2013 İkiz Anneleri Bilgi Paylaşımı

Bebeklerinizin cinsiyeti nedir?

• İki kız

OY: 29 24,6%
  • İki erkek

OY: 34 28,8%
  • Bir kız bir erkek

OY: 55 46,6%

• Ankete Katılan
    118
  • Anket Kapalı .
Merhaba ikiz anneleri. Bende 5 aylık ikizlerime hamileyim. Size bişey sormak istiyorum.Gögüs pompası lazım oldu mu? Ben çalışmıyorum ama ikiz oldukları için gerekebilir dimi. Alırsamda elektrikli almak istiyorum bana bir fikir verin nolur...

Merhaba ikiz anneleri. Bende 5 aylık ikizlerime hamileyim. Size bişey sormak istiyorum.Gögüs pompası lazım oldu mu? Ben çalışmıyorum ama ikiz oldukları için gerekebilir dimi. Alırsamda elektrikli almak istiyorum bana bir fikir verin nolur...

Kesinlikle lazım olacak.. Ben lansinoh almıştım çok kullandım ve memnun kaldım.. Başta emme refleksleri zayıf olacağından memeni bitiremeyeceler sen de kalan sütü sağıp süt üretimini arttıracaksın çalışıyosan zaten mutlaka al canım

Kesinlikle lazım olacak.. Ben lansinoh almıştım çok kullandım ve memnun kaldım.. Başta emme refleksleri zayıf olacağından memeni bitiremeyeceler sen de kalan sütü sağıp süt üretimini arttıracaksın çalışıyosan zaten mutlaka al canım

Çalışmıyorum o yüzden ikilemde kaldım. Lansinoh elektrikli mı aldın? Bende avent almayı düşünüyorum, indirim kuponu ile alıcam ben.lansinoh stokda yok.ama biraz daha beklerim gelirse onu alırım daha uygun ve kullananlar memnun. Birde o sağdığın sütü verdin mi canım daha sonra?kaç haftalık doğmuştu bebişlerin?

Bende lansinoh kullandım memnun kalmıştım canm.

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Çalışmıyorum o yüzden ikilemde kaldım. Lansinoh elektrikli mı aldın? Bende avent almayı düşünüyorum, indirim kuponu ile alıcam ben.lansinoh stokda yok.ama biraz daha beklerim gelirse onu alırım daha uygun ve kullananlar memnun. Birde o sağdığın sütü verdin mi canım daha sonra?kaç haftalık doğmuştu bebişlerin?

Elektrikli tavsiye ederim daha kolay. Ben gündüz sağdığım sütü gece uyumadan önce mamasıyla karıştırıp veriyordum öyle buzluğa atacak kadar çok sütüm olmadı zaten. Günügününe... 35 hftlık dogdular

arkadaşlar benim ikizler 14 aylık oldular normalde günde iki uyku yapıyorlar fakat iki üç gündür gündüz uykuları çok azaldı acaba tek uykuya mı geçecekler sizin ikizler günde kaç kere uyuyor ve tek uykuya ne zaman geçtiler

Kızlar bu akşam yola cıkıoz dua edin bize rahat gidelim 😃 endişeliyim ilk uzun yolculugumuz 😬

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Kızlar bu akşam yola cıkıoz dua edin bize rahat gidelim 😃 endişeliyim ilk uzun yolculugumuz 😬

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Aaa hiç korkma uslu senin kızlar:)yol boyu uyuyacaklar inş.otobüste foto isterim:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

😄😄tamm çekerim binince teyzesi umarım uslu olmaya devam ederler 😬

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Kızlar bebeklerinizin kolik ağlamalari birdenbire mi geçti yoksa azalarak mi geçti biz 3 ayimizi 1 hafta geçtik ağlamalari devam etmekle birlikte azaldı en azından krize girmiyorlar bu geçeceğinin habercisidir inş

Gececegin habercisi ins birden gecmiyor kademeli kademeli geciyor sonra bakiyorsun ki gecmissss

Mrb.ikiz anneleri bi konuda size danismak istiyorum kafam karidmis durumda
Benimde ucuzlerim var iki ayligiz fakat mamada pek karar kilamadim ilk doktorumuz aptamil onerdi 1ay kullandim sonra doktor degisikligi yaptim humana kullan dedi dunde kontrole gittik sma verdi bize al bunu bebeklere icur tadini begenirselerkullan dedi sizler hangi mamayi kullandiniz gonlum aptamilden yana cikan haberler korkuttu beni kararsiz kaldin tavsiye ettiginiz mama yada sizler hangisini kullandiniz simdiden tsk

Ins canim rabbim yardim etsin
Benim cadilar iki gundur aglama krizine giriyorlar resmen nefes kesilecek sekilde bilmiyorum,sicsklar carpti bizi

Oy kıymam canlarım ya sısuyolardır belkide sıcaklar bizide maf etmeye başladı isilik oluolar azcık zıbınla dolanıoz ya ben bile yanıom onlar nasıl kimbilir memleket serin allahtan

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Benimde ucuzlerim var iki ayligiz fakat mamada pek karar kilamadim ilk doktorumuz aptamil onerdi 1ay kullandim sonra doktor degisikligi yaptim humana kullan dedi dunde kontrole gittik sma verdi bize al bunu bebeklere icur tadini begenirselerkullan dedi sizler hangi mamayi kullandiniz gonlum aptamilden yana cikan haberler korkuttu beni kararsiz kaldin tavsiye ettiginiz mama yada sizler hangisini kullandiniz simdiden tsk

Ben bebelac kullanıom canm 1 yasına gircekler iyi kilo aldırıo birde memnunum şükür dene istersen maliyetide iyi yormaz sizi çok bezde bimden alıom jenny welly digerleri pişik yaptı bize ya bu iyi geldi şükür

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Buğlem'im 👣 Eslem'im
Yolun açık olsun canım inş sorunsuzca gidersin
Gececegin habercisi ins birden gecmiyor kademeli kademeli geciyor sonra bakiyorsun ki gecmissss
Ayy canım inş geçiyordu belli olmuyor bazı günler az agliyorlar bazı günler yoğun dün yine yogundu tamda iftar saatinde agliyorlar o saatte süpürge yada saç kurutma makinesi çalıştırıyorum bir tek ona susuyorlar

Canım ben önce aptamill kullandım sonra gdo söylentisi çıkınca sma ya geçtik gaz sancıları arttıkça tekrar aptamille geçtik şuan aptamill kullaniyorum

Kızlar dua edin bize sorunsuz gidelim çok korkuom üzülecek yıpranacak yawrularım die kızlarım ağlamasın kolayca gideriz inşallah 😕 aslında gitmicektikte kv ağlamış çok dayanamadık ama umarım herşey güzel olur hayırlısıyla. Kandiliniz mübarek olsun kızlar allaha emanet olun meleklerinizle 😘

Buğlem'im 👣 Eslem'im

merhaba. ben ntugbagoksin. kullanıcı adımı nasıl değiştirdim bilmiyorum :)
başka bir doktora daha gidecektiniz, ne oldu?
doktorların yorum farkı kafamızı çok kurcalıyor.
mesela bizimkilerin göz kayması var. bir doktor gözlük kullandırıyor, diğeri kullandırmıyor. doktorların yaptığı göz ölçümleri aynı olmasına rağmen bir gözlük kullanmsı gerek diyor. çok uğraştık. ama kullandıramadık. dünyanın masrafını yaptık. eski doktorumuza dönüş yaptık tekrardan. ve tedaviye gözlüksüz devam ettik. allahtan görme kusurları yok denecek kadar az. eğer bir görme kusuru olsaydı mecburen kullanacaktık. işimiz çok zor olacaktı. gözlüğe çok da ihtiyacımız olmadığını öğrenince rahatladım ama o zaman aralığında kafamız o kadar karışmıştı ki. seni anlıyorum. aylin ameliyat olacak ekim ya da kasım ayı gibi. iki doktorumuz da ameliyat edilmesi konusunda onay verdi. umarım iyi geçer.
bu arada göz muayenelerini yaptırdın mı? o kadar gidip gelmişken baktılar değil mi kist haricinde görme kusuru olup olmadığına? biz 5. ayda yaptırmıştık. zaten kayma vardı. onun için gitmiştik. o arada bir kusur var mı diye debakıldı. zaten erken dönemde tembellik olup olmadığına bakılması gerekmiş.

Son düzenleme:
merhaba.
mesela bizimkilerin göz kayması var. bir doktor gözlük kullandırıyor, diğeri kullandırmıyor. doktorların yaptığı göz ölçümleri aynı olmasına rağmen bir gözlük kullanmsı gerek diyor. çok uğraştık. ama kullandıramadık. dünyanın masrafını yaptık. eski doktorumuza dönüş yaptık tekrardan. ve tedaviye gözlüksüz devam ettik. allahtan görme kusurları yok denecek kadar az. eğer bir görme kusuru olsaydı mecburen kullanacaktık. işimiz çok zor olacaktı. gözlüğe çok da ihtiyacımız olmadığını öğrenince rahatladım ama o zaman aralığında kafamız o kadar karışmıştı ki. seni anlıyorum. aylin ameliyat olacak ekim ya da kasım ayı gibi. iki doktorumuz da ameliyat edilmesi konusunda onay verdi. umarım iyi geçer.
bu arada göz muayenelerini yaptırdın mı? o kadar gidip gelmişken baktılar değil mi kist haricinde görme kusuru olup olmadığına? biz 5. ayda yaptırmıştık. zaten kayma vardı. onun için gitmiştik. o arada bir kusur var mı diye debakıldı. zaten erken dönemde tembellik olup olmadığına bakılması gerekmiş.
sezer060. nasıl geçti otobüs yolculuğu?

merhaba.
sezer060. nasıl geçti otobüs yolculuğu?

canım göz doktorumuz kist ve ameliyat edilmeli dedi
kendi çocuk doktorumuz ise mr sonucuna göre bu yağ bezesi ve ameliyata gerek yok dedi
biz de Hacettepe'den bir Prof. bulduk
ama yurt dışındaymış şimdi
bayram dönüşü gideceğiz inşallah
doktorlar çok enteresan gerçekten
birinin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor
ve söz konusu çocuk olunca bütün imkanlarını seferber etmek istiyor insan
dünya gözdeki doktorumuz ameliyat için gün aldınız mı diye sekreterine arattı
onu erteledik, diğer doktor 350 liraya muayene ediyor, nakit çalışıyor ve eğer ameliyat edilmesi gerekirse Hacettepe de değil de özel bir hastanede yapıyormuş ameliyatı
insan da acaba demeden edemiyor, kime güveneceğini şaşırıyor insan
allahım karşımıza düzgün insanlar çıkarsın
bizi çıkar kapısı olarak görmesinler
bir doktor daha var yedekte, ona da gidebiliriz bakalım artık

şuan bayram sonrasını bekliyoruz ama acaba demeden de edemiyorum
acaba zaman mı kaybediyorum diyorum, ki öyle bir şey olursa kendimi affetmem

canım göz muayenelerine de baktılar
şükür görme kusurları yok

X