2014 ikiz anneleri

kızlar dularınızı bekliyorum. dün kan vermeye hastaneye gittim. ara ara kasılmalar oluyordu rahimde. dün rahim ağzı uzunluğum ölçüldü. dr biraz kısalmış kasılmalar nedeniyle dedi. bakalım bugün kendi dr uma gidicem. bir de bebekleri dr uma göre çok farklı ölçtü. dr um perinatolog ona güveniyorum. umarım güzel şeyler söyler

kızlar bu kasılmalar falan değince belki biliyorsunuzdur ama dün eşime narsuyu sık dedim oda üşendi biraz internette oyalanıyordu sana nar suyu olurmu içebiliyormusun dedi bende nettesin bir bak dedim ve narın ve suyununda tabi kasılmaya ve düşüğe neden olduğunu okuduk aklınızda bulunsun. buarada umarım herşey yolundadır bir problem olmaz herşey normaldir

Son düzenleme:
arkadaşlar progestan hap kullanan var mı aranızda, rahim ağzına dikiş atılmayanlar bu hapı mı kullanıyor ,yada hiç mi bişey kulanmıyosunuz?..benim doktor dikiş atılmasından yana ,sizler ne kullanıyosunuz merak ediyorum??

slm ben progestanı yaklaşık 3-3,5 ayıma kadar alttan kullandım. bu rahim ağzı dikiş olayı nedir bana henüz böyle bişey söylenmedi 16. haftadayım belki erken mi acaba benim için bilemedim

kızlar bu kasılmalar falan değince belki biliyorsunuzdur ama dün eşime narsuyu sık dedim oda üşendi biraz internette oyalanıyordu sana nar suyu olurmu içebiliyormusun dedi bende nettesin bir bak dedim ve narın ve suyununda tabi kasılmaya ve düşüğe neden olduğunu okuduk aklınızda bulunsun. buarada umarım herşey yolundadır bir problem olmaz herşey normaldir

İyi oldu canım sylediğin.nar mevsimide geldi:)yemeyin kızlar yemeyin

slm ben progestanı yaklaşık 3-3,5 ayıma kadar alttan kullandım. bu rahim ağzı dikiş olayı nedir bana henüz böyle bişey söylenmedi 16. haftadayım belki erken mi acaba benim için bilemedim

canım jeli kastediyosun sanırım onu bende kullanıyorum,hamileliğimin ilk haftalarında doktorum söyledi dikiş olayını.yapabiliriz haberin olsun diye ikiz gebeliklerde genelde yapılıyor demişti.rahim ağızı ölçülüp gerek olursa yapılan bir işlem aslında .8. haftadalık gebeyim bende.senin doktorun herşey normal ise bahsetmemiştir belki de..

Hoş bulduk bebeğim :))) senin de her şey yolundaymis Allahın izniyle. Çok sevindim. Allah bagislasin bebeklerimizi bize. Opuldunuz:KK16:

Kızlar bir şey sormak istiyorum şimdi balık çok önemli yemek gerekiyor ama kokusu beni mahvediyor ton balığı da yiyemiyoruz acaba balık yağı kullanabilirmiyiz bu konu ile bilgisi olan var mı
ben bayramdan önce Dr gidicem soracam inşallah ta merak ettim

valla ben de doktoruma balık yağı ve omega3 alabilir miyim diye sormuştum bitkisel haplardan, kesinnlikle hayır dedi.
Sadece elevit verdi işte takviye o kadar, geri kalan herşeyi doğal yolla besinlerden alacağız dedi.

AMa bende balık yiyemiyorum :KK43: Hatta et ve tavuk da yiyemiyorum vejeteryan oldum rresmen

26 mm. 25 mm'ni altına düşerse kalkmadan yatmam gerekiyormuş. inşallah dün yanlış ölçülmüştür.

İnşallah 25 mm altına düşmmez canım.
Yalnız bende doktorum hiç böyle bir ölçüm yapmadı, sizde kaçıncı haftada başladı ölçmeye?
Ben daha 15.haftadayım diye mi ölçmedi acaba ?

ORKİDE güzel haberler almışsındır inşallah canım:18:bize haber ver.
Kızlar sizinde kasıklarınızda sızlama oluyomu bıçak saplanması gibi
oluyo canım bende...özellikle sağ kasığımda.
İnşallah 25 mm altına düşmmez canım.
Yalnız bende doktorum hiç böyle bir ölçüm yapmadı, sizde kaçıncı haftada başladı ölçmeye?
Ben daha 15.haftadayım diye mi ölçmedi acaba ?
benim 11. haftada başladı.zaten usg ile ölçüyor.druna hatırlat istersen...

kızlar bana zaman hiç geçmiyor sanki püffff:KK14::KK14: pazartesiyi iple çekiyorum.
SEDEF 19. haftada bebişler kaç gr dı canım?

kızlar elevitteki e vitamini domuzdan elde ediliyormuş.bir arkadaş direk firmadan (bayer)bir görevliden öğrenmiş. haberiniz olsun...
ben en baştan decavit kullanıyorum.

kızlar elevitteki e vitamini domuzdan elde ediliyormuş.bir arkadaş direk firmadan (bayer)bir görevliden öğrenmiş. haberiniz olsun...

evet canım aynı sebeple bana da doktorum decavit verdi. başka da bişey kullanmıyorum zaten.
kan ilacı yerine ekmez tüketiyorum.

Canım geçmiş olsun benim 3cm olunca dr dikiş attı dikiş den sonra 4.7cm çıktı...
Güzel haberlerini bekliyoruz.dinlenmem şart canım Allahın izniyle sağlıkla kucağımıza alalım...

canım jeli kastediyosun sanırım onu bende kullanıyorum,hamileliğimin ilk haftalarında doktorum söyledi dikiş olayını.yapabiliriz haberin olsun diye ikiz gebeliklerde genelde yapılıyor demişti.rahim ağızı ölçülüp gerek olursa yapılan bir işlem aslında .8. haftadalık gebeyim bende.senin doktorun herşey normal ise bahsetmemiştir belki de..

hayır benimki jel değildi progestan 200 mg yumuşak kapsül normalde ağızdan alınıyo ama dr. m alttan daha etkili dedi vajinal fitil şeklinde günde 3 kez 12 .haftada 1 kez 14+5 haftadan sonra bıraktım

geçenlerde aynı şey benim başıma geldi. canım nar çekti. kalktım güzelce ayıkladım,
bir iki kaşık alınca huylandım, netten bi baktım ki kanamaya düşüğe sebep oluyormuş,
zaten kanamayı yeni atlattım sayılır, narlar boğazıma dizildi..
ama sonra çevremdeki yeni bebeği olan arkadaşlarla konuştum, hatta bi tanesinin ikizleri var.
sakın korkma, hiç bişey olmaz, aksine gribe karşı koruyup kan yapar dedi.
cumartesi doktora gidince ilk bunu soracam. ama dün akşam yedim..
çok şükür bi sıkıntı yok..

Aynı Anda Emzirme Pozisyonu

$ikizbebek-emzirme-yastigi 1.JPG

İkiz bebekleri sırayla emzirmek anneyi çok yorar. İlk günlerde sırayla emzirmek tercih edilse de bebekler emme refleksini geliştirdikten sonra aynı anda emzirme pozisyonuna geçilebilir.

Evet şimdi artık ikzlerinizi birlikte kucaklayarak emzirebilirisiniz. Bu, güzel haber. Çünki emizrme için harcanan zamanyarıya düşecektir. Son yıllarda aynı anda emzirme pozisyonunu kolaylaştıran yastıklar görülmektedir.

Emzirme yastığının kullanışı oldukça basittir. Anne, emzirme yastığını kucağına yerleştirir. Bebeklerini bu yastığın her iki yanına, bebeklerin başı gögse gelecek şekilde yatırır. Yastığa yatırdığı bebeklerini koltuk altından geriye doğru yerleştirir. Gögüslerin her ikisiniden aynı anda emizrme böylece gerçekleştirilir. Bu poizsyonun başlangıç denemelerinde bebeğin başı el ile desteklenebilir. Bu pozisyondayken bebeklerinize bir şarkı mırıldanabilirsiniz, dilerseni onlari kucaklayabilir ve istedğiniz kadar dokunabilirsiniz. Bu yastık ve bu pozisyon sayesinde anne ile iki bebeği arasındaki bağın daha güçleneceği ve daha kaliteli bir emizrme seansi gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

elevit kullanıyorum ben ama ya peki nasıl Türkiyede bu ilacı satıyorlar yaa ablamda hamileleğinde bu ilacı kullandı nasıl olabiliyor böyle birşey

arkadaşlar progestan hap kullanan var mı aranızda, rahim ağzına dikiş atılmayanlar bu hapı mı kullanıyor ,yada hiç mi bişey kulanmıyosunuz?..benim doktor dikiş atılmasından yana ,sizler ne kullanıyosunuz merak ediyorum??
Canım bana dikiş atıldı dikişe kadar hem iğne hemde progestan kullandım

X