2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Kızlar bu arada dün eşimle konuşurken o benzetmeyle ilgili "e tabi insanın gönlü okşanmıyor değil" dedi. o an bişey demedim ama sonra tekrar o konuyu açtım.

bana o benzetmeyle ilgili artık yorum yapma gönlün okşanıyormuş filan kendi içinde kendin sevin bana bişey söyleme ben senin çocuğunu taşıyorum. bıktım bu konudan dedim.

o da aradı. ya sen neden bu konuya bu kadar taktın. Kıskanıyor musun? :KK52: demez miiii. aaaaaa nasıl bozuldum. ne kıskanıcam ya dedim ben de hamileyim kendi annesi babası var ona benzetsinler biz burda bebeğimle yalnız kaldık kimse sana senin bebeğinden bahsetmiyor hep o konuyu açıyorlar sen de seviniyorsun dedim. ben de buna bozuluyorum dedim. biraz duygusallığa bağladım durumu :) neyse o da daha güzel şeyler söyledi bu sefer. az kaldı bak geliyorum gelince şöyle yapıcam böyle yapıcam filan. Bırak boşver kime benzetirlerse benzetsinler herkes birine benzetir normal bu filan dedi.
Bir de ailesi eşimi farklı görüyor ailede tek düzgün bir meslek edinmiş olan erkek o. yani gözlerinde çok değerli. özellikle baba tarafı. o yüzden böyle yapıyorlar. kendi de bunu biliyor, söylüyor.. hatta ben dedim ki bizim çocuğumuz aynı bana benzese sizinkiler yine aynı sana bezetir dedim. o da evet sarışın olsa yine aynı bana benzetirler dedi güldü. kendi esmer :)

neyse ben de bir daha bu konuyu açmıycam. Görmeye gittiğimizde de bi 4-5gün katlanırım artık o yorumlara. bebek büyüdükçe değişiyor zaten bu konular da geçer gider. hem bizim bebeğimiz olsun benim bunları düşünecek zamanım olmaz :KK1: Hamilelik ve yalnızlık özellikle eşimin yanımda olmayışı ilgilisini hissedememem Kızımın tekmeleri anne ben burdayım der gibi :KK43: bebeğimin babasını paylaşamıyorum:KK53:

çok yazdım di mi kızlar kusura bakmayın. kimseye anlatamıyorum ki annemler hemen kızıyor:KK50:

Son düzenleme:
günaydın güzel anneler.evde olanlara iyi dinlenmeler,çalışanlara iyi mesailer ve daha birçok iyi temennilerle günaydın hepinize..geri sayım çok güzelde şu mecliste abuk subuk şeyleri görüşmeyi bırakıp doğum izni için harekete geçse ne güzel olur.bol bol dua edelimde 6 ay olsun şu izin artık

geceyim ben çok geçmiş olsun sorun olsun yada olmasın hepimizin erken doğum riski var,lütfen sende kafana takıp bebeğini üzme....çok kaderci değilim ama ölüm ve doğum allahtan....arkadaşımın eşi 39.hafta doğumu sezeryan için gün aldı,ona rağmen erken 38.haftada geldi....inşallah bebeklerimiz bizi son güne kadar bırakmaz....

mihs oğlunun odası çok güzel olmuş sağlık ve mutlulukla kalmayı nasip etsin....şimdi sen o odaya baktıkça neler geçiyordur gözünün önünden....ay çok heyecanlandım....

akıntıları olan arkadaşlar aynısı bende de var...ama sancı kanama olmadığı sürece bir sıkıntı yokmuş...normalmiş....ama anormal bir durum tabiki doktora bildirilmeli,

adını unuttum bir arkadaş yazmış yemek yedikten sonra çok çarpıntım oluyor diye,aynı sorun bende de var,yemek yedikten hemen sonra ateş basıyor ama öyle böyle değil sonra kalbim bir anda duracak gibi çarpıyor dün akşam o soğuk balkona zor attım kendimi hava soğuk ama bana işlemiyor,eşim yatırdı yatağa kapıyı açtı kolonya sürdü kendime geldim...neden öyle oluyor acaba??

Ebah, yeni gördüm yazını. Çok teşekkür ederim. Sorun var ama ben kendimi iyi hissediyorum. İyi dileklerin için çok teşekkürler.

günaydın güzel anneler.evde olanlara iyi dinlenmeler,çalışanlara iyi mesailer ve daha birçok iyi temennilerle günaydın hepinize..geri sayım çok güzelde şu mecliste abuk subuk şeyleri görüşmeyi bırakıp doğum izni için harekete geçse ne güzel olur.bol bol dua edelimde 6 ay olsun şu izin artık

Ay ne güzel olur. Ben 37. haftaya kadar çalışmak istiyordum. Ama görünen o ki hiç çalışamayacağım. Ama sağdan soldan duyduğum o konuda pek olumlu gelişmeler olmayacak, yasa çıkmayacak :KK43:

Ay ne güzel olur. Ben 37. haftaya kadar çalışmak istiyordum. Ama görünen o ki hiç çalışamayacağım. Ama sağdan soldan duyduğum o konuda pek olumlu gelişmeler olmayacak, yasa çıkmayacak :KK43:

benim abim yakın zamanda iş ve işçi sağlığı güvenliği kursuna gitti. orda ocak ayında çıkacağından ve değişiklikler olacağından bahsedilmiş. inşallah vardır içinde 6 ay

Yok öyle; umutları yitirip, karanlıklara savrulmak...
Unutma; aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak...

günaydın sabah şekerlerimmmm:KK16::KK16::KK16::KK16:

günaydın mucize bebek anneleri..

Geçmişe göz attım da kilolar konuşulmuş..

Ben de 27 haftalığım 10 kilo aldım..Sanırım kalan 12 haftada 8-10 kilo daha alırım. 20 kilo yu geçmezsem iyi. ama tatlı krizleri ben de de var malesef..
tutuyotum kendimi 3 4 gün sonra fena patlama yaşıyorum bi kerede 3 günlük yiyorum..
Eşim bnm tombalağım diye sevmeye başladı..O an söz veriyorum kendime yemicem diye ama dayanamıyorum..

Kafaya takmamaya çalışıyorum 2,5 ay kaldı nasılsa..doğumdan sonra da 3 ay desek 6 ay daha tombalak olalım ne var yani:KK1:

günaydın anneler ve minik ayaklarıyla tekmeleyen bebeler,

yorgunum,uykuluyum evde oturmak istiyorum (sabah sabah şikayetlerime başlayayım :KK1::KK1:)
benzetme konusuna gelince hafta sonu kayınvalidem bizdeydi son ultrason görüntüsünü gösterdim daha eline aldı ters tutmuş aaa aynı abisi (eşimin ilk eşinden olan oğlu)ters tutup benzetti helal olsun....otomatiğe bağlı daha ultrasonu uzaktan görse yine aynı şeyi söyleyecek yada başka birinin ultarsonunu görse yine aynı :KK52::KK52:amaç nedir anlamıyorum kızıyorum...kızım ya babasına benziyor yada eşinim ilk eşinden olan oğluna kimsede sana benziyor demiyor ben kimim ki??sadece kanguru gibi taşıyorum....pazar akşamından beri dilimin ucuna geliyor susuyorum....sonra boşverdim şimdi söylesem eşim bir dünya laf söyleyecek değişen birşey olmayacak üstüne kıskançsın oğlumu kıskanıyorsun dicek ağzından çıkanı duymayacak....tek bir lafım bir sürü huzursuz gün yapacak....o öyle dedikçe ben yorum yapmıyorum....ayhhh rahatladım valla buraya yazınca ohhhh :KK76::KK76:

bU carpıntı problemi bende de var benim nabzım 120 lere çıkıyor ve midem patlayacakmış gibi oluyor. özellikle kahvaltıdan sonra oluyordu benim doktor özellikle bal ve recel gibi tatlı seyler tüketme dedi, biraz daha rahatladım ama yine her yemekten sonra oluyor. Reflü de cabası....

bana kimse çare bulamadı malesef
benimde öyle 120 yi buluyo nadirde olsa geçtiğide oluyo
nabzım yükselirken tansiyonumda düşüyo bayılacakmışım gibi oluyo
bazen normal yemekten sonra bazen 1 bardak su bile içsem oluyo anlamadım ne yemeliyim ne yememeliyim
öyle olduğunda uyumam gerekiyo anca bir kaç saat uyursam kendime geliyorum ama bütün gün yorgun ve hasta gibi oluyorum

bende de aynı sıkıntılar var,bebişler büyüdü mideye baskı yapıyor artık, kaburgama bastırdığını hissediyorum bazen bebeğimin ,midemin olduğu civarda kıpırdanıyor. yemekten sonra hareket ettiğim an küt küt kalbim çarpıyor nefes nefese kalıyorum. yemekten önce yarım saat, yemekten sonra 1 saat su içmemek lazımış, diyetisyenim söyledi. bazen çok susuyorum dayanamıyorum içiyorum , fena oluyor. mide yanması da oluyor.

günaydın mucize bebek anneleri..

Geçmişe göz attım da kilolar konuşulmuş..

Ben de 27 haftalığım 10 kilo aldım..Sanırım kalan 12 haftada 8-10 kilo daha alırım. 20 kilo yu geçmezsem iyi. ama tatlı krizleri ben de de var malesef..
tutuyotum kendimi 3 4 gün sonra fena patlama yaşıyorum bi kerede 3 günlük yiyorum..
Eşim bnm tombalağım diye sevmeye başladı..O an söz veriyorum kendime yemicem diye ama dayanamıyorum..

Kafaya takmamaya çalışıyorum 2,5 ay kaldı nasılsa..doğumdan sonra da 3 ay desek 6 ay daha tombalak olalım ne var yani:KK1:
ablam ilk hamileliğinde çok kilo aldı ama ilk haftalar. son 3 ay 3 kilo aldım sadece diyor. diyet yapmadı,gebelik şekeri de yoktu, hatta erken doğum tehlikesi vardı yattı hep. belli olmuyor hiç, son aylarda çok alınır diyorlar ama herkes için geçerli değil herhalde.

yorgunum,uykuluyum evde oturmak istiyorum (sabah sabah şikayetlerime başlayayım :KK1::KK1:)
benzetme konusuna gelince hafta sonu kayınvalidem bizdeydi son ultrason görüntüsünü gösterdim daha eline aldı ters tutmuş aaa aynı abisi (eşimin ilk eşinden olan oğlu)ters tutup benzetti helal olsun....otomatiğe bağlı daha ultrasonu uzaktan görse yine aynı şeyi söyleyecek yada başka birinin ultarsonunu görse yine aynı :KK52::KK52:amaç nedir anlamıyorum kızıyorum...kızım ya babasına benziyor yada eşinim ilk eşinden olan oğluna kimsede sana benziyor demiyor ben kimim ki??sadece kanguru gibi taşıyorum....pazar akşamından beri dilimin ucuna geliyor susuyorum....sonra boşverdim şimdi söylesem eşim bir dünya laf söyleyecek değişen birşey olmayacak üstüne kıskançsın oğlumu kıskanıyorsun dicek ağzından çıkanı duymayacak....tek bir lafım bir sürü huzursuz gün yapacak....o öyle dedikçe ben yorum yapmıyorum....ayhhh rahatladım valla buraya yazınca ohhhh :KK76::KK76:

:KK1:kafadan koptum sabah sabah alemsiz kız:KK9:yani tersten bakmış benzetmişte duz baksa ne olurdu?:KK9:bırde soracagım su tum bunlar konusulurken abi de oradamı?hani bebeği kardeş olarak benımsesin aaa kardeşim ki bana benziyor demek desin die aklınca bir yontem bulmuş olabilir mi?aklıma bu geldi ebahım

Kızlar bu arada dün eşimle konuşurken o benzetmeyle ilgili "e tabi insanın gönlü okşanmıyor değil" dedi. o an bişey demedim ama sonra tekrar o konuyu açtım.

bana o benzetmeyle ilgili artık yorum yapma gönlün okşanıyormuş filan kendi içinde kendin sevin bana bişey söyleme ben senin çocuğunu taşıyorum. bıktım bu konudan dedim.

o da aradı. ya sen neden bu konuya bu kadar taktın. Kıskanıyor musun? :KK52: demez miiii. aaaaaa nasıl bozuldum. ne kıskanıcam ya dedim ben de hamileyim kendi annesi babası var ona benzetsinler biz burda bebeğimle yalnız kaldık kimse sana senin bebeğinden bahsetmiyor hep o konuyu açıyorlar sen de seviniyorsun dedim. ben de buna bozuluyorum dedim. biraz duygusallığa bağladım durumu :) neyse o da daha güzel şeyler söyledi bu sefer. az kaldı bak geliyorum gelince şöyle yapıcam böyle yapıcam filan. Bırak boşver kime benzetirlerse benzetsinler herkes birine benzetir normal bu filan dedi.
Bir de ailesi eşimi farklı görüyor ailede tek düzgün bir meslek edinmiş olan erkek o. yani gözlerinde çok değerli. özellikle baba tarafı. o yüzden böyle yapıyorlar. kendi de bunu biliyor, söylüyor.. hatta ben dedim ki bizim çocuğumuz aynı bana benzese sizinkiler yine aynı sana bezetir dedim. o da evet sarışın olsa yine aynı bana benzetirler dedi güldü. kendi esmer :)

neyse ben de bir daha bu konuyu açmıycam. Görmeye gittiğimizde de bi 4-5gün katlanırım artık o yorumlara. bebek büyüdükçe değişiyor zaten bu konular da geçer gider. hem bizim bebeğimiz olsun benim bunları düşünecek zamanım olmaz :KK1: Hamilelik ve yalnızlık özellikle eşimin yanımda olmayışı ilgilisini hissedememem Kızımın tekmeleri anne ben burdayım der gibi :KK43: bebeğimin babasını paylaşamıyorum:KK53:

çok yazdım di mi kızlar kusura bakmayın. kimseye anlatamıyorum ki annemler hemen kızıyor:KK50:

Sana bu konuyu cok takma demiştim tatlım bak iyiye baglanmış.hem oda bi sabi varsın benzesin gurur duy sende:KK34:

Telden giriyorum canlar cok yazamıorum neden rapor aldıgımı soran olmus cok streslı bır ısım var ve gergun aglıyorum buda kadılma yapıo bende en son bır arkadasımın basına gelen olayla arttı olayı yazmıcam burdan canınızı sıkmıcam drvsa bu streslerle olmaz dedı evde huzurluyum herseyı cabuk atlatıyorum cok sukur:KK16:

KIZLAR GÜNAYDINN =) nasılsınız bakalım dün gece bendede çarpıntı oldu kalbim duracaktı offf =( kızlar dün arkadaşım doğum yaptı 4 kilo 160 gr maşallah çok güzel bir bebek bende karar verdim bebeğe ne yararsa yiyeceğim kilo alsın güzel kızım tombik olsun =) ne yararlıysa yazın bana =)))

:KK1:kafadan koptum sabah sabah alemsiz kız:KK9:yani tersten bakmış benzetmişte duz baksa ne olurdu?:KK9:bırde soracagım su tum bunlar konusulurken abi de oradamı?hani bebeği kardeş olarak benımsesin aaa kardeşim ki bana benziyor demek desin die aklınca bir yontem bulmuş olabilir mi?aklıma bu geldi ebahım

yok çilekim abi izmirde gelirse 15 tatilde gelecek gelmezse yazın....niye sürekli baskı yapıyor anlamıyorum biz ablamla 2 kız kardeş aynı anneden babadan olmayız alakamız yok,benim minnoş kızım tersten bile bakılsa aynı abisi :KK52::KK52:

günaydınnn annişler hepinize güzel mutlu günler...biz oğlumla 28+0 olduk bugün....

günaydın brsfiliz oh maşallah nasılda büyüyorlar...şöyle 30'lu haftalara gelsekte heyecan tavan yapsa :KK34:

Benzetmelerden bahsedilmiş bayağı takmışsınız ama inanın bi doğsunlar kaynananıza bile benzese umrunuzda olmaz öyle bi seversiniz ki :) Benim 3 yaşında bi oğlum var 1 yaşında da bi kızım var aynı babaları. Bana pek benzemezler sadece ayak parmakalrı benziyor :) KArnımdaki cimcimeyi eşim bana benzetti ama hiç umudum yok :) Zannımca benle dalga geçiyor.

Vakit öğle
Dante gibi ortasındayız günün
Heerrrkkesseee güzel günler diliyoruzz...
Gelsin tekmeler sağdan soldan:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Culup culup bir sağa bir solaaaa :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Bebekler yüzme refleksi ile doğuyormuş dostlar... Suyun üstünde değil de içinde iyi yüzüyorlarmış... İstanbulda bi kurs varmış bebekler için iki günlük bebeği bile yüzdürüyorlarmış...

canım dünden beri tulumba tatlısı çekiyo geçer dedim geçmedi valla şimdi kocişe dedim bu saatte aramaya gitti bakalım :) :KK1:

Ne oldu tulumba tatlısı bulundu muuuuu

İtiraf ediyorum ben de içiyorum :KK17:Ama sonrasında midem fena oluyor :KK43:

Eşim hergün çikolatalarla gelir eve, her akşam da evdeki bütün meyvelerden birer tane :) Şeker yüklemesinde de bi sorun çıkmadı çok şükür.

Saman nezlesi de deniliyor canım bütün yıl sürüyor ve durup dururken arka arkaya 5-10 kere hapşırmaya başlıyabiliyorsun ve yorgun düşüyorsun artık hapşırmaktan. Hamileyken de bazen kasıklarıma ağrı giriyor hapşırırken sürekli bi nezle halindesin,genelde burnun tıkalı berbat bişey yani canım. Herkes ıkınarak doğurur bu gidişle ben hapşırırken doğurucam heralde :2:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ay kııııızzzzzzz ne güzel bi hapşırıkta doğurdum dersin :KK9::KK9::KK9:

yok canım iyi bişey değil Cola :KK1:

sebamede bi bakıyım canım ya:KK53: sağol.

Benim annem canın ne istiyosa iç diyo ama eşim çok kızıyo yarın geliyor artık arada kaçamak da olsa içemem:KK1: gerçi daha iyi olur içince kızım hiç durmuyo sevinçten mi rahatsızlıktan mı bilmiyorum artık :KK9:

Bu arada kızlar ben yarından sonra artık uzun bi süre giremem. eşim izinde olacak 4 aydır ayrıydık biliyorsunuz. Herkes şimdiden kendine çok iyi baksın Hepinizi öpüyorum:KK54:

Ayyyyy ne güzel... Güzellll bi hasret giderirsin kocayla :KK19::KK19::KK48::KK48:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:komik....
Sen de deseydin düzden bakınca bana benziyor deseydin. Tersten bakınca abisine :KK9::KK9:

KIZLAR GÜNAYDINN =) nasılsınız bakalım dün gece bendede çarpıntı oldu kalbim duracaktı offf =( kızlar dün arkadaşım doğum yaptı 4 kilo 160 gr maşallah çok güzel bir bebek bende karar verdim bebeğe ne yararsa yiyeceğim kilo alsın güzel kızım tombik olsun =) ne yararlıysa yazın bana =)))

O kadar kiloluyu bir de doğurmak var kuzum :44::26:

:KK9::KK9: bunu en iyi ben anlarım :KK9:

Benzetmelerden bahsedilmiş bayağı takmışsınız ama inanın bi doğsunlar kaynananıza bile benzese umrunuzda olmaz öyle bi seversiniz ki :) Benim 3 yaşında bi oğlum var 1 yaşında da bi kızım var aynı babaları. Bana pek benzemezler sadece ayak parmakalrı benziyor :) KArnımdaki cimcimeyi eşim bana benzetti ama hiç umudum yok :) Zannımca benle dalga geçiyor.

canım ya keşke babasına benzetseler abisinin çocuğunu benim çocuğumun babasına benzetiyorlar yaa. babamızı çaldılar :KK4: daha benim bebeğim babasını yanında hissedemeden aldılar babamızı :KK1: buna sinir oluyorum. bebeğin kendi annesi babası var ya hayret bişey :KK37: neyse babamız gelsin o bize sahip çıkar yapayalnız kaldık kızımla:KK43: eşimin de hoşuna gitmiyo değil haa benzetilmesi.. gıcııkk:KK33:

annemle temizlik yaptık ben biraz kendimi yordum kızlar annem de kızdı. 7 aylık doğurucan başımıza dert açıcan diye:KK1: cidden yoruldum da.. neyse umarım bişey olmaz

annemle temizlik yaptık ben biraz kendimi yordum kızlar annem de kızdı. 7 aylık doğurucan başımıza dert açıcan diye:KK1: cidden yoruldum da.. neyse umarım bişey olmaz

Amaaaaan dur kız... Babası gelecek daha bekle erken flan doğurayım deme :KK20:

Bu arada sonsy senii pekkk duygusal gördüm... Beyin bi geleydi de alaydı senin gazını rahat ederdin... Burcun ne senin tatlımmmm???

X