptigim da durdugu 5 dk.. yazdigin gibi kendini boslukta hissediyor sanirim cünkü ne zaman benim yatagin üzerine yatirsam koskoca yatak,kendi yatagina yatirsam, veya kucagim da sallasam yani etrafi dar alan olmadigin da defalarca tekrarliyor bu ürkmeyi.. ben gün icin de sürekli bunun icinde yatiriyorum nereye gitsem yanim da suan oldugu gibi $DSC047409.jpg
genel de bunun icin de bütün gün yatsa bile bir defa olmuyor,kendi yatagin da yatarken zaten etrafina kücük yastiklar koyuyordum ama artik daha yakin bir mesafe de birseyler koyarim

kızlar silikon göğüs ucu aldım ama nasıl sabit tutacağım bunları çıkıyor sürekli nasıl kullanıyorsunuz birde uçları baya bir büyğük bebeğim ağzına alınca öğürür gibi oluyor

canim ben ilk günden beri kullaniyorum bas parmagim genisligin de benim ki büyük yani oglusum gayet guzel emiyor, zaten gögüs ucuna taktigin da gögsünün ucuna tam oturan büyüklükte olmayacak cünkü bebek emdikce meme ucun genisliyor tam silikona göre bu yüzden büyük olmasi kücük gelmesinden daha iyi, kücük geldigi zaman meme ucunun bir kismini cekiyor bebek sadece ozaman da yara oluyor.. memenden cikmasi da ilk agzina verirken gögsünde elinle tut sonra o emdikce etrafi yapisiyor tenine zaten

buda benim kuzumm, büyüdük artık kocaman olduk ama hala kakamızı yapamıyoruz:KK1:

Eklentiler

• $1013212_10151690792714788_549866303_n.jpg
    $1013212_10151690792714788_549866303_n.jpg
    146,5 KB · Görüntüleme: 28
  • $Fotoðraf1064.jpg
    $Fotoðraf1064.jpg
    39,9 KB · Görüntüleme: 40
Yanim da 2 litre su dolu su sisesi fön makinasi bilmem kac tane emzik oturdum yine oglumu salliyorum saat 1 olmadan saati gelmeden uyumqyacak yine sanirim tam uykuya daliyor birden sicrayarak uyaniyor durduk yere ellerini havaya kaldirip.. eger hemen iki elini de tutup konusmazsam deli gibi agliyor korkudan.. Birtek bendemi var bu durum anlamiyorum
O korktukca icim gidiyor yazik

bizde aynıyız tatlıım galiba hepsi aynı, bedde acaba korkutuyolarmı diye sürekli okuyorum..

Mikailesra; anlattığın ürkme refleksi sağlıklı bütün bebeklerde olan bir refleks, adına moro refleksi diyorlar. Aşağıya bir link ekliyorum. Vakit bulabilirsen moro refleksi diye aratıp görsellere bak, bebeğinin pozunu aynen görüp rahatlayacaksın. :)

Ürkme (moro) refleksi

:KK54:çook sağol canım ya acayip faydalı bi site teşekkürler..
kızlar cinsel ilişkiye başlayan var mı ben sezaryen doğum yaptım 45 gün oldu ilişki sırasında acı çektim normal doğum yapmadım ki ne alaka anlamadım bi de ne kadar sürecek bu durum bilginiz var mı :KK50:
acı değilde bende yanma var yavaş yavaş geçiyor sanki.. netten baktım normalmiş
doğum artıklarını temizlendiği için 1-2 ay gibi sürebilirmiş..:KK14:

kızlar emir dün akşamdan beri biberon tutmuyor, öğürüyor emmek istemiyor şaka gibi :KK53: :KK53::KK5:
ben kısa bir süre sonra işe dönücem o zaman nasıl beslicekler kuzumu, o zamana kadar tekrar tutar mı yaaa :KK50:
alışır canım üzülme baksana bu bebişlerin bi günleri diğer günü tutmuyor
hatta gündende geçtim saati saatini tutmuyor:KK53:
aç kaldımı bak nasıl tutuyoor o zaman:KK53:

Elifim de çok az uyuyor

Ben şuan ayağımda sallıyorum durunca ağlıyor ama nasıl ağlama sanki etini koparıyorlar :KK9:
süt için her bünye farklı ama sütlaç bende işe yarıyor. Bide su içmeyi azaltınca sütümde azalıyor bunu fark ettim.

Bebeğinizle ilgili ipuçları

Şu an itibariyle, bebeğinizin size ne zaman “evet”, “bu hoşuma gitti” dediğini ya da tam tersi “yardım” istediğini öğrenmiş oldunuz. Ebeveynlerden, bebeklerin sizinle ya da diğer bir uyarıcıyla ilgilendiğini ya da ilgisini yitirdiğini gösteren bazı iletişim işaretlerini öğrendik.

Bebeklerin, anne-babaya “ilgileniyorum” dediğini gösteren bazı ipuçları:
•Yüzünüze bakması,
•Kolların ve bacakların hareket ettirmesi,
•Size elini uzatması,
•Gözlerini ya da başını size doğru çevirmesi,
•Gülümsemesi, bebeklere özgü sesler çıkarması, genel olarak mutlu bir yüz ifadesine sahip olması.

Edindiğimiz bilgilere göre bebeklerin anne-babaya “dinlenmeye ihtiyacım var” demesinin belirtileri:
•Başını ve gözlerini diğer tarafa çevirme,
•Ağlama ve huzursuzlanma,
•Öksürme,
•Kamburunu çıkarma, kıvranma, geri çekilme,
•Cildinin (yüzünün) kızarması,
•Daha hızlı nefes alma, hıçkırık tutma,
•Esneme,
•Surat asma.

Tekrar söylemek gerekir ki bebekler birbirinden farklıdır, bu yüzden bebeğiniz sadece kendisine has olan bir işaret de verebilir. Sevginizi ve duyarlılığınızı göstermek için bu işaretleri öğrenmeniz ve dikkat etmeniz önemlidir. Çocuğunuzu bakıcıya bırakmaya karar verirseniz, onunla ilgili bu tür bilgileri paylaşmanız da önemlidir.

Karnını güçlendirme vakti

Bebekleri sırtüstü yatırarak uyutmak ani bebek ölümü sendromlarını önlemek için çok iyi bir buluştur. Yinede, bebeğiniz uyanıkken ve oyun oynarken, karnı üzerinde doğrularak vakit geçirmesi gelişimi için çok önemlidir. Bebeklerin karnı üzerinde doğrulmuşken rahat hissetmesi, ağır olan kafalarını tutabilmeleri için güçlü boyun kasları geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Bu ikinci ayın sonuna gelindiğinde, bebeğiniz muhtemelen başını kaldırıp sizi arayacak kadar güçlenmiş olacaktır. Gelişim adım adım gerçekleşir. Bebekler, boyunlarını güçlendirerek kafalarını kaldırabilirler. Sonra karınları üzerine uzanmışken kendilerini kollarıyla yukarı doğru çekerek vücutlarının üst ve arka kısımlarını güçlendirirler. Bu çaba bir gün oturmalarına yardımcı olacaktır. Bu kaslar bebeklere hareket etmeyi ve sonuç olarak ayağa kalkmayı da öğretecektir.

Bebeğiniz yüzüstü uzanmışken siz de onun yanına uzanarak birlikte vakit geçirebilirsiniz. Onunla konuşun ki yanında olduğunuzu bilsin ve böylece gelişimini desteklemiş olun. Ayrıca, bebeğinizi üzerinde değişik desenleri ve parlak renkleri olan ya da farklı sesler çıkaran halıların üzerinde bırakırsanız, karnı üzerine uzanmak onun için daha çekici hale gelecektir.

Bazı bebekler bu şekilde uzanmışken rahat hissetmezler ve ağlayabilirler. Bebeğinize uygun olduğunu düşündüğünüz biçimde cevap verin. Bebeğinizle ilgilenen uzman kişi sizsiniz.

Ses tonunuz bile başlı başına rahatlatıcı bir etken olabilir. Bazı bebekler ise anne-babalarının sıcak sarılmalarına ihtiyaç duyarlar.

zeynoya biberon icin cevap yazayim dedim tam da oglumun alti acikti iki dk hava alsin diye tlf u elime aldim ki zortt zort iki defa hem gaz hem kaka ayni anda üzerime, örtüye, minderine her yere yapti kizin ne sucu varsa aman be zeynooo hay senin biberonuna dedigimi simdi farkettim o an sokla :KK53::KK53::KK53::KK53: üzerimi cikardim yerleri sildim gideyim de elim de kurumadan yikayayim bari hepsini aslin da simdi zeynoya yikatmak vardi bunlari da :KK33::KK33::KK33:

Son düzenleme:

canım biberonun emziği eskimiş olabilirmi acaba değiştirmeyi dene bakalım belki alır o zaman lina da emziğe aynısını yapıyor ağzına verdiğim anda öğürüyor alıştıramadım ben:KK14:

buda benim kuzumm, büyüdük artık kocaman olduk ama hala kakamızı yapamıyoruz:KK1:
ayyy maşallah oğluşuma çok tatlısın sennnnn:nazar::nazar:

zeynoya biberon icin cevap yazayim dedim tam da oglumun alti acikti iki dk hava alsin diye tlf u elime aldim ki zortt zort iki defa hem gaz hem kaka ayni anda üzerime, örtüye, minderine her yere yapti kizin ne sucu varsa aman be zeynooo hay senin biberonuna dedigimi simdi farkettim o an sokla :KK53::KK53::KK53::KK53: üzerimi cikardim yerleri sildim gideyim de elim de kurumadan yikayayim bari hepsini aslin da simdi zeynoya yikatmak vardi bunlari da :KK33::KK33::KK33:

ilahi esraaaa öldüm gülmekten:KK9::KK9::KK9:

X