2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
günaydın hanımlar... dün doktora gittim 13 haftalık bebeğim çok güzeldi kıpır kıpırdı size bir sorum olacak ikili test hakkında. bildiğim kadarıyla sonuç kötü çıkarsa bir tedavisi yok doktorum öyle söylemişti gittiğiniz doktorlar ne diyor tedavi edilebiliyormuymuş? bu benim ikinci bebeğim doktorum o zaman bana sonuç kötü çıkarsa aldırır mısın diye sormuştu bu sorunun cevabı çok önemli demişti bende kesinlikle aldırmam demiştim. o zaman yaptırıp boşu boşuna sıkıntıya sokma kendini sonuçlar zaten güvenilir çıkmıyor demişti. dün tekrar sordu ben yine yaptırmayacağımı söyledim imza attım zeka testi istemiyorum diye. ama bu topikte ki herkes yaptırıyor acaba sonuç kötü çıkarsa tedavi ediliyor mu ediliyorsa bende yaptırayım.

Günaydın canım sürekli seni okuyorum ama cevaplar arada kaynadıgı ıcın pek yorum yapmıyorum fakat bu guldurdu benı Deliii:KK9:Çok hoş davranmışsın ama genelde bu işin sonu horultuyla uyumak olmamalıydı kavgalardan sonra barışmak çok güzel çünkü:KK17: acızane fıkrımı yamak ıstıyorum yargılamadan gercekten eşin cok saygısız bagırmakta neyın nesı oluyor varsa bır sorunu dört duvar arasında halletsin insanlara neyi ispat etmek istiyo kendısı erken sabah cıkıp aksam gelıyo sen evdesın ve komsularınla sureklı yuz yuze gelme ıhtımalın yuksek senı dusunmuyo öncelıkle ona volumünü kesmesini soyle ben aptal yada sagır degılım senı sessizde anlayabılırım de ve tavrını tabıkı koy ama cokta ınat etme canım onlar değişken varlıklar hızmetını et ama tavız verme RABBİM sana ve bu durumdakı butun kadınlarımıza yardım etsın sen bebegını dusun gerısı hava civa :KK36:

günaydın canım:21: işte bende bunu anlatmaya çalışıyorum ne olursa olsun dört duvar arasında kalmalı çevremdeki bir sürü insana sanki ben birşey yapıyorumda adamı çileden çıkartıyorum imajı verdiriyor ses konusunu çok söylerim alçak ses tonuyla konuşurmusun bu şekilde seni anlayamıyorum diyorum adam onada sinirleniyor iyice sesi yükseliyor şaşırıp kaldım elinde:KK52: sanki evin erkeği benim kadınıda o bıktım nazından :KK4:dün dedim bu seni son uyarışım bana bir daha böyle yap hiç acımam sana ,kafanda sandalye kırarım benim gözümü öyle döndürdün işte sonrada ne halin varsa gör umrumda olmazsın hiç acımam dedim anlıyomusun senin bana böyle davranmaların aklıma geldikçe gözüm dönüyor bir daha yaptığında kendimi kaybederim anla tahammül edemiyorum artık o hiçbirşey girmeyen kafana artıkkkk soook dedim, yatağada girdim baktım yanıma gelmiş sarılıyor uyuyo numarası yapıcaktım güya uyuya kalmışım :KK9:amin canım hepimizin yardımcısı olsun:nazar:

günaydın hanımlar... dün doktora gittim 13 haftalık bebeğim çok güzeldi kıpır kıpırdı size bir sorum olacak ikili test hakkında. bildiğim kadarıyla sonuç kötü çıkarsa bir tedavisi yok doktorum öyle söylemişti gittiğiniz doktorlar ne diyor tedavi edilebiliyormuymuş? bu benim ikinci bebeğim doktorum o zaman bana sonuç kötü çıkarsa aldırır mısın diye sormuştu bu sorunun cevabı çok önemli demişti bende kesinlikle aldırmam demiştim. o zaman yaptırıp boşu boşuna sıkıntıya sokma kendini sonuçlar zaten güvenilir çıkmıyor demişti. dün tekrar sordu ben yine yaptırmayacağımı söyledim imza attım zeka testi istemiyorum diye. ama bu topikte ki herkes yaptırıyor acaba sonuç kötü çıkarsa tedavi ediliyor mu ediliyorsa bende yaptırayım.

günaydın canım hareketlerini hissediyormusun acaba merak ettim de bende 13.haftanın içindeyim uzandıkça göbek deliğimin 5 cm altında seğirme oluyor yada biri gıdıklıyor gibi işte,bir şey daha sorucam ense kalınlığı ölçümü ve burun kemiğine bakmadımı ultrasondan bakıyor ona zaten, bende cumartesi yaptırıcam 2li testi...

günaydın canım hareketlerini hissediyormusun acaba merak ettim de bende 13.haftanın içindeyim uzandıkça göbek deliğimin 5 cm altında seğirme oluyor yada biri gıdıklıyor gibi işte,bir şey daha sorucam ense kalınlığı ölçümü ve burun kemiğine bakmadımı ultrasondan bakıyor ona zaten, bende cumartesi yaptırıcam 2li testi...

hissediyorum canım ama benimki sanki içimde bişey kayıyormuş gibi oluyor. bide geçen gün kasığıma elimi koydum kalp atıyor gibi bi his vardı tekme olamaz heralde.ense kalınlığına ve burun kemiğine baktımı bilmiyorum ama down lu gibi gözükmüyor herşey yolunda dedi sadece.

hissediyorum canım ama benimki sanki içimde bişey kayıyormuş gibi oluyor. bide geçen gün kasığıma elimi koydum kalp atıyor gibi bi his vardı tekme olamaz heralde.ense kalınlığına ve burun kemiğine baktımı bilmiyorum ama down lu gibi gözükmüyor herşey yolunda dedi sadece.

herşey yolunda demişse bakmıştır o zaman diye düşünüyorum valla kasığıma bende elimi koyduğumda hissediyorum ama damar die düşünmüştüm kalpmi ki bu kadar net hissediliyormu:KK53:

Günaydınlar kızlarrrrr :)
Porselen bebek ; senin adına sevindim.. Seninki yola giricek gibi gözüküyor. Hadi inşallah diyelim.
Ozpolat ; bence dün iyi olanı yapmışsın Erkekler genelde yüzsüz davrandıkları için böyle durumlarda şaşırmadım dün ki durumuna ,geçip uyumasına.. Ama sen sakın taviz verme devam et.. Bırak o bıksın yaaa.. :) İnşallah RABBİM ıslah eder onuda, diğer kızların kocasınıda..

2'li teste gelince; onun bir tedavisi yok, ancak sonucun doğruluk garantisi de yok, hiçbirşeyin olmadığı gibi. Genelde yaptırıyor anneler ama,bende yaptırdım sırf doktorum istiyor diye. Bence sende doktoruna hiç değilse, burun kemiğini ve ense kalınlığı sorabilirsin. Sadece bilmen açısından. Sonuçta RABBİM in verdiği canı yine o alır, bize emanet onlar. Ben şahsen kıyamam.

Tansiyon sorunu genelde herkes de var galiba. Ama yüksek tansiyon sıkıntılı tabi. Dr ilk fırsatta danışın. Birde bir hafta boyunca günde 4-5 kez ölçüp öyle gidin dr. Ona göre teşhis konuyor çünkü..

Bana arkadaşlarım söylemişti, ilk hissettiğinde bir damar atıyor gibi hissediyosun, yada gıdıklanıyor gibi oluyorsun diye. Sanırım senin ki doğru teşhis :) Ben daha hissedemedim gerçi :)

herşey yolunda demişse bakmıştır o zaman diye düşünüyorum valla kasığıma bende elimi koyduğumda hissediyorum ama damar die düşünmüştüm kalpmi ki bu kadar net hissediliyormu:KK53:

günaydın canım:21: işte bende bunu anlatmaya çalışıyorum ne olursa olsun dört duvar arasında kalmalı çevremdeki bir sürü insana sanki ben birşey yapıyorumda adamı çileden çıkartıyorum imajı verdiriyor ses konusunu çok söylerim alçak ses tonuyla konuşurmusun bu şekilde seni anlayamıyorum diyorum adam onada sinirleniyor iyice sesi yükseliyor şaşırıp kaldım elinde:KK52: sanki evin erkeği benim kadınıda o bıktım nazından :KK4:dün dedim bu seni son uyarışım bana bir daha böyle yap hiç acımam sana ,kafanda sandalye kırarım benim gözümü öyle döndürdün işte sonrada ne halin varsa gör umrumda olmazsın hiç acımam dedim anlıyomusun senin bana böyle davranmaların aklıma geldikçe gözüm dönüyor bir daha yaptığında kendimi kaybederim anla tahammül edemiyorum artık o hiçbirşey girmeyen kafana artıkkkk soook dedim, yatağada girdim baktım yanıma gelmiş sarılıyor uyuyo numarası yapıcaktım güya uyuya kalmışım :KK9:amin canım hepimizin yardımcısı olsun:nazar:

Ayyy öyle davranınca ne kadar sevimsiz geliyordur gözüne:KK9:benimde tam tersı esimin kavgası bıle cok sessız hıc zevk almıyorum onunla kavga etmeye ben karadenızlıyım konusmalarım bıle yuksek sesle hep bana bas parmagıyla ısaret parmagını gosterır yavas der gıbı cok sınırlenırım o zaman:KK33:hıc sevmıyo gurultulu konusmayı kı sokakta tartısacak asla yapmıyacagı tek sey..mesela bırseye tartıstık konusur hakkını savunur sonrada bır susar sessızlıgı benı cıldırtır yatkta bıle en uca cekılır kesınlıkle degmıyecek onunda ceza verme seklı kendınden uzaklastırmak cok ınat babası arnavut anası bosnak sarı keçi :KK16:

günaydın kızlarr :)) ve minik bebekler ay sabah otobüste bi bayanla tartıştım ama suçlu bendim pişman oldum sonra :KK43: ama bişeyde diyemedim çok sinirli oluyorum sabahları sizdede varmı :KK43: yoksa bana has bişeymi hamilelik sakinleştirir diyolardı bende var olan asabiyeti arttırdı :KK43:

:)))) bende genelde çabuk sinirlenen biriyimdir ama hamilelikte iş yerim dışında pek kimseye sinirlenmemeye çalışıyorum.. elimden geldiğince tabi :)

günaydın kızlarr :)) ve minik bebekler ay sabah otobüste bi bayanla tartıştım ama suçlu bendim pişman oldum sonra :KK43: ama bişeyde diyemedim çok sinirli oluyorum sabahları sizdede varmı :KK43: yoksa bana has bişeymi hamilelik sakinleştirir diyolardı bende var olan asabiyeti arttırdı :KK43:

günaydın güzel anneler;

dün eşim grip olmuş rahatsızdı banada bulaşmasın diye yanımda yatmadı ayyyhhh sabaha kadar uyuyamadım :KK43:((

GÜNAYDIN GÜZEL ANNELER :KK16::KK16::KK16:
Sağlıklı, Mutlu, Huzurlu Güzel Bir gün Geçirmeniz Dileğiyle...

ARTIK ŞEHİT HABERLERİ İLE UYANMAK İSTEMİYORUMM:KK43::KK43::KK43: ALLAHIM SEN BÜTÜN ASKERLERİMİZE YARDIM ET NE OLUR NE OLUR :26::26::26:

günaydın canlarım ve onların cancazları:KK16: çoktan beri giremedim deniz temizlik misafirim vadı iş konuları derken az daha unutuluyodum burda:18::KK20: 2 gündürde iş konusuyla uyraşıyorum bırakmakla devam etmek arasında kaldım kızlar ya sanırsam çalıştığım yerde bırakmam taraftarı martta doğum yapcan sonra biz nerden bulcaz yarı dönemde 4 aylığına yeni öğretmen çocuklar alışabilcekle mi gibisinden konuştular bende cuma haber vercem dedim işten çıkasım yok bebişime herşeyi rahat rahat alırım diyorum eşim bırak ya yat dinlen evde diyo ufff kararsız kaldım:KK17::KK53: inşallah sizler iyisinizdir yolundadır herşey geçmiş çok fazla okuyamadım:KK52:

Hoş geldin...
Özel demi öğretmenlik yapıyorsun. Zaten hamileliğin en zor konusuda iş.. Anında sizi gidici düşünüyorlar. Ben 3 gün işe gelemedim, geldiğimde masamda bir eleman vardı :) Yani kendilerini garantiye aldılar:)

günaydın canlarım ve onların cancazları:KK16: çoktan beri giremedim deniz temizlik misafirim vadı iş konuları derken az daha unutuluyodum burda:18::KK20: 2 gündürde iş konusuyla uyraşıyorum bırakmakla devam etmek arasında kaldım kızlar ya sanırsam çalıştığım yerde bırakmam taraftarı martta doğum yapcan sonra biz nerden bulcaz yarı dönemde 4 aylığına yeni öğretmen çocuklar alışabilcekle mi gibisinden konuştular bende cuma haber vercem dedim işten çıkasım yok bebişime herşeyi rahat rahat alırım diyorum eşim bırak ya yat dinlen evde diyo ufff kararsız kaldım:KK17::KK53: inşallah sizler iyisinizdir yolundadır herşey geçmiş çok fazla okuyamadım:KK52:

günaydın canlarım ve onların cancazları:KK16: çoktan beri giremedim deniz temizlik misafirim vadı iş konuları derken az daha unutuluyodum burda:18::KK20: 2 gündürde iş konusuyla uyraşıyorum bırakmakla devam etmek arasında kaldım kızlar ya sanırsam çalıştığım yerde bırakmam taraftarı martta doğum yapcan sonra biz nerden bulcaz yarı dönemde 4 aylığına yeni öğretmen çocuklar alışabilcekle mi gibisinden konuştular bende cuma haber vercem dedim işten çıkasım yok bebişime herşeyi rahat rahat alırım diyorum eşim bırak ya yat dinlen evde diyo ufff kararsız kaldım:KK17::KK53: Inşallah sizler iyisinizdir yolundadır herşey geçmiş çok fazla okuyamadım:KK52:

hg canım valla bende çalışma taraftarıyım boş ver evde oturunca kendine sararsın en azından oyalanacak bişeyler olur zaman çabuk geçer kendim için düşündüğümde bu yani :) erkek mi canım senin ki başlığından öyle geldi bana:)

Hoş geldin...
Özel demi öğretmenlik yapıyorsun. Zaten hamileliğin en zor konusuda iş.. Anında sizi gidici düşünüyorlar. Ben 3 gün işe gelemedim, geldiğimde masamda bir eleman vardı :) Yani kendilerini garantiye aldılar:)
evet gülüm ya özelde 3-6 yaş grubuna sınıf öğretmenliği yapıyorum ve anladığım kadarıyla hamileyim diye işten ayrılmamı istiyolar orda çalışanlardan da evliler va hamile kalsalar işten mi çıkcaklar:KK19:

X