2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
bugün bizim de 6.ay kontrolümüz vardı.oğlum sadece 100 gr almış butun ay emzirdiğim o sutler nereye gitti anlamadım:))ek gıda için öğlen ve akşam sebze ve tahıl karışımı ikindi de yoğurt ve meyve vereceğiz.bu aylarda huzursuz olabileceğini ve gece daha sık kalkabileceğini söyledi doktorumuz nedeni de ek gıdalara geçişle birlikte annem beni bırakacak korkusuna kapılıyormuş bebekler:KK43:(yerim ben onları ya nasıl savunmasızlar.ama doktor o düzenini bozmaya çalışşada siz bozmasına izin vermeyin dedi gece ağlarsa gidin yanında olun ama her ağlamasında meme vermeyinki alışmasın dedi.bizimki dün gece 1-2 arası üç kere kalktı mesela bir kere emzirdim gerisinde pışpışlayarak uyuttum böyle devam edin dedi.bakalım inşallah başarabiliriz.

Teşekkürler, Evet 4. Aydan itibaren verilecekler arasında avakado. Çok da sağlıklı. Yoğurdu da sevmiyor yoğurtla karıştırıp versem. Biraz daha yumuşasın bir şekilde vermeyi denicem bakalım. Siz de inşallah kolay atlatırsınız.

yoğurdu 2 gündür az az vermeye çalışıyorum kızım da pek sevmedi, yüzünü buruşturuyo ama yediriyorum azar azar, gitgide artırırım...

Oğlumda inek sütü alerjisi çıktı :KK43:((( 6 ayçektirmişim yavruma. Yeşil kaka ve yoğun gazın nedeni buymuş demek ki.. :KK43:( bu alerjiye sahip bebeklerin annesi tavsiyeleriniz nelerdir :KK43:

bi süredir kızımın da kakası yeşil ve çok gazı var, gazını anne sütünden mamaya geçişe bağlıyorum, kakasını da ek gıdalarda her kabak yiyo ona bağlıyorum ama inek sütü alerjisi çok yazıldı ondan da şüphelenir oldum, başka ne belirtisi var inek sütü alerjisinin, biraz bilgi verirseniz sevinirim...

bugün bizim de 6.ay kontrolümüz vardı.oğlum sadece 100 gr almış butun ay emzirdiğim o sutler nereye gitti anlamadım:))ek gıda için öğlen ve akşam sebze ve tahıl karışımı ikindi de yoğurt ve meyve vereceğiz.bu aylarda huzursuz olabileceğini ve gece daha sık kalkabileceğini söyledi doktorumuz nedeni de ek gıdalara geçişle birlikte annem beni bırakacak korkusuna kapılıyormuş bebekler:KK43:(yerim ben onları ya nasıl savunmasızlar.ama doktor o düzenini bozmaya çalışşada siz bozmasına izin vermeyin dedi gece ağlarsa gidin yanında olun ama her ağlamasında meme vermeyinki alışmasın dedi.bizimki dün gece 1-2 arası üç kere kalktı mesela bir kere emzirdim gerisinde pışpışlayarak uyuttum böyle devam edin dedi.bakalım inşallah başarabiliriz.

sebze ve tahıl karışımı hazır olanlardan mı önerdi kendin mi hazırlayacaksın canım, kendin hazırlayacaksan neler katacağını ve tarifini yazar mısın bize de...
kızım da bi süredir geceleri kalkmayı sıklaştırdı, mama veriyoruz bi süredir ondan sıklaştırdı, demek yavrum bu korkuya kapıldı :KK43:((

ben gece her uyandığında meme veriyorum yanlışmı yapıyorum acaba gece uyanınca gözünü bile açmıyo bazen hemen emme pozisyonu alıyo memenin gelmesini bekliyo uyuyarak emiyo hemen geri dalıyo nadirende olsa bazen memede yetmiyo uyanıyo o zamanda başımı yanına koyuyorum sarılıyorum oda bana sarılıyo biraz sesler çıkardıktan sonra burun buruna uyuyoruz gece meme vermezsem aç kalır diye düşünüyorum emdikçe sütüm tam bitmiyo gündüz zaten emmeleri baya bi azaldı

doktor az kilo almasına ne dedi peki normalmiymiş 100 gr alması yada ek olarak neler önerdi

ben avokadoyu 4.aydan beri veriyorum, haftada 1adet yiyor. genellikle yarım yarım iki günde veriyorum, ezerek tatlı ve sulu meyvelerin içine karıştırıyorum. mesela bugün yarısını armutla karıştırıp yedirdim, kalan yarısınıda yarın şeftaliyle vericem. yoksa çok tatsız olduğu için tek başına yemez sanırım.

ben avokado yedirmedim hiç doktor alerji yapabilir dedi bende vermedim vermelimiyim birde çiğdenmi veriyosunuz meyve gibi ben artık 2 meyveyi karıştırıp veriyorum böyle daha çok hoşuna gitti

yoğurdu 2 gündür az az vermeye çalışıyorum kızım da pek sevmedi, yüzünü buruşturuyo ama yediriyorum azar azar, gitgide artırırım...

bi süredir kızımın da kakası yeşil ve çok gazı var, gazını anne sütünden mamaya geçişe bağlıyorum, kakasını da ek gıdalarda her kabak yiyo ona bağlıyorum ama inek sütü alerjisi çok yazıldı ondan da şüphelenir oldum, başka ne belirtisi var inek sütü alerjisinin, biraz bilgi verirseniz sevinirim...

Sadece anne sütü alırken yeşil kaka ve yoğun gazı vardı. Bazen de mukuslu kaka yapıyordu. Bir kere de kakada kan görüldü. Dizanteri dendi. boşuna antibiyotik kullandı yavrum :KK43:( ek gıdaya geçişimizle birlikte yoğurt verince yüzünde kızarıklık oluştu bugün. 2 gün önce de hippin gece mamasını verdim. O da kızarıklık yaptı. İçinde devam sütü var ya. Ama şöyle bir şey de var 20 gün önce de yoğurt vermiştim birkaç gün o zaman bir şey olmamıştı. Belirtiler bu şekilde.geçen salı kan alınmıştı. Kan sayımı ve înek sütü alerjisi için. Kanı düşük çıktı, bir de inek sütü alerjisi çıktı :KK43:( ek gıdayla geçişle kakasını da 3 güne kadar yapamıyor. Ikınıyor kızarıyor. Kan damlası daha da kabız yapacak. Kabız yapmayan kan damlası var mı acaba. Allah tüm bebeklere ve benim bebeğime de şifa versin..

Ek gida denemelerimiz...
Meyve sevmedi, sebze corbasi daha rahatti, yogurt bugun denicem tahilli mama verdim yatmadan ama sasirdi boyle tuhaf bakti agzinda bekletti az yedi daha sulu yapip biberonla veriyim diyorum. Siz nasil veriyorsunuz gece muhallebilerini? 2 gun once doktor kontrolumuz vardi idrarinda koku hissetmistim test yapildi sorun yok elhamdulillah. Bir de kac ayliktan itibaren gece kalkmamasi gerekiyor dedim 9. Ay dedi. Ben 6. Aya girdigimizde gece emzirmeyip uyutmaya caliscaktim ama biraz daha beklicem artik. Bizden boyle. Ayriyetten sabah ezaniyla beraber ayaktayiz yine bu gün :)

ben gece her uyandığında meme veriyorum yanlışmı yapıyorum acaba gece uyanınca gözünü bile açmıyo bazen hemen emme pozisyonu alıyo memenin gelmesini bekliyo uyuyarak emiyo hemen geri dalıyo nadirende olsa bazen memede yetmiyo uyanıyo o zamanda başımı yanına koyuyorum sarılıyorum oda bana sarılıyo biraz sesler çıkardıktan sonra burun buruna uyuyoruz gece meme vermezsem aç kalır diye düşünüyorum emdikçe sütüm tam bitmiyo gündüz zaten emmeleri baya bi azaldı

doktor az kilo almasına ne dedi peki normalmiymiş 100 gr alması yada ek olarak neler önerdi

ben avokado yedirmedim hiç doktor alerji yapabilir dedi bende vermedim vermelimiyim birde çiğdenmi veriyosunuz meyve gibi ben artık 2 meyveyi karıştırıp veriyorum böyle daha çok hoşuna gitti

Evet canim cigden veriyorum ama kesmeden oda sicakliginda 3-4gun yumusamasini bekliyorum. O zaman krema gibi oluyor. Avokadonun cok saglikli oldugunu ve ilk verilecek meyveler arasinda oldugunu okumustum gurmebebek'te, sonra vermeye basladim. Icinde bebek icin cok faydali yaglar felan barindiriyormus, suan telden yazdigim icin link veremedim. Ilk basta ceyrek olarak dort gunde veriyordum bi avokadoyu, simdi yarim olarak iki gunde. Cok sukur alerji felan birseyde olmadi.

Bu cocuklar bi acaip ya. Kizim sabahlari 7-8 arasi uyanip baslar basimda sarki soylemeye, biraz daha uyuyalim kizimmmm derim ama yok tepine tepine kalkariz. Gecen sabah isim vardi, 8de evden cikmam gerekti, bi turlu uyanmadi, ben uyandirip karnini doyurdum mecbur. Bu sabah da kahvaltiya gidicez, saat 10da bulusalim dedik arkadaslara ama bu saat oldu kizim horul horul uyuyor. Uyansin diye yaninda sesli konusuyoruz, bi kipirdanip arkasini donup uyumaya devam ediyor. Isimiz olmasa coktan uyandirmisti bizi bu saate:)))

Bu cocuklar bi acaip ya. Kizim sabahlari 7-8 arasi uyanip baslar basimda sarki soylemeye, biraz daha uyuyalim kizimmmm derim ama yok tepine tepine kalkariz. Gecen sabah isim vardi, 8de evden cikmam gerekti, bi turlu uyanmadi, ben uyandirip karnini doyurdum mecbur. Bu sabah da kahvaltiya gidicez, saat 10da bulusalim dedik arkadaslara ama bu saat oldu kizim horul horul uyuyor. Uyansin diye yaninda sesli konusuyoruz, bi kipirdanip arkasini donup uyumaya devam ediyor. Isimiz olmasa coktan uyandirmisti bizi bu saate:)))

Bende dun heyecanla ilk kez gece mamasini yedirmek icin bekliyorum uyanmadi ennson gittim altini actim degistiriyorum guluyo ve uyuyo odaya goturdum isigi actim pusete koydum hem siritiyo hem uyuyo herhalde napiyo bu kadin yaa falan diyodur... mamayi da yemedi zaten bosuna uyandirmis oldum.

Artık bizimde yerde bir yorganımız var... :KK53:

Düne kadar açtığım kanepede gündüzleri yatıp, oynayan kızım artık dönmeye başladı. Dün akşam 3 defa dönmüş ve odaya girdiğimde ayakları kanepeden sallanıyordu. Görünce çok korktun düşecek diye, çok şükür her hangi bir şey olmadı. Sabah yorgan çıkarıp yere serdim. Kanepemi düzettim. Sabahtan beri dönmedi ama içim rahat en azından.

yemek mevzuu: öğlenleri yoğurt, akşama doğruda mevye püresi veriyorum. Tarhana çorbası vermiştim 4 gün oluyor sanırım. ( tarhana bizim köyden çiğköfte gibi toz değil yani sıkma , kaynadıkça dağılıyor. Kızıma sadece suyunu verdim. ) sebze çorbası 2 defa yaptım ve sevmedi. daha yapmadım. inş. yarın yaparım. bugün ve 2 gün önce kendime yumurta haşlamıştım. Sarısından parmağıma bulaştırıp verdim. Tattı en azından. midesi bulandı su verdim yuttu. Bende yumurta alerjisi vardı. Korkmuştum kızımda da olur diye. az yediği için mi bilmem ama çok şükür yüzünde tomurcuk filan çıkmadı. inş. bebişlerimizde alerji filan olmaz yada az olurda yerler her şeyden....

uyku: halaa düzensiz. yatma kalkma saatlerimiz çok farklı. bugün 7 de kalktı. Dün 6 da ondan önceki gün 9 da. gecede bazen 2 saatte bir kalkıyor. bazen kalkınca yatmak bilmiyor.. Her sabah farklı saatlerde kalkınca tabi yatma saatlerimizde değişiyor. Acaba anı saatte kaldırmalı mıyım?

gün içinde geziyoruz, oyun oynuyoruz, yanına yatıyorum bol bol konuşup koklaşıyoruz. Biraz tay tay yapıyoruz. yani ayakta durma çalışmaları. biraz basıyor ama ayağını kaldırıp indirmiyor. erken sanırım.fışfış kayıkçıyı seviyoruz mesela. Başkada aklıma bişey gelmiyor sizler napıyosunuz ektra...

Arkadaş aradı limonlu kek yapmış dün canım istemişti. biz gezmeye gidiyoruz teyzoşlar sonra görüşürüz...

Ne güzel.. Biz saat 5 te ayaktayız. :)

Sadece anne sütü alırken yeşil kaka ve yoğun gazı vardı. Bazen de mukuslu kaka yapıyordu. Bir kere de kakada kan görüldü. Dizanteri dendi. boşuna antibiyotik kullandı yavrum :KK43:( ek gıdaya geçişimizle birlikte yoğurt verince yüzünde kızarıklık oluştu bugün. 2 gün önce de hippin gece mamasını verdim. O da kızarıklık yaptı. İçinde devam sütü var ya. Ama şöyle bir şey de var 20 gün önce de yoğurt vermiştim birkaç gün o zaman bir şey olmamıştı. Belirtiler bu şekilde.geçen salı kan alınmıştı. Kan sayımı ve înek sütü alerjisi için. Kanı düşük çıktı, bir de inek sütü alerjisi çıktı :KK43:( ek gıdayla geçişle kakasını da 3 güne kadar yapamıyor. Ikınıyor kızarıyor. Kan damlası daha da kabız yapacak. Kabız yapmayan kan damlası var mı acaba. Allah tüm bebeklere ve benim bebeğime de şifa versin..

teşekkür ederim canım açıkladığın için, tekrar geçmiş olsun size, sanırım bizdeki böyle bişey değil, anne sütü emerken yeşil değildi...

Artık bizimde yerde bir yorganımız var... :KK53:

Düne kadar açtığım kanepede gündüzleri yatıp, oynayan kızım artık dönmeye başladı. Dün akşam 3 defa dönmüş ve odaya girdiğimde ayakları kanepeden sallanıyordu. Görünce çok korktun düşecek diye, çok şükür her hangi bir şey olmadı. Sabah yorgan çıkarıp yere serdim. Kanepemi düzettim. Sabahtan beri dönmedi ama içim rahat en azından.

yemek mevzuu: öğlenleri yoğurt, akşama doğruda mevye püresi veriyorum. Tarhana çorbası vermiştim 4 gün oluyor sanırım. ( tarhana bizim köyden çiğköfte gibi toz değil yani sıkma , kaynadıkça dağılıyor. Kızıma sadece suyunu verdim. ) sebze çorbası 2 defa yaptım ve sevmedi. daha yapmadım. inş. yarın yaparım. bugün ve 2 gün önce kendime yumurta haşlamıştım. Sarısından parmağıma bulaştırıp verdim. Tattı en azından. midesi bulandı su verdim yuttu. Bende yumurta alerjisi vardı. Korkmuştum kızımda da olur diye. az yediği için mi bilmem ama çok şükür yüzünde tomurcuk filan çıkmadı. inş. bebişlerimizde alerji filan olmaz yada az olurda yerler her şeyden....

uyku: halaa düzensiz. yatma kalkma saatlerimiz çok farklı. bugün 7 de kalktı. Dün 6 da ondan önceki gün 9 da. gecede bazen 2 saatte bir kalkıyor. bazen kalkınca yatmak bilmiyor.. Her sabah farklı saatlerde kalkınca tabi yatma saatlerimizde değişiyor. Acaba anı saatte kaldırmalı mıyım?

gün içinde geziyoruz, oyun oynuyoruz, yanına yatıyorum bol bol konuşup koklaşıyoruz. Biraz tay tay yapıyoruz. yani ayakta durma çalışmaları. biraz basıyor ama ayağını kaldırıp indirmiyor. erken sanırım.fışfış kayıkçıyı seviyoruz mesela. Başkada aklıma bişey gelmiyor sizler napıyosunuz ektra...

Arkadaş aradı limonlu kek yapmış dün canım istemişti. biz gezmeye gidiyoruz teyzoşlar sonra görüşürüz...

uyku düzeni bizde de bozuk bi on gündür falan... ek gıdalardan her sabah meyve püresini 2 yada 3 meyveyi karıştırarak veriyorum meyveyi seviyo kızım, akşamüstü sebze püresi veriyorum kabak-havuç patates, bazen miktarları azaltıp pirinç ve bezelye de katıyorum, bunu da seviyo kızım,başta 2 gün yediremedim ama sonradan sevdi kızım... 2 gün yoğurt verdim öğleden sonra azıcık, onu sevmedi ama verdiğim kadarını yedi... gece yatarken pirinç unlu muhallebi veriyorum, onu da sevmedi ama yediriyoruz binbir şaklabanlıkla...oynamayı sevilmeyi çok seviyo benim kızım da, özellikle babasıyla... ama tay tay daha pek yok bizde, arada deniyorum ayağa basmayı pek sevmiyo daha, ama oldukça hareketli, dönerek her yere gidebiliyo, bi de bu aralar dizlerinin üstünde durum ileri geri sallanıyo arada tavşan gibi 2 ayağıyla zıplıyo sanırım emekleyecek yakında da da beceremiyo çok komik oluyo... fış fış kayıkçı bizde de favori bu aralar... afiyet olsun size, iyi gezmeler...

Oğlumda inek sütü alerjisi çıktı :KK43:((( 6 ayçektirmişim yavruma. Yeşil kaka ve yoğun gazın nedeni buymuş demek ki.. :KK43:( bu alerjiye sahip bebeklerin annesi tavsiyeleriniz nelerdir :KK43:

Ben yaklaşık iki aydan beri diyet yapıyorum(bebeğim 5 aylık). Neredeyse hiçbirşey yemiyorum. Peynir, süt, yoğurt, tereyağı, kuruyemişler, yumurta beyazı, hazır gıdalar gibi. Ek gıdaya başlamadım daha. Bence bir çocuk alerji uzmanına götürün size yemek listesi verecektir. Gerçekten neler çekiyor bebişler hiç bilemiyoruz, çünkü bağısakları sindiremiyor süt proteinini ve çok kıvranıyorlar. Geçmiş olsun bebeğinize.

Benimde kızımın yüzünde kızarıklıklar oluyo ama ben dedemizin ve babamızın sakalına yoruyorum öpüyorlar sakallarını tahriş ediyo alerjimi anlayamadım bazen kakasıda yeşil ve sümüksü oluyo.ama ağlaması falan yok götürsem mi doktora acaba ya.ben Demir ilacı kullanmıyorum bebeğimin doğduğunda reflüsü vardı bi kaç aydır geçmişti Demir ilacını verdikten sonra iyice arttı mide asidi burnundan geliyordu çocuğun doktora söyledim ilacını değiştirdik şurubunu kullandık ama yine aynı doktorda verme artık yazık çocuğa dedi keçiboynuzu ve üzüm pekmezi ver dedi Demir ilacı mide asidini artırırmış

Neriim sanırım alerji yaptı mama. Kızlar ben yulaf unu, pirinç unu tam buğday unu, Mısır unu,çavdar unu alıp taze taze değirmende çektirdim.(eşimin memleketinde) pirinç unu hariç bütün unları kavurdum az bir şey. Sonra içine irmik kattım. Suyla pişirip veriyorum ama şekersiZ hiç tadı olmuyor. Doğal pekmezimizde Pazartesi gelecek. Bu akşam az reçel suyu koydum. Birazda tarçın. Zar zor biraz yedi.
Yenikullanıcı yaptığın pirinçununu nasıl tatlandırıyorsun. Şeker yasak biliyorum ama tatsız da imkanı yok yemiyor.
Bir de avakado veren arkadaşlar avakadoyu neyle nasıl veriyorsunuz .
Çok soru sordum sanırım. :)

Bugün 6. Ay aşımızı olduk. 38.3 e kadar çıktı ateşimiz. Nemli bezle düşürdüm. Yatmadan bir çay kaşığı calpol verdim. inşallah bu gece ateşlenmez kuzum..

Bu dediğin unları normal aktardan bulup karistirabilir miyiz acaba, 7 tahıllı un diye duymuştum ben de. Söke unun hazır karışımı var ama onun için de katkı da var sanırım. Bir de nasıl kavuruyorsun, biraz bilgi verirsen sevinirim. Geçmiş olsun bu arada yavruya..

merhaba kızlar...ben bır haftadır giremedim pek fazla neler oldu haberim yok hasta olanlara çookk geçmiş olsun...
bizde 6 ayı bitirdik aşıları olduk ateş olmadı pek fazla aşı sırasında agladı biraz bacagını kanattı hemşire :KK43: bir sonraki aşı ne zaman olacak acaba bize bişey demediler??su çiçeği ne zaman yapılıyor??

bu arada arkadaşlar demir ilacı huysuzluk sancı kabız yapıyor sanırım,vegaferon kullanıyorum bazen kesiyorum daha rahat oluyor sonra gene başlıyorum falan düzensiz kullanıyorum...daha iyi bir ilaç varmı acaba bildiğiniz??hergün kaka yapardı kızım bu ek gıdalara bnaşlayınca 3 yada 5 gün de ancak yapıyor..dişleri hala cıkmadı kusması tam geçmedi..6 aylık notlarımız bunlar....
birde gece uykusu cok azaldı cok fazla uyanıyor meme ıstıyor zorlanmaya başladım...sizler gece kaç defe emziriyorsunuz???normalmi çok uyanmaları??

yenikullanici....maşallah canım benim, gözümün önünde canlandı şimdi okurken emeklemeye çaşılması. ne güzel oluyor demi. hergün yeni bir hareketi görüp gözünün önünde büyümesini seyretmek. Rabbim bütün bebeklere sağlıklı uzun ömürler nasip etsin...

benim kızımda üşütsün hemen kakası yeşil olur. bu ara genelde yeşil hiç alerji aklıma gelmedi. nedense alerji diyince ciltte kızarıklık geliyor aklıma. bir kaçgün yoğurt vermeyip denesemmi acaba.. ayın 26 sında dr kontrolümüz var. kan tahlili yaptırmak istiyordum. kansızlık varmı diye. alerji testini yaptırmayıda unutmamayım...

yakari13... çok geçmiş olsun. darısı bizim başımıza biz 18 inde yaptıracağız aşımızı. sanırım 9. ayda diğer aşı ve su çiçeği o zaman yapılıyor. ben kan ilacı santafer kullanıyorum oda 3 , 4 günde bir. içime sinerek vermiyorum. tek yan etkisi kakasındaki kırmızı lekeler. bizdede diş yok ağzı akıyor ve her şeyi ısırmak istiyor. Arkadaşımın kızı 1 yaşında diş çıkardı. Çocuktan çocuğa değişiyormuş. 1,5 yaşına kadar çıkarmaması normal demiş dr. bu ara gece yatınca 1 saat sonra kalkıyor. meme veriyorum 2 saat uyuyor. sonra yine sıksık kalkıyor. bende uykum bölünüyor diye gece 3 ten sonra yanıma alıyorum her huysuzlandığında meme veriyorum. onun için sayısını bilemiyorum kaç defa verdiğimi. Bir arkadaşımız yazmıştı yukarda ek gıdaya başlayınca annesinin bırakacağını sanarmış gece çok kalkarmış diye. bana mantıklı geldi. bir kaç defa karnı tokken uyandığında ayağımda salladım ama illa meme isteyip uykusu kaçınca bende meme vermeye devam ettim. çok uyanması normalmi bilmeme ama yine bir ark.şımın oğlu 1.5 yaşında gece 7 kere kalktığını söylüyor. sanırım oda bebekten bebeğe değişen bir şey. Böyle gidiyor şimdilik...

kızıma yoğurt çorbası verdim. gezmeye gitmiştik orda arkadaşlarının çorbasından yedi. suyundan veriyordum. biz 5 aylıkken vermeye başladık bu çorbayı pirincindende ver dediler.cesaretlenip küçük parçalarından verdim. bir kaç kere boğulma tehlikesi atlattık ama başarılıydı yinede kızım. sadece anası biraz telaşlandı:KK53:...

niye böyle mızmız bu çocuk
ne istiyor mutlu olmak için
kucağımda bile huysuzlanıyor
gece yatsa bari, ben de uykumu alsam da, gündüzleri onunla uğraşmaya enerjim olsa
sürekli de kusuyor
var mı benimki gibi kusan
okuldan geldiğimden beri 10 defa kusmuştur belki
çok daraldım :KK50:
her gün kusuyor ama bugün daha çok kustu
acaba geceleri de bu yüzden uyuyamıyor
yani gündüz, kusup kurtuluyor ama gece uykudan bu yüzden uyanıyor olabilir mi sık sık
üstelik bazen kalkıp yatmıyor bi daha
hangi enerjiyle okulu, evi ve bebeği idare edicem ben
gece ağladım, şu anda da ağlamak üzereyim :KK50:

kızımda dogdugundan beri kusuyor canım...bıraz azalır gıbı oluyor ama bazı günler gene artıyor ve gece rahatsız edıyor onu sık uyanıyor bazen kaldırıyorum gaz cıkarıyor bıraz kusuyor rahatlıyor 6 ay bitti ama kusma gecmedi hala :KK43:
herşeye yetısmek cok zor kendine haksızlık etme eminim herşeyin en iyisini yapıyorsundur..bu aralar uykusuzluk arttıkca sinirlerimiz bozuldu galiba bende sık sık aglıyorum...

Demekki tum gece surekli uyanan yalniz benim minnosum degilmis....ben birde hala daha yeme sorununu cozmeye calisiyorum...ac buyuyen cocuk...ne versem itiraz ediyor...agliyor kafayi yemek uzereyim....bazen cok sinirlenip soyleniyorum sonra cok uzuluyorum....suan bocalama yasiyorum sinirlerime engel olamiyorum....uyumuyor yemiyor 6 ay 10 gunluguz kilosu hala daha 6.180 kg.yemeyen cocugu buyutmek ne zormus...sabah tatile gidiyoruz bodruma insallah orada degisir tek umudum orasi...ne pirinc mamasi ne sebze ne yogurt corbasi ne meyve hicbirsey yemiyor....artik emmeyide birakti...kotu bir sekilde bunalimdayim sinirlerim yipranmis durumda disaridan acaba soylendikce kotu anne gibi mi duruyorum aglamak istiyorum hersey degissin istiyorum....hic iyi degilim....

bızımkıde 4 aya kadar gayet duzenlı bır bebekken bırden sütü bıraktı biberonu bıraktı gece ha bire uyanıyor cok zorluk yasıyorum kasık kasık yedırmekte zor ama mecburen öyle yedırıyorum..içmiyor sütünü bu yüzdende gece sureklı acıkıp uyanıyor sanırım...ayar gectıkce sinirlerimiz bozuldu sanırım tatılde kendine gelmeye calış çok fazla takma hersey yoluna girecek..

mrb kızlar uzun bi süredir yoktum bende ev taşıyodum bebekle öyle zormuşki:KK43:(
anne sütü ve ek besin veren anneler nasıl öğünleriniz ben bitürlü ayarlayamıyorum kaç saatte mama veriyosunuz?benim sütüm iyice azaldı kızımda asla formül mamalardan yemiyo biberonda almıyo eskiden geceleri sütüm bol oluyodu artık geceleride azaldı:KK43:( geceler kabus oluyo resmen biberon almıyo kaşıklada uykulu uykulu yemiyo ne yapacağımı şaşırdım:KK43:( :KK43:

aynı durumdayız canım sütüm azalmaya basladı ve kızım mama yemıyor bıberon almıyor...gündüz bir sekılde kasık kasık ugrasıp yedırıyorum ama gece uykuluyken yedırmek cok zor kaşıkla zaten 1 saatte yıyor uykusu acılmıs oluyor tekrar uyutmak falan derken zaman gecıyor ve uyumusken gene acıkıyor uyanıyor...neden almıyorlar bıberonu anlamadım her markayı denedım üstelik :KK43: doktor gecer demıstı ama gecmedı bu dönem :KK43:

X