2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Amaaaaan dur kız... Babası gelecek daha bekle erken flan doğurayım deme :KK20:

Bu arada sonsy senii pekkk duygusal gördüm... Beyin bi geleydi de alaydı senin gazını rahat ederdin... Burcun ne senin tatlımmmm???
hamilelik duygusallığı canım :KK34: bir de 4 aydır yalnız geçiriyorum hamileliğimi. bebeğim daha oluşmamıştı blie eşim gittiğinde fasulye gibiydi. burcum yay

Son düzenleme:
Sifacim hosbulduk canim mumkun oldugunca buralardayim artik:KK3:
çok memnun oldum canım benim görüşmek üzere :KK19:

Saman nezlesi de deniliyor canım bütün yıl sürüyor ve durup dururken arka arkaya 5-10 kere hapşırmaya başlıyabiliyorsun ve yorgun düşüyorsun artık hapşırmaktan. Hamileyken de bazen kasıklarıma ağrı giriyor hapşırırken sürekli bi nezle halindesin,genelde burnun tıkalı berbat bişey yani canım. Herkes ıkınarak doğurur bu gidişle ben hapşırırken doğurucam heralde :2:
ahh canım benim çok geçmiş olsun :KK5: bebeğin sağlıkla ve vaktinde gelsin inşallah sende sıkıntısız doğum yaşayacaksın :KK49::emir_bebek::nazar:

Gunaydin arkadaslar
Bugün evdeki 2. gunüm. Preeklampsi başladığı icin bu hafta evdeyim. Haftasonu kontrolum var, geri kalan süreyi nasıl geçireceğime o zaman karar vereceğiz. Ama sanırım yatırırlar. Doktorum şimdi bile almak zorunda kalsak yaşatiriz merak etme dedi, ama bunu duymak iyi mı kötü mü bilmiyorum :)
İnşallah kızım iyice güçlendiğinde ve miyadinda doğacak.

Yemediği halde kilo alan arkadaşları okudum ama alıntı yapamadım. Ödem de olabilir. Arada sırada tansiyonunuzu olcturseniz iyi olur, gözünüzden bir şey kaçmamış olur.
preeklampsi ne demek canım :26: inşallah ciddi bişi değildir çok geçmiş olsun sen ve bebeğin gayet sağlıkla ilerleyeceksiniz inşallah ve vaktinde sıkıntısız doğumla kucağında olacak miniğin :emir_bebek::nazar::KK19:

yok canım iyi bişey değil Cola :KK1:

sebamede bi bakıyım canım ya:KK53: sağol.

Benim annem canın ne istiyosa iç diyo ama eşim çok kızıyo yarın geliyor artık arada kaçamak da olsa içemem:KK1: gerçi daha iyi olur içince kızım hiç durmuyo sevinçten mi rahatsızlıktan mı bilmiyorum artık :KK9:

Bu arada kızlar ben yarından sonra artık uzun bi süre giremem. eşim izinde olacak 4 aydır ayrıydık biliyorsunuz. Herkes şimdiden kendine çok iyi baksın Hepinizi öpüyorum:KK54:
aa bilmiyordum bol bol hasret giderin canım gözlerin aydın olsun :KK69::KK73: sende bebeğine ve kendine çok iyi bak Rabbime emanetsiniz görüşmek üzere :KK16:

Kızlar bu arada dün eşimle konuşurken o benzetmeyle ilgili "e tabi insanın gönlü okşanmıyor değil" dedi. o an bişey demedim ama sonra tekrar o konuyu açtım.

bana o benzetmeyle ilgili artık yorum yapma gönlün okşanıyormuş filan kendi içinde kendin sevin bana bişey söyleme ben senin çocuğunu taşıyorum. bıktım bu konudan dedim.

o da aradı. ya sen neden bu konuya bu kadar taktın. Kıskanıyor musun? :KK52: demez miiii. aaaaaa nasıl bozuldum. ne kıskanıcam ya dedim ben de hamileyim kendi annesi babası var ona benzetsinler biz burda bebeğimle yalnız kaldık kimse sana senin bebeğinden bahsetmiyor hep o konuyu açıyorlar sen de seviniyorsun dedim. ben de buna bozuluyorum dedim. biraz duygusallığa bağladım durumu :) neyse o da daha güzel şeyler söyledi bu sefer. az kaldı bak geliyorum gelince şöyle yapıcam böyle yapıcam filan. Bırak boşver kime benzetirlerse benzetsinler herkes birine benzetir normal bu filan dedi.
Bir de ailesi eşimi farklı görüyor ailede tek düzgün bir meslek edinmiş olan erkek o. yani gözlerinde çok değerli. özellikle baba tarafı. o yüzden böyle yapıyorlar. kendi de bunu biliyor, söylüyor.. hatta ben dedim ki bizim çocuğumuz aynı bana benzese sizinkiler yine aynı sana bezetir dedim. o da evet sarışın olsa yine aynı bana benzetirler dedi güldü. kendi esmer :)

neyse ben de bir daha bu konuyu açmıycam. Görmeye gittiğimizde de bi 4-5gün katlanırım artık o yorumlara. bebek büyüdükçe değişiyor zaten bu konular da geçer gider. hem bizim bebeğimiz olsun benim bunları düşünecek zamanım olmaz :KK1: Hamilelik ve yalnızlık özellikle eşimin yanımda olmayışı ilgilisini hissedememem Kızımın tekmeleri anne ben burdayım der gibi :KK43: bebeğimin babasını paylaşamıyorum:KK53:

çok yazdım di mi kızlar kusura bakmayın. kimseye anlatamıyorum ki annemler hemen kızıyor:KK50:
kimi kime benzettiler tam anlayamasamda kim benzetmiş aşikar :KK53: boşver canım yaa eşinle ayrı kalmanın sitresi de eklenmiş takma kafana bazı insanları değiştirmek mümkün değil siz sağlıklı ve mutlu olun :KK49::emir_bebek::nazar::KK19:

günaydın anneler ve minik ayaklarıyla tekmeleyen bebeler,

yorgunum,uykuluyum evde oturmak istiyorum (sabah sabah şikayetlerime başlayayım :KK1::KK1:)
benzetme konusuna gelince hafta sonu kayınvalidem bizdeydi son ultrason görüntüsünü gösterdim daha eline aldı ters tutmuş aaa aynı abisi (eşimin ilk eşinden olan oğlu)ters tutup benzetti helal olsun....otomatiğe bağlı daha ultrasonu uzaktan görse yine aynı şeyi söyleyecek yada başka birinin ultarsonunu görse yine aynı :KK52::KK52:amaç nedir anlamıyorum kızıyorum...kızım ya babasına benziyor yada eşinim ilk eşinden olan oğluna kimsede sana benziyor demiyor ben kimim ki??sadece kanguru gibi taşıyorum....pazar akşamından beri dilimin ucuna geliyor susuyorum....sonra boşverdim şimdi söylesem eşim bir dünya laf söyleyecek değişen birşey olmayacak üstüne kıskançsın oğlumu kıskanıyorsun dicek ağzından çıkanı duymayacak....tek bir lafım bir sürü huzursuz gün yapacak....o öyle dedikçe ben yorum yapmıyorum....ayhhh rahatladım valla buraya yazınca ohhhh :KK76::KK76:
hahahaha koptummm koptummmm :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: tersten bile haa :KK52::KK52::KK52: ayyy Yarabbim ellerine ne geçiyorsa benzeterek :KK4: tencere tava herkes bir hava işte :KK23::KK23::KK23::KK16:

Telden giriyorum canlar cok yazamıorum neden rapor aldıgımı soran olmus cok streslı bır ısım var ve gergun aglıyorum buda kadılma yapıo bende en son bır arkadasımın basına gelen olayla arttı olayı yazmıcam burdan canınızı sıkmıcam drvsa bu streslerle olmaz dedı evde huzurluyum herseyı cabuk atlatıyorum cok sukur:KK16:
Çileğim canım benim neyin var tam anlayamadım :26: geçmiş olsun diyorum evde olmanın keyfini çıkar oğluşunla :KK49::KK19::KK19::KK19::KK19:

KIZLAR GÜNAYDINN =) nasılsınız bakalım dün gece bendede çarpıntı oldu kalbim duracaktı offf =( kızlar dün arkadaşım doğum yaptı 4 kilo 160 gr maşallah çok güzel bir bebek bende karar verdim bebeğe ne yararsa yiyeceğim kilo alsın güzel kızım tombik olsun =) ne yararlıysa yazın bana =)))
maşallah bi tosuncuk dünyaya gelmiş gözleri aydın olsun arkadaşının :emir_bebek::nazar:

Benzetmelerden bahsedilmiş bayağı takmışsınız ama inanın bi doğsunlar kaynananıza bile benzese umrunuzda olmaz öyle bi seversiniz ki :) Benim 3 yaşında bi oğlum var 1 yaşında da bi kızım var aynı babaları. Bana pek benzemezler sadece ayak parmakalrı benziyor :) KArnımdaki cimcimeyi eşim bana benzetti ama hiç umudum yok :) Zannımca benle dalga geçiyor.
koptum bunada :KK9::KK9::KK9::KK9: önemli olan sağlıklı-hayırlı evlat olmaları kim kime benzetirs e benzetsin boşverrrrr :emir_bebek::nazar::KK19::KK19::KK19::KK19:

merhaba canlarımmmm yine ben gelene kadar öğlen oldu.......

Gunaydin arkadaslar
Bugün evdeki 2. gunüm. Preeklampsi başladığı icin bu hafta evdeyim. Haftasonu kontrolum var, geri kalan süreyi nasıl geçireceğime o zaman karar vereceğiz. Ama sanırım yatırırlar. Doktorum şimdi bile almak zorunda kalsak yaşatiriz merak etme dedi, ama bunu duymak iyi mı kötü mü bilmiyorum :)

Yemediği halde kilo alan arkadaşları okudum ama alıntı yapamadım. Ödem de olabilir. Arada sırada tansiyonunuzu olcturseniz iyi olur, gözünüzden bir şey kaçmamış olur.

canım benim hiç üzülme. ben bebişinin sağlıkla doğacağına inanıyorum. gecen yazmıstım okudun mu bilmiyorum. kzuenim 7 aylık doğurdu ve çok sağlıklı bi bebişi var. sen sakın stres yapıp tansiyonunu etkileme

bana kimse çare bulamadı malesef
benimde öyle 120 yi buluyo nadirde olsa geçtiğide oluyo
nabzım yükselirken tansiyonumda düşüyo bayılacakmışım gibi oluyo
bazen normal yemekten sonra bazen 1 bardak su bile içsem oluyo anlamadım ne yemeliyim ne yememeliyim
öyle olduğunda uyumam gerekiyo anca bir kaç saat uyursam kendime geliyorum ama bütün gün yorgun ve hasta gibi oluyorum

aynen canım benim midemde de sindirim problemi var. 2 yıl önce endoskopi oldum ve ülser falan da oldu. hamilelikle beraber hepsi gün yüzüne çıktı tekrar. mesela su an deli gibi çarpıntım var.

Kızlar bu arada dün eşimle konuşurken o benzetmeyle ilgili "e tabi insanın gönlü okşanmıyor değil" dedi. o an bişey demedim ama sonra tekrar o konuyu açtım.

bana o benzetmeyle ilgili artık yorum yapma gönlün okşanıyormuş filan kendi içinde kendin sevin bana bişey söyleme ben senin çocuğunu taşıyorum. bıktım bu konudan dedim.

o da aradı. ya sen neden bu konuya bu kadar taktın. Kıskanıyor musun? :KK52: demez miiii. aaaaaa nasıl bozuldum. ne kıskanıcam ya dedim ben de hamileyim kendi annesi babası var ona benzetsinler biz burda bebeğimle yalnız kaldık kimse sana senin bebeğinden bahsetmiyor hep o konuyu açıyorlar sen de seviniyorsun dedim. ben de buna bozuluyorum dedim. biraz duygusallığa bağladım durumu :) neyse o da daha güzel şeyler söyledi bu sefer. az kaldı bak geliyorum gelince şöyle yapıcam böyle yapıcam filan. Bırak boşver kime benzetirlerse benzetsinler herkes birine benzetir normal bu filan dedi.
Bir de ailesi eşimi farklı görüyor ailede tek düzgün bir meslek edinmiş olan erkek o. yani gözlerinde çok değerli. özellikle baba tarafı. o yüzden böyle yapıyorlar. kendi de bunu biliyor, söylüyor.. hatta ben dedim ki bizim çocuğumuz aynı bana benzese sizinkiler yine aynı sana bezetir dedim. o da evet sarışın olsa yine aynı bana benzetirler dedi güldü. kendi esmer :)

neyse ben de bir daha bu konuyu açmıycam. Görmeye gittiğimizde de bi 4-5gün katlanırım artık o yorumlara. bebek büyüdükçe değişiyor zaten bu konular da geçer gider. hem bizim bebeğimiz olsun benim bunları düşünecek zamanım olmaz :KK1: Hamilelik ve yalnızlık özellikle eşimin yanımda olmayışı ilgilisini hissedememem Kızımın tekmeleri anne ben burdayım der gibi :KK43: bebeğimin babasını paylaşamıyorum:KK53:

çok yazdım di mi kızlar kusura bakmayın. kimseye anlatamıyorum ki annemler hemen kızıyor:KK50:

kız gelsin artık şu hemserimmmmm. çok özlemişsin sen ya kıyamamaaaaammmm. benim de eşim bile görümcem annesi birbirine çok benzerler eminim benim cadı da onlara benzicek. zaten halasıyla burcları falan da aynı olacak. herkes hemfikir yani onlara benzeyeceğinden. ben de bi gün "tabi bu işler yarı yarıya dışı sizin tarafa ama içi bizim tarafa benzicek dedim" :KK52::KK52::KK52: çok bozuldular ama o gun bugun ses seda yok. paça başlı mülkiyeyim ben, onlar benim canımı sıkabilir mi yaaaaaaa:KK37::KK37:

bende de aynı sıkıntılar var,bebişler büyüdü mideye baskı yapıyor artık, kaburgama bastırdığını hissediyorum bazen bebeğimin ,midemin olduğu civarda kıpırdanıyor. yemekten sonra hareket ettiğim an küt küt kalbim çarpıyor nefes nefese kalıyorum. yemekten önce yarım saat, yemekten sonra 1 saat su içmemek lazımış, diyetisyenim söyledi. bazen çok susuyorum dayanamıyorum içiyorum , fena oluyor. mide yanması da oluyor.

canım bu su içme olayına kaıtlıyorum. kesinlikle kahvaltıdan sonra su içmem lazım içmezsem duramıyorum ve acaip şişiriyor. Artı mide yanması başlıyo hemen

Son düzenleme:
Günaydın kızlar iş hayatım bitti ne yazıkki :KK9:

Benim 50 lik 100 lük şekerim çok yüksek çıktı çarşamba günü hastaneye yattım ve dün allahın izniyle çıktım hastaneden. Ama gece 22:00 de 16 dozluk insilün yapıyorum ve doğuma kadarda saati saatine beslenemem lazım ve diyet uygulamam lazım. şuan iyiyim annemde kalıyorum. 2 saatte bir şekerimi ölçüyorum. Yani sürekli kontrol altındayım. Sizler nasılsınız.:KK16:

günaydın arkadaşlarımmmmmmmmmmm
görmeden tanıyıp sevdiğim, uzun süreceğini düşündüğüm kaderdaşlarımmmmmmmm, karındaşlarımmmmmm
sağlıklı ve huzurlu bir gün bizim olsun inşallahhhhhhhhhh

Gunaydin arkadaslar

gececim temmuz 15 ten beri yatıyorum
geçmez bu günler allahım derdim geçiyor
ki öncesinde benim de oldukça hareketli bir yaşamım vardı
inanıyorum ki sen de dinlenince bebeğin de içeride duracak

doktorum ikiz olduğu için ilk hedefimiz 28 tuturmak
arkasından 30 arkasından 32 yi görmek hedefimiz dedi
şimdi senin o endişenlendiğin haftayı ben dört gözle bekliyorummm

adını unuttuğun arkadaş benim canım

benimkinin sebebini geçirdiğim mide ameliyatına bağlıyorum
sindirimim çok yavaşlamış öyleki 12 saat açlıktan sonra endoskopiye girmiştim midemde ve bağırsaklarımda yemek artıkları vardı bolca hemde
doktorlar çok şaşırmıştı bağırsak hareketlerin normal bi insanınki gibi değil çok yavaş çalışıyo demişlerdi
sanırım benimki bununla alakalı
o ameliyata 100 kilo girmiştim ve yaklaşık 1.5 2 ay içinde 63 e kadar düşmüştüm
gerçi şu aralar yine kilom çıkmaya başladı ama inşallah fazla çıkmaz ve çabuk veririm
bende öyle kötü oluyorum bi ara bayılmaya bile başlamıştım benide eşim tutup yatağa zorla götürüyodu allah yardımcımız olsun ne diyim gerçekten çok zor

canı gönülden geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorummmm
belli ki epey zorlanıyorsunnnnnn
sabret güzelim az kaldııııııı

Benim 50 lik 100 lük şekerim çok yüksek çıktı çarşamba günü hastaneye yattım ve dün allahın izniyle çıktım hastaneden. Ama gece 22:00 de 16 dozluk insilün yapıyorum ve doğuma kadarda saati saatine beslenemem lazım ve diyet uygulamam lazım. şuan iyiyim annemde kalıyorum. 2 saatte bir şekerimi ölçüyorum. Yani sürekli kontrol altındayım. Sizler nasılsınız.:KK16:

ooooooooo
ben seni ev taşıma teleşındasın sanıyordummmmmmmmm
çok geçmiş olsun canımmmmmm
bir de şu açıdan bakalım, eski sayfaları karıştıralımmmmmmmm
işe gelince mutsuz ve yorgun oluyordunnnnnnnn
şimdi tüm gün seninnnnnnn
dinlen yat, alış veriş yappppp
ohhhhhhhhhhhh canına değsin
misler gibiiiiiiiiiiiiiiii
gelsin yatışşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

elden giriyorum canlar cok yazamıorum neden rapor aldıgımı soran olmus cok streslı bır ısım var ve gergun aglıyorum buda kadılma yapıo bende en son bır arkadasımın basına gelen olayla arttı olayı yazmıcam burdan canınızı sıkmıcam drvsa bu streslerle olmaz dedı evde huzurluyum herseyı cabuk atlatıyorum cok sukur:KK16:

Çilekimm en iyisin yapmışsın. ben de aynı sebeple işi bırakmıştım. dinlen canım bol bol.:KK14::KK14::KK14: öpüyorum seni çok çok. :KK16::KK16:

aaaa canım geçmiş olsun. hamilelikten önce şeker problemin var mıydı ? boşver işi sağlığın bebeğin daha önemli

kızlarrrrrrrrrr şimdi biz mart anneleriyiz yaaaaaaaaa
gece uykum kaçtı
bir de ocak annelefrini okuyayım dedim
onlardaki telaş, ve heyecan nedir diyeeeeeeeeee
34. haftayı görmeden 5 kişi doğum yapmışşşşşşşşşş
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
yani erekn doğum hepimizin her an kapısını çalabilirrrrrrrr
bu arada doktorların dediği kilo ile doğan bebeğin kilosu arasında epey bir fark çıkabiliyormuşşşşş
bir kilodan fazla bile olabiliyormuşşşşşşşş
o yüzden bebeğim kilolu, ya da bebeğim zayıf diye üzülmek de yok bundan sonraaaaaaaaaaaaaa

canım benim bu vesileyle dinlenicen işte. hastaneden de çıktın ya artık. inşallah düzene giricen canım

çilekkkkkkkkkkkk
kıvırcıkkkkkkkkkkkkkk
geceyimbennnnnnnnnnnnnnnnn
papatyaaaaaaaaaaaaaaaaa
kadınızzzzzzzzzzzzzzzzzz

evde yatışa geçenlerrrrrrrrrrr
yaşasın ev hanımlığıııııııııııııııııııı
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ooooooooo
ben seni ev taşıma teleşındasın sanıyordummmmmmmmm
çok geçmiş olsun canımmmmmm
bir de şu açıdan bakalım, eski sayfaları karıştıralımmmmmmmm
işe gelince mutsuz ve yorgun oluyordunnnnnnnn
şimdi tüm gün seninnnnnnn
dinlen yat, alış veriş yappppp
ohhhhhhhhhhhh canına değsin
misler gibiiiiiiiiiiiiiiii
gelsin yatışşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

Aynen öyle oldu canım şimdi iş telaşım yok çok şükür. şimdide adapte olmaya çalışıyorum ev kadınlığına :KK9:

çilekkkkkkkkkkkk
kıvırcıkkkkkkkkkkkkkk
geceyimbennnnnnnnnnnnnnnnn
papatyaaaaaaaaaaaaaaaaa
kadınızzzzzzzzzzzzzzzzzz

evde yatışa geçenlerrrrrrrrrrr
yaşasın ev hanımlığıııııııııııııııııııı
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

3 dönüm bostan yan gel yat Osman.:KK53::KK53:
zaten popolar bostan döndü artıkkk, büyütelim azıcık daha:KK76::KK76::KK76:

cok yazmıyorum ama hep takıp edıyorum.. benım rahmım agrıyor ya saga sola donerken yada dogrulurken.. daha 25 haftamdayım.. bel bacak sırt agrısı yok.. bukadar yerın ıcınden rahmım agrıyor ya.. :) sızde de aynı sıkıntıyı yasayan var mı?

çok geçmiş olsun kadınız....kendine dikkat et hiçbirşey bebeklerimizden önemli değil...çoğu gitti azı kaldı tüm rahatsızlıklara rağmen dişimizi sıkıcaz kucağımıza alacağımı günü beklicez.....

izine ayrılan şanslı anneler o dediğinizden bende istiyorum ama dün hesapladım benim 4 Pazartesi işe gelmem gerek :KK4: bende bir kaçış yolu bulsam da gelmesem....evde çok iş var....evi toplayıp oda yapmam ardından eşyaları yerleştirip kızımın ve benim çeyiz bavulunu hazırlamam lazım....elim elim üstüne oturup bakıyoruz baba-kız ve anne....:KK52::KK52:

cok yazmıyorum ama hep takıp edıyorum.. benım rahmım agrıyor ya saga sola donerken yada dogrulurken.. daha 25 haftamdayım.. bel bacak sırt agrısı yok.. bukadar yerın ıcınden rahmım agrıyor ya.. :) sızde de aynı sıkıntıyı yasayan var mı?

canım ben bazen adet ağrısı gibi bir ağrı yaşıyorum ama
sağdan sola, soldan sağa dönerkende değişik bir acı yaşıyorum ama
rahim ağrısı mı tanımlayamıyorummmm
:44::44::44::44::44::44::44::44::44::44::44::44::44::44::44:

cnm çok geçmiş olsun.bide iyi tarafından bakmak lazım.bol bol dinleneceksin.3 ay sonra bu günler zor bulunacak çünkü.bebişinle başbaşa olmanın tadını çıkar

X