2014 ikiz anneleri

Allah kolaylık versin canım..birde sunu düşünmeli herseyin en iyisini almak isteriz ama bu sadece bizi tatmin edecek olan bisi..uzun kullanılacak olanları daha iyi alıp geçici seylere cok da para vermemeyi düşünüyorum ben..sonuçta kuzularımın önem verdigi tek şey benimle birlikte olmak olacağı için..kendini ne zaman tükenmiş hissedersen isini bırak allah mutlaka yardım eder..

haklısın cnm bende aynı senin gibi düşünüyorum hatta kıyafet veren olursa ilk 6 aya kadar almayı düşünmüyorum 6 aydan sonrası için almayı düşünüyorum..herseyden iki tane almak zor olucak birde cok cabuk büyüyorlar ne ara giyecekler..onlar için daha lazım şeylere daha fazla önem vermeyi düşünüyorum..sonucta gelen giden belli ona göre ayarlamak lazım..sanırım dediğin gibi yapıcam son raddeye geldiği zaman dogum iznini beklemeden cıkıcam..inşallah iki günün üstüne bugünde bir kaos yaşamam eger yaşarsam sanırım bugün bırakıp giderim :))..çok sağol cnm desteğin için konuşmak çok iyi geldi

Canım ya kıyamam benimde ilk aylarım cok zor gecti evde dinleniyo olmama rağmen..bu senin vereceğin bi karar canım ya biraz iktisatla evde duracaksın yada çalısmaya devam..ikizlerin masrafı cok ama allah sanki bi bereket veriyor ben hamile kaldım kalali hem esimin isleri iyi hemde para artırmaya başladık biraz..sanırım ben kendimi de tutuyorum bunu alacağıma kuzularıma sunu alırım gibi..ins sıkıntılarından kurtulursun canım calisabildigin kadar çalış eger seni cok yorarsa bırak kuzularından önemli degil..

Hayırlı olsuuun hoşgeldin aramıza.. Dedim sana ikizdir onlar diye:)

Bu hafta sonu bi antalyaya gidelim diyoruz bebek alışverişi için.. Bi cogunu hallederim ins..

Canım korkma hastanedesin nihayet..cok zor günler geçirdin sma ins sonu guzel olucak bizi habersiz bırakma emi:)

Canim sagolasin dedigin gibi cikti.iki kese gorduk ama doktor hala degerin yuksek takip edecegim haftaya yine gel dedi..anlamadim..bu konuda fazla acemiyim:KK66:) bide ben simdi nekadrlik oluyurm.10aralikta transfer oldu.23 kasim son adetim..

Canim sagolasin dedigin gibi cikti.iki kese gorduk ama doktor hala degerin yuksek takip edecegim haftaya yine gel dedi..anlamadim..bu konuda fazla acemiyim:KK66:) bide ben simdi nekadrlik oluyurm.10aralikta transfer oldu.23 kasim son adetim..

canım önce hayırlı olsun sağlıkla hayırlısıyla inşallah bebeklerini kucağına alırsın :KK16:

canım 10 aralık 2013 tarihinde transferin olduğuna göre 4 hafta 3 gün günlük bebeklerin ama bi süre sonra ileride ya da geride olaiblirsin bu da değişebiilr şimdilik böyle

Tahmini doğum tarihiniz 31 Ağustos 2014 tabi bu da şimdilik böyle sonradan değişebiilir bir dahaki sefere doktoruna söylersen kaç haftalık olduğunu söyler bebeklerin gelişimine göre hafta değişebilir :KK16:

Kızlar bugün sabah 6 da uyuyabildim oda 8 buçuğa kadar ve gece boyu gezindimmm yatağa girdiğim anda ateş basması sıkıntı oluyor annemide uyutmadım annem psikolojik olduğunu söylüyor birde dün yine 3 tane ayrı kbb doktoruna gittim burnun çok kötü durumda diyorlar burun etlerim çok büyüdüğü için tıkanıklık yaşıyorum yine değişik sprey verdi oda geçmezse lazerle etleri küçültüyorlarmış lokal anestezi ile ama doğumu tetiklermiş o yüzden kesinlikle yaptırmam.size sorum bu kadar gezinmek ve uykusuz kalmam bebeklere zarar vermez dimi 2 ay daha dişimi sıkacağım Ahhh şu bebeklere birşey olacak düşüncesi olmasa gerçi 30. Haftaya kadar çalışanlar var şükür ben evdeyim rahatlayınca oturabiliyorum en azından.bu arada benim kilo 4. Aydan beri 69 göbek çevrem 115cm birde beni gören karının ne kadar aşağıda doğum yakınmı diyor sizin göbekte aşağıdamı aşağıda olması çok gezindiğim içinmi yoksa daha yukarı çıkar mı bu arada 26+4 hafta olduk :)

Kızlar bugün sabah 6 da uyuyabildim oda 8 buçuğa kadar ve gece boyu gezindimmm yatağa girdiğim anda ateş basması sıkıntı oluyor annemide uyutmadım annem psikolojik olduğunu söylüyor birde dün yine 3 tane ayrı kbb doktoruna gittim burnun çok kötü durumda diyorlar burun etlerim çok büyüdüğü için tıkanıklık yaşıyorum yine değişik sprey verdi oda geçmezse lazerle etleri küçültüyorlarmış lokal anestezi ile ama doğumu tetiklermiş o yüzden kesinlikle yaptırmam.size sorum bu kadar gezinmek ve uykusuz kalmam bebeklere zarar vermez dimi 2 ay daha dişimi sıkacağım Ahhh şu bebeklere birşey olacak düşüncesi olmasa gerçi 30. Haftaya kadar çalışanlar var şükür ben evdeyim rahatlayınca oturabiliyorum en azından.bu arada benim kilo 4. Aydan beri 69 göbek çevrem 115cm birde beni gören karının ne kadar aşağıda doğum yakınmı diyor sizin göbekte aşağıdamı aşağıda olması çok gezindiğim içinmi yoksa daha yukarı çıkar mı bu arada 26+4 hafta olduk :)

Canım benim karnımda hep aşağıdaydı.sanırım o vücut yapısıylada alakalı.sabah akşam doğurmak üzereyim de soranlara:)

Nektar,
öncelikle canını sıkma hemen,ben de senin gibiyim bebeklerimle ilgili en küçük şeyde dünyam başıma yıkılır,lütfen başka görüşler de almadan hemen üzme kendini,yavrularını da üzme. alexandria gayet güzel anlatmış,ağzına sağlık,ben sadece ek olarak birkaç şey söyleyeceğim.Ben de Recep Bey' e gittim,imkanın varsa git bence.adam herkese bakmıyor diye biliyorum,sıkıntılı durumlara bakıyor diye biliyorum yanlış olabilir de.sekreterine ulaşıp durumu anlat,o ona iletir ve size randevu için dönerler.bu arada tekil gebelikler 400,ikiz 500 tl.pazarlık yok:) canım benim merak ettiğim senin kuzular tek yumurta değil miydi,birinde sorun olup öbüründe olmaması nasıl birşey?nasıl oluyor yani?moralini bozmak için yazmıyorum bak sakın söylemek istemediğim şeyleri anlama:) demek istediğim,birinde gayet düzgün çıkmış,sınırda çıkanda bence yanlışlık var,hem bak kesin bile değil sınırda.Allah büyük,kimlere down sendromlu deniyor da cin gibi doğuyorlar.hem ikizlerde sağlıklı sonuç almak zor,benimkini ölçmediler bile,2 ayrı dr gittim,ikisi de göz kararı iyi dedi,bana sayısal bir değer hiç vermediler,ona bakarsan benim elimde hiçbir veri yok ve ara ara aklıma gelip içimi kemiriyor,ama herşey Allah'tan,kıyar mısın yavruna kötü birşey varsa..Bunlar imtihan,sabret,Allah'a sığın,bebeişlerini üzme ve bir dr.a daha git derim ben.Güzel haberlerle gel inşaallah.

Biz eve geldik,çok kötü belim ağrıyor ve kuzularım aşağı baskı yapmaya başladı,sağlık ocağına yürüdüm filan, elimde biraz da birşeyler vardı.uzandım şimdi,korkutuyor kuzularım bazen beni,rabbim hepimizinkileri korusun.Okulda da bana 2 kişi maşallah akşama sabaha doğuracak gibisin dedi, e 2 tane var dedim ! çocuklar garip garip bakıyor,her hafta farklılaştığını görüyorlar,yakında eşimin kazaklarını giyicem dökümlü dursun diye,göbüşe bakan oo çok büyümüşler,iyiler süperler tarzı konuşuyor,yahu içerde 2 bebek var,daha 1,5 kilo varlar mı yoklar mı onu bile bilmiyorum,Allah korusun şimdi doğsalar nasıl derim oo iyiler süperler diye..anlatamıyorum işte,sadece göbek büyüklüğü ve tekil gebelik gibi düşünüyorlar.

Eşimin bi ark.ı daha aramış,size gelelim akşam diye,ya dedim ama ben hamileyim,neden senin ark.ların bizi çağırmıyor da gelelim diyor hep! :) Arabamız olmadığı için benim yollarda perişan olmamı istememişler,aslında bizi davet edeceklermiş,bu bile güzel,gelsinler dedim ben de:) tatlı mı tatlı bi oğluşları var,onu severiz:)
ben de bunu anlamıyorum canım, tek yumurtalar.. biri sorunluysa diğeri de sorunludur zaten diyo ama doktorlar,
e diğerinin ölçümü güzel çıktı :44: ben galiba tekrar ölçüm yaptırıp ondan sonra testlere başvurucam :44:
Recep beyden randevu alabileceğimi hiç sanmıyorum, bu hafta son bizim zaten 12+4 olduk :KK43:( ama denicem bugün..
Çok teşekkür ederim canım, inşş boşa üzülüyorumdur.. onları üzdüğüm için de vijdan azabı çekmiyo değilim :KK43:((

tek yumurta ikizleri aynı kromozom dizilimine sahip değiller mi? down sendromu kromozomal bir bozukluk, birinde olup birinde olmaması mümkün müymüş gerçekten? hiç bunu araştırdın mı canım? ben de ölçümden kaynaklandığını düşünüyorum, bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum
biri hastaysa diğer de hastadır dedi ilk doktor, 2. doktor biri hasta değilse bile diğerinden etkilenip hasta olur dedi, kendi doktorum da biri sağlıklı diğeri hasta olabilir dedi gel de karmaşıklığın içinden çık :KK43:((

Haa bide seninkiler tek yumurta,sen o ölçüme hiiç güvenme canım bebişleride kendinide strese sokma
şu içimi kemiren kurdu yoketmem lazımm :KK43:((

Nektar,

Yukarda da yazdım ama görmedin sanırım,bak sdtive de yazmış,down sendromu kromozomal bir rahatsızlık biliyorsun,21.kromozomun ayrılmaması,çift olması olayı.tek yumurta ikizi olup da birinin ölçümünün sağlıklı,diğerinin sınırda olması garip geldi bana.ben de dr yanlış ölçtüğünü düşünüyorum,kalp,burun kemiği gibi önemli noktalarda da sıkıntı yoksa kendini harap etme cnm,bebeklerine zarar.
kalp ve burun kemiğinde sorun gözlemlenmedi canım :26:
ölçerken kuzum çok usluydu, hep yattı öylece, diğer normal çıkan pek hareketliydi :KK43:
iiiiiinşşş yanlış ölçmüştür..
Down sendromu olan bebeklerde burun kemiği 12 haftalıkken oluşmuyormus kuzum yani hep birlikte bakınca sadece ense kalınlığı cok da güven vermiyor bana..birde arkadaslar yazmışlar tek yumurta olup ta ikisinin ense kalınlıkları farklı çıkması da cabası..sen bosuna üzme tatlı canını bebislerin sapasaglamlar inan..
iiiinşallah öyledirler canım :KK43:(((
Canim ne demek.... Yalniz tek yumurta olduğuna eminsin değil mi? Çünkü bu kromozom bozukluğu ve iki bebekte sende ayni kromozomlari taşıyor. Yani Allah korusun birisi down diğeri normal olma gibi bir durum zaten olamaz, tek mi çift mi ayirmak bazen zor olabiliyormuş bilmem yaniliyorlar mi. Eğer tek yumurta ise prenaya daha da güvenebilirsin hangi sonucu alirsan al iki bebek için de geçerli olacak.
Tek yumurtaysa iyice rahat ol Canim diğer bebisin iyi ölçümleri bununkini de yanlis ölçmüş olabilirler. Ama doktorlarda öyle diyorsa testti yaptir için içini yemektense... Şimdi derse giricem aksam sorun olursa bakarim yine Canim...
evet aksucum tek yumurtalar, aynı plasentayı paylaşıyolar :KK43: sularını ayıran çok ince bi zar varmış..
prenatesti haftaya erteleyip önce bi ölçüm mü yaptırsam diyorum tekrar :KK43: çoook kararsızım

Allahım esirgesin inşallah sağ salim kucağına al
doktorlar bazen lab.şirketleriyle anlaşıyor ve ordan kar alıyor bunuda bilin benimde başka bi konuda başıma gelmişti başka doktorlara gittim alakası yok dediler ve diğer doktorun dediği adama gitmedim

bencede tek yumurta olduğu kesinmi banada 20 .haftaya kadar 2 kadındoğumcu 1 radyolog tek yumurta ikizi dedi 20.haftada ayrıntılıda perinatologa gittim çift yumurta dedi şuan çift diye biliyoruz inşallah tek yumurtadır ve ölçüm yanlıştır canım içini sıkma sonucta ultrasound ses dalgalarıyla yapılan görüntüleme doğadaki en hassas ölçüm aleti (kumpas)bile
fazla ölçebiliyor ha ama yinede 1 ölçüm daha yaptır ve sonucunu iyi düşün o testide ona göre yaptır o testi sonuç kötü çıktığında Allah korusun operasyonu kabul ediyorsan yaptır Allaha dua et içini ferah tut
teşekkür ederim hepinizee :KK16:
çok çok dua ediyorum, inşallah sağlıklıdır kuzularım :KK43:

Son düzenleme:
Canım doktorun takip etsin iste sen canını sıkma ins bi sıkıntı çıkmaz..seybil yazmış yukarıda 4 haftalık oluyosun istersen bizim gibi gebelik takvimi yap sende takip etmekkolay olur..

haklısın cnm bende aynı senin gibi düşünüyorum hatta kıyafet veren olursa ilk 6 aya kadar almayı düşünmüyorum 6 aydan sonrası için almayı düşünüyorum..herseyden iki tane almak zor olucak birde cok cabuk büyüyorlar ne ara giyecekler..onlar için daha lazım şeylere daha fazla önem vermeyi düşünüyorum..sonucta gelen giden belli ona göre ayarlamak lazım..sanırım dediğin gibi yapıcam son raddeye geldiği zaman dogum iznini beklemeden cıkıcam..inşallah iki günün üstüne bugünde bir kaos yaşamam eger yaşarsam sanırım bugün bırakıp giderim :))..çok sağol cnm desteğin için konuşmak çok iyi geldi
Canım ne zaman sıkılırsan burası bizim dert topigimiz de ayrıca..hepimiz neler yasıyoruz ama birbirimize destek olursak üstesinden gelmek kolaylaşıyor :) kolay degil ikiz annesiyiz biz:)

:KK49:hamile göbeği o boşver.göbeğini gere gere gez:)

Hem de nasıl dolaşıyorum gere gere :KK1: Dün kontrole gittik geçen gün yattığım hastaneye. Kadınlar soruyo doğuma mı geldiniz? Uleeyyn ne doğumu daha 6 ayı yeni doldurduk dedim. :KK9::KK9::KK9: İkiz olduğunu duyunca normalmiş diyolar ama giden gitti bi kere beni bozduar yani. Ama umrumda mı tabi ki değil. İki tane sıpa annesi olmak çoook güzel olacak inşaallah. Bu arada ben oğluşlarıma isim buldum sizce nasıl kızlar? :emir_bebek:Yunus Emre ve Yusuf Emir. :emir_bebek: (Yusuf dedemizin adı olduğu için illaki bir yere sıkıştıracaktık, ancak bu kadar uydurabildim ben de) Soyadımız da Çalışkan bu arada. Çok uzun da olmuyor. Benim içime çok sindi, ama eşimden henüz olur gelmedi düşünelim yine de diyo. Hayırlısı bakalım.

canlar ben 6 kasımda 29.haftamda kanamalı acil geldim işte o günden bu güne harst.deyim.Ankarada ankara üniv.tıp fakültesindeyz.sıkıldım mı evet dersem bu kelime az gelir.30 yaşıma kadar yaşamadıgm görmedigm zorlukları gördüm.bebeklerim için sabrettim.rabbimde gücünü verdi.haftaya çarşamba tam 37.oluyoruz.zaman ne gösterecek bilmiyorum ama zaman çok yavaş akmaya başladı.burası devlet hast.dogum,kordon kanı bankacılığı,kuvez,aşılar,odalar ücretsiz ama ben bir kaç gündür üçretli özel odaya geçtım.annemde yanımda kalmaya başladı.birde sezeryanıma kendi doktorum girecek oda sadece 250 tl alıyor.doktor prof.tüp bebek doktorumdan daha ilgili.sonuda sizlerinde yazdıgı gibi ikizleri alır gideriz inş.bende küvezi hiç istemiyorum ama oradada görecegimiz bir imtihanımz varsa görürüz anne olmak zormuş.Allah hepimizin ve ikizlerimizin yardımcısı olsun.ona emanetiz hersey onun elinde.hepinizden hayırlı haberler alalım.Allaha emanetiz.dogurursam hemen yazarım

canlar ben 6 kasımda 29.haftamda kanamalı acil geldim işte o günden bu güne harst.deyim.Ankarada ankara üniv.tıp fakültesindeyz.sıkıldım mı evet dersem bu kelime az gelir.30 yaşıma kadar yaşamadıgm görmedigm zorlukları gördüm.bebeklerim için sabrettim.rabbimde gücünü verdi.haftaya çarşamba tam 37.oluyoruz.zaman ne gösterecek bilmiyorum ama zaman çok yavaş akmaya başladı.burası devlet hast.dogum,kordon kanı bankacılığı,kuvez,aşılar,odalar ücretsiz ama ben bir kaç gündür üçretli özel odaya geçtım.annemde yanımda kalmaya başladı.birde sezeryanıma kendi doktorum girecek oda sadece 250 tl alıyor.doktor prof.tüp bebek doktorumdan daha ilgili.sonuda sizlerinde yazdıgı gibi ikizleri alır gideriz inş.bende küvezi hiç istemiyorum ama oradada görecegimiz bir imtihanımz varsa görürüz anne olmak zormuş.Allah hepimizin ve ikizlerimizin yardımcısı olsun.ona emanetiz hersey onun elinde.hepinizden hayırlı haberler alalım.Allaha emanetiz.dogurursam hemen yazarım

canım çok sabrettin ama bunlar boşuna değil göreceksin en gzl şekilde..doktor yönündende çok şanslısın 250 şaka gibi.gerçektrn hepimiz allaha emanetiz ve hiçbirimizin garantisi yok rabbim hepimize hayırlı doğumlar yaşatsın:KK49:

kızlar selam,
yaklaşık 1,5 aydır evde yattığım ve apar topar iş yerinden raporla ayrıldığım için bi türlü yazamamıştım.
nihayet fırsat buldum..

1,5 ay önce doktor kontrolünde 2 cm açılma olduğunu farkedlince hemen yatırdı doktorum.
iğne ve fitile başladım.Rahim uzunluğu 28 mm kadar inmişti, çok korktum ama yatıp dinlenince rahim toparlandı.. hem açılma kapandı hem de 32 - 33 mm lere çıktı şükürler olsun.. Dikişte atılmadı.
şimdi doğuma kadar yatacağız artık..

kızlar da 1'er kg olduklar neyseki.. şimdi sürekli netten alışveriş :))

sizler neler aldınız? özellikle bebek arabası konusunu ne yaptınız ?

KIZLAR SELAMM nasilsiniz bakalim ben bugün duramadim yine ev temizledim esim 2haftadir nöbetciydi evi .... goturuyordu bende sabah kahvaltımi yaptim yavas yavas yuklenmeden yaptim sonra da bi guzel aciktim yemek yedim ... icimi ferah tutmaya calisiyorum rahim agzi olayi icin bence durum kötü olsa Allah korusun doktor ima ederdi herhalde Allaha emanetiz ....o herseyin iyisini bilir hakkimizda herseyin hayirlisi olsun inşallah. .bu arada kizlar özel hastanelerde bebekler kuvezde kinca herhalgi bi ücret odenmiyordiye biliyorum dogrumu acaba

ilk bebekleriniz hareketlerını kaçıncı haftada hissetmeye başladınız. ve bu geçmek bilmeyen baş ağrıları için neler yaptınız.midemizi saymıyoruz artık onunla barışık yaşamayı oğrendik :KK1:

kzlarrrrr hayatımın en güzel anını gordum en güzel goruntusunu..en güzel resmını ...2 tane kucuk mınık kesecık..allahıma sukurler olsun. Rabbım hepınıze bu anı bu duyguyu nasıp etsın ınsallahh
Canim ben sana dedim değil mi :KK1: aramizda hoşgeldin asıl maroton bundan sonra başlıyor rahat bir hamilelik geçirip kuzularini saglikla kucagina al inşallah:KK16:
Hem de nasıl dolaşıyorum gere gere :KK1: Dün kontrole gittik geçen gün yattığım hastaneye. Kadınlar soruyo doğuma mı geldiniz? Uleeyyn ne doğumu daha 6 ayı yeni doldurduk dedim. :KK9::KK9::KK9: İkiz olduğunu duyunca normalmiş diyolar ama giden gitti bi kere beni bozduar yani. Ama umrumda mı tabi ki değil. İki tane sıpa annesi olmak çoook güzel olacak inşaallah. Bu arada ben oğluşlarıma isim buldum sizce nasıl kızlar? :emir_bebek:Yunus Emre ve Yusuf Emir. :emir_bebek: (Yusuf dedemizin adı olduğu için illaki bir yere sıkıştıracaktık, ancak bu kadar uydurabildim ben de) Soyadımız da Çalışkan bu arada. Çok uzun da olmuyor. Benim içime çok sindi, ama eşimden henüz olur gelmedi düşünelim yine de diyo. Hayırlısı bakalım.

Çoook beğendim ben :KK16: emre ismini zaten çok severim yunusta Yusufa uymuş, soyadinizla da güzel oluyor... Adları gibi güzel ahlaklı imanli hayirli evlat olsunlar inşallah :KK16:

ilk bebekleriniz hareketlerını kaçıncı haftada hissetmeye başladınız. ve bu geçmek bilmeyen baş ağrıları için neler yaptınız.midemizi saymıyoruz artık onunla barışık yaşamayı oğrendik :KK1:
Canım ben ilk 16+5 deydi sanırım (günlüğüme yazmıştım bakarım olma di:KK1:) karıncalanma gidiklanma gibi hissettim tabi sürekli değil çok nadir. Son 2 haftadir falan da maşallah daha net küçük vuruşlar şeklinde hissediyorum. Dünyanin en güzel duygularindan Mevlam isteyen herkese yaşatsin....
Baş ağrim olmadi fazla çok şükür. Hafif masaj şakaklara biraz buz falan iyi gelir bildiğim en iyisi uyumak mümkünse uyumak Canim...
KIZLAR SELAMM nasilsiniz bakalim ben bugün duramadim yine ev temizledim esim 2haftadir nöbetciydi evi .... goturuyordu bende sabah kahvaltımi yaptim yavas yavas yuklenmeden yaptim sonra da bi guzel aciktim yemek yedim ... icimi ferah tutmaya calisiyorum rahim agzi olayi icin bence durum kötü olsa Allah korusun doktor ima ederdi herhalde Allaha emanetiz ....o herseyin iyisini bilir hakkimizda herseyin hayirlisi olsun inşallah. .bu arada kizlar özel hastanelerde bebekler kuvezde kinca herhalgi bi ücret odenmiyordiye biliyorum dogrumu acaba

Kesin söylerdi Canim rahat ol, özel hastaneler yasal olarak para alamiyorlar. Ama kapasitesi yeni doğan ünitesinin kapsami çok önemli yeterli değilse Allah korusun çok erken doğumda devlete sevk ediyorlar. Hangi hastanede düşünüyorsun?

canım ben 16 haftada hissetmiştim ama değişiyo 20 lerde hissedende var.baş ağrım olmadı bişi diyemiycem ona
ewet canım küvöz ücreti alınmıyo yasak..özel hastane bile olsa böyle
kızlar selam,
yaklaşık 1,5 aydır evde yattığım ve apar topar iş yerinden raporla ayrıldığım için bi türlü yazamamıştım.
nihayet fırsat buldum..

1,5 ay önce doktor kontrolünde 2 cm açılma olduğunu farkedlince hemen yatırdı doktorum.
iğne ve fitile başladım.Rahim uzunluğu 28 mm kadar inmişti, çok korktum ama yatıp dinlenince rahim toparlandı.. hem açılma kapandı hem de 32 - 33 mm lere çıktı şükürler olsun.. Dikişte atılmadı.
şimdi doğuma kadar yatacağız artık..

kızlar da 1'er kg olduklar neyseki.. şimdi sürekli netten alışveriş :))

sizler neler aldınız? özellikle bebek arabası konusunu ne yaptınız ?

bende çoğu şeyi intten aldım canım butikbebe den…araba almadım almayı düşünmüyorum…ama eğer fikir değiştirip alırsam yazın alırım anca…şimdi gereksiz bence

Canin suan telefondan girdigim icin haftani goremiyorum ama bas agrisi bende hâlâ devam ediyor ve bazen agliyorum agridan hatta suan gözlerime kadar agriyor.bulanti desen ben 1haft oncesine kadar resmen bogazimdan kan geliyordu yeni yeno geciyor 4kilo verdim.zor bi süreç Allahim hepimizin yardimcisi olsun

Canım ben ilk 16+5 deydi sanırım (günlüğüme yazmıştım bakarım olma di:KK1:) karıncalanma gidiklanma gibi hissettim tabi sürekli değil çok nadir. Son 2 haftadir falan da maşallah daha net küçük vuruşlar şeklinde hissediyorum. Dünyanin en güzel duygularindan Mevlam isteyen herkese yaşatsin....
Baş ağrim olmadi fazla çok şükür. Hafif masaj şakaklara biraz buz falan iyi gelir bildiğim en iyisi uyumak mümkünse uyumak Canim...

oh maşallah canım.kesınlıkle oyledır rabbım bıarn once banada yaşatsın acayıp heyecanlıyım.çok teşekkürler.. benım tek taraflı ağrı yapıyor şuan için.

Kesin söylerdi Canim rahat ol, özel hastaneler yasal olarak para alamiyorlar. Ama kapasitesi yeni doğan ünitesinin kapsami çok önemli yeterli değilse Allah korusun çok erken doğumda devlete sevk ediyorlar. Hangi hastanede düşünüyorsun?

canım ben 16 haftada hissetmiştim ama değişiyo 20 lerde hissedende var.baş ağrım olmadı bişi diyemiycem ona

maşallah senın kuzularınıda darısı bız bekleyenlerın başına...

ewet canım küvöz ücreti alınmıyo yasak..özel hastane bile olsa böyle

bende çoğu şeyi intten aldım canım butikbebe den…araba almadım almayı düşünmüyorum…ama eğer fikir değiştirip alırsam yazın alırım anca…şimdi gereksiz bence

Canin suan telefondan girdigim icin haftani goremiyorum ama bas agrisi bende hâlâ devam ediyor ve bazen agliyorum agridan hatta suan gözlerime kadar agriyor.bulanti desen ben 1haft oncesine kadar resmen bogazimdan kan geliyordu yeni yeno geciyor 4kilo verdim.zor bi süreç Allahim hepimizin yardimcisi olsun

ya bazen o şekılde oluyor ama bu ara tek taraflı gece gunduz geçmeyen ağrı... mide bulantısı bazen dolu bazenboş oluyor ama geçen gun hafıf tukruğum kanlı gelmıştı.bunlar guzel duygular ama çalışan ınsan ıçın sankı ıkı katı yaşıyorsun gıbı gelıyor..

Canim özel isparta hastanesinde yapacagi sanirim yenidogan yogun bakimi var hastanenin Allahim hayirlisi ile inşallah hayirli dogumlar nasip etsin

X