2013 Nisan Anneleri

Bizim ....

• Ankete Katılan
    428
canım oğluma 2 aydır multivitamin veriyoruz.oğlum çok zayıftı persentil %10 çıkıyordu.drumuz vitamin takviyesi yapalım hem iştahıda açılır dedi. geçen ay 600 gr aldı bu ayda devam ediyoruz yine. multivitaminin içinde d vitamini varmış o yüzden onu vermiyoruz.demir ilacıda kabız yapıyor 10-12 gün yapmadığı oldu drumuz onuda kesti.

anladım canım bizim persentil %95 zaten benim gerçekten bu vitamini vermeme gerek yok o zaman onu verirsem çocuk obez gibi olur zaten tontiş ben yine eski usül d vitamini ve demir ilacına devam edeyim en güzeli bu kabızlık iç,n armut elma iyi geliyor hergün mutlaka biraz yedirsen yoğurduna krıştırarak veya sade biçimde belki düzene girer gerçi metobalizma ile alakalı da bir durum bazı bebeklerde oluyor aman çok sıkıntı yaratmaz işallah kabızlık zor

anladım canım bizim persentil %95 zaten benim gerçekten bu vitamini vermeme gerek yok o zaman onu verirsem çocuk obez gibi olur zaten tontiş ben yine eski usül d vitamini ve demir ilacına devam edeyim en güzeli bu kabızlık iç,n armut elma iyi geliyor hergün mutlaka biraz yedirsen yoğurduna krıştırarak veya sade biçimde belki düzene girer gerçi metobalizma ile alakalı da bir durum bazı bebeklerde oluyor aman çok sıkıntı yaratmaz işallah kabızlık zor
maşallah mercan'a.vitamin vermene gerek yok canım.
kabızlık için neler yapmıyorum ki ama yine de düzene girmedi
3 gün iyiyse 4. gün yine kabız
armut favori meyvemiz zaten
her armutuda yemiyor paşaya deveci armutu arıyoruz
gece tok tutsun diye irmikli muhallebi yapıyordum sanırım o kabız yapıyor
hiç istemeyerekte olsa şu tahıllı gece mamalarından vermeye başladım artık
sütüm yetmiyor devam sütü de almıyor mecburen tok tutacak bişey vermem lazım.

sağol canım evet vermeyeceğim mercana gerekli değil vitamin

o yaptığın irmikli mama yapıyor olabilir tahıllı gece maması alabilirsin veya irmikli mama içirisine de armut koy böyle armutlu muzlu mamalar var bence dene

benim kızımı da armut kabız yapıyooo, anlamadım bu işi,

multivitamin bende 15 gündür veriyorum, baya toparlandı kızım

Canım benim sütüm çok çok azdı. mecburen 4. ayda katı gıdalarla tanıştık. Kabızlığı önlemek adına gece mamasının içine birkaç damla badem yağı kullanabilirsin.

merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak malum havalar soğudu ama kızım hep evde ve evin ısısını da normal tutuyoruz ne soğuk ne çok sıcak ama elleri kulakları yanakları buz gibi yelek falan hep üzerinde bulunuyor ama bu sıralar neden böyle çözemedim acaba demir eksikliği olabilir mi diye düşünmeye başladım demir damlamızı kullanıyoruz ilk başlarda 5 damlaydı sonra doktorumuz kilosu kadar damla verin dedi 9 damla veriyorum anlayamadım neden böyle sizlerde de böyle bir sıkıntı var mı diye sormak istedim hatta bugün etli bebek yemekleri çorbaları tarifleri buldum onlardanda yapıp vereceğim

merhaba arkadaşım. ben demir ilacımı 4 damla veriyorum. Katı gıda durumunuz nasıl bilmiyorum canım ama sabah kahvaltı yaptırmaya başladıysan kahvaltısının içine bir çay kaşığı kadar pekmez katabilirsin. Bir de çorbalar araştırdım demişsin ya yine çorban pişip de kapatmaya yakın zamanda biraz tereyağı kullandığında tereyağı vücudu sıcak hissettirir ve üşüme, soğuma gibi etkenleri azaltır.

Selam arkadaşlar yazamıyorum bi süredir ,kayınpederim çok rahatsız oraya gidip geliyoruz
kızımın uyku düzeni mahvoldu 9 da uyuyan çocuk 1 aydan fazladır sabaha kadar uyumuyor huysuzluğuda yok gayet eğlenerek sabaha kadar oturuyor bugun ilk defa 11 de yatırdım kaç defa kalkmaya yeltendi ama yine uyuttuminşallah eski düzenine geri döner kuzum
Birde kilo veremeyip üstüne birde 2 kilo daha alınca moralim çok bozuldu:KK43:(

evet tahıllı mamalar kabız yapıyor. doktor bana bol sulu yap demişti.
Selam arkadaşlar yazamıyorum bi süredir ,kayınpederim çok rahatsız oraya gidip geliyoruz
kızımın uyku düzeni mahvoldu 9 da uyuyan çocuk 1 aydan fazladır sabaha kadar uyumuyor huysuzluğuda yok gayet eğlenerek sabaha kadar oturuyor bugun ilk defa 11 de yatırdım kaç defa kalkmaya yeltendi ama yine uyuttuminşallah eski düzenine geri döner kuzum
Birde kilo veremeyip üstüne birde 2 kilo daha alınca moralim çok bozuldu:KK43:(
geçmiş olsun Allah acil şifalar versin bebişin de uyku düzeni tekrar normale döner inşallah

merhaba arkadaşım. ben demir ilacımı 4 damla veriyorum. Katı gıda durumunuz nasıl bilmiyorum canım ama sabah kahvaltı yaptırmaya başladıysan kahvaltısının içine bir çay kaşığı kadar pekmez katabilirsin. Bir de çorbalar araştırdım demişsin ya yine çorban pişip de kapatmaya yakın zamanda biraz tereyağı kullandığında tereyağı vücudu sıcak hissettirir ve üşüme, soğuma gibi etkenleri azaltır.

ek gıda veriyoruz canım evet pekmezde annem arada veriyor çorbasını 2 gün yiyecek sekilde hazırlıyoruz ve tencerenin içine değil de tabağına çorbasını alınca zeytinyağı koyuyorduk amatereyağ da ekleyebilirz teşekkür ederim bilgin için şimdilerde elleri biraz daha iyi bir kat daha giydiriyorum üzerine veya kazak elleri normlar ısıda oluyor yeleği hep sırtında olurdu ama demek ki hava soğuyunca üşüdü kuzucum kalın giyinmek iyi geldi ee kıymalı tavuklu yemeklerde iyi geldi çok güzel tarifler buldum fırsat olunca burada paylaşırım sizlere de fikir olur

hanımlar canım çok sıkkın.

kızıma teşhis kondu, atopik dermatit. bir tür egzama yani. yüzünde ve boynunda var 1 aydır. ilaç kullanmak istemezdim ama mecburum galiba.

kızıma teşhis kondu, atopik dermatit. bir tür egzama yani. yüzünde ve boynunda var 1 aydır. ilaç kullanmak istemezdim ama mecburum galiba.

geçmiş olsun yüzünde boynunda nasıl birşey vardı kızarıklık mı döküntü mü benim de kızımın poposunda küçük küçük kabarıklar çıkıyor geçiyor şimdide bacakların da var bezin lastik kısımlarının olduğu yerde çıkmış nasıl geçecek bilmiyorum :KK43:

çok geçmiş olsun canım Rabbim şifa versin inşallah

arkadaşlar merhaba hepinize uzun zaman oldu girmeyeli umarım herkes iyidir 8 aylık oldu bebişlerimiz ben sadece d3 ve demir damlasını kullanıyorum şimdilik

geçmiş olsun yüzünde boynunda nasıl birşey vardı kızarıklık mı döküntü mü benim de kızımın poposunda küçük küçük kabarıklar çıkıyor geçiyor şimdide bacakların da var bezin lastik kısımlarının olduğu yerde çıkmış nasıl geçecek bilmiyorum :KK43:

sağol.
kızarıklık ve kuruluk. pul pul döküntü gibi. muhtemelen besin alerjisi dedi dr. şimdi deneyerek vermem gerekecek her şeyi.

çok geçmiş olsun canım Rabbim şifa versin inşallah

amin. sağol canım.

kızlar yürüteç kullanıyor musunuz?hangi marka?
almamak için çok direndim ama artık oğlumu kucakta taşımaktan yoruldum
wcye bile gidemiyorum. günde 15 dkda olsa koyarım.
belki böylece yerde oynamaya da alıştırabilirim
yapışık ikizler gibi geziyoruz.

kızlar yürüteç kullanıyor musunuz?hangi marka?
almamak için çok direndim ama artık oğlumu kucakta taşımaktan yoruldum
wcye bile gidemiyorum. günde 15 dkda olsa koyarım.
belki böylece yerde oynamaya da alıştırabilirim
yapışık ikizler ghttp://m.gittigidiyor.com/urun/36621047bi geziyoruz.

Canım ben de senin gibi düşünerek aldım yürüteç ama sonuç hüsran oldu. Çünkü içinde durmak istemiyor, onun içinde yürümek istemiyor ama bizim kollarını tutup yürütmemize bayılıyor. Hatta sevinç çığlıkları atıyor koşuyor neredeyse. Umarım senin işine yarar.

Ben mamalove yürüteç aldım. Hoppala, ilk arabam ve mama sandalyesi de oluyor. İnternetten bir bak istersen.

Benim de kızımın yürüteci var ama biz almadık bir tanıdık verdi ama çooooook dandik birşey ahı gitmiş vahı kalmış ama kızım bayılıyor ordan oraya koşturup duruyor ama çok koymuyorum 15 dk filan o sırada ihtiyacımı karşılıyorum:)) hemen mutfakta akşam için birşeyler hazırlıyorum rahat oluyor....

bende yürüteçle ilgili çok büyük konuştum hayatta kızımı yürüteçe bırakmam, kendi çabalarıyla yürüsün,başka şeylerle oyalarım gibi çok konuştum ama bi akşam hiç durmuyodu elif ne kucakta ne yerde,eşimde yiğeninin yürüteçi yukarı kilerdeydi getirdi koyduk içine,rahatça oyunlar oynamaya,sesler çıkarmaya başladı Allahım sana şükürler olsun dedim :) şimdi uzun dakikalar olmasada bırakıyorum, işlerimi hallediyorum

dertsiz sende al canım sonuçta saatlerce koymayacaksın bi ihtiyaç molana kadar kalır yürüteçinde

bizde yürüteç yok ama bazen bende alsam mı diyorum

mercan kucak sevmez ama emekleyerek her yeri talan ediyor tutunarak yürüyor biz devamlı yanında eşyalrı kaldır aman mercan düşmesin diye korkuyoruz gerçi mercan bağımsızlığına düşkün mama sandalyesini bile sevmiyor yürüteci de sevmez rahat hareket etmekten hoşlanıyor
dün aksam uyumadan önce mama verecektim mama sandalyesine oturttum mama hazırlıyorum annemde pazardan aldıklarını buzdolabına yerleştiriyor ama gözümüz mercanda mama sandalyesi ve buzdolabı yanyana duruyor iki saniyede mercan buzdolabının arasına elini sok annem de hafif kapatır gibi yaptı kapağı benimki bastı feryadı benim içim gitti kırıldı çocuğun parmakları ddedim çocuk ağlıyor ses yok neyse ki baktık birşey yok ağladı sonra penceren falan baktırdım sustu ... off ne zormuş annelik zaman ilerledikçe daha iyi anlıyorum ama ona bişey olunca canım çekildi resmen aman sizlerde dikkat edin bu dönemde çok tehlikeliler

bizde yürüteç yok ama bazen bende alsam mı diyorum

mercan kucak sevmez ama emekleyerek her yeri talan ediyor tutunarak yürüyor biz devamlı yanında eşyalrı kaldır aman mercan düşmesin diye korkuyoruz gerçi mercan bağımsızlığına düşkün mama sandalyesini bile sevmiyor yürüteci de sevmez rahat hareket etmekten hoşlanıyor
dün aksam uyumadan önce mama verecektim mama sandalyesine oturttum mama hazırlıyorum annemde pazardan aldıklarını buzdolabına yerleştiriyor ama gözümüz mercanda mama sandalyesi ve buzdolabı yanyana duruyor iki saniyede mercan buzdolabının arasına elini sok annem de hafif kapatır gibi yaptı kapağı benimki bastı feryadı benim içim gitti kırıldı çocuğun parmakları ddedim çocuk ağlıyor ses yok neyse ki baktık birşey yok ağladı sonra penceren falan baktırdım sustu ... off ne zormuş annelik zaman ilerledikçe daha iyi anlıyorum ama ona bişey olunca canım çekildi resmen aman sizlerde dikkat edin bu dönemde çok tehlikeliler

oyy kıyamam, çok tehlikeliler gerçekten Rabbim korusun bizde dün akşam babam balık veriyodu elife oda ağzında biraz biriktirmiş yutmaya çalışırken boğulur gibi oldu çok korktum hemen parmağımı ağzına sokup çıkarttım,panik oldum böyle bi durumda ne yapılabilir bilemiyorum çok panikliyorum hemen,

birde kızlar pişik kremi ne kullanıyosunuz

X