2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
zeynoya biberon icin cevap yazayim dedim tam da oglumun alti acikti iki dk hava alsin diye tlf u elime aldim ki zortt zort iki defa hem gaz hem kaka ayni anda üzerime, örtüye, minderine her yere yapti kizin ne sucu varsa aman be zeynooo hay senin biberonuna dedigimi simdi farkettim o an sokla :KK53::KK53::KK53::KK53: üzerimi cikardim yerleri sildim gideyim de elim de kurumadan yikayayim bari hepsini aslin da simdi zeynoya yikatmak vardi bunlari da :KK33::KK33::KK33:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
hay ben senin oğlunun zortlayan totosunaa :KK1::KK52::KK52::KK52: bırak elini yıkamayı cevap yaz cevappp :KK33::KK9:

kızlar doktordan geldim ve canm çok sıkkın bebeğimin kalbinde üfürüm duyuluyo doktor yüksek ihtimalle 2buçuk 3 ayında düzelir dedi ama aklın takılıcaksa bi kalp ekosunu çektirelim dedi tabiki takılıcağı için çektirelim dedi hocasının ismini verdi randevu alıp gidicez yüksek ihtimall dilerim düzelen cinstendirr moralim çok bozukk

çok gçmiş olsun canım moralini bozma sütün kaçar Allah korusun düzelir demiş dr içini ferah tut
Zeyno valla bizim de kakamız bir gün yeşil bir gün sarı yeşil arada birde sarı oluyor bizde üşüttü galiba diye düşünüyoruz
Valla ben artık kafayı yemek üzereyim denebilir 50 günlük olduk sayılır ama oğlum daha hiç bir şeye tepki göstermiyor gülücük falan atmıyor ses falan çıkarmıyor öyle bakıyor sadece moralim çok bozuluyor bu duruma birde gaz sorunumuz var sab simplex kullanıyorum bu sefer de ıkınmaktan helak oluyor en sonunda fıtık oldu göbek deliği dışarı çıktı ona ayrı üzülüyorum şimdide iki gündür ıkın ıkın kaka yapamıyor dün 1 kere akşam biraz yaptı bu gün gene yok yapamıyor meme emerken sürekli kavga halinde bir ıkınıyor bir emiyor acaba sütmü gelmiyor diyorum öyle foşur foşur sütüm yok ama çekince geliyor birde emdikten sonra fışkırır gibi kusması var zaman zaman ama öyle böyle değil çok kusuyor öyle kala kalıyorum o kusunca sanki birde kilo alımı durdu gibi geliyor sorun sorun büyük oğlumda kıskançlıkta tavan yaptı sağolsun dün bebişe emzik alırken büyükte tutturdu banada diye oğlum bu arada 7 yaşında onada aldık evde aldı emdi emdi onu yok artık dedim napıcam ben hiçç bilmiyorum düşünmekten yoruldum uykusuzluktan koşturmaktan iki çocukla başetmekten evin işlerinden değilde sorunlardan yoruldum valla :KK43:(

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
hay ben senin oğlunun zortlayan totosunaa :KK1::KK52::KK52::KK52: bırak elini yıkamayı cevap yaz cevappp :KK33::KK9:

Kiz ne eli senin yüzünden batan elbisemle örtüleri yikadim saskin elim kaka dolu tlf da mesaj yazacak degilim heral :) hahaha
Canim hastane de cocuk doktorunun anlattiklarini söyleyeyim sana Uzun süre biberonu vermemis hep emzirmis olabilirsin cünkü 1 günde bile unutabilir bebek... birde dolapta beklettigin sütü isittigin da normalinden fazla da isitmis olabilirsin (genel de dolaptan cikarip isitilan anne sütü hafif eksi gibi kokar, bazi cocuklar bu kokuyu aldiklarin da tiksinir istezlermis) onun disin da oglun artik büyüdü muhtemelen tek deligi olan biberon ucu kullaniyorsun bilmiyorum degistirdinmi 2. Aydan sonra 2 delikli 3. Aydan sonra 3 delikli olanla vermen lazim yoksa memeden birkac delikten bolca gelen süt biberonla cok az geldigin de aradaki farki fark edip istememeye de bilir..

çok gçmiş olsun canım moralini bozma sütün kaçar Allah korusun düzelir demiş dr içini ferah tut
Zeyno valla bizim de kakamız bir gün yeşil bir gün sarı yeşil arada birde sarı oluyor bizde üşüttü galiba diye düşünüyoruz
Valla ben artık kafayı yemek üzereyim denebilir 50 günlük olduk sayılır ama oğlum daha hiç bir şeye tepki göstermiyor gülücük falan atmıyor ses falan çıkarmıyor öyle bakıyor sadece moralim çok bozuluyor bu duruma birde gaz sorunumuz var sab simplex kullanıyorum bu sefer de ıkınmaktan helak oluyor en sonunda fıtık oldu göbek deliği dışarı çıktı ona ayrı üzülüyorum şimdide iki gündür ıkın ıkın kaka yapamıyor dün 1 kere akşam biraz yaptı bu gün gene yok yapamıyor meme emerken sürekli kavga halinde bir ıkınıyor bir emiyor acaba sütmü gelmiyor diyorum öyle foşur foşur sütüm yok ama çekince geliyor birde emdikten sonra fışkırır gibi kusması var zaman zaman ama öyle böyle değil çok kusuyor öyle kala kalıyorum o kusunca sanki birde kilo alımı durdu gibi geliyor sorun sorun büyük oğlumda kıskançlıkta tavan yaptı sağolsun dün bebişe emzik alırken büyükte tutturdu banada diye oğlum bu arada 7 yaşında onada aldık evde aldı emdi emdi onu yok artık dedim napıcam ben hiçç bilmiyorum düşünmekten yoruldum uykusuzluktan koşturmaktan iki çocukla başetmekten evin işlerinden değilde sorunlardan yoruldum valla :KK43:(

canım göbek fıtıgı için ben karnına 1 tlyi peceteye sarıp tam göbek deliginin üzerine yerleştirip eczaneden aldıgım can acıtmayan bant ile yapıştırdım, her gün oğluşumu yıkarken bantı yeniliyorum ve göbek içine geri girmişş :KK52: bir süre daha yani ıkınmaları bitince çıkarıcam. sende yap istersen.

Kiz ne eli senin yüzünden batan elbisemle örtüleri yikadim saskin elim kaka dolu tlf da mesaj yazacak degilim heral :) hahaha
Canim hastane de cocuk doktorunun anlattiklarini söyleyeyim sana Uzun süre biberonu vermemis hep emzirmis olabilirsin cünkü 1 günde bile unutabilir bebek... birde dolapta beklettigin sütü isittigin da normalinden fazla da isitmis olabilirsin (genel de dolaptan cikarip isitilan anne sütü hafif eksi gibi kokar, bazi cocuklar bu kokuyu aldiklarin da tiksinir istezlermis) onun disin da oglun artik büyüdü muhtemelen tek deligi olan biberon ucu kullaniyorsun bilmiyorum degistirdinmi 2. Aydan sonra 2 delikli 3. Aydan sonra 3 delikli olanla vermen lazim yoksa memeden birkac delikten bolca gelen süt biberonla cok az geldigin de aradaki farki fark edip istememeye de bilir..

canım 2 gün oldu vermeyelii 2 günde ne çabuk unuttu :KK53: ama dedigin dogru hala tek delikli ile veriyorum
şimdi uyansın 2 delikli ile denicem birde :KK9:

ranana doğum yaptım canım. yazmıştım ama gözünden kaçmış demekki.
normal doğumla 10 haziranda doğumumu yaptım, oğlum şimdi 36 günlük oldu.
foruma giriyorum ama pek yazmıyorum.
oğlum yaramaz gaz sancısıda çok, beni çok yoruyor. :44:

benimki de armutta yatıyo yüzüstü başka türlü yatırırsam maksimum 10 dakka uyuyo armut kucağımızda gibi her yerini sarıyo ama içi hafif topcuklarla dolu omurga yapısına zararlı mı acaba :emir_bebek:
kucağımız da öyle cnm rahatsız olsa bebek durmaz zaten içinde nasılsa ara uyku onlar

kızlar emir dün akşamdan beri biberon tutmuyor, öğürüyor emmek istemiyor şaka gibi :KK53: :KK53::KK5:
niye böyle oldu yaa, dogdugundan beri hem gögsümü hem biberonu emiyordu..
ben kısa bir süre sonra işe dönücem o zaman nasıl beslicekler kuzumu, o zamana kadar tekrar tutar mı yaaa :KK50:
ben o işi çok araştırdım canım birkaç nedeni olabiliyormuş
-gaz
-mide bulantısı
-biberon akışının yanlış oluşu
-biberon tipi
-burun tıkanıklığı
-başka ihtiyacının daha baskın oluşu bunların hepsini gözden geçir bakalım..kolay gelsin

ben ilk basta korkmustum biraz nette girdim arastirdim yok sara hastaliginin bebeklikteki belirtileri de falan da zaten bu nette genelde en olumsuz secenekleri yazarlar dün cok üzülmüstüm bosyere endiselenmisim, arkadasin gönderdigi linki okuduktan sonra ve videolari gördükten sonra cok rahatladim bende..

kundak yapmak imkansiz bizim kuzuya malesef elleri disar da tamamen olmazsa agliyor hic sevmiyor kollarini falan sarmami en fazla kundak yaptigim da durdugu 5 dk.. yazdigin gibi kendini boslukta hissediyor sanirim cünkü ne zaman benim yatagin üzerine yatirsam koskoca yatak,kendi yatagina yatirsam, veya kucagim da sallasam yani etrafi dar alan olmadigin da defalarca tekrarliyor bu ürkmeyi.. ben gün icin de sürekli bunun icinde yatiriyorum nereye gitsem yanim da suan oldugu gibi Eki Görüntüle 756603
genel de bunun icin de bütün gün yatsa bile bir defa olmuyor,kendi yatagin da yatarken zaten etrafina kücük yastiklar koyuyordum ama artik daha yakin bir mesafe de birseyler koyarim

canim ben ilk günden beri kullaniyorum bas parmagim genisligin de benim ki büyük yani oglusum gayet guzel emiyor, zaten gögüs ucuna taktigin da gögsünün ucuna tam oturan büyüklükte olmayacak cünkü bebek emdikce meme ucun genisliyor tam silikona göre bu yüzden büyük olmasi kücük gelmesinden daha iyi, kücük geldigi zaman meme ucunun bir kismini cekiyor bebek sadece ozaman da yara oluyor.. memenden cikmasi da ilk agzina verirken gögsünde elinle tut sonra o emdikce etrafi yapisiyor tenine zaten
oyy maşallah süpermene:nazar::nazar::nazar: etrafı desteklerken aman dikkat et cnm yüzünü fln kapatacak birşeyler koyma,bizimki de kundağa hiç girmedi ama elleri açıkta bırakacak şekilde dediğin gibi yanlardan destek ya da ana kucağı ile güzel uyuyor bir de bazen bizim ellerimize fln sarılarak uyuyor

buda benim kuzumm, büyüdük artık kocaman olduk ama hala kakamızı yapamıyoruz:KK1:
ayyy ne yakışıklı bu çocuk böylee:nazar::nazar::nazar: Allah bağışlasın zeynocum çok can yakacak:KK34:

canım göbek fıtıgı için ben karnına 1 tlyi peceteye sarıp tam göbek deliginin üzerine yerleştirip eczaneden aldıgım can acıtmayan bant ile yapıştırdım, her gün oğluşumu yıkarken bantı yeniliyorum ve göbek içine geri girmişş :KK52: bir süre daha yani ıkınmaları bitince çıkarıcam. sende yap istersen.

canım 2 gün oldu vermeyelii 2 günde ne çabuk unuttu :KK53: ama dedigin dogru hala tek delikli ile veriyorum
şimdi uyansın 2 delikli ile denicem birde :KK9:

Hadi bakalim insallah alir belki basta yine itiraz edebilir sen denemeye devam et

benim kızımda yarın 40 günlük olacak ama daha agulamalara başlamadı tepki de vermiyor konuşulunca :KK43: sadece sabah ilk uyandığında konuşuyorum o zaman neşeleniyor gülüyor sabahları keyifli olurlar diyolar hep sende o zaman bir dene istersen.
anneliğin en zor yanı bu herşeyini inceleyip tedirgin olma kısmı bence. günde iki üç sefer ateşini ölçüyorum giydirip çıkarıyorum üstünü uğraşıp duruyorum. ama ne olursa olsun stres üzüntü sıkıntı etmemek lazım bence Allah vermesin hastalıkta olsa atlatır geçer kendini üzüp bu güzel günlerin tadına varamamak en kötüsü olur. çünkü çok çabuk büyüycekler ve bu günlerin tadını çıkaramadığımız için üzülcez sonra.

canim ben ilk günden beri kullaniyorum bas parmagim genisligin de benim ki büyük yani oglusum gayet guzel emiyor, zaten gögüs ucuna taktigin da gögsünün ucuna tam oturan büyüklükte olmayacak cünkü bebek emdikce meme ucun genisliyor tam silikona göre bu yüzden büyük olmasi kücük gelmesinden daha iyi, kücük geldigi zaman meme ucunun bir kismini cekiyor bebek sadece ozaman da yara oluyor.. memenden cikmasi da ilk agzina verirken gögsünde elinle tut sonra o emdikce etrafi yapisiyor tenine zaten

silikon uçla emzirmeyi denedim ama yine çok acıttı benim göğsümün ucu yara olduktan sonra nerdeyse tamamen kayboldu emmek için çektikçe kanamaya başladı resmen ucu parçalandı çok üzülüyorum bütün gün gün ağlıyorum hem acısından hem emzirememe korkusundan bana dua edin nolurrr artık iyileşsin

canım bebişe haksızlık etme, agular için daha çok zamanı var hem de bu işler biraz keyifliyken oluyor şimdi onun gazı vs. keyfi yerinde değil ki bırak dünyaya alışsın sindirim sistemi kendini toparlasın elbet agulayacak da gülecek de..tepkileri mutlaka vardır belki doğru uyaranı vermemişsinizdir...aşağıdaki gibi siyah beyaz resimlere baktır bak gör nasıl ilgisini çekecek:KK34:
$images (1).jpg

silikon uçla emzirmeyi denedim ama yine çok acıttı benim göğsümün ucu yara olduktan sonra nerdeyse tamamen kayboldu emmek için çektikçe kanamaya başladı resmen ucu parçalandı çok üzülüyorum bütün gün gün ağlıyorum hem acısından hem emzirememe korkusundan bana dua edin nolurrr artık iyileşsin

Ben silikonu denedigim de ilk gün hep agriyla emzirdim hemen gecmedi yani hatta ilk basta kücük olan silikon getirdiler bana gögüs ucunun tamami degil de bir kismini cektigi icin silikon yüzünden daha fena olmustu, baktigim da iki gögsümden de kan geliyordu hemen ebeyi cagirmistim o bana gögüs ucunu tam kavramazsa veya silikon kücük gelirse böyle olur diye bir büyügünü getirdi cok sükür o günden sonra bir defa bile agrim sizim olmadi 6 haftadir.. Bence sende emzirmeye devam et bir müddet silikonla ve her emzirme sonrasi kesinlikle meme ucuna krem sür aksatma 2-3 güne toparlarsin insallah.. Hep aciyacak diye düsünme lütfen gececegine inan moralini yüksek tutmaya calis.. Bu arada benim kullandigim silikon medela büyüklügü L 24 mm

Daha önce konuşuldu mı bilmiyorum ama yardımınıza ihtiyacım var. Ben 8 haziranda doğum yaptım bizim 40 mız ne zaman oluyor? 17 sinde mi yoksa 18 inde mi? Yani doğduğu günü dahil mi sayıcaz yoksa ertesi günden mi başlicaz saymaya

Canım seni okadar iyi anlıyorum ki benim oğlumdada üfürüm teşhisi kondu dogdugunun ertesi günü ve 5 günlükken bi prof muayene etti eko çekildi. Toplam 40 dakika ayrıntılı inceledi ben dokuz dogurdum bu sürede tabi:KK43: iğne ucundan daha küçük bi delik var dedi okadar küçkki ölçemiyorum dedi. Kapanırmış 6 aylıkken kontrolu var en gec 1 yasına kadar kapanırmış. Dediki eğer bu süre Zarfında herhangi bi ameliyat gecirirse yada sünnet ettirirsenin doktorunuzu bilgilendirin diye bi kağıt verdi kullanması gereken antibiyotik bi ilaç adı yazıyo kağıtta. Kalbe enfeksiyon gitmemesi için kullanmalıymış antibiyotiği. Ama ben tabi cok istememe rağmen yenidoğaan snnetinden vazgectim.önce delik kapansın sünnet ertelenebilir. İnşallah yarın iyi haberlerle dönersin ben de 6 aylık kontrolunu dualarla bekliyorum. Rabbim çocuklarımızı bağışlasın inşallah:)
canım sizde geçmiş olsun bizim profda bugün iyi bi ineceledii bizdede kapakçıklar arasında 2mm boyuntunda açıklık var dedi yüksek ihtimal kapanır dedi 3 ay sonra konrole çağırdıı önemli bişi değil korkma dedi ama anne olunca herşey takılıyoo...

ben ilk basta korkmustum biraz nette girdim arastirdim yok sara hastaliginin bebeklikteki belirtileri de falan da zaten bu nette genelde en olumsuz secenekleri yazarlar dün cok üzülmüstüm bosyere endiselenmisim, arkadasin gönderdigi linki okuduktan sonra ve videolari gördükten sonra cok rahatladim bende..

kundak yapmak imkansiz bizim kuzuya malesef elleri disar da tamamen olmazsa agliyor hic sevmiyor kollarini falan sarmami en fazla kundak yaptigim da durdugu 5 dk.. yazdigin gibi kendini boslukta hissediyor sanirim cünkü ne zaman benim yatagin üzerine yatirsam koskoca yatak,kendi yatagina yatirsam, veya kucagim da sallasam yani etrafi dar alan olmadigin da defalarca tekrarliyor bu ürkmeyi.. ben gün icin de sürekli bunun icinde yatiriyorum nereye gitsem yanim da suan oldugu gibi Eki Görüntüle 756603
genel de bunun icin de bütün gün yatsa bile bir defa olmuyor,kendi yatagin da yatarken zaten etrafina kücük yastiklar koyuyordum ama artik daha yakin bir mesafe de birseyler koyarim

buda benim kuzumm, büyüdük artık kocaman olduk ama hala kakamızı yapamıyoruz:KK1:

kızlar bunlar nasıl yakışıklı bebeler hepinizde gelin bulmuşsunuz anamm neyse sizin oğlanlar benm kızın peşinde koşarsa vermemm ona göre gelinlerinize gidin derimmm:KK9::KK9::KK55:

canm aşağı yukarı durumlarımız aynıı beni dokroumuz çok rahatlattı korkulacak hiçbirşey yok dedii zamanla bu açıklık kapanacaktır dedii ciddi bişi değil dedi 3 ay sonra tekrar kontrolümüz var sende korkma canım rahatla allahın izniyle herşey yolunda gider..

slm arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkürler bugün doktorumuza gittik 2mm boyutunda kalp kapakçıklarının arasında bir açıklık olduğunu söledi ama ciddi bişi olmadığını ve zamanla kapanabileceğini söledi ciiddi bişi değil dedii beni baya rahatlattıı yani keyfim biraz da olsa yerine geldii 3 ay sonra kontrolümüz var...

bu arada 30 milyon para verip emzik aldım yenii benm sıpa kızım bunlarıda tutmadııı napıyım şimdi ben bu kızııı yaaa sinir oldummm...

kızlar cinsel ilişkiye başlayan var mı ben sezaryen doğum yaptım 45 gün oldu ilişki sırasında acı çektim normal doğum yapmadım ki ne alaka anlamadım bi de ne kadar sürecek bu durum bilginiz var mı :KK50:

slm arkadaşlar iyi dilekleriniz için çok teşekkürler bugün doktorumuza gittik 2mm boyutunda kalp kapakçıklarının arasında bir açıklık olduğunu söledi ama ciddi bişi olmadığını ve zamanla kapanabileceğini söledi ciiddi bişi değil dedii beni baya rahatlattıı yani keyfim biraz da olsa yerine geldii 3 ay sonra kontrolümüz var...

Kapanir mi bilmem ama bende ufurum var rutin kontrollerimi yaptiriyorun sikintim yok coksukur.benimki 9 yasinda farkedildi en hafif duzeyde olani idi.bi sikinti olmaz ancak ara ara kontrolu yapılmali dediler.o gun bugundur konteollerim yapiliyor.derecesi onemli ama zatwn öyle onemli bi asamada olsaydi doktirlar soylerlerdi.hic sikma canini cogu insanda bu var ama farkedilmiyor

kızlar bugün doktorumuz bütün bildiğim şeyleri alt üst etti kızın kolik falan değil boğazına düğşkün bi obur dedii gazının nedeni yanlış emzirme tekniği dedi yanii ben 20 dakika tek göğüs emziriyodum doğrusu bu sanıyodum ama değilmişş bir bebeğin bir göğsü boşaltma süresi aşağı yukarı 10 dakikadır dedii ve sen 20 dakika tek göğsü emzirerek bebeğine boş hava emziriyosun buda gaz yapar dedii yapmamız gereken 10 dakika bir göğsü emzirip 10 dakika gaz çıkartıcakmısız sonra 10 dakika diğer göğüs emziirilecekmişşş ben tabi anlamsız bi bakış attım oda böle dene görüceksin bebeğindeki gazın azaldığını dedi :26::26:şimdiii bu doktorların hangisi doğru sölüyoooo

Kapanir mi bilmem ama bende ufurum var rutin kontrollerimi yaptiriyorun sikintim yok coksukur.benimki 9 yasinda farkedildi en hafif duzeyde olani idi.bi sikinti olmaz ancak ara ara kontrolu yapılmali dediler.o gun bugundur konteollerim yapiliyor.derecesi onemli ama zatwn öyle onemli bi asamada olsaydi doktirlar soylerlerdi.hic sikma canini cogu insanda bu var ama farkedilmiyor
oda yüksek ihtimal dedii zaten yani demekki düzelmeme ihtimalide varr inşallah düzelirr bakalım hayırlısı allahım daha ciddi şeylerden korusun peki senin yaşam kaliteni etkiliyomuu yani koştuğunda falann bayılma nefes darlığı gibii

canım çok geçmiş olsun ciddi bişey değilmiş çok sevindim

bu arada 30 milyon para verip emzik aldım yenii benm sıpa kızım bunlarıda tutmadııı napıyım şimdi ben bu kızııı yaaa sinir oldummm...

bende aynı durumdayım emziğe birsürü para verdim hiçbirini tutmadı evde emzik kolleksiyonu var gıcık oluyorum baktıkça :KK1::KK1:

X