2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Selam güzel annişler,:KK3: Hepinize güzel bir hafta diliyoruz.:KK16:

Yorucu ama güzel bir hafta geçirdim.Çarşamba kızımın beşiğini ve şifonyerini aldık. Perşembe günü Eminönü’ ne Havuzlu Hana gittik. Bütün eksikler alındı. Bir dahaki İstanbul turunda yıkayıp ütülemek kaldı.:KK9:

Cuma günü aile ziyaretleri ve AVM turu ile geçti. Cumartesi sabah kızımla randevumuz vardı. Teyzeleri çok tatlı olmuş benim kuzum. 928 gr kilomuz 32 cm boyumuz var.Aç karnına gitmiştim hastaneye. Sürekli aranıyordu. Sanki meme versen o anda emmeye başlayacak.:KK52: Ağzı hiç durmadı şirinemin. Minicik dilini çıkardı birde bana terbiyesiz.:KK33::KK33: Çok şükür herşey yolunda. 10 tüp kan tahlili verdim. Tetenoz 2. dozu vuruldum. Hastaneyle odalarla ilgili tekrar konuştum. İstediğin bir oda varsa 1 ay önce rezerve etmek gerekiyormuş. Doğumunu özel de yaptıracaklar aklınızda bulunsun.:KK34:

Bizde haberler böyle canlarım. Umarım herkes iyidir. Geçmişe bakamadım. Kaçırdığım önemli bir gelişme yoktur umarım.
Sevgiyle kalın. Bol tekme yiyin:KK52: İyi haftalar :KK16::KK16:

hoşgeldin cnm,
dolu dolu geçirmişsin tüm günlerin,rahat bi ohhh çekebilirsin artık, eksikler tamamlanmış ne güzel. biz biraz ağırdan alıyoruz.
maşallah kuzuna. Allahım hep böyle güzel haberlerle dönmek nasip etsin.
şu oda işini ben de bi sorayım, gerçi orada doğum yapan arkadaşım herşeyden memnun olduğunu söylüyordu. umarım ben de bi sıkıntı çekmem.

Canım senin normal mi? Sezayenmi olacak? Benim tüp ve 5.gün emriyosu olduğu için aslında muhtemel tarihi 31 Mart değil 28 Mart ama sanki 39.cu haftayı bile göreceğimi sanmıyorum. Sağlıkla gelsinlerde. Senin en son kontrol ne zamandı?

normal cnm benm tabi son anda bir aksilik çıkmaz ise normal istiyorumm :emir_bebek::emir_bebek:

6 aralık da gittim en son ocağın ilk haftası gene gidicem ama doktorumu değiştirmek istiyorum bu ay değiştiricem çünkü doğumu o hastanede yapmak istiyorum o yüzden doktoru da değiştiricem direk doğuma hiç bi hastane almıyormuş birkaç kere kontrole gitmek gerekiyomuş

ilk annelik psikolojisi galiba bende erkenden gelicek diyorum:KK51:

hoşgeldin cnm,
dolu dolu geçirmişsin tüm günlerin,rahat bi ohhh çekebilirsin artık, eksikler tamamlanmış ne güzel. biz biraz ağırdan alıyoruz.
maşallah kuzuna. Allahım hep böyle güzel haberlerle dönmek nasip etsin.
şu oda işini ben de bi sorayım, gerçi orada doğum yapan arkadaşım herşeyden memnun olduğunu söylüyordu. umarım ben de bi sıkıntı çekmem.

Hoşbulduk adaşım:KK3:

Hakket bir ohh dedim ama işte aldıklarım İstanbulda kalınca yine biraz buruklaştım:KK19: Aminnn canım inşallah hepimiz evlatlarımızın hep iyi haberlerini alır ve paylaşırız. Canım doğumda gelen gidenim çok olacak ben büyük suit odalara bakmıştım. Hastane 4 tane falan vardı. Özellikle hastane çantasında olmasını istedikleri birşey varmı diye ebeyle konuşmaya gitmiştim.O söyledi bir ay önce ayırmazsan hangisi boşsa ona alıyorlarmış.

normal cnm benm tabi son anda bir aksilik çıkmaz ise normal istiyorumm :emir_bebek::emir_bebek:

6 aralık da gittim en son ocağın ilk haftası gene gidicem ama doktorumu değiştirmek istiyorum bu ay değiştiricem çünkü doğumu o hastanede yapmak istiyorum o yüzden doktoru da değiştiricem direk doğuma hiç bi hastane almıyormuş birkaç kere kontrole gitmek gerekiyomuş

ilk annelik psikolojisi galiba bende erkenden gelicek diyorum:KK51:

O zaman az kalmış ne güzel. Beni İstanbuldaki doktorum 6 hafta sonra gel dedi. Şubat başı gidicem. Ama arada Trabzona git dedi.Cmt. günü görmemeğe rağmen özledim şimdiden. Ayy doktor çok önemli canım. İnşallah içine sinen birini bulursun. Artık netleştirme vakti yaklaştı.

günaydın......
haftasonu alışverişle kendini ve bebeklerini yoranlar herşeyinizi güle güle sağlık ve huzurla kullanın inşallah....
baharcım üzme kendini beni de biliyorsun neler yaşadım ve hala yaşıyorum biraz duygusuz biraz umursamaz olmak gerek sanırım...eskiden kırılınca çok içlenirdim kendi kendime ağlardım,şimdi ağlayınca bebeğim aklıma geliyor daha çok ağlıyorum....onun üzülmesini istemiyorum....eşime son olayda söylediğim şey "o bebeği biz istedik,o bizi tercih etmedi onu üzmeye hakkımız yok...."demek oldu....herşeyin geçici olduğunu düşün içini ferahlatmaya çalış....umarım herşey biz ve bebeklerimiz için çok güzel olur....
bizde dün bebeğimin odasını hazırlamak için kolları sıvadık...odadaki tek bir b.sayar masasının çıkması ne çok iş çıkardı....oda ve ev düzenlemesi yaptık öğlen 13.00'dan 17.00 kadar hiç oturmadan dolapları ve evi topladım....üstüne birde yemek yaptım....zavallım ben dinlenene kadar uyuyor ben ne zaman otursam kıpırdamaya başlıyor...ama bu yorgunlukların hepsi onun için....şimdi sırada duvar kağıdı var sonra eşyalar gelecek yerleşecek....ama bunlar için artık izine ayrılmam gerekiyor yani 16/01 tarihine kadar beklemem lazım....

bebek bakım setini geçen sefer sebamed almıştım beğenmedim pek bu sefer mustellayı denicem bakalım
aldığın çıtçıtlı badiler atlet gibimi yoksa uzun kollumu? ben ilk bebişime atletlerinin hepsini çıtçıtlı almıştım üzerine giyecekleri önden bağlamalı yada çıtçıtlıydı alttan değil yani. bunların üzerine yelek giydirip bi de ince bi kundakla gevşek bi şekilde sarıp üzerine polar battaniye örtüyordum. ilk kızım da mart bebeği :) havalar çok sıcak olmuyor ev ne kadar sıcak olsa da bebişler anne karnında 42 derece mi öyle bi sıcaklıkta yaşıyorlar. dışarıd ailk başlarda üşütmemek lazım tabi.bu arada altına ayaklı pantolon üzerine normal ayaksız pantolon giydirip ayaklarına da çorap giydiriyordum :KK9: biberon maalesef kızım beni pek emmek istemedi bikaç gece açlıktan sürekli ağlayınca mama vermek zorunda kaldık o yüzden biberon lazım olmuştu bunda da hazır bulundurucam ne olur ne olmaz. emzik benimki 3. ayında kullanmaya başladı ama ben onu da baştan alayım diyorum. ana kucağı aldınız mı? ben içine sığmayana kadar kullanmıştım çok işime yaramıştı hem araba koltuğu şeklinde olandandı. arabada da evdede kullanıyoduk iyice eskimişti şimdi yenisini aldık. başka sormak istediğin bişey olursa seve seve cevaplarım aklıma gelmiyor şuan başka bişey.

aldığım çıtçıtlıların hepsi uzun kollu, cicili bicili:) bikaç tane tulum aldık ama sanırım biraz daha üst kıyafet almamız gerek. onları da bu haftasonu hallederiz artık. dün geçen yıl doğum yapan arkadaşı arayıp soracakım ki tesadüf akşam bize geldiler. o fanila almış çıtçıtlıların altına, fanila da var dedi, yine gezdiğim yerlerden ona da bakarım.
bu arada ana kucağı dediğiniz araba koltuğu heralde, hepsi birbirine karıştı bende:) biz aşağıdaki kraftın 0-13kg olanını aldık:

$7017_B.jpg

bu ctesi bizimde kontrolümüz var, önce kızımızı görür, sonrada geri kalan eksiklerini tamamlarız inşallah...

O zaman az kalmış ne güzel. Beni İstanbuldaki doktorum 6 hafta sonra gel dedi. Şubat başı gidicem. Ama arada Trabzona git dedi.Cmt. günü görmemeğe rağmen özledim şimdiden. Ayy doktor çok önemli canım. İnşallah içine sinen birini bulursun. Artık netleştirme vakti yaklaştı.
az kaldı haftaya gidip görücem kızımı :KK1:
inş. ya biri akımda doktorun ama bakalım gidip görüşücez bir kere bundan sonra yola onla devam edebilirz bizim kontroller 4 haftada bir ama bundan sonra daha aza inebilir yaklaşıyor nede olsa :KK1::KK1:
günaydın......
haftasonu alışverişle kendini ve bebeklerini yoranlar herşeyinizi güle güle sağlık ve huzurla kullanın inşallah....
baharcım üzme kendini beni de biliyorsun neler yaşadım ve hala yaşıyorum biraz duygusuz biraz umursamaz olmak gerek sanırım...eskiden kırılınca çok içlenirdim kendi kendime ağlardım,şimdi ağlayınca bebeğim aklıma geliyor daha çok ağlıyorum....onun üzülmesini istemiyorum....eşime son olayda söylediğim şey "o bebeği biz istedik,o bizi tercih etmedi onu üzmeye hakkımız yok...."demek oldu....herşeyin geçici olduğunu düşün içini ferahlatmaya çalış....umarım herşey biz ve bebeklerimiz için çok güzel olur....
bizde dün bebeğimin odasını hazırlamak için kolları sıvadık...odadaki tek bir b.sayar masasının çıkması ne çok iş çıkardı....oda ve ev düzenlemesi yaptık öğlen 13.00'dan 17.00 kadar hiç oturmadan dolapları ve evi topladım....üstüne birde yemek yaptım....zavallım ben dinlenene kadar uyuyor ben ne zaman otursam kıpırdamaya başlıyor...ama bu yorgunlukların hepsi onun için....şimdi sırada duvar kağıdı var sonra eşyalar gelecek yerleşecek....ama bunlar için artık izine ayrılmam gerekiyor yani 16/01 tarihine kadar beklemem lazım....
çok saol elif cim erkeklerin odun olduğu gerçekten doğru bebeğimi üzmek istemiyorum ama kendime hakim olamıyorum ve üzlüyoruz ikimizde umarım güzel olur cnm hepimizin için herşey

ne güzel odanı da düzene sokmuşsun ben bu hafta çıkıyorum izine bende düzenlicem :KK37:

günaydın sabah şekerleri :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

ne güzel herkes bebeğinin odalarını almış eşyalarını almış ben daha almadım hiç bişi bir kaç şey dışında bu ay almayı düşünüyorum allah izin verirse inşallah :emir_bebek::emir_bebek:

akşam eşimle kavga ettim çok sinir oldum ona hep dışarda hep dışarda akşaları çağırmasam 11 den önce gelmiyo buda beni deli ediyo akşa aldım başımı gittim başka odaya yattım beni bu halde böyle deli ediyo ya allah onu bildiği gibi yapsın :KK50:

canım ya vallahi senin işin çok zor ben akşam beş buçukta geliyrm eve eşim 6 da çıkıyr 7 de evde oluyor ben saat 6 dan 7 ye kadar eşimi en az 3 defa ararım hadi hadi diye birde evde ekmek olmasa söylemem markette oyalanmasın diye direk eve gel derim 10 dakikaya bile tahammül edemem.bu hafta rapor alacktım işe gitmeyeyim diye eşim çok yoruluyorsan al raporu ama sen evde sıkılırsın git dedi bana biliyor başına gelecekleri =) ben eğer işteysem eşimi en fazla defa ararım evdeysem 15 dakikaya bir ararım ee oda sıkılıyr tabi haftada bir maça giderdi şimdi onada yollamıyrm =) biz herşeyden önemliyiz tatlım =)

canım ya vallahi senin işin çok zor ben akşam beş buçukta geliyrm eve eşim 6 da çıkıyr 7 de evde oluyor ben saat 6 dan 7 ye kadar eşimi en az 3 defa ararım hadi hadi diye birde evde ekmek olmasa söylemem markette oyalanmasın diye direk eve gel derim 10 dakikaya bile tahammül edemem.bu hafta rapor alacktım işe gitmeyeyim diye eşim çok yoruluyorsan al raporu ama sen evde sıkılırsın git dedi bana biliyor başına gelecekleri =) ben eğer işteysem eşimi en fazla defa ararım evdeysem 15 dakikaya bir ararım ee oda sıkılıyr tabi haftada bir maça giderdi şimdi onada yollamıyrm =) biz herşeyden önemliyiz tatlım =)

ne güzel eşin hemen geliyor ben dokuzda aramaya başlıyorum 2 saat geliyorum geliyorum oyalanıyor aslında çok üstüne düşen biri değilim ama şu soralar böyle yapıyor ya gelmeynce kendi kendimi yiyorum bazen telefonda dayanamayıp ağlıyorum öyle geliyor ağlayıp kendimi güçsüz göstermek istemişyorum ama olmuyor işte öyle demekle

günaydın......

kızlar hiçbirşeye canınızı sıkmayın aman aman ...bu arada bizde bebek odasınısipariş verdik ama asıl iş o odanın boşaltılması =(((benimde kullanmadığım tüm eşyalar orda birde büyük bir derin dondurucum var kızlar ne yapacağım..kayın validemin gönderdiği halılar valizlerimiz çamaşırlık ütü masası vb...eski evimde 3 balkon vardı 2 si pimapenle kapalıydı öyle olsa oraya doldururdum..derin donduruyu yatak odasına koyalım diyorum birde park yatak var hadi sığdı diyelim eşim bebekle derin dondururyu aynı odaya alamayız diyor..salona koysam göz estetiğimi bozar !!! of alırken ne kadar çok istemiştim şimdi koyacak yer yok'''bakalım ne yapacağız!
32. haftadan sonra çalışabilr yazısını nezaman alıyoruz kızlar benim 15 tatil nedeniyle çalışmam gerekyr yoksa 2 hafta boşuna izin almış olacağım!
neyse öpüldünüz ben hazırlanayım=)

kızlar hiçbirşeye canınızı sıkmayın aman aman ...bu arada bizde bebek odasınısipariş verdik ama asıl iş o odanın boşaltılması =(((benimde kullanmadığım tüm eşyalar orda birde büyük bir derin dondurucum var kızlar ne yapacağım..kayın validemin gönderdiği halılar valizlerimiz çamaşırlık ütü masası vb...eski evimde 3 balkon vardı 2 si pimapenle kapalıydı öyle olsa oraya doldururdum..derin donduruyu yatak odasına koyalım diyorum birde park yatak var hadi sığdı diyelim eşim bebekle derin dondururyu aynı odaya alamayız diyor..salona koysam göz estetiğimi bozar !!! of alırken ne kadar çok istemiştim şimdi koyacak yer yok'''bakalım ne yapacağız!
32. haftadan sonra çalışabilr yazısını nezaman alıyoruz kızlar benim 15 tatil nedeniyle çalışmam gerekyr yoksa 2 hafta boşuna izin almış olacağım!
neyse öpüldünüz ben hazırlanayım=)

benim küçük tuvaletim vardı dün orasını kapattık birgüzel şimdi ardiye olarak kullanıcaz...tüm fazla eşyalar,büyük eşyalar orada...bana epey yer açıldı....duvar kağıdı,avize,mobilya,eşyalar herşeyi alındı ama oda düzenlenmeden koyamıyoruz...
benim 32.hafta 16/01 tarihinde dolacak...doktora söyledik şimdi kontrolleri 2 haftaya düştü ilk kontrolüm 05/01 bir sonraki kontrolde raporu alıcam....

Biz o işleri hallettik bu hafta canım. Sağlıklı günlerde kullanmayı nasip etsin. İnsan ne kadar mutlu oluyor değilmi. Gün içinde kaç kez aldıklarımı tekrar tekrar inceledim bilmiyorum. Ama malesef hepsini İstanbulda bırakıp Artvine döndüm :KK19:

kesinlikle kendime bişey aldığımdan daha çok zevk alıyorum.ama alınanların sadece kısa bi süre kullanılacağını düşününce üzülüyorum..
masraflar iyice arttı. evdeki hesap çarşıya uymuyor..

günaydın güzel anneler ve kuzucklaar
herkes iyidir umarım. Bizde Cook iyi olmakla beraber dün kızımla birlikte uykusuz gecelere merhaba dedik. Aman Allahm nasıl hareketliydikk anlatamam resmen o tekme attıkça ben kıvrandim yatamadım ayakta dolandm filan ama fayda etmedi. Çok canım yandı sizinde böyle oluyormu şimdi 1500gram civarıyken böyle güçlü acaba diyorum 3000lere gelince nasıl olacak. Benimle beraber babamızda çabada kaldı garibim bi dogsun kızım Anneyi uyutmamak neymiş öpe ısıra çıkaracam acısını diyor..:) :)

aynen cnm ordan oraya dönüyorum ben de dursun diye. bazen bi başlıyo arka arkaya 1 saat sürüyo inanamıyorum. arada güçlü indiriyo ah vah diye inliyorum ne komik duruma düşüyoruz dışardan bakınca kim bilir.

merhaba cnm ..oda takımının resmini ekler misin ? bende bu hafta sonu ayarladm takımı ama 3 haftadan önce olmaz dediler..duvar kağıdı bizim için hayal=(kiracıyız ....ocak ayının sonunda elimize geçer.perde ve halıyı şubat ayının başında hallederim..zaman geçmiyor..
belgin cim evet uykusuz gecelerimiz =))) ben ki hhamilelikten önce 18 saat uyusam lavobaya bile kalkmazdım.7 aydır her gece abartısız en az 3 kez lavobaya kalkıyrm şimdilerdede tekmeler beni uyutmyr !!bundan sonra doğduğundada uyku bize haram =(
cemrem senin eşin yine iyiymiş benim ki göbeğime dokunduğumda hafif bastırdığımı fark edince kızıma bişey oolacak diye üzülüyr =) acaip tekme atıyor diyorum atsın atsın bebişiiz rahat olsun diyor kızıma kızma ona kızınca sende bana vur diyor=(((((
kızlar bu bebişler sayesinde kendimize bakamıyrz 3 haftadır saçımı kestirecğim daha kestiremedim!! avm ye giriyoruz bebek mağazalarına bakınca zaten yoruluyrz kendimiz için mağaza gezemyrz !!!

cnm ben caploonba dan little king modelini aldım.web sayfasında görebilirsin gerçi orda pek iyi görünmüyor ama canlısı çok soft ve kibar..ben hep yumuşak bi bebek odası olsun renklerle boğmayayım istedim. öyle de olacak. fabrikasyon üretim olduğu için stoktaki ürünü hemen gönderiyorlar..

Günaydın güzeller,,

Haftasonum eşimin dgm günü kutlaması ve bebeğimin mobilyasının alınması sebebiyle harika geçti.

odayı bu hafta getiririz dediler ama önce duvar kağıtları yapılsın diye istemedim.
yılbaşının ertesi duvar kağıdı yaptırıp odasını isticez..
Sanırım 15 ine kadar odayı tamamlamış oluruz.
Tek perdemiz kaldı , onu da bu haftasonu hallederim sanırm.

Sonrasında da oğlumun yolunu gözlemekten başka yapacak birşey kalmadı.

Ohhhh ne güzelllll hazırlıklar bitmişş:KK34:

Cemrem hiic sorma :)) gulse birselin bi yazisi vardi genclerin psikolojisi hakkinda aklima o geldi. Terbiye yolu cimcikleme terlik falan :))

He ya evet biliyorum o yazıyı okumuştum ama sanki biraz daha büyüyünce işe yarar gibi :KK9::KK9:

Selam güzel annişler,:KK3: Hepinize güzel bir hafta diliyoruz.:KK16:

Yorucu ama güzel bir hafta geçirdim.Çarşamba kızımın beşiğini ve şifonyerini aldık. Perşembe günü Eminönü’ ne Havuzlu Hana gittik. Bütün eksikler alındı. Bir dahaki İstanbul turunda yıkayıp ütülemek kaldı.:KK9:

Cuma günü aile ziyaretleri ve AVM turu ile geçti. Cumartesi sabah kızımla randevumuz vardı. Teyzeleri çok tatlı olmuş benim kuzum. 928 gr kilomuz 32 cm boyumuz var.Aç karnına gitmiştim hastaneye. Sürekli aranıyordu. Sanki meme versen o anda emmeye başlayacak.:KK52: Ağzı hiç durmadı şirinemin. Minicik dilini çıkardı birde bana terbiyesiz.:KK33::KK33: Çok şükür herşey yolunda. 10 tüp kan tahlili verdim. Tetenoz 2. dozu vuruldum. Hastaneyle odalarla ilgili tekrar konuştum. İstediğin bir oda varsa 1 ay önce rezerve etmek gerekiyormuş. Doğumunu özel de yaptıracaklar aklınızda bulunsun.:KK34:

Bizde haberler böyle canlarım. Umarım herkes iyidir. Geçmişe bakamadım. Kaçırdığım önemli bir gelişme yoktur umarım.
Sevgiyle kalın. Bol tekme yiyin:KK52: İyi haftalar :KK16::KK16:

Enerjiyeee maşallah En Büyük TÜRKİYE
Kızına da maşallah En Büyük TÜRKİYE:KK76::KK76:
Hastane de rezervasyonu bilmiyordum. Aslında ben doktorumun olduğu hastanede yapmak istemiyorum amaaa doktorumun beni başka hastaneden takip etmesi de çok zor...:44:

günaydın güzel anneler ve kuzucklaar
herkes iyidir umarım. Bizde Cook iyi olmakla beraber dün kızımla birlikte uykusuz gecelere merhaba dedik. Aman Allahm nasıl hareketliydikk anlatamam resmen o tekme attıkça ben kıvrandim yatamadım ayakta dolandm filan ama fayda etmedi. Çok canım yandı sizinde böyle oluyormu şimdi 1500gram civarıyken böyle güçlü acaba diyorum 3000lere gelince nasıl olacak. Benimle beraber babamızda çabada kaldı garibim bi dogsun kızım Anneyi uyutmamak neymiş öpe ısıra çıkaracam acısını diyor..:) :)

Günaydın sana da tatlımmmm:KK54:
Ay benim oğluşum şimdilik uyandırmıyor uykulardan... Ama uykuya dalana kadar zıp zıp kuzummmmm:122::122::122:
Wc ye de kalkmıyorum uyuyuncaaaa

günaydın kızlaaaar nasılsınız bebişleriniz nasıl :KK1::KK1::KK1:
benim dün akşam üstüden beri sağ kasığım ağrıyor sanki bi sızı girip çıkıyor arasıra sizede oluyormu böle bi şey kızıma bir şey olucak diye endişe ediyorum

Günaydın tatlımmmm:KK54:
Benim oluyo ama çok şiddetli değilll
Ama cok sık olmuyorsa sıkıntı olmaz:KK34:

günaydın sabah şekerleri :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

ne güzel herkes bebeğinin odalarını almış eşyalarını almış ben daha almadım hiç bişi bir kaç şey dışında bu ay almayı düşünüyorum allah izin verirse inşallah :emir_bebek::emir_bebek:

akşam eşimle kavga ettim çok sinir oldum ona hep dışarda hep dışarda akşaları çağırmasam 11 den önce gelmiyo buda beni deli ediyo akşa aldım başımı gittim başka odaya yattım beni bu halde böyle deli ediyo ya allah onu bildiği gibi yapsın :KK50:

Günaydııınnnnn kuzummmm:KK54:

Kocaya kafanı takmaman zorrrr:KK50::KK50::KK50:

Amaaaaaaa artııııııııııkkkk içinde harika bir mucize varrrrrr:KK8::KK8::KK8:

Ona ve onun masumiyetine sarıllll:KK54::KK54:

günaydın güzel anne ve minnakları.yeni bir hafta biraz daha yaklaşım.güzel olması dileğiyle

Sorma canım ya. Ciddi yorulduk:KK76: Daha bunlar yazdıklarım. Eşimle beraber İstanbuldaki evimizin yatak odasının bir duvarını kağıt kapladık. Şifonyeri kurduk. Baya baya işler yaptık. Çok şükür bereketli geçiyor günlerimiz. Elifimin arkadaşları nasıllar. Tekmeler yoğunlaştımı canım?

İstanbul da mı yaşayacaksın doğumdan sonra ?

Kızlaaaarr ve minnak kuzularııııı:KK54:

Herkese kocaman öpücük veriyoruz ::KK54::KK54::KK54: ve güzel dolu dolu boooolll sevinçli bol tekmeli az kederli ya da tamamen kedersiz bir hafta diliyoruz.
21 Aralık da geride kaldı yei bir enerji dönemine girdik :KK9: :KK1: :KK37:

Herkes adına güzelll olur inşallah :KK76:

Biz de Bu hafta Kur'an haftası yapacağız oğluşumla başarabilirsekkkkkk:KK55::KK55::KK55:

Ya Allah bismillah :KK1:

baharcım takma kafana erkeklerin çoğu böyle faklı olanların eşleri ise çok şanslı gözüyle bakıyorum ben:) ben eşimi fazla kısıtlamayı sevmem çünkü evli olsakta herbirimiz bir bireyiz sonuçta.ama canımı sıktığında bunu ona fazlasıyla ödetirim oda bunu bildiiği için beni gereğinden fazla üzmemeye çalışır:)adanamcım eşinin kıymetini bil canım benim eşimde cmtesileri geç gelir izin günü gibi bişey o günleri sesimi çıkartmam istediği saatte gelsin .ama diğer günler saat dokuzu pek geçirmeden gelir kendi işi olduğu için geç kapanıyor işyeri trafik falan anca.allahtan sorumluluk sahibi bir insan bir hata yapsada telafi etmeden içi rahat etmez. ne gamsız insanlar var daha kötüsünü düşünüp elindekinden memnun olmakta bir erdemlik baharcımbence.eğer eşin iyi bir insansa sorumluluğunu biliyorsa seni kasten üzmüyorsa çok önemli bir durum yok .seni üzdüğü konularda ise tavır koy mesela bir müddet konuşmama kararı al bakalım nolacak soru sorduğunda bile o yokmuş gibi davran bence söylenip söylenip oda değiştirmek yerine bu tavır alma daha etkilibiryöntem o zaten senin ondan soğuyacağından korkup zamanla alışkanlıklarını senin istediğin yönde değiştirecektir sana değer veriyorsa. :KK14:

Kızlaaaarr ve minnak kuzularııııı:KK54:

Herkese kocaman öpücük veriyoruz ::KK54::KK54::KK54: ve güzel dolu dolu boooolll sevinçli bol tekmeli az kederli ya da tamamen kedersiz bir hafta diliyoruz.
21 Aralık da geride kaldı yei bir enerji dönemine girdik :KK9: :KK1: :KK37:

Herkes adına güzelll olur inşallah :KK76:

Biz de Bu hafta Kur'an haftası yapacağız oğluşumla başarabilirsekkkkkk:KK55::KK55::KK55:

Ya Allah bismillah :KK1:

sizlerede mrblar canım:KK16: bizde kızımla bereber hepinizi slmlıyoruz ve öpücükler gönderiyoruz burdan!! çok sağlıklıyız çok neşeliyiz keder yok hayatımızda olmayacakta :nazar::nazar::nazar: hergeçen gün tekmelerimiz de güçleniyor :KK52::KK52: dün kızımabir küvet birde küvet süngeri aldım o kadar tatlılardıki zor karar verdim hangi renkleri alacağıma neyse bir eksik daha bitti çoğu gitti azı kaldı bendede bir tek hastane çantasını hazırlamak kaldı diyebilirim geriye onlarıda birgünde halledeceğim inşallah :KK49: :nazar::nazar::KK76:

merhaba anne adayları ve bebişleri...
Sabahtan beri yazdıklarınızı okumaya çalışıyorum. Cepten zor oluyormuş. Okulda öğle tatilindeyim. Bi arkadaşımız çalışabilir raporunu sormuş. 32.haftada alınır. Aman dikkat izinler tatilde yanmasın. Okulların açıldığı hafta 37.hafta olacam ve zorunlu doğum iznine ayrılıyorum... Öğretmen olarak bunu düşünerek hamileliğimi ayarladım. Benim gibi planlı hamile kalan var mı?

Birkaç günlüğüne gelince İstanbula çok yorulmuş olsamda koşturduk işte canım.

Cemrem benin durumum çok karışık. Kendi evim İstanbulda. buraya tayinimiz çıkınca görev 2 sene olduğu için evimizi bozmak istemedik. Burda bekar evi gibi bir evimiz var. 2 senemiz Mart ayında doluyor. Tayinimiz ya Martda yada birkaç aysonra çıkacak. Biz İstanbul ve çevresi illeri istedik ama nereye olduğu belli değil. Artık kızımızın kısmetiyle gelmesini bize şans getirmesini bekliyoruz.

baharcım takma kafana erkeklerin çoğu böyle faklı olanların eşleri ise çok şanslı gözüyle bakıyorum ben:) ben eşimi fazla kısıtlamayı sevmem çünkü evli olsakta herbirimiz bir bireyiz sonuçta.ama canımı sıktığında bunu ona fazlasıyla ödetirim oda bunu bildiiği için beni gereğinden fazla üzmemeye çalışır:)adanamcım eşinin kıymetini bil canım benim eşimde cmtesileri geç gelir izin günü gibi bişey o günleri sesimi çıkartmam istediği saatte gelsin .ama diğer günler saat dokuzu pek geçirmeden gelir kendi işi olduğu için geç kapanıyor işyeri trafik falan anca.allahtan sorumluluk sahibi bir insan bir hata yapsada telafi etmeden içi rahat etmez. ne gamsız insanlar var daha kötüsünü düşünüp elindekinden memnun olmakta bir erdemlik baharcımbence.eğer eşin iyi bir insansa sorumluluğunu biliyorsa seni kasten üzmüyorsa çok önemli bir durum yok .seni üzdüğü konularda ise tavır koy mesela bir müddet konuşmama kararı al bakalım nolacak soru sorduğunda bile o yokmuş gibi davran bence söylenip söylenip oda değiştirmek yerine bu tavır alma daha etkilibiryöntem o zaten senin ondan soğuyacağından korkup zamanla alışkanlıklarını senin istediğin yönde değiştirecektir sana değer veriyorsa. :KK14:

takmamak elde olmuyor saolsun sorumluluklarını eve karşı yerine getiriyor bir istediğimi iki ettirmiyor fakat bunlarla bitmiyor ki evlilik anlayış yok pek karım evde tek başına sıkılır mı bunalır mı düşünmüyor işte dört dörtlük olamaz tabi de şu aylarda olsa ne olur sanki dimi ama pek ben konuşmadan duramam akşam soğuk odaya gittim yattım üşümüşüm şuan biraz ateşim var arkamdan gelip peteği yakmış ama pek ısınmamıştı oda

alısverısı bıtıren arkadaslar masallah dıyorum..gule gule saglıcakla kullanın:nazar::emir_bebek:

baharcım senıde cok ıyı anlıyorum ve kesınlıkle sana hak verıyorum..ama esını karsına al son kez konusuyorum bırdaha da uyarmayacagım de..allah gostermesın rahatsızlansam senın ordan gelmenı nesıl beklerım sen bunun vıcdan azabını nasıl odersın de.. cunku bazen erkekler gercekten DÜŞÜNEMİYORLAR.. ara sıra beyınlerını tıklatmak lazım..
benım esım fanatık galatasaraylı dun derbı vardı evde lıg tvı yok..aradı iş cıkısı maca gıdecem dedı aksam burda olacaksın dedım ve kapattım.. tıpış tıpış geldı.. o yuzden bıraz despot olmakta fayda var..

X