2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
kizlar gunaydin dun doktoruma ugradim ikili test sonuclarini gostermek icin sonuclar kotu diil risk 1/700 de bir ama yinede 3luyu yapariz onun sonucuns gore amniyosentez dedi ama 1/700 e amniyosentez bana cok garip geldi 1/250 nin alti degere yapilan bi islem o 3' lu sonucu yapalim derse yaptirmicamtabi kotu cikmazsa 2012mart annelerine yazdim ense3,8cikip bir ay bosu bosuna stres yasadigimi bilirim aldirmayin burdada neler yasadik hepimizin saglikli cocuklari oldu dediler bu testleri takmicam degerlerim sinirin ustunde oldugu surece sizde takmayin..bu arada %de 60 erkege benzio ama kesin yazmiorum bi dshakine net yazicam dedi bi paşa haberide bnden gelio sanirim:KK66:))

mrb cnm.değerlerimiz birbirine yakın.benimde 1/765 çıktı.dr bana kötü sayılmaz dedi ama tabiki yinede kısmet o 765 ten biri buda olabilir onu şuan bilemeyiz 3 lü test yaparız oda net sonuç vermez ancak amniyosentez yaparsak daha net olur dedi.ama onuda ben önermem çünkü bebebğin ölme riski daha yüksek dedi.zaten bende dr ile aynı fikirdeyim o yüzden amniyosenteze ne olursa olsun hayır diyorum.kısmet artık.allah hepimize sağlıklısını nasip eder inş.sen takma kafana.herşeyin hayırlısı

kızlar 12+2 yiz bugün çarşamba günü doktorumuza gitcez ikili sonucumuzu da alıp acep 3 ay dolduğu için folik asidi bıraktırır mı ? bulantı yapıyor banaa :KK25::KK43:

herkese mutlu haftasonlari diliyorum hanimlar uzun bir zamandir takip edemiyorum sizleri. bebislerinin cinsiyetlerini ogrenenlere hayirli olsun demek istedim. ayrica size birsey danismak istiyorum 2li testinizi hangi haftada yaptirdiniz?

slm cm.ben şahsıma iyiyim umarım sende iyisindir

iyiyim canım bugün mutlu uyandım güne temizlik yaptık biz de eşimle yoruldum biraz ama tozluydu her yer dayanamadım :26::KK1:

ben kocamla temizlik yapıyorum..3 ay sonra ilk defa temizlik yapabiliyorum.yavaş yavaşta olsa :)

şu mide ekşimesi de olmasa süper olacak ama..sen nasılsın?
kolay gelsin tatlım sana da bende yaptım az önce zorlama çok fazla kocalarımız sağolsun :KK9: :KK9: mide problemleri malesef geçmiyor bende de var hala ama azalmış durumda seninki de azalır inş :KK19:

kızlar 12+2 yiz bugün çarşamba günü doktorumuza gitcez ikili sonucumuzu da alıp acep 3 ay dolduğu için folik asidi bıraktırır mı ? bulantı yapıyor banaa :KK25::KK43:
bıraktırır artık elevite geçiyorsun 3.aydan sonra etkisi yok folik asitin zaten vitamin verecektir sana :KK34:

herkese mutlu haftasonlari diliyorum hanimlar uzun bir zamandir takip edemiyorum sizleri. bebislerinin cinsiyetlerini ogrenenlere hayirli olsun demek istedim. ayrica size birsey danismak istiyorum 2li testinizi hangi haftada yaptirdiniz?

ben 11+1 de yaptırdım en iyisi 12.haftada yaptırmakmış zaten 11-14 haftalar arası yapılıyor :KK19:

Arkadaslar dunde yazmistim ama cevap alamadim birkez daha sormak istiyorum.yasin okudum 4 tane kime soylemem gerekiyor....bosa gitmssin..

arkadaşım buradaki linke tıkla oraya yaz.
http://www.kadinlarkulubu.com/duala...rt-anneleri-41-yasin-okuyor.html#post26192483

ben de ayın 7 sinde gideceğim canım. 12+ 5 olacağız o gün. yani 13. haftada olacağız.

Vitamine çok ihtiyacım var valla çok sevindim sağol tatlım :) elevite bulantı yapıyor mu peki ?

bulantı yapan arkadaşlar çok. geçmiş sayfalarda bahsediyorlardı. o nedenle yatmadan önce alıyorlarmış. ben de onlardan öğrendim. ben de henüz başlamadım vitamin ve demire. bakalım cuma gidelim de. herhalde verir bana da.

cnm ben 12+2 iken yani 13.haftada yaptırdım.

Vitamine çok ihtiyacım var valla çok sevindim sağol tatlım :) elevite bulantı yapıyor mu peki ?

ben folik asite dvm ediyorum.dr vitamin olarakta decavit diye bir ilaç verdi.ama ne yazıkki içemiyorum.yuttuğum gibi geri çıkarıyorum.ama benim ilaca karşı hassaslığımdan kaynaklanıyor heralde.herkeste olmaz belki.dr ye dedim içemiyorum geri çıkarıyorum diye oda 2 günde 1 falan içebilirsen iç sorun olmaz dedi

ben folik asite dvm ediyorum.dr vitamin olarakta decavit diye bir ilaç verdi.ama ne yazıkki içemiyorum.yuttuğum gibi geri çıkarıyorum.ama benim ilaca karşı hassaslığımdan kaynaklanıyor heralde.herkeste olmaz belki.dr ye dedim içemiyorum geri çıkarıyorum diye oda 2 günde 1 falan içebilirsen iç sorun olmaz dedi

Benzer durumu ben de dramamine de yaşıyorum her içtiğimde çıkarma korkusu oluyor ki 5 içişten en az 3 ü çıkarmayla sonlanıyor.Folik asit yerine verdiği ilaç da yapıyorsa bıraksın diye dua etmem boşa o zaman da inşallah vitamin verir kafamı kaldıramıyorum ya da serum diye yalvarcam artık :KK43:

Doktordan ciktik simdi eve vardik. Omrumuzun en uzun ve en zor gecesiydi, Allah kimseye gostermesin. Esim bebegin kalp atisini duydugumuzda aglamamak icin kendini zor tuttugunu soyledi,zaten donus yolunda soforun bize endiseli bakislarinda koca adam aglamaya basladi, benim de aglamaya basladigimi gorunce durdurdu kendini, ben ultrason doktorundan cikip kendi doktorumu bekledigim surede agladim. Zaten yabanci oldugumuz icin Hintliler bon bon bakiyor, bir de aglayayinca herkes beni seyretti klinikte.
Bebegimiz cok sukur iyi, normalde Sat'a gore 12+4 ama buyuklugu 13+1. Muhtemel dogum tarihini buyuklugune gore 09.03 olarak revize etmis ultrason doktoru, bildigim kadariyla buyukluk ne olursa olsun dogum tarihini dollenme ve Sat belirliyor. İste kimlere kaldik anlayin. Doktor 15gun yatak istirahati verdi, esim yatagi salona tasiyor, ben de seninleyim 15gun tv izleriz kitap okuruz dedi. Burada cinsiyet soylemek ve gostermek yasak, bu aralar cok cinsiyet konusuyorduk esimle sabah soz verdik bir daha konusmayacagiz, ne kizimiz var ne de oglumuz bize ikisi de lazim, Allah hayirlisiyla bize kucagimiza almayi nasip eyler. İsteyen her kuluna ver Allahim.

Rahimde kanama alanlari gosterdi ultrason doktoru, miyom da biraz buyumus 7x7cm olmus, hamilelik boyunca 6,5x6,5 cm'di. Kesenin biraz altinda, doktorum endise etme dese de ben Hintlilere maalesef tam guvenemiyorum, sonucta Turkce konusan doktorla yabanci dil konusan doktor ayni degil. Belki ben tam derdimi izah edemiyorum, belki de o. Biz alisigiz boyle seylere diyor, tabi bizim İzmitten kucuk yuzolcumu sehirde 10milyon kisi yasiyor bizim kaldigimiz sehirde. Heryer kum gibi insan. Sehrin en iyi ozel dogum klinigi Pazar gunu yarim saat sira bekledik. Hafta ici ve Cumartesi gunleri enaz 2saat suruyor islemler.
Arkadaslar cok yogun duygular yasiyorum, belki o yuzden karisik da anlattim durumu, ozetle 13. haftanin ortasinda kahverengi lekelenmelerim var, rahimde 7cmlik kist var, cocuk iyi (Allaha sukur) keseye yakin kanama alanlari var. 32 yasindayim, daha once sezeranla rahimimde adenomiyozis icin ameliyat oldum. Bebegimiz tup bebek. Yakinlarda doktoruyla gorusecek olan varsa aranizda rica etsem benim durumumdan da bahsedebilir mi? Eger uzun sureli hastane yatmam gerekirse esim de kararli hemen Turkiye'ye donecegiz. Zaten ucus icin son izin olan 27. hafta kesin donus yapmayi planliyoruz, 10-15 erken donmek onemli degil. Bebegimiz bizim icin herseyden onemli.
cnm cok gecmis olsun elh bebegin iyimis. doktorum bnmde kanama alanlarini gostermisti ama bebege zarari yok merak etme demisti korkutmamisti yani. yurtdisinda olmak gercekten cok zor. bn abd deyim ama yinede turk doktorlari tercih ederim cidden. eger cocugun vize problemi olmayacak olsa gider turkiyede dogum yaparim inan.

kizlar gunaydin dun doktoruma ugradim ikili test sonuclarini gostermek icin sonuclar kotu diil risk 1/700 de bir ama yinede 3luyu yapariz onun sonucuns gore amniyosentez dedi ama 1/700 e amniyosentez bana cok garip geldi 1/250 nin alti degere yapilan bi islem o 3' lu sonucu yapalim derse yaptirmicamtabi kotu cikmazsa 2012mart annelerine yazdim ense3,8cikip bir ay bosu bosuna stres yasadigimi bilirim aldirmayin burdada neler yasadik hepimizin saglikli cocuklari oldu dediler bu testleri takmicam degerlerim sinirin ustunde oldugu surece sizde takmayin..bu arada %de 60 erkege benzio ama kesin yazmiorum bi dshakine net yazicam dedi bi paşa haberide bnden gelio sanirim:KK66:))
hayirli olsun cnm sonuclarin temiz cikmis bide bir oglus daha geliooo
:KK9::KK9: masallah

Seelaam ben geldiim nasılsınız bakalım vrmı yeni haberler benden yeni bişii yok kocişle beraber temizlik yaptık bugün sağolsun bayaa yardım etti ooh mis oldu evim :KK16::KK16:

selamlar hanımlar :KK3: :KK3:
yeni gelenler hoşgeldiniz aramıza :KK16:

ya niveanın bebek ürünleri numunesi anneler için cd ve kitap indriim kuponları falan var ben üye olduğumda 7.haftamdaydım nerdeyse 2 ay sürdü :KK34:

oooo çok sevindim canım hayırlı olsun :nazar: :emir_bebek: belliydi zaten seninkinin erkek olacağı darısı biz öğrenmeyenlere bende salı günüü gidicem bakalım göstercek mi benim bebişim :KK19: :KK19:

hayırlı olsun tatlım gözünaydın :KK19:
saolasın bitanem evet tuttu tahminleriniz inşaşlah gösterir sizin bebişlerde benimki çok zorladı ama öğrendik sonunda:KK52::KK55:

X