2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

günaydın kızlaaar :)) 6 da güne başlamanın verdiği enerjimidir nedir bilmiyorum ama içim kıpır kıpır hemen işlerimi bitirip oğluşum uyudukça test çözmeyi planlıyorum bu aralar biraz boşladım gibi hemeeen bi silkelenip kendime gelmeliyim :)

bu arada 20 türkçe çözdüm dün gece.. biliyorum çoook çooook az ama işlerden anca fırsat bulabildim :KK43:

Merhaba arkadaşlar özledim sizleri neler yapıyorsunuz.buraya gelemiyorum artık çünkü hiç çalışmıyorum ders falan .ama en fazla 2 hafta kaldı 2 hafta snra inş.jet hızıyla başlayacağım çok zaman kaybım oldu ama napim bebişimin 3 aylık olmasını bekliyorum.:KK49: yani ondan sonra rahatlamayı umuyorum.hepinze Allah kolaylık versin sakın zamanınızı boşa harcamayın ben bile bu halde umudumu kaybetmiyorum En Büyük TÜRKİYE başarmamız gerek öpüyorum hepinizi :KK16:

merhaba beni de aranıza alır mısınız? zaman kaybederim diye netten ve forumlardan uzak duruyordum ta ki bugün sizin başlığı görene kadar...BAŞLIKTA, paylatıklarınızda gerçekten motive edici... ev ve çocuklarla (4.5 yaşında ve4 aylık) zorlanıyorum ama imkansız değil..(değil dimi)

merhaba beni de aranıza alır mısınız? zaman kaybederim diye netten ve forumlardan uzak duruyordum ta ki bugün sizin başlığı görene kadar...BAŞLIKTA, paylatıklarınızda gerçekten motive edici... ev ve çocuklarla (4.5 yaşında ve4 aylık) zorlanıyorum ama imkansız değil..(değil dimi)

Merhaba, hoş geldin. :KK16: Biz burada hepimiz, istedikten sonra başarabileceğimize inanıyoruz. Senin için de durum aynı, neden imkansız olsun ki? Eğer azmedip yeteri kadar çalışırsak inşallah bu başlık altındaki herkesin kazanacağına inanıyorum ben. :KK34:

merhaba canım hoşgeldin aramıza :)) benim de 5 aylık bebeğim var, gündüzleri tüm vaktim onunla ve ev işleriyle geçiyor akşam 8 gibi uyutuyorum onu ( çok şükür ki gece uykusu düzenli be de diş sıkıntımız olmasa :)) sonrasında ufak tefek işlerimi halledip ders çalışıyorum ama bu aralar akşamlarım da heba oluyor ütü çamaşır falan çook olunca :KK43: işte böyle canım ben bu şekilde bir düzen oturtmaya çalışıyorm.. azmedersek neden olmasın.. Allah çalışmalarımızı emeklerimizi boşa çıkarmasın..

Evli bayanlar hiç moral bozmadan devam ; benim amcamın eşi 35 inde biri 6 diğeri 4 yaşındaki cocugu ve onu hiç desteklemeyen kocasına rağmen akşamları mutfakta çalışarak atandı darısı hepimizin başına

Ama ben gıda mühendisi olarak atanamk istiyorum malasef bizden alım yapmıyorlar birtürlü, ya 9O ve üstü ya da düz memurluk olacak allah emeklerimizi boşa vermesin

Bugünüm :

120 türkçe
40 matematik + konu
50 coğrafya + konu
Bir de aöf çalıştım

:21:

Evli bayanlar hiç moral bozmadan devam ; benim amcamın eşi 35 inde biri 6 diğeri 4 yaşındaki cocugu ve onu hiç desteklemeyen kocasına rağmen akşamları mutfakta çalışarak atandı darısı hepimizin başına

Ama ben gıda mühendisi olarak atanamk istiyorum malasef bizden alım yapmıyorlar birtürlü, ya 9O ve üstü ya da düz memurluk olacak allah emeklerimizi boşa vermesin

Bugünüm :

120 türkçe
40 matematik + konu
50 coğrafya + konu
Bir de aöf çalıştım

darısı başımıza :)) ayyy okuyunca öyle sevindim kii ama dediğin gibi bende gıda müh. olarak atanmak istiyorum ve çoook zor :KK43: ama düz memurluğa da razıyım atanayım da yeter ki :)

gunaydın kızlar dun burda egıtımkpss arkadasımızın yukledıgı 2013uzakdan egıtım vıdeolarını yukledık esımle ...dun matematıgı 2 cı tekrarına basladım cunku kacırdıgım sorular oluyor oyusden bıde baska ogretmenden dınlemek ıstedım daha once yıne ıhtıyacın 2011 mustafa kapuz hocanın vıdeosnu dınlemısdım guzeldı oda ama sındırmem gerekıyomus bunu anladım oyusden matematıkle basladım tekrara....Buarada gunde kac saat ders calısabılıosunuz ben en fazla 3 saat bazen 4 oda kızım musade ettıkce sızde durumlar nasıl...

Bugünüm :

120 türkçe
40 matematik + konu
50 coğrafya + konu
Bir de aöf çalıştım

darısı başımıza :)) ayyy okuyunca öyle sevindim kii ama dediğin gibi bende gıda müh. olarak atanmak istiyorum ve çoook zor :KK43: ama düz memurluğa da razıyım atanayım da yeter ki :)

Kızlar sizin bölümün alım durumları nasıl? Ben de mühendis kadrosuna atanmak istiyorum ama az alınıyor (15-20 kişi civarı). Ama 90 üzeri bir puan alırsan En kötü 2. atamada bilemedin 3. atamada atanıyorsun. Sizin daha mı kötü? :26: 4001 düşünmek istemiyorum ben, o kadar emek verip okudum hakkım olan kadroyu istiyorum. :KK43:

Günaydın kızlarrr! Hepinize kokulu öpücükler. :KK54: :KK23: :KK9:
Toplam soru sayısında binin üzerine çıkan bütün KPSS güzellerini tebrik ediyorum öncelikle. :nazar: Veee pazar 00:00 a kadar 1000er soru daha istiyorum. :KK52: Bakalım ben de dahil kaç kişi başarabileceğiz, başarana çikolata. :KK33:
Bu arada ben 5 gündür, her gün bir video + tarih , coğrafya ve vatandaşlıktan 2şer test ve bir genel kültür denemesi programıma devam ediyorum GK haricinde de dönüşümlü olarak her gün sözel sayısal mantık veya matematik sorusu çözüyorum.
Türkçe yerine de 3 tane roman bitirdim bu hafta sayılır mı? :KK53:
Bir arada da çözemediğim soruları sormam gerek size ama bir türlü fırsat bulamadım. :KK50: Bir gün mü belirlesek acaba soru çözüm günü olarak ne dersiniz? O gün herkes sorularını paylaşır, bir sonraki hafta aynı güne kadar tamamını girdikçe çözeriz. Sonraki hafta çözümlerle beraber yeni soruları da paylaşırız?
Fikre sıcak bakmazsanız hiç önemli değil. :KK30:

Kızlar sizin bölümün alım durumları nasıl? Ben de mühendis kadrosuna atanmak istiyorum ama az alınıyor (15-20 kişi civarı). Ama 90 üzeri bir puan alırsan En kötü 2. atamada bilemedin 3. atamada atanıyorsun. Sizin daha mı kötü? :26: 4001 düşünmek istemiyorum ben, o kadar emek verip okudum hakkım olan kadroyu istiyorum. :KK43:

Merkezi atamalarda bizden de o kadar alınıyor ama malasef bizim bakanlık gıda işini bile veterinerlere yaptırıyor, Gıda tarım bakanı kendisi veteriner bizim kadrolara hep veterineler yerleşti, biraz haksızlık var yani ortada,

Açıktan da bazen sözleşmeli alım yapıyor, ama benim abim inşaat mühendisi, il özel idareye atandı 4 5 yıl önce 79 la :) sanırım bir ara inşaatçılardan parlak dönemi olmuştu.İnşallah sana da denk gelir o parlak dönem.

4001 de de 2,500 tl veren kurumlar var onlarda olabilir benim için de . Bu veteriner gıdacı adaletsizliği beni çok yıprattı.

Merkezi atamalarda bizden de o kadar alınıyor ama malasef bizim bakanlık gıda işini bile veterinerlere yaptırıyor, Gıda tarım bakanı kendisi veteriner bizim kadrolara hep veterineler yerleşti, biraz haksızlık var yani ortada,

Açıktan da bazen sözleşmeli alım yapıyor, ama benim abim inşaat mühendisi, il özel idareye atandı 4 5 yıl önce 79 la :) sanırım bir ara inşaatçılardan parlak dönemi olmuştu.İnşallah sana da denk gelir o parlak dönem.

4001 de de 2,500 tl veren kurumlar var onlarda olabilir benim için de . Bu veteriner gıdacı adaletsizliği beni çok yıprattı.

Ben maaş için değil de o kadar emek verip kazanıp okuduk, hak ettiğimiz ünvanı alalım istiyorum. Bizden pek sözleşmeli alıma rastlamadım şimdiye kadar ama A kadro veriliyor bize. Ben de onları değerlendiriyorum 2014te 90 üstü alamazsam diye.
Maalesef o haksızlık had safhada ülkemizde. Herkes herkesin işini yapıyor. :KK50: Umarım en kısa zamanda hepimiz hakkını iade ederler.

Toplam soru sayısında binin üzerine çıkan bütün KPSS güzellerini tebrik ediyorum öncelikle. :nazar: Veee pazar 00:00 a kadar 1000er soru daha istiyorum. :KK52: Bakalım ben de dahil kaç kişi başarabileceğiz, başarana çikolata. :KK33:
Bu arada ben 5 gündür, her gün bir video + tarih , coğrafya ve vatandaşlıktan 2şer test ve bir genel kültür denemesi programıma devam ediyorum GK haricinde de dönüşümlü olarak her gün sözel sayısal mantık veya matematik sorusu çözüyorum.
Bir arada da çözemediğim soruları sormam gerek size ama bir türlü fırsat bulamadım. :KK50: Bir gün mü belirlesek acaba soru çözüm günü olarak ne dersiniz? O gün herkes sorularını paylaşır, bir sonraki hafta aynı güne kadar tamamını girdikçe çözeriz. Sonraki hafta çözümlerle beraber yeni soruları da paylaşırız?

Olur ben varım :)

Pazara kadar 1000 soru , ama konuda çalışıyorum ben bakalı yapabilcek miyim,

Soru günü biraz zor olur bence her dakika ben nete giremiyorum çünkü; benimde sorularımda var, ben şimdiden sorayım :) CEvapyalabilirseniz çok sevinirim

1- Gereksiz sözcük kullanımından doğan anlatım bozuklugu hangisinde yok demiş ama cevaba şu demiş bence yanlış ama sizede sorayım:
Sobadaki sıcak ateşle iyice ısındı.

2- Aş. hangisinde yüklem eksikliğinden kaynaklı anlatım bozukluğu var . ben a dedim ama cevap e imiş
a) Arkadaşım mısıra, ben kübaya gitmek istiyorum.
e)Sobadan kıvılcım sıçrayıp tüm evin yanmasına neden olmuş

3- Aş. han. türkiyenin özel konumuyla ilgili bir özellik değildir? Ben d dedim cevap a imiş !
a)Doğuya gidildikçe sıcaklığın azalması
d) gece gündüz süre farklarının görülmesi

Bu yayın nobel yayın bence pek çok hatası var ama yine de size sorayım dedim emin olmak için.

Olur ben varım :)

Pazara kadar 1000 soru , ama konuda çalışıyorum ben bakalı yapabilcek miyim,

Soru günü biraz zor olur bence her dakika ben nete giremiyorum çünkü; benimde sorularımda var, ben şimdiden sorayım :) CEvapyalabilirseniz çok sevinirim

1- Gereksiz sözcük kullanımından doğan anlatım bozuklugu hangisinde yok demiş ama cevaba şu demiş bence yanlış ama sizede sorayım:
Sobadaki sıcak ateşle iyice ısındı.

2- Aş. hangisinde yüklem eksikliğinden kaynaklı anlatım bozukluğu var . ben a dedim ama cevap e imiş
a) Arkadaşım mısıra, ben kübaya gitmek istiyorum.
e)Sobadan kıvılcım sıçrayıp tüm evin yanmasına neden olmuş

3- Aş. han. türkiyenin özel konumuyla ilgili bir özellik değildir? Ben d dedim cevap a imiş !
a)Doğuya gidildikçe sıcaklığın azalması
d) gece gündüz süre farklarının görülmesi

Bu yayın nobel yayın bence pek çok hatası var ama yine de size sorayım dedim emin olmak için.

Bana kalırsa Türkçe soruları kesinlikle yanlış. Sıcak ateş diye bir şey olmaz ki ateş zaten sıcaktır. Sen doğru cevap vermişsin. İkinci soruda da e şıkkında yüklem eksikliğinden değil sözcüğün yanlış yerde kullanılmasından kaynaklanan bir bozukluklar var. Kıvılcımla soba yer değiştirmeliydi. Senin verdiğin cevap yine doğru yani.
Coğrafya sorusuna gelince, gece gündüz süre farkları matematik konum sonucudur. Doğuya gidildikçe sıcaklığın azalması da yükseltiden dolayıdır yani özel konumdur. Bu da yanlış.

Her yayında hatalar olur ama, daha fazla hatayla karşılaşmamak için kendini ispatlamış yayınlardan çözmek en doğrusu.

merhaba kızlar madem 1000 soru yarısması olcak bugune kadar cozduklerımı paylaşıyım dedım turkce 78 matematık 120 cografya 90 eklersenız sevınırım ve pazara kadar 1000 soru cozersem kendımı tebrık edıp odullendırırım ya konuda calıştıgım ıcın cokzor gıbı ama bı atak yapıcam herkese ıyı calışmalar....

soru günü iyi güzel de herkes her gün giremeyebilir nete o yüzden soruları fırsat buldukça soralım ki fırsat buldukça da cevaplaya bilelim bence..

Ben maaş için değil de o kadar emek verip kazanıp okuduk, hak ettiğimiz ünvanı alalım istiyorum. Bizden pek sözleşmeli alıma rastlamadım şimdiye kadar ama A kadro veriliyor bize. Ben de onları değerlendiriyorum 2014te 90 üstü alamazsam diye.
Maalesef o haksızlık had safhada ülkemizde. Herkes herkesin işini yapıyor. :KK50: Umarım en kısa zamanda hepimiz hakkını iade ederler.

haklısın canım ben de istiyorum hak ettiğimiz unvanı alalım ama eğer gıda mühendisi olarak atanamayacaksam da normal memur olurum, atanamamaktan iyidir diye düşünüyorum benim fikrim böyle :))

pazara kadar 1000 soru çözebilecek arkadaşları şimdiden tebrik ediyorum birazcık minnacık kıskandım doğrusu :)))

ben varım tamam ama arkadaşlar 1000 soruyu bugüne kadar çalıştığım konulardan nasıl bulacağım elimde fazla kaynak yok yardımcı olsanız...
buarada evet benimde çözemediğim sorular var birgünü soru günü yapsak iyi olur bence de...

ben varım tamam ama arkadaşlar 1000 soruyu bugüne kadar çalıştığım konulardan nasıl bulacağım elimde fazla kaynak yok yardımcı olsanız...
buarada evet benimde çözemediğim sorular var birgünü soru günü yapsak iyi olur bence de...

İnternette pdf formatında soru bankaları var ama o şekilde çözebilir misin bilemem? Çıktı al desem ona vereceğin parayla 2014 baskı yeni soru bankası alırsın. :26:

önceliklee hepinizee ve sanaaa merhabalarr arkadaşlar..bikaç gündür aksatıyorumm derslerii bu tiroid iltihabı mahvetti benii ateşş mide bulantısı derkenn yattım hepp..
ben fikrine katılıyorumm çünküü hırsımızz perçinlenirr böylee kac haftadırr giderekk yavaslıyoruzz belli bi vakte kadar soruu sınırı koyarsakk insan ister istemez ona odaklanıyoo..bugünden itibaren gecerli mademm bugunküü soru sayımı biriktireyimm:))):KK1::KK1::KK1::KK1: türkçe ve vatandaşlık calıştım konu bitirmeye çalışıorum halaaa:KK43:(:-)50::KK50::KK50: insallah bitcek aralığa kadarr:KK17::KK17::KK37:

X