2014 ikiz anneleri

Selam hanimlar hayırlı akşamlar.Rabbim hepimize guzel haberler yazmayi ve okumayi nasib etsin burda inşallah.

durudenizderya canim Allah bagislasin evlatlarinla saglikli huzurlu mutlu yuvanda yaslanmak nasib olsun.evinize geldinizmi?bebisler nasil akilli uslulardir inşallah.guzel haberlerini bekliyorum.birde dogum hakkinda paylasimlarini.

bunvp canim cok zor gunler geciriyorsun eminim.ama Rabbim bu dunyada verdiyse ekmegini hicbir tibbi durum engel olamaz.insallah evlatlarina saglikla kavusursun.dualarimiz evlatlarin ve seninle.

handeta dogum tarihiniz belli olmus.Rabbim kolaylik versin insallah sağlıklı sihhatli ogluslarini kucagina alirsin.hayirli dogumlar canim.

Kizlar bizim bugun kontrolumuz vardi.Rabbime sukurler olsun hersey yolundaydi.oglusum cok tepiniyor ve kizim sakindi bu sakinlikte ne ara dönmüş anlamadim 1 ay oncesinden itibaren ikiside bas asagi duruyordu.simdi oglan bas asagi kizda ayaklar asagida.zaten ben hep sezeryan istedim pozisyon olarak ancak beni bi nebze rahatlattilar ikisi bas asagiyken ayakta kasiklar daha cok agriyordu.bende 2 haftadir bu rahatligi nidilata baglamistim belki etkiside vardir tabi ama pozisyonda etkiledi kesin.
canlar kusuruma bakmayin ben gecmisi okurken cok uzun yazan arkadaslarimda kimin ne yazdigini unutuyorum.bir arkadasimiz nidilat yan etkilerinden bahsetmiş.bende hicbir yan etkisi olmadi ama dr un dedigi kan akışını hizlandirir buda bebekler icin guzel bisey demisti.belki kalp atisida bundan dolayi degisiyordur.biraz daha uzerinde durmadan bebislere iyi geliyor diyerek yutabilirsin.kafaya taktikca etkileri gozune batabilir.sifasini gor inşallah.

sedef napiyon bacim.nasilsin? Bebisleri yarin gormeye gidicelsin herhalde.hadi guzel haberlerle inşallah.

flufem canim seni iyi gördüm.Rabbim guzel haberleriyle daha da mutlu olmani nasib etsin insallah hep aklimda ve dualarimdasin.sende bizleri unutmayip dualarini gonderiyorsun Allah razi olsun insallah o guzel yuregin gibi hayirli saglikli evlatlar nasib etsin insallah.

hadi hayırlısı bakalım yaklaşıyor minişlerin gelme vakitleri annesiiii:KK16:
Allah yardımcın olsun canım takipteyiz:KK16:
Amin canım yarın kontrol var bakalım ne durumdayız.
bana bak sedef,doğurduktan sonra kaçmak yok sakınnnn..:KK1:benden önde duru,hande,sen ve birkaç gün farkla alex var,onu saymıyorum çünkü ikimiz de hemen hemen aynı gidiyoruz ve panikte üstümüze yok:) gelin yazın bak,yoksa kafayı yeriz ay niye böyle oldu diye,her gece hastaneye koş sonra Allah korusun..

sırt ağrım sıfırlanmadı ama o beni uyutmayan,bıçak gibi ağrılar kalmadı çok şükür.belim daha çok ağrımaya başladı göbüş büyüdükçe.benim normalde de bel oyuntum fazladır,ayakta çok dursam ağrırdı,şimdi daha çok tabi:)ama cnm sen yine kendini kontrol et ne olur ne olmaz,kasılma filan olur Allah korusun,ağrı normal diye umursamazlık yapma,kasılma yoksa arada yokluyorsa ağrılar normaldir yani.Allah Senden de razı olsun canım,amin.

neden iğne olacaksın cnm,erken doğum riski sürüyor mu hala? Yoksa ertuğrul paşamız iyice gelişsin diye mi?neye göre karar verdi dr?
Bu arada benim de dr.a gitmeden önceki 2 gün kasılmam çok olmuştu,birşeye çok kızmış-üzülmüştüm,kasılmam arttı diyince nidilat yazdı,ama kullanmadım daha,nasıl bir ilaç ya,çarpıntı mı yapıyor gerçekten?baş dönmesi,sersemlik ya da başka yan etkisi var mı kusma flan? şimdiden bileyim,kullanmam gerekirse panik yapmayayım.

Bu arada flufem'in adını gördüm aşağıda,canım nasılsın? daha sık yaz hep aklımdasın inan..
bunvp'nin kuzuları nasıl oldu,çok merak ediyorum,Rabbim haklarında hayırlısını versin,sağlıkla çıksın inşaallah yavruları küvözden.
bi de ayşe-23 vardı,onlar nasıl acaba?

Kaçarmıyım hiç kız.bura benim sığınağım:)çok bunalırsam gelirim moral verirsiniz bana bu günler gececk bebekler büyüyecek diye:)

Selam hanimlar hayırlı akşamlar.Rabbim hepimize guzel haberler yazmayi ve okumayi nasib etsin burda inşallah.

durudenizderya canim Allah bagislasin evlatlarinla saglikli huzurlu mutlu yuvanda yaslanmak nasib olsun.evinize geldinizmi?bebisler nasil akilli uslulardir inşallah.guzel haberlerini bekliyorum.birde dogum hakkinda paylasimlarini.

bunvp canim cok zor gunler geciriyorsun eminim.ama Rabbim bu dunyada verdiyse ekmegini hicbir tibbi durum engel olamaz.insallah evlatlarina saglikla kavusursun.dualarimiz evlatlarin ve seninle.

handeta dogum tarihiniz belli olmus.Rabbim kolaylik versin insallah sağlıklı sihhatli ogluslarini kucagina alirsin.hayirli dogumlar canim.

Kizlar bizim bugun kontrolumuz vardi.Rabbime sukurler olsun hersey yolundaydi.oglusum cok tepiniyor ve kizim sakindi bu sakinlikte ne ara dönmüş anlamadim 1 ay oncesinden itibaren ikiside bas asagi duruyordu.simdi oglan bas asagi kizda ayaklar asagida.zaten ben hep sezeryan istedim pozisyon olarak ancak beni bi nebze rahatlattilar ikisi bas asagiyken ayakta kasiklar daha cok agriyordu.bende 2 haftadir bu rahatligi nidilata baglamistim belki etkiside vardir tabi ama pozisyonda etkiledi kesin.
canlar kusuruma bakmayin ben gecmisi okurken cok uzun yazan arkadaslarimda kimin ne yazdigini unutuyorum.bir arkadasimiz nidilat yan etkilerinden bahsetmiş.bende hicbir yan etkisi olmadi ama dr un dedigi kan akışını hizlandirir buda bebekler icin guzel bisey demisti.belki kalp atisida bundan dolayi degisiyordur.biraz daha uzerinde durmadan bebislere iyi geliyor diyerek yutabilirsin.kafaya taktikca etkileri gozune batabilir.sifasini gor inşallah.

sedef napiyon bacim.nasilsin? Bebisleri yarin gormeye gidicelsin herhalde.hadi guzel haberlerle inşallah.

flufem canim seni iyi gördüm.Rabbim guzel haberleriyle daha da mutlu olmani nasib etsin insallah hep aklimda ve dualarimdasin.sende bizleri unutmayip dualarini gonderiyorsun Allah razi olsun insallah o guzel yuregin gibi hayirli saglikli evlatlar nasib etsin insallah.
Ewet tatlım yarın 3 de kontrol var.kız bebekler cazgır oluyo anacım:))seninki daha ne pozisyonlar değiştirir:)oğlanda zavallım kızın yanında idare ediyo:))

hamdolsun eylülcüm...iyiyim şükür.
nidilatı kullan eylül.hiç ihmal etme..bende senin gibi ciddiye alıp kullanmadım.
tedbirini al.yan etkileri yüksek değil ilacın.öpüyorum canım:KK16:

kuzey,pıınar ve haziran topiğinden kızlar nerdesiniz.bir haber edin:)
güzel haberlerle inşallah

canım ben seni nidilat kullanıyordun diye hatırlıyorum,yanlış mı kalmış aklımda?
bir de zamanında ilacın adını ilk duyduğumda nedir diye biraz net karıştırmıştım,bebek üzerindeki etkileri kanıtlanmamıştır,mecbur kalmadıkça kullanmayın yazıyordu bazı yerlerde.o yüzden korkuyorum işte,çok kurcalamak da iyi değil,dr.um kötü etkisi yok,kullanabilirsin dedi ama aklıma okuduğum o sözler geliyor.inşaallah hiç gerek kalmaz,Allah mecbur bırakmasın,mecbur kalırsam kullanacağım tabi.hazır hatırlatmışken ben biraz bakınayım netten,belki korktuğum gibi değildir,çünkü kasılmalarımda artış gözlüyorum her geçen gün.

biz pimpirikli anne adaylarıyız kuzum utanmasam gece arayacaktım dr.u valla uyuyamıyorum diye:KK1::KK1:
Zaten herşeylerini dinliyorum Allahtan büyüdüler de kasılmamı bebek hareketi mi anlayabiliyorum artık tabi ileriki dönemlerde olmayacak herhalde bu hisler bi de oğlumun tarafı daha çok sertleşiyor hemen takdiği uyguluyorum yatıp kontrol ediyorum korkum hafifliyor:KK1::KK1: ama benim kasık ağrılarım da arttı önceden çok hareket edersem olurdu şimdi kendi kendine de olabiliyor inşallah zamanında alırız kucaklarımıza sağlıkla hayırla:KK16:
Canım Ertuğrul beyimizin durumundan ötürü ani bir durumda müdahale gerekebileceğinden riske atmak istemiyor dr.um iğneleri olalım ki olası bir sezaryende sıkıntı yaşamasınlar miniklerim diye yapılacak:KK34:
Nidilat bende biraz çarpıntı yaptı o kadar canım dr.um bana yüz kızarması çarpıntı gözünün önünde benek uçuşmaları yaşayabilirsin demişti ama onlar olmadı canımcım korkma inşallah gerek kalmaz ama kullanırsan inşallah sende de yapmaz canımcım:KK16:

inşaallah sıkıntı yaşamazlar canım,inşaallah iyi gelir iğne.
nidilat bilgisi için de tşk ederim,bu kadar insan kullandığına göre zannettiğim kadar korkutucu olmayabilir,ben biraz daha okuyacağım bakalım neler yazıyor.Allah korusun erken doğum olsa,yaşanacak riskler daha fazladır belki Allah bilir.Allah hepimize sağ salim,vakitli doğumlar nasip etsin 36-37-38lerde inşaallah.

Güzel haberlerinize sevindim canım,daha sık gel ama..verdiğin bilgiler için tşk,seybil çarpıntı yaptığını söylemişti,ben de başka ne etkileri var diye sormuştum.
pozisyonları hala değişebilir ama,doğuma kadar böyle kalmazlar.
Amin canım yarın kontrol var bakalım ne durumdayız.

Kaçarmıyım hiç kız.bura benim sığınağım:)çok bunalırsam gelirim moral verirsiniz bana bu günler gececk bebekler büyüyecek diye:)

İnşaallah canım o günleri görelim hep beraber:) daha doğurmadan büyütmeden atıp tutmuş olucaz ama,sen de içinden hele bi doğurun sizi de görücem filan dersin belki:)

Maşallah canım ya Allah sağlıkla sıhatle kucağına verecek inşallah bu arada bebişlerin kiloları ne kadar olmuş Çarşamba günü 37. Hafta bitiyormu ayyy çok heyecanlı arka arkaya doğum haberleri geliyor hemde çok güzel haftalarda bu arada sıkıntıya düştükçe senin sabrını düşünüyorum bu sıkıntıları yaşayan ben değilim sadece bütün ikiz anneleri benzer sıkıntılar yaşıyor diyorum heyecan yada korku varmı?

37. hafta bitti cnm ksımetse çrş 37 + 5 olcak ... Doktorum kilolarıı ölçemiyorum artık dedi tahmini olarak 2700 -2800 dedi ... 2 kiloyu geçtiği zaman ikiz için yeterlidir dedi ... Ondan kiloya takılmayın çok ... Korku yok heyecan var :KK70: hormonlarım bi anda allak bullak oldu agresifleştim nedense :)) geceleri uyuyamıyorum ondandır belki... tabi cnm hepimizin sıkıntıları benzer mesela geçen gün bnm burnum kanadı foşu foşur bgn söyledim doktora gayet normal senden önceki ikiz gebenin burnunun içini yaktırmak zorunda kaldık kanamayı durduramadık dedi.. beterin beteri var yanii

Ne güzel yaa gelsin bebekler:))çok heyecanlı hande bence senin bebişlerin çok akıllı uslu olcak kız görürsün:)seninkiler kızmı erkekmi?

Bal damlıyor ağzından:) sağlıklı olsunlarda kuduruk olsunlar razıyım :)) bnm 2 erkek kısmetse cnm

Kız niye yüzüstü yatıp vurduruyonki:KK1:ben hep yan yatıp vurdurdum

canım ben seni nidilat kullanıyordun diye hatırlıyorum,yanlış mı kalmış aklımda?
bir de zamanında ilacın adını ilk duyduğumda nedir diye biraz net karıştırmıştım,bebek üzerindeki etkileri kanıtlanmamıştır,mecbur kalmadıkça kullanmayın yazıyordu bazı yerlerde.o yüzden korkuyorum işte,çok kurcalamak da iyi değil,dr.um kötü etkisi yok,kullanabilirsin dedi ama aklıma okuduğum o sözler geliyor.inşaallah hiç gerek kalmaz,Allah mecbur bırakmasın,mecbur kalırsam kullanacağım tabi.hazır hatırlatmışken ben biraz bakınayım netten,belki korktuğum gibi değildir,çünkü kasılmalarımda artış gözlüyorum her geçen gün.

inşaallah sıkıntı yaşamazlar canım,inşaallah iyi gelir iğne.
nidilat bilgisi için de tşk ederim,bu kadar insan kullandığına göre zannettiğim kadar korkutucu olmayabilir,ben biraz daha okuyacağım bakalım neler yazıyor.Allah korusun erken doğum olsa,yaşanacak riskler daha fazladır belki Allah bilir.Allah hepimize sağ salim,vakitli doğumlar nasip etsin 36-37-38lerde inşaallah.

Güzel haberlerinize sevindim canım,daha sık gel ama..verdiğin bilgiler için tşk,seybil çarpıntı yaptığını söylemişti,ben de başka ne etkileri var diye sormuştum.
pozisyonları hala değişebilir ama,doğuma kadar böyle kalmazlar.

İnşaallah canım o günleri görelim hep beraber:) daha doğurmadan büyütmeden atıp tutmuş olucaz ama,sen de içinden hele bi doğurun sizi de görücem filan dersin belki:)
Siz bebeklerşnizi kucağınıza aldıpınızda ben işi biraz çözmüş olurum:)alışmış olurum herşeye:)
37. hafta bitti cnm ksımetse çrş 37 + 5 olcak ... Doktorum kilolarıı ölçemiyorum artık dedi tahmini olarak 2700 -2800 dedi ... 2 kiloyu geçtiği zaman ikiz için yeterlidir dedi ... Ondan kiloya takılmayın çok ... Korku yok heyecan var :KK70: hormonlarım bi anda allak bullak oldu agresifleştim nedense :)) geceleri uyuyamıyorum ondandır belki... tabi cnm hepimizin sıkıntıları benzer mesela geçen gün bnm burnum kanadı foşu foşur bgn söyledim doktora gayet normal senden önceki ikiz gebenin burnunun içini yaktırmak zorunda kaldık kanamayı durduramadık dedi.. beterin beteri var yanii

Ohh maşşalah minnoşlara:nazar:durudeniz bugün hastaneden çıkmıştır heralde,sende inş doğumun ertesi günü bebeklerinle eve girceksin:)handeee daha çatlamadınmı:KK9:

Kızlar slm:)
flufem yazmışsın bugun özlüyorum kız seni en cok görüştüğümüz arkadaslarimizdandin burda..ins allah hayırlısıyla acılarını unutturacak hayırlı saglıklı evlatlar verir..
tuana annen nasıl canım ameliyat olmuştu sanki..
kengo, ayse, bunvp den haber yok merak ediyorum kuzuları nasıllar..
kizlar bugun birer takım daha hastane çıkışı aldık birde beşiklere tekrar baktım 100.55 var 120.60 var kayınvalidem buyuk olanı alalım diyo ama yatakodamda sıkışacak biraz oyle olunca napıyım karar veremedim küçükte 1,5 yasına kadar anca yatar diyo..

Kızlar slm:)
flufem yazmışsın bugun özlüyorum kız seni en cok görüştüğümüz arkadaslarimizdandin burda..ins allah hayırlısıyla acılarını unutturacak hayırlı saglıklı evlatlar verir..
tuana annen nasıl canım ameliyat olmuştu sanki..
kengo, ayse, bunvp den haber yok merak ediyorum kuzuları nasıllar..
kizlar bugun birer takım daha hastane çıkışı aldık birde beşiklere tekrar baktım 100.55 var 120.60 var kayınvalidem buyuk olanı alalım diyo ama yatakodamda sıkışacak biraz oyle olunca napıyım karar veremedim küçükte 1,5 yasına kadar anca yatar diyo..

Bencede 120-60 al canım bizimkilerde öyle.sıkışsada idare edeceksiniz artık:)sende kv ilemi bakcaksın kuzulara

Merhaba ,

Benimde henüz 9 haftalık ama midemde şişme , kasık agrım ve bazende bel agrım oluyor.. Benı daha neler beklıyor acaba ?? Biraz bilgi verebilir misiniz?:nazar:

Canım herkesin aynı sıkıntısı yok ama benzer sıkıntıları yaşıyoruz. Bel ağrısı, kasık ağrısı, karında sertleşme, baş ağrısı , Bazı arkadaşlarımızın kanması oluyor ama bunlar olası durumlar doktor kontrollerimizde Bilgilerimizi paylaşıp rahatlıyoruz ikiz gebelik tek gebelikle kıyaslanmamalı bence Mutluluklarımızda sıkıntılar kadar 2kat canım bi taraftan biri tekmelerken diğer taraftan diğeri tekmeliyor. Zoruyla kolayıyla Allahım sağlıkla. Evlatlarımızı kucağımıza alamayı nasip etsin inşallah. Çogu arkadaşımızın doğumu geldi. Onları bekliyoruz sabırıszlıkla (sedef, hande ,sıradakiler)

Canım herkesin aynı sıkıntısı yok ama benzer sıkıntıları yaşıyoruz. Bel ağrısı, kasık ağrısı, karında sertleşme, baş ağrısı , Bazı arkadaşlarımızın kanması oluyor ama bunlar olası durumlar doktor kontrollerimizde Bilgilerimizi paylaşıp rahatlıyoruz ikiz gebelik tek gebelikle kıyaslanmamalı bence Mutluluklarımızda sıkıntılar kadar 2kat canım bi taraftan biri tekmelerken diğer taraftan diğeri tekmeliyor. Zoruyla kolayıyla Allahım sağlıkla. Evlatlarımızı kucağımıza alamayı nasip etsin inşallah. Çogu arkadaşımızın doğumu geldi. Onları bekliyoruz sabırıszlıkla (sedef, hande ,sıradakiler)

Bencede tek gebelikle kıyaslanmamalı:)çoo zor olduğu bi gerçek allah hepimiZe kolaylıklar versin hayırlı sağlıklı doğumlar yapalım.

Bencede tek gebelikle kıyaslanmamalı:)çoo zor olduğu bi gerçek allah hepimiZe kolaylıklar versin hayırlı sağlıklı doğumlar yapalım.

Sedef ne güzel sona geldin maşallahhhhhhhhh diyorum arkadaşım darısı bize ay kız senin yerine ben heyecanlanıyorum.bugün netten aldığım şeyler geldi ayy nasıl duygulandım minicik.Allahım hepsinin içini doldursun inşallah canm ama gerçekten butik bebenin ürünleri çok kaliteli canm çok içime sindi

Yetiş:))karnımdan değişik bi ses geldi gaz gibi ama ben yapmadım:KK1:

ohh canıma değsin,benle dalga geçiyordunuz cadılar:KK1::KK1:

Siz bebeklerşnizi kucağınıza aldıpınızda ben işi biraz çözmüş olurum:)alışmış olurum herşeye:)

Ohh maşşalah minnoşlara:nazar:durudeniz bugün hastaneden çıkmıştır heralde,sende inş doğumun ertesi günü bebeklerinle eve girceksin:)handeee daha çatlamadınmı:KK9:

hadi bakalım inşaallah,
artık senden akıl isteriz nasıl uyutmalı,beslemeli diye:) EN önemlisi moral,güven..yitirdiğimiz an birbirimize destek olmamız lazım.
bence hande çatlamamıştır,ama çarşambaya kadar nazarımız değerse herşey olabilir:) hande bu soruya cevap vermemeni öneriyorum:)

Canımm hemde nasıl her hareketlerinde Rabbime şükrediyorum:KK16::nazar:
Az kaldı seninde bi kaç haftaya çok net hissedeceksin asıl tekmelerinin seni sarsmaya başladığı zaman çok komik oluyor yerimden hopluyorum resmen:KK1::KK1: Aminnnnn hepimiz sağlıkla hayırla alalım inşallah minnoşlarımızı kucağımıza zamanı geldiğinde:KK16:
Canım sağda oğlum var maşallah onu baya hissediyorum ama soldaki kızımı daha nadir hissediyorum. Ultrasonda da oğlum daha hareketli zaten. Arada saatlerce hissetmediğim de oluyor ama bu haftalarda daha düzenli hissetmemem normal sanirim. İlk 21'lerde hissedenler varmış şükür o kadar beklemedim...
hepinizi öpüyorum ve hayırlı doğumlar diliyorum tekrar ve tekrar...
aksu temiz kalbin,inceliğin ve insaniyetin için saol canım arkadaşım:)

tatlım mesajını yeni gördüm..eğer bir gelişme varsa paylaş lütfen.çünkü paylaşınca kalbin ferahlıyor.seni çok merak ediyorum.bende yaşadım bu acıları seni çok iyi anlıyorum ve seninle görüşmek istiyorum.
unutma ki rabbim senin acını senden iyi biliyor ve sabretmeni,rıza göstermeni bekliyor.sabrın sonu selamettir.en kısa zamanda hayırlı evlatlara kavuşmak dileğiyle.
Canım ne yaptim ki keşke elimizden birşey gelse dua etmekten başka... Acının arasında bizi unutmadığın ve dualarin için çok sağol Allah sabrının mükafatini versin :KK19:

Son düzenleme:
arkadaşlar şeker ölçüm cihazımla tokluk 1.saat :156 ve 2.saat 100 çıktı nasıl

canım 1.saat şekerin biraz yüksek gibi geldi,140ın üzerine çıkmamaya çalış,ben üst sınırı çok bilmiyorum,150 civarı tehlikeli olabilir diye duymuştum sanki.dr. sana alt-üst sınır ne olmalı söylemedi mi,ona sor istersen.

hadi bakalım inşaallah,
artık senden akıl isteriz nasıl uyutmalı,beslemeli diye:) EN önemlisi moral,güven..yitirdiğimiz an birbirimize destek olmamız lazım.
bence hande çatlamamıştır,ama çarşambaya kadar nazarımız değerse herşey olabilir:) hande bu soruya cevap vermemeni öneriyorum:)

Eylül hanim eylül haniim sonra sende kaçmiycaan ama :KK1: Kizlaar bizi unutmayiin sakiin bebişlerden her fırsat bulduğunuz da yazın olur mu :KK16:

hadi bakalım inşaallah,
Bebekler gaz yaptı:))bencede hannde catlamamıştır:)bambaşka bi kadın o,hepimizden dirayetli
Sedef ne güzel sona geldin maşallahhhhhhhhh diyorum arkadaşım darısı bize ay kız senin yerine ben heyecanlanıyorum.bugün netten aldığım şeyler geldi ayy nasıl duygulandım minicik.Allahım hepsinin içini doldursun inşallah canm ama gerçekten butik bebenin ürünleri çok kaliteli canm çok içime sindi
Kesinlikle butikbebe mükemmel,bebekler biraz büyüsün ben bütün kıyafetlerini ordan alırım:)farklı güzel şeyler var

Canimmm çarşamba geliyorlarmış kuzucuklaar:KK52: ayy napsın dönecek yer kalmamıştır diğer kuzuna :KK1:, sezeryanla temiz temiz gelsin bebişleer... Allah yardimcin olsun sen bizi çok rahatlattin Rabbim de seni rahatlatsın:KK16:

X