2013 İkiz Anneleri Bilgi Paylaşımı

Bebeklerinizin cinsiyeti nedir?

• İki kız

OY: 29 24,6%
  • İki erkek

OY: 34 28,8%
  • Bir kız bir erkek

OY: 55 46,6%

• Ankete Katılan
    118
  • Anket Kapalı .
Iyiyim sagol. Valla ben de didim kusadasi tarafi olsun istedim. Ama kardesim kirklarelinden gelecek ailesiyle. Yolu fazla uzatmayalim dedik. Donduk dolastik yine ayvalikta karar kildik.
Cok kalabaliktir. Kalabalikta hic hoslanmam aslinda. ama planlar bu tarihe uydu. Bugun gazetede restoranlar ve cafelerde bile kuyruk oldugunu yaziyordu ayvalikta.
Ilk defa ev tatili olacak. Ama sadece kahvaltiyi evde yapacagiz. Diger ogunleri disarida yeriz. Evde yemek pisiremem. Tatil olmaz bana. Yanimizda buyugumuz yok. Kardesimin de bir bebegi var.
Yogurdu hazir alir veririm. Meyveyi muz, uzum o sekilde hallederiz plajda rahat yenir.
Restoranlarda nasil yemek yediririm bilmiyorum. olmadi eve soyleriz.
Gecen hafta bir deniz kacamagimiz olmustu. Golgeliklikli deniz simitlerimiz, kum kova kureklerim var. ise yariyor. Bocek kovucu aldik. Hem vucuda surulen hem pirize takilan.
Sandalet aldik.plaj icin. Cabuk kuruyor. Mayo bez aldik. Sebamed gunes kremi aldik.
Cok oyuncak goturmeyecegim. Bir kac par sadece.
Genis bir sedir hali alacagiz. Semsiyemiz var. Kalacagimiz apartin da sezlong ve semsiyesi var. Sanirim en onemlisi semsiye.
Odamizda 3 kislik yatak var. Birlestirip aramiza alacagiz cocuklari. Suda oynayinca fena yoruluyorlar. Sorun cikarmadan guzel guzel uyurlar.
Usutmekten yana sikintim hic yok. Ben hic korumadim. Ruzgar, klima, islak sac. Aliskinlar. Gecen hafta plajda soguk dus yaptirdim citlari cikmadi. Bir sey de olmadi.
Mayo bez pisik ya pa bilir diye pisik.kremlerini alirim. Gerci deniz suyu iyi gelir pisige.
Ates dusurucu ve duphalac surubu alirim.
Uygun olculerde bulsaydim pestemal hqvlu alacaktim. Cabuk kuruyor ve hafif. Cok.buyuktu baktigim yerlerde. Cocuk plaj havlusu aldim. Daha kucuk en azindan. Normal pestemal vardi. Onlari da gotururum. Cok kullanisli.Aklima bunlar geliyor.
Senin var mi farkli bir dusuncen? Simdiden iyi tatiller

benim de ilk ev tatilim, korkmuyorum dersem yalan olur
kahvaltıyı evde yaparız, günlük bir çorba içiririm, hatta bir tencere yoğurt yapar bir hafta yeriz diye düşündüm, tabi süt bulabilirsek
et türünü de evde yaparız diye düşündüm, iki kere de sebze yemeği yaptık mı tamamdır.
diğer öğünleri dışarda yeriz diye düşündük
senin yazdıklarından farklı olarak ben park yataklarını da götüreceğim, yerlerini yadırgıyor benimkiler
bir de arabalarını götüreceğim, akşamları dışarı çıkarsak arabalarında uyusunlar, biz de rahat rahat gezelim diye
plaj havlusu değil de hani şu şapkalı pelerin gibi bornozlar var ya
onları götüreceğim, denizden çıkınca kafalarına geçiriveririm diye düşünüyorum
inşallah güzelce gider döneriz hepimiz

benim de ilk ev tatilim, korkmuyorum dersem yalan olur
kahvaltıyı evde yaparız, günlük bir çorba içiririm, hatta bir tencere yoğurt yapar bir hafta yeriz diye düşündüm, tabi süt bulabilirsek
et türünü de evde yaparız diye düşündüm, iki kere de sebze yemeği yaptık mı tamamdır.
diğer öğünleri dışarda yeriz diye düşündük
senin yazdıklarından farklı olarak ben park yataklarını da götüreceğim, yerlerini yadırgıyor benimkiler
bir de arabalarını götüreceğim, akşamları dışarı çıkarsak arabalarında uyusunlar, biz de rahat rahat gezelim diye
plaj havlusu değil de hani şu şapkalı pelerin gibi bornozlar var ya
onları götüreceğim, denizden çıkınca kafalarına geçiriveririm diye düşünüyorum
inşallah güzelce gider döneriz hepimiz

dışarıda sadece kebapçı yoktur sanırım. günlük yemek yapan yerlere de rastlarız inşallah. etli sebze yemekleri yapan yerlerde yeriz. yoksa bağırsakları iyi çalışmaz. sorunlu zaten. duphalac la kaka yapıyorlar. belki diyorum çorbalarını evde yapsam sadece. çok yormaz. gidişata göre karar veririm. annemi de çağırsam mı diye düşünüyorum. ama samsunda. idare edeyim diyorum. kafam karışık.
çocuklar eğlensin, ev işlerinde uzaklaşayım yeter bana. mutfakta iş yapmaktan çok sıkılıyorum. ara vermek iyi gelecek.

Ne gzl şeyler konuşmuşsunuz ya içim acıldı sezer nice yaşlara canım.tugba ve papatya iyi tatiller inş güzel gecer bizede umut olursunuz:)kızlar eymen hasta öksürük burun Kıntısı hapşırık var:KK43:doktora gidicez bugün nerden çıktı şimdi bu hastalık bu havada:KK43:perşembede sünnet olacaklardı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar ya buğlemin yumurta beyazına alerjisi var kendi yumurtamdan az verdim hemen kabardı ağız cevresi gecermi bı durum kalıcımı olur? Böğrek verdim köy ekmegi yumurtalı onlarda bişey olmadı ama ne yapmam lazım ?

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1207565 Eki Görüntüle 1207566 Eki Görüntüle 1207567 Eki Görüntüle 1207568

Doğum gününüz güzel geçti sükürler olsun Rabb'ime 20:20 20:21 saatlerinde doğdular 😭 Allah'ım 1 yıl nasıl geçti anlamadım bile artık soranlara 1 yadında ikiz kızlarım var diyeceğim çok mutluyum anlatamam bu duyguyu göz yaslarım akmak için fırsat arıyor resmen sizlerle koskoca 1 yılı acısıyla tatlısıyla geçirdim iyiki varsınız 😍

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Rabbim nice yıllar nasip etsin sizlere ve sizin nezinizde herkese ins.
Mutlu yıllar size -Buglem ve Eslem-

Son düzenleme:
Kızlar biz tawuk kırmızı et başlıycaz.bişi sorcam.tavuk yada kırmızı eti haşlayıp dolaba koyup ertesi günde kullansam olurmu

Kızlar biz tawuk kırmızı et başlıycaz.bişi sorcam.tavuk yada kırmızı eti haşlayıp dolaba koyup ertesi günde kullansam olurmu

Canım ya bana akıl versene ben meyve ve yoğurt yalnız veriyorum bugün 6.aya girdiler ne vereyim başka ya ayrıntılı anlatır misin sen ne veriyorsun

Son düzenleme:
Canım ya bana akıl versene ben meyve ve yoğurt yalnız veriyorum bugün 6.aya girdiler ne vereyim başka ya ayrıntılı anlatır misin sen ne veriyorsun

Çorba neden başlamadın canım biz 4. Ayda püre başlamıştık anne sütü almadıkları için

Çorba neden başlamadın canım biz 4. Ayda püre başlamıştık anne sütü almadıkları için

Meyve puresi verdim sebze patates ve havuç başladım yemediler bir iki ara verdim tuzsuz sadece hasladim biraz yağ ekliyordum ama demediler ışte çok katıydı sulu değildi ama

Son düzenleme:
Sevgili ikiz anneleri transfrin 10. Gunu 250 degerim 12. Gunu 770 aceba ikiz mi bebis sizlerin nasuldi degerleruniz sevgiler

sezer canım kizlara gün içinde neler vermeliyim sun meyve puresi(elma+armut. Şeftali+armut+erik. Şeftali+muz)ve yoğurt yalnız veriyorum bir aydır.
Karpuz suyu hiç vermedim.
Sebzeyi de patates ve havuç hasladim biraz yağ ekledim bir iki defa yaptım katı bir pure olmuştu yemediler erteledim artık sebzede vermek istiyorum ama nasıl ve neler vereyim

sezer canım kizlara gün içinde neler vermeliyim sun meyve puresi(elma+armut. Şeftali+armut+erik. Şeftali+muz)ve yoğurt yalnız veriyorum bir aydır.
Sebzeyi de patates ve havuç hasladim biraz yağ ekledim bir iki defa yaptım katı bir pure olmuştu yemediler erteledim artık sebzede vermek istiyorum ama nasıl ve neler vereyim

Canım katı sevmedilerse çorba şeklinde ver hatta ben çorbaya ekmek ufalamaya başladım şehriye corbası yoğurt çorbası tarhana dönüşümlü veriyorum

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Corba kabak yap ilk suda hasla yada buharda yap kuzum patates çorbayı koyulaştırır ben koymuyorum çorbalara onu birde acı yapıyor çorbayı. 6. Ayın içindeydiler dimi ıspanak verebilirsin kereviz kahvaltılara basla kuzum nohut kadar yumurta sarısı ver peynir tattır yoğurttan çorbalar yapabilirsin meyveli yogurt un çorbası çoğu seyi vermeye basla ufaktan alışırsa rahat edersin yasında herşeyi yemeye başlamaları gerekiyo. Birde hergün ceviz tatlım ☺️

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Corba kabak yap ilk suda hasla yada buharda yap kuzum patates çorbayı koyulaştırır ben koymuyorum çorbalara onu birde acı yapıyor çorbayı. 6. Ayın içindeydiler dimi ıspanak verebilirsin kereviz kahvaltılara basla kuzum nohut kadar yumurta sarısı ver peynir tattır yoğurttan çorbalar yapabilirsin meyveli yogurt un çorbası çoğu seyi vermeye basla ufaktan alışırsa rahat edersin yasında herşeyi yemeye başlamaları gerekiyo. Birde hergün ceviz tatlım ☺️

Buğlem'im 👣 Eslem'im

Arpa çorba versem içine tuz yağ falan koymayayim mi domates salatalık şimdiye kadar hiç vermedim anneler 6. Ay bitsin sonra ver diyor çorbalari da

X