2014 de Tüp Bebek Yapacakların Paylaşım Topiği

Kaçıncı Kez Tüp Bebek Yaptırıyorsunuz?

• Ankete Katılan
    861
  • Anket Kapalı .
Değerlerinde sorun yok canım sadece prolaktin yüksek onun içinde ilaç kullanacakmışsın zaten..Eşinin sperm testi yapıldı mı peki?Bu arada eşinde sorun yoksa prolaktini düşürüp doğal gebelik deneyebilirsin..

yoğun tempodan bakamadım buraya cevabın için teşekkür ederim. eşimin sperm testi çok iyi çıktı. 3 ayda prolaktinim 0,72 ye düşmüş ve en son amh yaptırdım oda 4.61 çıktı. şuan yüksek lisans yapıyorum çok yoğunum ve oluruna bıraktım eğer olmazsa yaz için tüp bebek düşünüyorum kilomda var umarım sorun olmaz

Kizlar bu grupta olup hamile kalanlarin grubu vardi hangisiydi.eskilerdenim belki hatirlarsiniz.egunal canim link atarmisin

Arkadaslar ozellikle sebepsiz infertiliteler siperm dna hasarina baktirsinlar lutfen ankarada duzen yada genart lab var orda bakiyolar sadece
Basarisiz tüp lerin tek sebebi bu diyor kaan aydos

28.01.2015 te iki adet 3. gün embriyosu transfer edildi 10.gün 07.02.2015 te beta HCG test günümüzdü beta HCG 20.4 çıktı doktorumuz gebelik var dedi 12.02.2015 te verdiğimiz kanda beta hcg sonucumuz 41.57 çıktı sizce değer nasıl normalmi acil cevap bekliyorum

Kızlar sizin cevaplarınızın altında bebeğiniz hakkında bilgi veriliyor Bebeğin doğacağı muhtemel tarih yazıyor nasıl yaptınız onu ben 22 haftalık gebeyim bende istiyorum bilgiler çıksın

Merhaba arkadaşlar. Elazığ da tüp bebek yaptıran var mı ? Nerede hangi doktor yardımcı olursanız sevinirim..

Aynı yerden bahsedıyoruz canım:KK45: Tansel beyı düşünmüştüm ozaman nuri beyı tercıh edıcem sana guvenerek :KK76:
kızlar bende nuri beyde başlayacağım tedaviye ama kararsızda kaldım açıkcası bilmiyorum ya:KK43: ameliyat olma dedi bana demekki ameliyatlık birşey görmedi diye düşünüyorum

Kızlar merhaba,

Ben de doktor tecrübelerimle ilgili bilgilendirmek istedim sizi.

Eşim çocukken inmemiş testis ameliyatı olmuş, değerleri normal ancak tam sınır değerler o nedenle ben biraz zor hamile kalıyorum.

Herneyse geçtiğimiz eylül ayında hamile kaldım. Acıbadem Ankara Hast. Sarp ÖZCAN a tavsiyeler üzerine gittim. İlk muayene de herşey normal dedi. İkinci muayeneden once kanama yaşadım. Ertesi gün doktora gittim ikinci muayene mi oldum. Doktor bana gereksiz evham yaptığımı herşeyin normal oldugunu söyledi. Bu arada benim bir iş seyahatine gitmem gerekecekti. Doktora danıştım kanamam olduğu için hiç bişe olmaz git dedi. Bütün bunlar olurken bana hiçbir kan tahlili vs yapmadı. Kanamayla birlikte gittiğim kontrolde kendisine iç hastalıklatı doktorumun tiroidden şüphelendiğini söyledim. Ona da bişi olmaz dedi. Sonuç bi hafta sonar bebeğimi kaybettim.

Ben kendisine güvenmeye devam ettim ve düşükten 5 ay sonra yeniden gittim hamile kalamadım hala diye. Tiroid şüphesini yine söyledim. Önemsemedi. Bişe yok olur falan dedi. Ben de ben tiriod testi istiyorum yapın dedim. Pek hoşlanmadı ama yaptı. Sonuçlara gore TSH değerim sınırdaydı. Kendisine danıştım. Hiç bişi olmaz dedi yine.

Ama ben burda okuduklarımdan dolayı bir Endokrin doktoruna gittim. Doktor benden antikor değerlerimi istedi.
SONUÇ: Antikor değerlerim 25 olması gerekirken 6000 çıktı. Tiroid bezim harap olmuş ve ikinci tahlilde TSH değerim 5,5 çıktı. Doktorum bu şekilde bana hamile kalmamın uzun süreceğini kalsam bile düşükle sonuçlanma ihtimalinin normal kadınlara gore çoooook daha yüksek olduğunu söyledi. Hemen ilaca basladı. Hamile kalırsan ayda bir kontrole gel dedi.

Ben de Endokrin doktoruna Sarp ÖZCAN la yaşadıklarımı anlatttım. Bana doktorumu değiştirmemi, daha detaylı inceleyen, işi şansa bırakmaktansa ihtimalleri arttıran bir doktorun daha kısa sürede başarıya ulaştıracağını söyledi. Koru Hastanesi kadın doğum u tavsiye etti.

Netice de demem o ki lekelenme tarzı kanamam olduğu dönemde Sarp Özcan, beni kendim söylememe ragmen tiroidim konusunda uyarmadı. Test sonucunda tsh yüksek çıktığında bile beklememi söyledi.

Açıkçası gerçek sebebini tabiki Allah bilir ama bebeğimi kaybetme nedenimin bu olduğunu düşünüyorum ve kendisine tonla para ödememize ragmen Sar Özcan ın gerekli özeni göstermediğini düşüyorum.

Benden size tamamen dosthane bir tavsiye... Yoksa ben de çok isterdim, bi ton para verip yaptırdıgım acıbadem sıgortanın hocası benimle olması gerektiği gibi ilgilensin. Ama net bişey var, yaşınız gençse ve bi kere hamile kaldıysanız Sarp Bey söylediklerinizi uyarılarınız evham olarak görüyor. Olur olur deyip yolluyor. Ben boşu boşuna tedavi olmadan bekleyecektim kim bilir kaç ay daha. Ve belki ikinci bir kayıp yaşayacaktım.

Sevgiler.

MMerhaba arkadaşlar bende tüp bebek yaptırmak istiyorum eşim de yada bende gen problem i warmış 3defa düşük yaptım süha bey de fiyatlar nasıl
Maşallah canım.bende istanbul bahçelievler medicana süha sönmez de yaptım çok şükür 1 ayı atlattık

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

slm arkadaşlar, bu ay bende tüp bebek tedavisine başladım fakat ohss oldum yani vücudum aşırı yumurta üretmiş su toplamış, 28 tane yumurtam toplandı fakat transferi 1 buçuk ay sonrasına bıraktılar, gebe kalırsam daha çok su toplarmışım ve gebeliği sonlandırmak zorunda bile kalırmışım bende tamam dedim embriyolarımı donduracaklar bugün aradılar şuan 21 tane sağlıklı embriyom varmış. benim kafama takılan bişey var hiç bir yerde cevabını bulamadım, eğer ben 28 yumurtamdan sadece 8 tanesini işleme alın hepsini döllendirmeyin diye hastaneden talep etseydim kabul edilirmiydi, çünkü vicdanım çok rahatsız benim 21 embriyoya ihtiyacım yokki döllenmiş yumurtayı ben nasıl imha ettirecem ve bunun vicdan azabıyla günahıyla nasıl yaşayacam, ne olur bilgisi olan varsa bana yardım edebilirmi

slm arkadaşlar, bu ay bende tüp bebek tedavisine başladım fakat ohss oldum yani vücudum aşırı yumurta üretmiş su toplamış, 28 tane yumurtam toplandı fakat transferi 1 buçuk ay sonrasına bıraktılar, gebe kalırsam daha çok su toplarmışım ve gebeliği sonlandırmak zorunda bile kalırmışım bende tamam dedim embriyolarımı donduracaklar bugün aradılar şuan 21 tane sağlıklı embriyom varmış. benim kafama takılan bişey var hiç bir yerde cevabını bulamadım, eğer ben 28 yumurtamdan sadece 8 tanesini işleme alın hepsini döllendirmeyin diye hastaneden talep etseydim kabul edilirmiydi, çünkü vicdanım çok rahatsız benim 21 embriyoya ihtiyacım yokki döllenmiş yumurtayı ben nasıl imha ettirecem ve bunun vicdan azabıyla günahıyla nasıl yaşayacam, ne olur bilgisi olan varsa bana yardım edebilirmi
Canım onlara söyleyince zaten imha ediyorlar embriyoları sen kendini üzme tatlım

Canım onlara söyleyince zaten imha ediyorlar embriyoları sen kendini üzme tatlım

bende imha edilmesine üzülüyorum zaten, diyanetin sayfasında okudum döllenen embriyo ilk anından itibaren insan sayılıyormuş ve döllenmiş embriyoyu imha ettirmek çok günahmış, bu günahın altına girmekten korkuyorum

bende imha edilmesine üzülüyorum zaten, diyanetin sayfasında okudum döllenen embriyo ilk anından itibaren insan sayılıyormuş ve döllenmiş embriyoyu imha ettirmek çok günahmış, bu günahın altına girmekten korkuyorum
Senden duydum canım bunu daha önce okumamıştım şu an çok şaşkınım eee dondurmazsak olmaz çok olunca napıcaz biz :KK57::KK57::KK57:

Senden duydum canım bunu daha önce okumamıştım şu an çok şaşkınım eee dondurmazsak olmaz çok olunca napıcaz biz :KK57::KK57::KK57:

bende onu diyorum 21 yumurtam döllenmiş 2 tanesini transfer etseler 4 tanesinide dondursam geriye 15 tane kalıyor ve imha ettirmek zorundayım, vicdanen rahatsızım sanki 15 çocuğumu öldüro gibi hisediyorum

bende onu diyorum 21 yumurtam döllenmiş 2 tanesini transfer etseler 4 tanesinide dondursam geriye 15 tane kalıyor ve imha ettirmek zorundayım, vicdanen rahatsızım sanki 15 çocuğumu öldüro gibi hisediyorum
Neden sadece 4 tanesini donduracaksın ki, bence hepsini dondur, çünkü Allah korusun eğer tüp bebeğin tutmazsa genetige gondermen falan gerekirse çok Şansın olur. Malum tüp bebek zor bir süreç her ihtimali düşünmek lazım. Allah yardımcın olsun.

Neden sadece 4 tanesini donduracaksın ki, bence hepsini dondur, çünkü Allah korusun eğer tüp bebeğin tutmazsa genetige gondermen falan gerekirse çok Şansın olur. Malum tüp bebek zor bir süreç her ihtimali düşünmek lazım. Allah yardımcın olsun.

ya tutarda ihtiyacım olmazsa sonuçta yine imha olacak, bizimki sebepsiz infertilite olduğu için tutma şansı yüzde 80 veriyolar

ya tutarda ihtiyacım olmazsa sonuçta yine imha olacak, bizimki sebepsiz infertilite olduğu için tutma şansı yüzde 80 veriyolar
Tabi sende haklisin canim, ben bu forumda çok şey öğrendim, mesela sebepsiz infertilite yokmuş, henüz farkedilmemiş sorunlar oluyormuş. Beni yanlış anlama lütfen, senin dini açıdan hassasiyetini anlıyorum, ilk defa duydum ve çok şaşırdım. Ben burdaki herkesin sağlıklı, hayırlı evlat sahibi olmalarını istiyorum. Sana da bu yüzden yazmak istemiştim. Rabbim en yakın zamanda hayırlı evlat nasip etsin. Hayırlı günler.

X