2014 KPSS Evde Çalışanlar Kulübü

Canım çok güzel anlatmışsın proğramını teşekkür ederim peki o gün bi aksilik çıkınca proğramını bitiremiyorsan ne oluyor bide hangi ders hangi konu ne zaman bitecek demişsin günde her dersten kaç konu koyuyorsun?

canım şimdiye dek aksatmadım hiç, yani mesela o gün hiç bakamadıysam bile gecesi oturuyorum bitiriyorum illa o günü, ama olmadı diye olmayacak değil dünya hali yetiştiremezsem ertesi güne eklerim büyük ihtimalle, eger uzunsa konu 2 güne böler programa eklerim. günde 2 ders çalısıyorum ben, o gün tarihse birde matematik var, matematik her gün var yani, günde 1 dersten 1 konu canım, fazlası agır gelir baslangıcta:)

4001 bile düşmemiş hadi kendi bölümümüzden yazmayalım desek. 100le atanan var ya var mı ötesi. Seneye ne olacak halimiz bakalım. Allah yardımcımız olsun.

insanın çok canı sıkılıyor seni çok iyi anlıyorum, burda canla başla motive olmaya calısıyoruz, kitaplar içinde boguluyoruz, alımlar az puanlar havada ucusuyor, her sene kitleler halinde işsizler ordusu büyüyor, ben 2012 de girdim 4 ay hazırlanarak olmadı..kapattım bu defteri dedim, gecen yıl hazırlanmadım, ama özelde çalışmak cok zor :KK14: bu yıl yine aynı stres, yas olmuş 25.. yine de umudumuzu yitirmemeye calısıyoruz bunca olumsuzluga inat. zor be canım, Allah hepimizin yardımcısı olsun, yolumuzu acık etsin..

insanın çok canı sıkılıyor seni çok iyi anlıyorum, burda canla başla motive olmaya calısıyoruz, kitaplar içinde boguluyoruz, alımlar az puanlar havada ucusuyor, her sene kitleler halinde işsizler ordusu büyüyor, ben 2012 de girdim 4 ay hazırlanarak olmadı..kapattım bu defteri dedim, gecen yıl hazırlanmadım, ama özelde çalışmak cok zor :KK14: bu yıl yine aynı stres, yas olmuş 25.. yine de umudumuzu yitirmemeye calısıyoruz bunca olumsuzluga inat. zor be canım, Allah hepimizin yardımcısı olsun, yolumuzu acık etsin..
senin bölümün neydi?

sanat tarihi.. birde formasyonum var, ne halta yarıyorsa oda, son ögretmenlik alımında 2 kişi aldılar bizden :KK52: o yüzden ögretmenlik değilde kültür bakanlıgına müze arastırmacısı olarak girmek istiyorum, kpss B ile.
2012-13 alımlarıyla 60 kişi aldılar bizim bölümden, ilahiyatçıları düşünürsek bu rakamlar devede kulak yazık gercekten....

Merhaba, KPSS'de farklı katsayılarla hesaplanan bir sürü puan türü var. B kadro olarak bildiğimiz merkezi atamada KPSSP3 puanını kullanıyoruz ve bu puan çift yıllarda girilen bir sınavdan (2012,2014 vs) alınmış olması gerekiyor. A kadro için ise tek çift yıl fark etmiyor. A kadrolara yani uzmanlık,müfettişlik, denetmenlik gibi kadrolara girişte İşletme veya bu kadrolara alınan diğer lisans mezunları için çeşitli puan türleri kullanılıyor. Bu puan türlerinden bazıları ingilizce katsayısı içeriyor ve eğer siz bu puanınızın hesaplanmasını istiyorsanız sınav öncesi bahar dönemi YDS sınavına girmiş olmanız gerekiyor. Bu puan türleri SADECE bu şartla hesaplanıyor. Bunun haricinde kurumun ayrıca istediği dil puanları olabiliyor en az B seviyesinde en az C seviyesinde gibi. Bunlar için son 5 yılın dil puanı geçerli olmakla birlikte bazen kurum kendisi son 2 yılla da sınır koyabiliyor. Bu şart için YDS,Ielst,Toefl sınavlarından birine girmiş olabilirsiniz.
Aşağıdaki linkten puan türlerine ulaşabilirsiniz.

http://www.osym.gov.tr/dosya/1-69077/h/kpss-tablo-2-puan-turleri.pdf

teşekkür ederim arkadaşım çok güzel anlatmışsın.
inşallah atanırsın bu sene....

Bu nedir arkadaş yaa bırakıyorum ben KPSS çalışmayı. 3. atama bu hala 97ler havada uçuşuyor. Çalışsam ne olacak 100 almadan atanamıyoruz zaten. Atanan bir daha bir daha tercih yapıyor. Bir doymadılar. :KK19:
HAYDEE... Buyrun cenaze namazına.... gız sen böyle dirsen biz nedeceğiz....
Canım benim bunlar seni frenleyen değil bilakis kamçılayan ayrıntılar olsun.. Sen üzerine düşeni fazlasıyla yapıyosun zaten.. üstüne bide bizi gaza getiriyosun ders çalışmak için...Allah hiç bir emeği karşılıksız bırakmaz... Bi bakarsın puanlar bir anda düşmüş..Olmaz deme biz ne olurları gördük(malum eski kulağı kesiklerdeniz-serde dersanecilik var-)
yazdıklarından anladığım kadarıyla sen ne istediğini bilen azimli bi kızsın..tüm samimiyetimle ve inanarak söylüyorumki bu sene kazananlardan biride sen olacaksın..

eğitimden 28 soru
Türkçeden cümlede anlam36 soru, paragraf 12 soru
coğrafya tarih ve geometriden konu çalıştım
coğ: türkiyenin fiziki özellikleri
tarih ilk müslüman türk devletleri+3 soru
geometri üçgenler+21 soru
benden bu kadar arkadaşlar... haydin görüşürük:)

Benimde moralim acayip bozuldu yaa... Atamalardaki o puanlar nedir öyle.. İnanamıyorum ya 97ler 100ler nerden cıktılar ben kendimi 90+ a şartlamıştım o kadar alsam bile yetmicek sanırım.. Yani hep bi umut diyordum kızım sen çalış bi 85 bile alsın ilk atamalar olmasa bile ikincide felan atanırsın sanırım hayalden ibaret kalıcam.. Ayrıca öyle dişli rakiplerimiz var ki. Çevremdeki herkes kpssye çalışıyor yaaa gece 2lere kadar çalışmak da neyin nesi allahım acayip moralim bozuk sıfırım şuan ve bugün kapak dahi açmadım kendimi çok kötü hissediyorum :KK43:

X