2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
ben folik asite dvm ediyorum.dr vitamin olarakta decavit diye bir ilaç verdi.ama ne yazıkki içemiyorum.yuttuğum gibi geri çıkarıyorum.ama benim ilaca karşı hassaslığımdan kaynaklanıyor heralde.herkeste olmaz belki.dr ye dedim içemiyorum geri çıkarıyorum diye oda 2 günde 1 falan içebilirsen iç sorun olmaz dedi

evet aynı ilaçtan bana da verdi daha başlamadım gerçi ama baktım boyutu biraz büyük geldi decavitin..Sanırım senin gibi ben de zorlanacagım kullanırken..büyük haplarda kovayla su içsem gitmiyor yaaa:KK9:

Akşam yemeklerinden sonra bir su bardağının içine yarım limonu sıkıp, üzerine su ekleyip içmenin mutluluğunu hiçbir şeye değişmem...:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

Yine bunalimdsyim bugun arkadaslar..hergun asiri derecede midem bulaniyordu dunde aksama kadar cikardim ama bugun bulantidan eser kalmadi midem hic bulanmiyor...kafayi yiycem..biseymi oldu bebegime....:KK43:((

bugün temizlik günüymüş galiba...ben güne çıkararak başladığım için bütün temizliği eşim yaptı...çok yoruldu ama her yer pırıl pırıl oldu sağ olsun...limonu ben de mi denesem acaba? yeşil elma iyi geliyo demişti biri burda onu denedim ama bana hiç iyi gelmedi :KK50: yarın okul var ama sanırım gidemicem,eşim rapor alıcak...yatmaya devam :KK25: sizin hala bulanıyo mu mideniz? ne zamana kadar sürer acaba?

arkadaşlar 15 gün yoktum 2 gün önce dr gittik ikili test yaptık cinsiyet de belli oldu ama nedense kimse hayırlı olsun demedi.15 günde neler değişmiş çok şaşırdım.zaten burda görmedik duymadık bilmiyoruz oluyor.geçmişi okuduğunuz halde bir hayırlı olsunu çok gördünüz sağ olun :KK43:(

canimciim sohbet arasinda kaynamistir alinma uzulme hemen, hamilelik hormonlari iste, hassasiz boyle fazlasiyla...

kızlar bana şu ağrılar konusunda yardım edebilir misiniz kasıklarım ve karnımın yan tarafları arada gerçekten sancıyor sizde de var mı aynı şikayet

cok normal, tahim buyuyo, tum organlar yer degistiriyo su anda, hissetmemek mumkun degil, benim de agrim var, kasigim, sirtim, her yanim agriyo, dinlenmeye calisiyorum bol bol, sen de oyle yap, herseyin ilaci dinlenmek hamilelikte

selam kızlar.kayra'yı çok merak etmişsiniz.annesiyle konuştum bugün.annesi şehir dışındaymış.kayra'da iyi değildi biliyorsunuz.eşinin 1 haftalık yurt dışı görevi çıkmış onu ve oğluşunuda götürmüş.yani türkiyede değiller.salı yada çarşamba geleceklermiş eşinin görevi bitince.kayra'yada doktor 3 günlük rapor verecekmiş malum pazartesi okul başlıyor.hala çok kötüymüş.60 kiloya düşmüş toplamda 5 kilo vermiş.ense kalınlığı ve burun kemiği çok iyi çıkınca doktoru 2 li yapmıcam 3 lü yaparız demiş.cinsiyete ise %51 erkek arkasından %51 kız demiş belli değil anlayacağınız maytap geçmiş bebek uyanmamış bir türlü.tüm ailesi kız istiyor ama kayra erkek istiyor oğluşu yalnız kalmasın diye..işte böyle...haber vereyim dedim:))))

oh cok sukur, cok sevindim, sagligi yerinde olsunda, bebis de iyiymis, donunce yazar hemen

Doktordan ciktik simdi eve vardik. Omrumuzun en uzun ve en zor gecesiydi, Allah kimseye gostermesin. Esim bebegin kalp atisini duydugumuzda aglamamak icin kendini zor tuttugunu soyledi,zaten donus yolunda soforun bize endiseli bakislarinda koca adam aglamaya basladi, benim de aglamaya basladigimi gorunce durdurdu kendini, ben ultrason doktorundan cikip kendi doktorumu bekledigim surede agladim. Zaten yabanci oldugumuz icin Hintliler bon bon bakiyor, bir de aglayayinca herkes beni seyretti klinikte.
Bebegimiz cok sukur iyi, normalde Sat'a gore 12+4 ama buyuklugu 13+1. Muhtemel dogum tarihini buyuklugune gore 09.03 olarak revize etmis ultrason doktoru, bildigim kadariyla buyukluk ne olursa olsun dogum tarihini dollenme ve Sat belirliyor. İste kimlere kaldik anlayin. Doktor 15gun yatak istirahati verdi, esim yatagi salona tasiyor, ben de seninleyim 15gun tv izleriz kitap okuruz dedi. Burada cinsiyet soylemek ve gostermek yasak, bu aralar cok cinsiyet konusuyorduk esimle sabah soz verdik bir daha konusmayacagiz, ne kizimiz var ne de oglumuz bize ikisi de lazim, Allah hayirlisiyla bize kucagimiza almayi nasip eyler. İsteyen her kuluna ver Allahim.

Rahimde kanama alanlari gosterdi ultrason doktoru, miyom da biraz buyumus 7x7cm olmus, hamilelik boyunca 6,5x6,5 cm'di. Kesenin biraz altinda, doktorum endise etme dese de ben Hintlilere maalesef tam guvenemiyorum, sonucta Turkce konusan doktorla yabanci dil konusan doktor ayni degil. Belki ben tam derdimi izah edemiyorum, belki de o. Biz alisigiz boyle seylere diyor, tabi bizim İzmitten kucuk yuzolcumu sehirde 10milyon kisi yasiyor bizim kaldigimiz sehirde. Heryer kum gibi insan. Sehrin en iyi ozel dogum klinigi Pazar gunu yarim saat sira bekledik. Hafta ici ve Cumartesi gunleri enaz 2saat suruyor islemler.
Arkadaslar cok yogun duygular yasiyorum, belki o yuzden karisik da anlattim durumu, ozetle 13. haftanin ortasinda kahverengi lekelenmelerim var, rahimde 7cmlik kist var, cocuk iyi (Allaha sukur) keseye yakin kanama alanlari var. 32 yasindayim, daha once sezeranla rahimimde adenomiyozis icin ameliyat oldum. Bebegimiz tup bebek. Yakinlarda doktoruyla gorusecek olan varsa aranizda rica etsem benim durumumdan da bahsedebilir mi? Eger uzun sureli hastane yatmam gerekirse esim de kararli hemen Turkiye'ye donecegiz. Zaten ucus icin son izin olan 27. hafta kesin donus yapmayi planliyoruz, 10-15 erken donmek onemli degil. Bebegimiz bizim icin herseyden onemli.

canim seni cok iyi anliyorum, gurbetlik cok zor, ben de cezayirdeyim, uzun yillarda ingilteredeydik esimle, tabiki insan kendi ulkesini istiyo boyle durumlarda ama bir de soyle dusun, esine de bunu soyle, bebeklerimiz Allah'a emanet, dunyanin en unlu doktorunda, en iyi hastanesinde de olsan Rabbimin yazdigindan otesi yok, burda insanlarin cogu hamilelikleri boyunca doktora bir kez bile gitmiyo, bir tanesi dogurunca gormuski ikizleri var:KK53: ama masallah hepsinin cocugu saglikli akilli, sen tevekkulu elden birakma, panik olma, Allah'in izniyle bak bebegin de iyiymis zaten, gonlunu ferah tut, dualarini eksik etme, Allah yardimcin olsun.

kizlar gunaydin dun doktoruma ugradim ikili test sonuclarini gostermek icin sonuclar kotu diil risk 1/700 de bir ama yinede 3luyu yapariz onun sonucuns gore amniyosentez dedi ama 1/700 e amniyosentez bana cok garip geldi 1/250 nin alti degere yapilan bi islem o 3' lu sonucu yapalim derse yaptirmicamtabi kotu cikmazsa 2012mart annelerine yazdim ense3,8cikip bir ay bosu bosuna stres yasadigimi bilirim aldirmayin burdada neler yasadik hepimizin saglikli cocuklari oldu dediler bu testleri takmicam degerlerim sinirin ustunde oldugu surece sizde takmayin..bu arada %de 60 erkege benzio ama kesin yazmiorum bi dshakine net yazicam dedi bi paşa haberide bnden gelio sanirim:KK66:))

haydiiii, daha simdiden niye amniyosentezden bahsetmis ki!!!! bosver sen onu, dedigin gibi ne ornekler var onumuzde, saglikla alicaz insallah bebislerimizi kucagimiza, demek senin de erkek, bana da erkek dedi doktorum, pipimizi bile gosterdi:KK1:aman saglikli olsunlarda, evladin kizi erkegi olmuyor

Akşam yemeklerinden sonra bir su bardağının içine yarım limonu sıkıp, üzerine su ekleyip içmenin mutluluğunu hiçbir şeye değişmem...:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

ah limon benim de favorim, yemeye doyamiyorum, sonra mide yanmasi yapiyor ama olsun, ben de bulanti hala devam ediyor, bir guzel yemek yaptim boyle hevesle ozene ozene, tadina bile bakamadim henuz, kaldirdim dolaba, yorgunluk da hat safhada, zorla surukluyorum kendimi evin icinde, neyse bebeklerimizin cani sagolsun, sabdericez tabi

Yine bunalimdsyim bugun arkadaslar..hergun asiri derecede midem bulaniyordu dunde aksama kadar cikardim ama bugun bulantidan eser kalmadi midem hic bulanmiyor...kafayi yiycem..biseymi oldu bebegime....:KK43:((

yaaa iste bide bu var, bulantin olur bir dert olmaz aman niye yok bisey mi var, benim de 10-11 hafta gibi baya bi gecmisti istahim acilmisti, 12. haftayla geri geldi, neden bilmiyorum gidiyo geliyo boyle bazen, normaldir yani, kotu dusunme hemen:KK49:

selam kıslar.bugün tavsiyelerinize uydum ve yarım saat+yarım saat şeklinde yürüyüş yaptım gerçekten inanılmaz iyi geldi. bi de bacaklarımın arkasında damarlarım çıkmış ben farketmemiştim eşim de canı sıkılmasın diye söylememiş o damarların da görünürlüğü azaldı. bundan sonra her gün yürüyüşe devam. ya bi de kızlar ben hamile giyimi adına hiç bi şey bulamadım bugün avm deydim biraz bi şeyler alalım bana diye ama hiç bi şey yoktu. büyük beden veriyolar onu da ben almadım. siz bulabiliyo musunuz kıyafet. emekli olayım ben açacağım ilk hamile mağazasını:))))) mağdur kalmayacak hiç bi hamiş:*

mart annişlerinin çoğu erkek annesi sanırım.bu yıl erkek yılımı ki?benımde oglusuma erlkek kardes gelıyor.nasıl bır sey 2 oglan anası olmak merak edıyorum.guzel olsa gerek dimi?hayırlı evlat olsun hepimizin cocukları insallah.

7 haftalık hamileyim kızlar mideem çok bulanıyor:KK43:( hiçbişey yiyemiyorum böyle olupda hangi aydan sonra düzelirim yaşayan varmı çok zor :KK43:((

hayırlı geceler kızlar

birşeyi merak ettim 2 li testte aç ya da tok olmamız önemli mi kan tahlilinde falan ?

selam kıslar.bugün tavsiyelerinize uydum ve yarım saat+yarım saat şeklinde yürüyüş yaptım gerçekten inanılmaz iyi geldi. bi de bacaklarımın arkasında damarlarım çıkmış ben farketmemiştim eşim de canı sıkılmasın diye söylememiş o damarların da görünürlüğü azaldı. bundan sonra her gün yürüyüşe devam. ya bi de kızlar ben hamile giyimi adına hiç bi şey bulamadım bugün avm deydim biraz bi şeyler alalım bana diye ama hiç bi şey yoktu. büyük beden veriyolar onu da ben almadım. siz bulabiliyo musunuz kıyafet. emekli olayım ben açacağım ilk hamile mağazasını:))))) mağdur kalmayacak hiç bi hamiş:*

Ben hmi kıyafetlerimi şimdilik LCW dan alıyom canım güzel bdileri falan oluyo geçende bi tane hamiş kotu aldım arada yenileniyo kıyafetleri denk gelirsen güzel şeyler bulabilrsin :KK34:

7 haftalık hamileyim kızlar mideem çok bulanıyor:KK43:( hiçbişey yiyemiyorum böyle olupda hangi aydan sonra düzelirim yaşayan varmı çok zor :KK43:((

Canım 12.haftadan sonra geçiyo sanırım :26: çoğu şikayetlerimiz geçiyormuş ozamana bulantı baş ağrısı halsiliik :26: en güzel dönemimize giriyoruz yani son aya kadar rahatız :KK16: bu arada hanımlar 11 haftadan sonra düşük riski %1e iniyormuş ooh artıkın halvette yolculukta serbest anlaşılan :KK23::KK23::KK60: bu zamana kadar gelen bebekler sağlıklı demekmiş yaani :KK16::KK16: 1.hftama girmek üzereyim artık bende yuuppiii :KK52::KK52:

Ha bu arada bulantısı olan hanımlara küçük bi tavsiye yatağınızın yanında tuzlu çubuk bisküvi vs. bişii bulundurun sabah yataktan kalkmadan önce ağzınıza atın bu sabah bulantılarını aza indiecektir ayrıca en az 3 ana 3 ara öğünü ihmal etmeyin hatt ara öğünler 6ya bile çıkabilir bulantınıza göre miğdeyi aç bırakmayınki bulanamasın :KK34: evet limon oldukça iyi bulantıya karşı arkadaşlar :KK34:

Iyigeceler arkadaşlar..birtürlü uyuyamadım kendimi hiç iyi hissetmiyorum bugünü hiç yaşamasaydım keşke :KK14::KK14:bugün üzüldüğüm,kırıldığım kadar sanırım hiçbir gün üzülmemişimdir:KK5::5 beni üzenleri allaha havale ediyorum..hayretlerdeyim benim iki canlı olduğumu bildikleri halde üzenlere..öyle safım ki,ektikten sonraki biçtiklerimi görünce farkediyorum hep..iyilik ektikçe kötülükmü bulunur hep?hakettiğmin karşılığı bunlar mı? Seyirci kalanlara da ayrı sitemim..kendime değil yavruma üzülüyorum..onu hiçe sayan duygusuzlara kahretsin!..henüz büyümeye çalışan,dünyaya gelmemiş minicik bedenin,beni üzerek onuna etkilemelerine ne hakları var!!!!kahretsin!!! Allahından bulsunlar....:KK14::KK14:

Elsiz bir böcekten ipekler giydiren,zehirli bir böcekten bal yediren,verdiği akıl nimetiyle gerçek manada kulluk isteyen RABBİMİZE salih kul olupta dualarımızın kabul olması dileğiyle...:KK16:

Günaydın güzel anneler:):) nasılsınız bugün_? benim cok uykum var 2 saat uykuyla duruyorum..inş okuldan dönünce uyuyabilirim..
bu arada midemde sanki bir taş var,hiç birşey yiyemiyorum..Aranızda var mı böyle hisseden_?

X