2014 ikiz anneleri

hayırlı olsun canım.gülegüle kullan...off ya evimin küçük olmasına çok üzülüyorum.istediğim gibi bir oda yapamıcam ilk 7 ay..sağlık olsun:KK19:

bende çileği çok beğendim,özllikle safari serisini:KK33:güle güle kullansın minişler.
bana biraz pahalı geldi ama,baktığım diğer mobilyaların çilekten pek farkı yoktu:KK76:

oleyyyy.öpüyorum canım seni:KK1:ama ben senin haftana geldiğimde halim ne olur bakalım?

selam canım.o kişiye göre değişir ama bana sorarsan doğum öncesi de sonrasıda sıkıntılı olabilir...kpss ve bebek(hatta 2 bebek)cidden zor:KK30: çok yorulursun.
bu arada meslek nedir?

merhaba.canım ben 20-21. haftada sanki mutasyon yaşadım.şiştim bir anda:KK3:
benimde 17. haftada sağ kasığımda vardı o ağrı,yürüyemiyordum bile.kas spazmı yaşamış,geçti zamanla.
ayse_23;geçmiş olsun canım...hımmm kasılma öyle oluyomuş demek.o zaman benim dr nedenn beni böyle korkuttu ki?
ama serumdan sonra göbeğim sertleşmedi bir daha:nazar::nazar::nazar:çok şükür

aynen canım dediğim gibi çok gezdik biz markasız yerlerde bile aynı fiyat verdiler.hatta boyalarını hiç beğenmedim.silik silik fırça ızı vardı ve düşündüğümde yeri gelicek dişlicekler özellikle karyola kenarlıklarına çok yapıyolarmış ,deneyımlılılere sordum:)))))hem çilek daha modern geldi model olarak,birkaç yıl sonrada sıkılmadan kullanır bebişlerim inş.sabırsızlıkla bekliyorum canım:))):nazar::nazar:

Göbeğime cvp yazan kızlar:)hepiniz sağolun yarın doktoruma sorayım göbek düşüklüğünü.

Canim senin ekledigin fotoda uzerindeki bol oldugu icin tam anlasilmiyo asagidami yukaridami.bende resim koyucam simdi benim göbeği kolsuma sordum yeni dogum yapti oda,son 2 ay da yukaridaydi karnim geri jalan zaman hep kasiklarimdaydi hep alt tarafa baski yapiyordu dedi.sen yinede icin rahat etmesi icin sorarsin dr una.

Aldınmı canım güzel günlerde kullansınlar inşallah..ne biliyim canım ya bana diğerlerinden pek farklı gibi gelmedi.bide biz sadece şifonyer alcaz oda değil,beğendiğim birisine 800 lira dediler.ondan vazgeçtim birazda...iki bebeğe küçük olurdu bide o şifonyer.istediğim ölçülerde yaptrcam artık:)

aldık canım çıktı sıradan, evet şifonyerleri biraz küçük ama diğer markalrınkılerde aynı ebatlardaydı.yaptırma istemedik dediğim gibi çilekten memnun kalanlar var çevremde hem ürünlerinin antibakterıyel oluşu boya kalıtesi falan.tabı tercih meselesi canm .senin söylediğinde mantıklı:)ben oyuzden dolaplarını buyuk istedim ve büyüyen beşik aldım ondada zaten 3er tane çekmecesi var,işimi görür canım.ama bütün bebek odaları çok güzellll.miniklerimiz sağlıkla uyusunlar büyüsünler inşallah:))))):nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

Selam kızlar
Ben agustosta doğum yaptım ikizlerimi kucagıma aldım cok sukur 36+4 te
Hamileliği guzel gecırmenıxı tavsıye ederım bu gunlerı arıycaksınız ama cook tatlı baska bır surece gırceksınız
Kendınıze dıkkat edın eve kapanmayın gezın yavas yavas dolaşın
Kendınızın dru olun arastırın cıger geliştirici iğneleri ihmal etmeyın dr a hatırlayın sonucta tek gebelık degıl rahmın de bı potansıyelı var kım ne zaman dogurur bılınmez önllemınızı alın
Cook guzel ve zor gunler sızı beklıyoo ınsallah
Sevgılerımle

allah ikizlerini sana bağışlasın canımm inşallah biz de o günleri görürüz :KK16:

Canim senin ekledigin fotoda uzerindeki bol oldugu icin tam anlasilmiyo asagidami yukaridami.bende resim koyucam simdi benim göbeği kolsuma sordum yeni dogum yapti oda,son 2 ay da yukaridaydi karnim geri jalan zaman hep kasiklarimdaydi hep alt tarafa baski yapiyordu dedi.sen yinede icin rahat etmesi icin sorarsin dr una.
İyiki varsınız canım tkadaşlarım:KK16:
aldık canım çıktı sıradan, evet şifonyerleri biraz küçük ama diğer markalrınkılerde aynı ebatlardaydı.yaptırma istemedik dediğim gibi çilekten memnun kalanlar var çevremde hem ürünlerinin antibakterıyel oluşu boya kalıtesi falan.tabı tercih meselesi canm .senin söylediğinde mantıklı:)ben oyuzden dolaplarını buyuk istedim ve büyüyen beşik aldım ondada zaten 3er tane çekmecesi var,işimi görür canım.ama bütün bebek odaları çok güzellll.miniklerimiz sağlıkla uyusunlar büyüsünler inşallah:))))):nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

Güle güle kullansınlar tatlım oda yapamadığım için bende çok üzülüyorum çok heveslemiştim:KK43:ama oda yok işte fazla.yaza kadar idare etcez

$20131025_140952-1.jpg
21+5 günlük resmimiz :KK16:

İyiki varsınız canım tkadaşlarım:KK16:

Güle güle kullansınlar tatlım oda yapamadığım için bende çok üzülüyorum çok heveslemiştim:KK43:ama oda yok işte fazla.yaza kadar idare etcez
saol canım .odan yoksa ne yapabılırsın kı...sığdırıcak kadar alıcaksın mecburen.hem yaza kadar bizimkiler eskicek sen yenı alıcaksın:))zaten kuzularımız yanımızda olsunda ne farkeder dımı? :)))))))

Maşşallahh:nazar::nazar:seninde sadece göbeğin var zayıfsın:)

evet canım önceden zayıf olduğum için şuan zaten hamilelik olmasa boyuma göre ideal olması gereken kilomdayım.48 kg hamile kalınca anca doldurduk boşlukları :KK1::KK1:
az önce bi arkadaş demiş ya göbeği çıkamış anneside dedim içeri çukurdu anca düzledi yani boşluğu doldurmuş.bende aynıydım leğen kemiklerim açıktaydı önceden şimdiki halimden çok memnunum :KK16: bebişlerim kilosu sağlığı iyi olsun ben dana gibi olmaya razıyım :KK54:

maşallah canım buyutmuşsun bebişlerini:)))resminin altındaki doğum çizelgesi var onu nasıl yapıyosun canım ya bır turlu beceremedim:KK43: ayrıca aynı tşörtten bende de var:)))))9​

evet canım büyüsünler hepimizin bebişleri.lilypie sitesinden yapıyorum.google cevirici olduğu için türkçe ceviriyo kolay oluyo eğer istersen son adet tarihini beklenen doğum tarihi fln yaz ben yapayım.tsört evet canım çoğu kişide görüyorum bende napalım bize fazla secenek sunmuyorlar pişti oluyoruz heryerde :KK1:
ay maşallah benim göbeğim bu kadar yok

bu arada çalışan anneler izne ne zaman çıkmayı düşünüyorsunuz

ya benim sol kasığım acıyor acaba neden ki rahmim de de ağrı oluyopr bu ağrılar normal mi

kasıkların ağrısı kimi günler tek taraflı ağrılar normal canım.rahim genişlemesi ağrı yaparmış bunları olmadan önce dr beni uyarmıştı.hiçbişeyde tedirgin olma şiddetli dayanılmıcak sancın yoksa karıın kasılması bulantı ateş kanama bunlar acil dr luk durumlar.geri kalar hafif ağrı sancı bebeişlerin büyüme çabaları.izin olayı içn yorum yapamıyorum ben her daim izinliyim (ev hanımıyım):KK1:

evet canım büyüsünler hepimizin bebişleri.lilypie sitesinden yapıyorum.google cevirici olduğu için türkçe ceviriyo kolay oluyo eğer istersen son adet tarihini beklenen doğum tarihi fln yaz ben yapayım.tsört evet canım çoğu kişide görüyorum bende napalım bize fazla secenek sunmuyorlar pişti oluyoruz heryerde :KK1:

kasıkların ağrısı kimi günler tek taraflı ağrılar normal canım.rahim genişlemesi ağrı yaparmış bunları olmadan önce dr beni uyarmıştı.hiçbişeyde tedirgin olma şiddetli dayanılmıcak sancın yoksa karıın kasılması bulantı ateş kanama bunlar acil dr luk durumlar.geri kalar hafif ağrı sancı bebeişlerin büyüme çabaları.izin olayı içn yorum yapamıyorum ben her daim izinliyim (ev hanımıyım):KK1:

inşaallah çalışan arkadaşlar cevap verir

kendimi çalışırken hiç iyi hissetmiyorum hem moralimi bozup ağlatıyorlar hem de stres altındayım sürekli o yüzden sordum

bu arada amniyosentez yaptıracaktım vazgeçtim arkadaşlar çünkü hiçbir riskimiz yokmuş radyoloji uzmanına da gittim o da dedi ben önermiyorum ve yaptırırsan bu senin tercihin 200 de 1 bile olsa düşük riski varmış

artık bende alışveriş yapmaya başlasam mı çok mu erken:)

akşam okusaymışım evde ölçermişim ben de göbek çevremi, tüh :KK34: ben daha 16+2 deyim ama 6 aylık gibi göbeğim var :KK1::KK1: çoğu zaman da çok sert, gaz şişkinliği gibi geliyor elliyince :KK9::KK9: zaten son 1-2 haftada bu kadar büyüdü, ve o büyüyünce kabızlık sorunum başladı ne yazık ki :KK43: artık bağırsaklar ne yana kaydıysa :KK1:

akşam randevumuz var. çok merak ediyorum bebişlerimi... biri cinsiyetini saklıyordu, biri kesin erkek de... belki diğeri de bu sefer gösterir. henüz hareketlerini hissedemediğim için daha çok sağlıkları için endişe ediyorum aslında. inşallah ikisi de iyidir, güzelce büyümüştür :KK16:

bu arada tedavi gördüğüm doktora takibe gitmiyorum ben çok yoğun diye, başka doktorum var. ama tedaviyi yapanla da iletişim halindeyiz. o bana 18de ayrıntılıya gir demişti. geçen randevu almak için aradım, ikiz bebeklerin ayrıntılı ultrasonu 2 saate yakın sürüyormuş ve ücretide 500 liranın biraz üstünde. sizler yaptırdınız mı kızlar? ne kadar sürdü, fiyatlar nasıldı merak ettim? ben ankaradayım ya, başkente gideyim dedim. filiz hanım var orda çok iyiymiş

inşaallah çalışan arkadaşlar cevap verir

kendimi çalışırken hiç iyi hissetmiyorum hem moralimi bozup ağlatıyorlar hem de stres altındayım sürekli o yüzden sordum

bu arada amniyosentez yaptıracaktım vazgeçtim arkadaşlar çünkü hiçbir riskimiz yokmuş radyoloji uzmanına da gittim o da dedi ben önermiyorum ve yaptırırsan bu senin tercihin 200 de 1 bile olsa düşük riski varmış

artık bende alışveriş yapmaya başlasam mı çok mu erken:)

canım bir çalışan hamile de benim... bütün gün sandalyede otur, bilgisayara bakarak iş yap, saatlerce toplantılara git kısmı beni de bunaltıyor açıkçası. Şimdi bir de şehirdışı görevine gitme durumum var ki, hem istiyorum hem istemiyorum...bir tarafım al raporu otur diyor, diğer tarafım da öyle de vakit geçmez çalış diyor. zaten uzmanlık tezi vermem lazım onunla da uğraşıyorum...

tedavi gördüğüm doktorum 16dan sonra çalışmanı istemiyorum diyordu, hala görüşüyoruz arada. eğer seni yoruyorlarsa söyle rapor veriyim diyor. tabkibimi yapan doktorsa kendini iyi hissettikçe çalış diyor.

ama sanıyorum bu doğum öncesi izinden sonrasına aktarma kısmını yapamam gibi. yasal zaman olan 30. haftada ayrılırım galiba. daha 4. ayımda bu göbek varsa o zamana nasıl olurum hayal bile edemiyorum. bir de karda kışta gelip gitmek daha da zor. kısmet artık. inşallah sağlıkla devam ederiz o zamanlara kadar :KK16:

PIIINAR begenirmisin bilmem ben yaptım senin alttaki doğum tarihine göre.begenmediğin yerini söyle değiştiririz
profilim yazan yere girip,hakkımda bölümüne girince cizelge yazan yerde kalem işaretine tıklayınca bir bölüm çıkar oraya bu yazıyı aynen kopyala yapıştır http://lbdf.lilypie.com/Vxoap3.png kaydet dediğinde msjların altında bu çıkar her zaman.

ben ankarada eyüp ekiciye gittim ve çok da memnun kaldım

fiyatı ikiz gebelik 500 tl (radyoloji uzmanı)

hemen hemen 1 saate yakın sürdü

Son düzenleme:
PIIINAR begenirmisin bilmem ben yaptım senin alttaki doğum tarihine göre.begenmediğin yerini söyle değiştiririz
profilim yazan yere girip,hakkımda bölümüne girince cizelge yazan yerde kalem işaretine tıklayınca bir bölüm çıkar oraya bu yazıyı aynen kopyala yapıştır http://lbdf.lilypie.com/Vxoap3.png kaydet dediğinde msjların altında bu çıkar her zaman.
)
canm çok teşekkür ederim çok güzel olmuş :)))
:nazar::nazar::KK9::KK9:

X