2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

selam arkadaşlar bende ilk defa bu sene kpss ye giricem kendimi denemek ve yaşadığım yerde uygun memurluk olursa girmek için.
ben işletme mezunuyum.
ve kpss hakkında pek bilgim yok.
mesela ben ingilizce sınavına girmek zorundaymışım girmezsem ne olur? girersem en az kaç puan almam gerek?

sanırım ingilizce sınavı 100le 90 arası A, 90la 80 arası B, 80le 70 arası C diye geciyor ve kurumlar en az C düzeyinde istiyor, düz memuriyet yada kendi branşında ingilizce zorunlulugu yoktur diye biliyorum, KPSS A bölümünde değil mi bu ingilizce zorunlulugu? bilemedim:26:

cimcime_89' la aynı yoldayız :) bende aynı yöntemi uyguluyorum, her gün bir dersten bir konu bitirip, o konunun videosunu izliyorum ve elimdeki kaynakların hepsinden o konunun testlerini çözüyorum. matematik her gün var benim programda. ben en başta bir program yaptım günü gününe hangi ders hangi konu ,ne zaman bitecek hepsi belli, programın olunca ondan dışarı cıkmıyorsun, bir çalısma düzeni oluyor, disiplin şart cancağızım en azından benim için:KK31:
Plan yaptığmi ve videolardan çalıştığımi söylemeyi unutmuşum canım neredeyse birebir ayni şekilde çalışıyoruz ayni puani da alalım o zaman :KK1:

selam arkadaşlar bende ilk defa bu sene kpss ye giricem kendimi denemek ve yaşadığım yerde uygun memurluk olursa girmek için.
ben işletme mezunuyum.
ve kpss hakkında pek bilgim yok.
mesela ben ingilizce sınavına girmek zorundaymışım girmezsem ne olur? girersem en az kaç puan almam gerek?

Merhaba, KPSS'de farklı katsayılarla hesaplanan bir sürü puan türü var. B kadro olarak bildiğimiz merkezi atamada KPSSP3 puanını kullanıyoruz ve bu puan çift yıllarda girilen bir sınavdan (2012,2014 vs) alınmış olması gerekiyor. A kadro için ise tek çift yıl fark etmiyor. A kadrolara yani uzmanlık,müfettişlik, denetmenlik gibi kadrolara girişte İşletme veya bu kadrolara alınan diğer lisans mezunları için çeşitli puan türleri kullanılıyor. Bu puan türlerinden bazıları ingilizce katsayısı içeriyor ve eğer siz bu puanınızın hesaplanmasını istiyorsanız sınav öncesi bahar dönemi YDS sınavına girmiş olmanız gerekiyor. Bu puan türleri SADECE bu şartla hesaplanıyor. Bunun haricinde kurumun ayrıca istediği dil puanları olabiliyor en az B seviyesinde en az C seviyesinde gibi. Bunlar için son 5 yılın dil puanı geçerli olmakla birlikte bazen kurum kendisi son 2 yılla da sınır koyabiliyor. Bu şart için YDS,Ielst,Toefl sınavlarından birine girmiş olabilirsiniz.
Aşağıdaki linkten puan türlerine ulaşabilirsiniz.

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-69077/h/kpss-tablo-2-puan-turleri.pdf

cimcime_89' la aynı yoldayız :) bende aynı yöntemi uyguluyorum, her gün bir dersten bir konu bitirip, o konunun videosunu izliyorum ve elimdeki kaynakların hepsinden o konunun testlerini çözüyorum. matematik her gün var benim programda. ben en başta bir program yaptım günü gününe hangi ders hangi konu ,ne zaman bitecek hepsi belli, programın olunca ondan dışarı cıkmıyorsun, bir çalısma düzeni oluyor, disiplin şart cancağızım en azından benim için:KK31:

Canım çok güzel anlatmışsın proğramını teşekkür ederim peki o gün bi aksilik çıkınca proğramını bitiremiyorsan ne oluyor bide hangi ders hangi konu ne zaman bitecek demişsin günde her dersten kaç konu koyuyorsun?

Bu nedir arkadaş yaa bırakıyorum ben KPSS çalışmayı. 3. atama bu hala 97ler havada uçuşuyor. Çalışsam ne olacak 100 almadan atanamıyoruz zaten. Atanan bir daha bir daha tercih yapıyor. Bir doymadılar. :KK19:

genel alımlar daha düşük adalet yok işte çok düşük puanla memur olanlar çok maalesef....

4001 bile düşmemiş hadi kendi bölümümüzden yazmayalım desek. 100le atanan var ya var mı ötesi. Seneye ne olacak halimiz bakalım. Allah yardımcımız olsun.

85 benim puanım. Hayır zaten atanmayı beklemiyordum bu puanla ama bu kadar da yüksek taban puanlar da beklemiyordum. Düşer diye beklerken daha da arttı resmen. :KK37:

85 benim puanım. Hayır zaten atanmayı beklemiyordum bu puanla ama bu kadar da yüksek taban puanlar da beklemiyordum. Düşer diye beklerken daha da arttı resmen. :KK37:

85 le lise olduğunuz için mi atanamıyorsunuz çünkü bizim bölümden bilg.proğramcılığındanda en az 85 almak gerekiyor önlisandan liseden ne kadar alırsan al zor oluyor diye biliyorum

85 le lise olduğunuz için mi atanamıyorsunuz çünkü bizim bölümden bilg.proğramcılığındanda en az 85 almak gerekiyor önlisandan liseden ne kadar alırsan al zor oluyor diye biliyorum

Lisans benim. Bizim bölümün puanların 92in altına düşmediği için atanamıyorum.

A kadroları zorlayacağız artık. Şaka gibi A'ya B'den daha kolay atanılıyor artık resmen.

X