2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Ebah ve özpolat sizi o kadar iyi anlıyorum ki..Ben kocadan yana çok şanslıyım ama babam da sizin eşleriniz gibi hatta beterdir.

28 senedir annemin yüzü gülmedi çocukları için hep idare etti.KArdeşime hamileyken anname ettikleri hep gözümün önüne gelir.
Ama bi şey diyeyim aile içindeki durumunuzu burdan net değerlendirmek yanlış olabilir ama bizden örnek verecek olursam.Şiddet içeren huzursuz bir ortamda büyüyen bebek hayatının her anında bu iç huzursuzluğu yaşayacaktır.

Anneme hep derim ki keşke tek ben varken tek çocukla ayrılsaydın, kardeşlerim yüzünden dayanmak zorunda kalmaz erkenden kendi hayatını kurardın.

Tabi aile desteği çok önemli annemin ailesi de yanında durmadı,hep koca evine geri gönderdiler.Eğer aile desteğiniz varsa ne mutlu size..

Çok şükür eşim bi mucize bnm için.Beni evliliğe ikna edecek tek erkek oydu sanırım.

Size Allah tan sabır diliyorum, rabbim feraha çıkarsın sizleri.

Kızlar bugün doktorumuza gittik ikili test sonuçları için gayet iyi dedi:KK9:çok kötü olduğum için serum da verdiler 6 cm olmuş bebeğim ve baya uğraştık kıpraşması için ama bacağı açınca ufak bişey gördük :KK9: %80 erkek olcakmış :)

cnm seni de tebrik ederim darısı yarın bnm başıma inş testlerimiz normal çıkar.
Belki ben de bi kız patlatırım ortaya artık kim kaparsa:KK9:

porselen-bebek,ebah ve bendeniz özpolat üçümüzün eşleri odun odun daha 2 hafta önce bana apartman içinde bağırma dedim nefret ediyorum yüzünü görmek istemiyorum dedim özür diledi yapmıcam die bu sabah bir daha yaptı önce bana benle sağlık ocağına gel dedi zaten banyoda çıkartırıyorum görüyor ne olur gelsen dedi bende sabah sabah rezalet çıkarmasın die gittim o halde, asıl rezalet markette yolda apartmanın kapısında ve içinde çıktı neyse markete gittik girişte bana bağırıor çabuk ol sana çabuk ol diyorum die aldığımda 1 ekmek birde peçete evde kalmamış 1 dk bile sürmedi nasıl gerildim öyle bağırınca ne var ne bağırıosun 1 dk bile sürmedi diede ben söylendim çıktık marketten yolda dedimki bir daha bana başkalarının yanında bağırma söylediğim bu küfür etti söylendi sabah saat 8 de oluyor bütün bunlar söylene söylene bağıra bağıra apartmanın girişine geldik ben haala susuyorum rezil etti beni caddeye ben bir kadınım ayıp dedim bana bu yaptığın bu seferde kapıyı tekmeliyor apartmana girdik duvara vuruyor bağırıor o saatte en sonunda çileden çıktım bana bağırma diede ben bağırdım dövmesine ramak kaldı yukarı çıkmıştı indi söylermisiniz bnm hatam nedir ya allah aşkına artık dayanamıyorum gücüm kalmadı gerçekten alttan alıyorum olay büyümesin die susuyorum susuyorum içime atıyorum ama dayanamıorum

cnm senin kocan doktorluk..ne olursa olsun onu bi şekilde ikna edip doktora götürmen lazım..başka hiç bi yolla çözebileceğini sanmıyorum..

cnm senin kocan doktorluk..ne olursa olsun onu bi şekilde ikna edip doktora götürmen lazım..başka hiç bi yolla çözebileceğini sanmıyorum..
canım kesinlikle öyle benimde dengemi bozdu...

Ebah ve özpolat sizi o kadar iyi anlıyorum ki..Ben kocadan yana çok şanslıyım ama babam da sizin eşleriniz gibi hatta beterdir.

28 senedir annemin yüzü gülmedi çocukları için hep idare etti.KArdeşime hamileyken anname ettikleri hep gözümün önüne gelir.
Ama bi şey diyeyim aile içindeki durumunuzu burdan net değerlendirmek yanlış olabilir ama bizden örnek verecek olursam.Şiddet içeren huzursuz bir ortamda büyüyen bebek hayatının her anında bu iç huzursuzluğu yaşayacaktır.

Anneme hep derim ki keşke tek ben varken tek çocukla ayrılsaydın, kardeşlerim yüzünden dayanmak zorunda kalmaz erkenden kendi hayatını kurardın.

Tabi aile desteği çok önemli annemin ailesi de yanında durmadı,hep koca evine geri gönderdiler.Eğer aile desteğiniz varsa ne mutlu size..

Çok şükür eşim bi mucize bnm için.Beni evliliğe ikna edecek tek erkek oydu sanırım.

Size Allah tan sabır diliyorum, rabbim feraha çıkarsın sizleri.

cnm seni de tebrik ederim darısı yarın bnm başıma inş testlerimiz normal çıkar.
Belki ben de bi kız patlatırım ortaya artık kim kaparsa:KK9:

eski toprakların hepsi öyle katlanıyorlar dayanıyorlar ama bizler öyle değiliz tepkimizi koyuyoruz bir şekilde e biz böyle yapınca büyüklerde kendilerinden örnek veriyolarlar biz eskiden susardık konuşmazdık diyorlar:)kimsenin kölesi değilim ezdirmem kendimi ben çok alttan aldım problem olmasın huzursuzluk çıkmasın yeterki mutlu olalım ama benimki mübarek kadın gibi dır dır dır yapıyor böyle deyincede zoruna gidiyor benden çok konuşuyor asla kendimi savunmama izin vermez mesela ona göre çemkiriyormuşum beynimin etini yiyor bazen işten erken geliyor üzülüyorum bir eş eşinin erken gelmesine üzülürmü hiç aksine sevinir değilmi geç gelseydi diyorum bir insanı anlamak hiçde zor değil çok empati kurdum onun yerine geçtim ama aynı şeyi insan eşinden de bekliyor anlaşılmak çokmu zor ben zaten çok şey isteyen biri değilim ihtiyacçlarım dışına çıkmam adamı bunaltmam cüzdanıma göre harcama yaparım varsa vardır yoksa yoktur yani sürekli beni gezmeye götür diyen biride değilim ki sıkılsın da laf söylesin düşünüyorum ne gibi hatalarım var yok yok evimde sessiz sakin bir hayatım var hani böyle eşime baskıda uygulamam kız konusunda beni çok seviyor onun beni sevmesi ilgilenmesi hoşuma gidiyor ama tek problemi ufacık birşeyden olay yaratması öfkesine hakim olamaması her insan gibi bizlerde tartışabilirz ama daha sakin birbirimizi kırmadan işte benim eşim bunu beceremiyor malesef ...

annene çok üzüldüm gerçekten bu erkekler neden böyle ler kadınların hayatlarını neden zehir ederler ki yeri gelir kanatlarının altına sığınırız sadece eve para getiren biri olarak değilde gerçek anlamda hayat arkadaşımız olarak görürüz de kadınlara kadın gibi olması gerektiği gibi neden davranmazlar yada neden bizleri sadece evde olması gereken bir robot gibi görürler ki vs vs vs....kadınlar ne ister:)))senin adınada sevindim bir ömür mutluluklar diliyorum

Merhaba kızlar,
bende mart annesi olacağım kısmetse.Çok heyecanlıyım ve çoooook mutluyum.İnşallah sağlıklı bir şekilde devam eder hamileliklerimiz.

merhaba arkadaşlar bayadır takip edemiyorum maşallah sayfa baya uzamış.biz de bugün ikili test yaptırdık yarın sonuçlarını alacağız umarım iyi çıkar doktor kordon bağı değilse erkeğe benziyor dedi hayırlısı bakalım merakım daha da arttı yarın başka bir doktora da gideyim diyorum 3.5 yaşında kızım var o da merakla bekliyor kız olsun diye ama,arkadaşlar aranızda yaşayan var mı bilmiyorum vajinal kuruluk yaşıyorum ve cinsel isteksizlik sanki eski kadınlığım kalmadı eşim de eskiden ben isterdim o istemezdi işler tersine döndü doktora sordum acı varsa yapma o zaman diyor evli değil ki beni anlasın 3 aydır yaşıyorum bu duyguyu geçer umarım ....

BEN GELDİM CANLAR:KK3: ÖYLE YEMEK YEMİŞİM Kİİ SORMAYIN NEFES ALAMIYORUMM ŞİŞTİMM :KK4: BEN BİŞİY MERAK EDİYORUM ACABA BEBİŞLERİMİZİN BOYU 20 CM OLMUŞ MUDUR? MESELA BEN 14+4 TE GİTMİŞTİM (10 GÜN ÖNCEYDİ) 11.4 CM Dİ.:nazar:SİZLERİN NASILDI BOYLARI COĞU KİŞİ YAZMIYOR MERAK EDİYORUM...

merhaba arkadaslar hemen konuya giriyorum ebah ozpolat ve porselenbebek yazdiklarini size yazilanlari okudum da hizli hizli ozetle aklima bir fikir geldi hemen paylasayim dedim belki solemistir arkadaslar da okumadim herbir seyi: ya bir arkadasiniz sizin doktorunuz gibi arasana telefonla usturuplu bilincli sekilde uyarilarda bulunsa mesela aglayarak geldi hastane kayitlarinda aldim numaranizi hastamin bilgisi disinda tamamen vicdani olarak ariyorum diye konuya girse sonra gebelik ve uzuntu gebelik ve es ilskisi uzerinde filan dursa bu mevzu daha da detaylandirilabilir. Kiyamadim size icim aciyir okurken bana iyi bir yol gibi geldi. İnanin ben esimle daha beterlerini yasamistim ama suan sukur bir derdimiz yok olgunlasti galiba.. sizi cok iyi anliyor burdan bile olsa yaninizda oldugumu bilmenizi istiyorum. Bu arada ben de kan verdim ikili icin haftaya carsamba alicam ense kalinligi 1.9 cikti burun kemigi de varmis yavrumun:) yeni gelen arkadaslar hosgeldiniz ve bebeginin cinsiyetini ogrenenlere hayirli olsun diyorum. midesi hala bulanan sevgili arkadaslarim umarim en kisa zamanda gecer de rahat bir gebelik gecirirsiniz. Surmeli 3 yasin sozum var sehirdisindaydim okuyamadim haftasonu okuyabilirsem okucam sana bildiririm. Herkes mutlu olsun kimse uzulup aglamasin minikleriniz hep mutlu olsun karninizda. Ben pek bir duygusalim bu ara hadi herkese iyi geceler:)

Selam kızlar nasılsınız ? yavaş yavaş cinsiyetler belli olmaya başlamış, bizimde cmtsi günü randevumuz var
aslında 1 hafta sonrasınaydı ama eşim olmadığı için erkene aldık.normal verdiği süre içinde cinsiyeti görürüz demişti bakalım şimdi görür mü , merak etmeyede başladım açıkçası.2 li testlerde inş hepimizin iyi çıkar, kaç günde aldınız sonuçlarınızı ?

eşleriyle huzursuzluk yaşayan arkadaşlara bol sabır diliyorum eşlerinede biraz insaf.inş yavrlarınıza kavuştuğunuzda herşeyin çok güzel ve mululuk dolu huzurlu bir yuva diliyorum.başa gelen çekiliyo işte.bende eşimden şanslıyımdır ama bence gerçekten evlilik işi şans.şükür halime.biz eşimle tayinciyiz tabi bununda etkisi var, birbirimizi el bebek gül bebek bekliyoruz görüşemeyince.inş gelincede herşey aynı şekilde olur.bunda da şu var senin mutluluğunu özellikle eşinin ailesi çekemiyo ayrıma için uğraşanlar çok oluyo biz 4 seneyi devirdik dostu düşmanı öğrendik bundan sonrası kavuşmak ve aynı mutluluğa devam etmek kaldı.allahım hepimize huzurlu hayatlar nasip etsin

merhaba arkadaslar hemen konuya giriyorum ebah ozpolat ve porselenbebek yazdiklarini size yazilanlari okudum da hizli hizli ozetle aklima bir fikir geldi hemen paylasayim dedim belki solemistir arkadaslar da okumadim herbir seyi: Ya bir arkadasiniz sizin doktorunuz gibi arasana telefonla usturuplu bilincli sekilde uyarilarda bulunsa mesela aglayarak geldi hastane kayitlarinda aldim numaranizi hastamin bilgisi disinda tamamen vicdani olarak ariyorum diye konuya girse sonra gebelik ve uzuntu gebelik ve es ilskisi uzerinde filan dursa bu mevzu daha da detaylandirilabilir. Kiyamadim size icim aciyir okurken bana iyi bir yol gibi geldi. Inanin ben esimle daha beterlerini yasamistim ama suan sukur bir derdimiz yok olgunlasti galiba.. Sizi cok iyi anliyor burdan bile olsa yaninizda oldugumu bilmenizi istiyorum. Bu arada ben de kan verdim ikili icin haftaya carsamba alicam ense kalinligi 1.9 cikti burun kemigi de varmis yavrumun:) yeni gelen arkadaslar hosgeldiniz ve bebeginin cinsiyetini ogrenenlere hayirli olsun diyorum. Midesi hala bulanan sevgili arkadaslarim umarim en kisa zamanda gecer de rahat bir gebelik gecirirsiniz. Surmeli 3 yasin sozum var sehirdisindaydim okuyamadim haftasonu okuyabilirsem okucam sana bildiririm. Herkes mutlu olsun kimse uzulup aglamasin minikleriniz hep mutlu olsun karninizda. Ben pek bir duygusalim bu ara hadi herkese iyi geceler:)

canım diğer arkadaşları bilmiyorum da benimki çok çakaldır:KK53:hemen adını sorar yerini sorar yer ayarlattırır yani işin inciğini cinciğini sormadan öyle hemen taviz vermez..:KK1:benim kocam sinirli değildir yapısı aslında..öyle diğer arkadasların eşleri gibi hemen bağırıp çağırmaz. Ama o gün nolduysaa eşek saatine denkmi geldi artık bilmiyorumm:KK9::KK9: Biraz kendini aştı..ama hala benden ona taviz yok eve aldığıma şükür etsin..iyice pişman etçem onu :KK9::KK9::KK9:

kızlar tansiyonum hep 14-7. var mı benim gibi tansiyon problemi yaşayan yaaa:KK31::KK31::KK31::KK50::KK50::KK50:

selam kızlar nasılsınız ? Yavaş yavaş cinsiyetler belli olmaya başlamış, bizimde cmtsi günü randevumuz var
aslında 1 hafta sonrasınaydı ama eşim olmadığı için erkene aldık.normal verdiği süre içinde cinsiyeti görürüz demişti bakalım şimdi görür mü , merak etmeyede başladım açıkçası.2 li testlerde inş hepimizin iyi çıkar, kaç günde aldınız sonuçlarınızı ?

Eşleriyle huzursuzluk yaşayan arkadaşlara bol sabır diliyorum eşlerinede biraz insaf.inş yavrlarınıza kavuştuğunuzda herşeyin çok güzel ve mululuk dolu huzurlu bir yuva diliyorum.başa gelen çekiliyo işte.bende eşimden şanslıyımdır ama bence gerçekten evlilik işi şans.şükür halime.biz eşimle tayinciyiz tabi bununda etkisi var, birbirimizi el bebek gül bebek bekliyoruz görüşemeyince.inş gelincede herşey aynı şekilde olur.bunda da şu var senin mutluluğunu özellikle eşinin ailesi çekemiyo ayrıma için uğraşanlar çok oluyo biz 4 seneyi devirdik dostu düşmanı öğrendik bundan sonrası kavuşmak ve aynı mutluluğa devam etmek kaldı.allahım hepimize huzurlu hayatlar nasip etsin

a.selam canım..ben ikili testimi bayram zamanına denk geliyordu 1 hafta sonra alırsın demişlerdi ama hemen ertesi gün cıktı..sanırım kimi 1 gün sonra kimi 1 hafta sonra filan alıyor..:KK34:inşallah sonuçların iyi çıkar canım rabbim yadımcınız olsun..duaların içinde çook sağol tatlım..

kızlar tansiyonum hep 14-7. Var mı benim gibi tansiyon problemi yaşayan yaaa:KK31::KK31::KK31::KK50::KK50::KK50:

ben varım tatlım ama benimki tam tersi sürekli 9a 6 ya da en fazla 10 a 7 heryeri siyah tonu görüyorum :KK9:

benimkide düşük çıkıyor hep 9 /5-8 /6 çıkıyor.. Ama bünyem kaldırıyor hep düşük tansiyonla geziyorum demekki bişiy farketmiyorum ..

Kızlar bugün doktorumuza gittik ikili test sonuçları için gayet iyi dedi:KK9:çok kötü olduğum için serum da verdiler 6 cm olmuş bebeğim ve baya uğraştık kıpraşması için ama bacağı açınca ufak bişey gördük :KK9: %80 erkek olcakmış :)

hayırlı olsun canım:nazar:

hayırlı olsun gözünüz aydın en büyük en endişeli kısımlardan biri daha geride kaldı....hımmm erkek annesi olacaksın demekki bugünlerde bana erkek deme :KK4::KK4:....işin şakası allah güzel ömürler versin hem size hem yavrunuza....ben bir tez sunuyorum erkek bebek annenin hamileyken midesini daha mı çok bulandırıyor??sadece tesadüf mü??

bana da tam tersini dediler canım sorunsuz hamilelik yaşıyorsan erkek olur ,erkekler içerde sessiz çıkınca baskın oluyor dediler:KK9:

her hamilelik farklı oluyor tez tezi çürütüyor

Merhaba kızlar,
bende mart annesi olacağım kısmetse.Çok heyecanlıyım ve çoooook mutluyum.İnşallah sağlıklı bir şekilde devam eder hamileliklerimiz.

hoşgeldin aramıza :nazar:

a.selam canım..ben ikili testimi bayram zamanına denk geliyordu 1 hafta sonra alırsın demişlerdi ama hemen ertesi gün cıktı..sanırım kimi 1 gün sonra kimi 1 hafta sonra filan alıyor..:KK34:inşallah sonuçların iyi çıkar canım rabbim yadımcınız olsun..duaların içinde çook sağol tatlım..

anladım canım, peki sonuçları tekrar dr a göstermeye gidiyoruz değil mi ? sanırım bizi labaratuvara yönlendircek dr.şükür sizin iyi çıkmış sonuç tahminimce :) darısı bize, ya eşininde kötü zamanına gelmiş demekki aman iyi olsunlarda arada idare ederiz.bende kendim çok sinirliyimdir o yzden sinirli eşleri anlıyorum istmeden kırıyoruz kırmakta hat safhada oluyo, ilk zmanlar bizlerden aşırı ses çıkardı hep korkardım polis gelcek komşular şikayet etcek diye ki biz 2 haftada 2 gün görüşebiliyoduk :) eşin yaptığına yapcağına pişman olur biricik karısını üzdüğü için :) bu arad cinsiyetiniz belli oldu mu canım ?

nifado, canım benimde tansiyonm çok düşüyo, başım aşırı dönüyo bi tansiyona bakalım dedik her döndüğünde tansiyonumda düşük çıktı.dikkat et kendine.

selam doktor erkek diyor ama canım acı biber turşusu çekti iki gündür yiyorum.annemde turşu yiyorsun kızın olacak diyor...aman ya valla şaşırdım kaldım.

X