2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın) hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 23-04-2014

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Saygılarımla

:KK62::KK16::KK49:2014 NISAN ANNELERI LISTESI:KK49::KK16: :KK62:

anne adayimiz:KK49:yaş:KK30:kaçıncı bebiş:KK3:şehirEn Büyük TÜRKİYESAT:21:BDT:emir_bebek:Bebiş cinsiyetimiz:KK73:Bebiş isimlerimiz :118:
e3sme3r24İlk İstanbul08.07.201315 Nisan :nazar:Kız
avare3423İlkİstanbul30.06.201305 Nisan:nazar:ErkekYusuf:emir_bebek:
AdAm_OLaCaK_KIZ28İlk Batman20.07.201326 Nisan :nazar:ErkekMetehan:emir_bebek:
SEDACAN25İlk Bursa17.07.201323 Nisan :nazar:KızRavza:emir_bebek:
aktar8330İlk İzmir13.07.201326 Nisan :nazar:ErkekAlper:emir_bebek:
HIRSIZI33İlkAnkara01.07.201307 Nisan:nazar:KızEla:emir_bebek:
hayretbijiy27İlkİstanbul08.07.201314 Nisan:nazar:ErkekArda:emir_bebek:
pakize25İlkBursa14.07.201311 Nisan:nazar:ErkekEmirhan:emir_bebek:
kuzey1629İlk28.06.201304 Nisan:nazar:Erkek:emir_bebek:
anar24İlkErkekPoyraz:emir_bebek:
golge_cicegi30İlkAnkara08 Nisan:nazar:Kız:emir_bebek:

yeni listemiz BDT sirasina gore yapilmistir
listeye eklenmek isteyen annis adayları lütfen özelden yazınız
Özelden yazamayan annişler alıntı yaparak yazarlarsa onlarin mesajlarını da görebilirim :KK34:

KILO TAKIBINI BURADAN

NISAN ANNELERI BEBISLERININ ILK POZLARINA BURADAN

2014 Nisan anneleri beslenme günlüğüne buradan

2014 Nisan annelerinin minik bebislerine aldığı cicilere buradan

2014 NISAN ANNELERININ GÖBÜŞLERINE BURADAN

Canım benide ekler misin.Yaş 29,sat 20 Temmuz,Bdt 27 Nisan,ilk bebeğim cinsiyetide kız :KK1:

biz de isim konusunda kararsızız. ben koray istiyorum en çok. başka alternatif olarak efe , mert , tekin var aklımda. böyle güçlü bi ismi olsun istiyorum... bakalım kesin bizimkinin ismi son ana kadar belli olmayacak. inatlaşıcaz galiba eşimle.

galip ismi akrabadan birinemi ait acaba ? merak ettim bende oğluma isim arıyorum daha karar veremedik büyük kızım eren olsun küçük kızım mete olsun diyorlar ..eşimle bizde emircan ve erenalp diyoruz :44:

Maşallah, nüfus cüzdanına sığacak mı canım o kadar uzun isim:118:

biz de isim konusunda kararsızız. ben koray istiyorum en çok. başka alternatif olarak efe , mert , tekin var aklımda. böyle güçlü bi ismi olsun istiyorum... bakalım kesin bizimkinin ismi son ana kadar belli olmayacak. inatlaşıcaz galiba eşimle.

Hepsi de kulağa güzel geliyor canım, ismi ile yaşasın paşanız:107:

Benim eşim tam olarak hissedememişti bu sabaha kadar. Ben acıtıyor çok hızlı vuruyor dedikçe, "benim oğlum o tabi güçlü olacak aferin aslanım" diye tezahürat yapıyordu bir de. Sabah eli karnımdaydı, öyle sağlam bir tekme attı ki yaramaz; eşim zıpladı yatakta. "Doğruymuş, çok sert vuruyormuş inanmıyorum gerçekten vurdu" dedi ve nhayet bana biraz olsun hak verdi:107:[/QUOTE]

erkekler sert tekmeler atarmış zaten. sert tekmeler yemedik daha oğluşumdan. ama ilerleyen haftalarda erkek bebekler çok sert tekmelermiş duymuştum öncede. olsun sağlıklı olsunlarda sert tekmeler kabulümüzdür

Benim tarafta keyifli birşey de, senin smileyden anladığım kadarı ile sorun var. Hayırdır canım ne oldu?

pofff hangi birinden başlayım?
tek başıma fazla dışarı çıkamıyorum baş dönmelerim aniden gelebiliyo..
eşim yorgun geldiği için hep evdeyiz hiç bi aktivitemiz yok pc ile oynarız çay içeriz keyifli vakit geçiririz aslında ama evde olmakta bi yere kadar..
dükkanlardan biri bugün kapanıyo önümüzdeki günlerde bizleri nasıl bi sıkıntı bekliyo bilemiyoruz :S
evim arka cephe,giriş kat,çok güneş almadığından ısınmada sıkıntımız var..
alttan yani depodan yalıtım yapılacaktı ama adam gelmedi ölçü için (hoş dükkanda kapanıyo ona bütçe ayrılabilecekmi onuda bilmiyorum)
evim yokuşta önümüz kış yine dışarı çıkmam sıkıntı olacak..
vs vs vs..

erkekler sert tekmeler atarmış zaten. sert tekmeler yemedik daha oğluşumdan. ama ilerleyen haftalarda erkek bebekler çok sert tekmelermiş duymuştum öncede. olsun sağlıklı olsunlarda sert tekmeler kabulümüzdür

Benim ilk olacak Allah kısmet ederse, herşey yeni bilemiyorum:107: Forumlarda görünce korktum;"kaburgalarımı tekmeliyor, nefes aldırmıyor&böbreklerime vuruyor" diyen anneleri:107: O kadar da kötü olmasın ama lütfen:KK9:

İyiyim, canım:107: Senden ne haber, nasıl geçti dün? Dağıtabildin mi kafanı biraz:107:
Bende çok şükür iyiyim canım...
Güzel geçti =)
Kv ve eşimin ablasıyla eşimin kuzeninin bebeğini sevmeye gittik =)
4 aylık maşallah 68 cm boyu var zillinin:KK1:
Ufaktan canımı sıkan benin kızın adını Irmak diye kvdemler kendi aralarında koymuş =)
Dedim bana soğuk geliyor o isim...
Eşimde ısrarcıydı ama yine ortak bir karar vericez =)
Benim ilk çocuğum bir hevesle isim araştırıken sırf istedikleri için kimsenin belirlediği bir isim koymak istemiyorum =)

ayyyyy çok sevindim ......... KAZEN ve ESMMMERR çok teşekkürler sizlere..
biz burdayız ve devam ediyoruz.. öyle değilmi..
kızlar.. garip bi durumdayım..
sanırım panik atak.. yüreğim daralıyor..
herşey üstüste geldi ve bu noktaya geldim.. ağlıyorum şuan..
bunalmışım .. bir yılı geçti eşimle boşanmanın eşiğinden hatta mahkeme kapısından döndük..
az kalsın sahip olduğum herşeyi kaybediyordum..
bunlar..
üstüne birde çalıştığım yerde tek bayanım.. 250 erkek.. tüm gün odada.. herşey konuşulmuyor bu arada sorunlar var muhasebedeyiz malum.. para hesabı hepsi üstüste geldi..
çıldıracak gibi oluyorum bazen.. korkuyorum kendimden sanki bi gece uyanıp atacam kendimi cammdan aşağı.. yada yanlız kalmak istemiyorum.. geceleri uyuyamıyoruM.. kalbim çıkacak gibi oluyor yerinden.. korkuyorum ... bide hamilelik düşük tehlikesi kanamalar..
dua edin bana olurmu
Dualarım seninle canım bende de aynı durumlar söz konusuydu ama gel gör ki..
Çözümü gezmekte buldum :KK1:
Bugün kadıköy, göztepe, bostancı...
Yarında kısmetse büyük adaya gidicez ablamla falan =)
Çık gez canım gidebileceğin bir yer varsa..
İnan iyi geliyor..

neden böyle oldu hiç anlamadım ilen varsa zahmet olmazsa merakımı giderebilir mi fefilifa hesabın sahibiyken noldu da iptal oldu esmer aldı falan filan
Canım konuyu feys yüzünden kapatmışlardı,bende yeni sayfa açtım Nisan anneleri diye...
Kazende yeni açılan sayfayla bu eski sayfamızı birleştirmiş.
Bana devretmiş...
Ama ne oldu ne bitti bende bu kadarını biliyorum.

kaçıncı bebek: ilk bebeğim
sat: 01 temmuz 2013
bdt: bunu bilmiyorum ne olduğunu :S :KK43:
bebğimin cinsiyeti: erkek
bebeğimize düşündüğümüz isim: Poyraz

Umarım olmuştur,
Oldu canım tamamdır :KK34:

slm nisan anneleri... ne güzel yapmışsın esmer! daha önce buradan kopmayalım diye çok konuşmuştuk ama gene de konu kapatılmış. ama gene açılmış iyi oldu çok sevindim. face ayrı burası apayrı...
Aynen canım konuştuk ama durum buralara kadar gelmiş...
2 bin sayfalık topik cidden hiç açmasalardı içim acırdı.
O kadar şey paylaşmıştık..
İnşallah bir daha yaşamayız..
5-10 kişi ne kadarsak artık yine birlikteyiz.
Bundan dolayı çok mutluyum.

öncelikle sayfamızın yeniden açılmasına çok sevindim...
sayfayı esmer devralmış bunada çok sevindim :)

yaş 26, ilk bebek cinsiyet kız adı rabia, sat 26 haziran bdt 02.04.2013 şehir istanbul kilo:50

onun oynadığı oyunlardan ben anlamamki :) hep savaş oyunları oynuyor
ve bilgisayardan yani benimde onunla oynamam imkansız :)
bi ara playstation aldırmıştım beraber oynayalım diye ama eşim hep savaş
oyunları yükleyip oynadı benimle bi tek araba yarışı oynadı sonra sıkıldı bende sıkıldım
daha oynamadık benim eşiim çok bağımlı oyun oynamasa bile o bilgisayarın başında oturacak :)
Ekledim burcum :KK19:
Bende çok seviyorum savaş oyunlarını :KK52:
Ama eşim futbol oynuyor =) Bende eşlik ediyorum arada ama çocuk gibi oluyor bir gol atsın bana görmen lazım nasıl dalga geçiyor =)))
En son sinirlenip bırakıyorum..:KK1:
Eve misafir gelsin hele ki erkek varsa saatlerce esir alıyor futbol oynamak için... :KK1::KK1:
Yani seni çok iyi anlıyorum canım.
Bu son 2 aydır çok yoğun işleri geç geldiği için anca telden candy crush oynuyor =)))
Şimdide ondan yana dertliyim..

Bende çok şükür iyiyim canım...
Güzel geçti =)
Kv ve eşimin ablasıyla eşimin kuzeninin bebeğini sevmeye gittik =)
4 aylık maşallah 68 cm boyu var zillinin:KK1:
Ufaktan canımı sıkan benin kızın adını Irmak diye kvdemler kendi aralarında koymuş =)
Dedim bana soğuk geliyor o isim...
Eşimde ısrarcıydı ama yine ortak bir karar vericez =)
Benim ilk çocuğum bir hevesle isim araştırıken sırf istedikleri için kimsenin belirlediği bir isim koymak istemiyorum =)

Kafanı dağıtmana ve moral bulmana sevindim canım. Gülüm biz de isme karar verene kadar her kafadan bir ses çıkıyordu. Aile fertlerim gün içinde sürekli arıyordu, o olsun hayır bu olsun diye. Henüz karar vermedik kısmet diyordum ben de. Eşimle karar verince "biz kararımızı verdik, teşekkür ederiz" demeye başladım. Şimdi onlar da aradıklarında ismi ile soruyorlar nasıl oldu diye. Gönlüne göre seç koy:107:

Son düzenleyen: Moderatör:
eşim yorgun geldiği için hep evdeyiz hiç bi aktivitemiz yok pc ile oynarız çay içeriz keyifli vakit geçiririz aslında ama evde olmakta bi yere kadar..
dükkanlardan biri bugün kapanıyo önümüzdeki günlerde bizleri nasıl bi sıkıntı bekliyo bilemiyoruz :S
alttan yani depodan yalıtım yapılacaktı ama adam gelmedi ölçü için (hoş dükkanda kapanıyo ona bütçe ayrılabilecekmi onuda bilmiyorum)
vs vs vs..

bunu yazmıştım ama diğer sayfada kalmış :S

Kafanı dağıtmana ve moral bulmana sevindim canım. Gülüm biz de isme karar verene kadar her kafadan bir ses çıkıyordu. Aile fertlerim gün içinde sürekli arıyordu, o olsun hayır bu olsun diye. Henüz karar vermedik kısmet diyordum ben de. Eşimle karar verince "biz kararımızı verdik, teşekkür ederiz" demeye başladım. Şimdi onlar da aradıklarında ismi ile soruyorlar nasıl oldu diye. Gönlüne göre seç koy:107:

Bende öyle yapacağım =)
Eşim çok aileci şimdi onlar ne isterse onu koyma taraftarı ama annesi benim..
Hem kardeşleri falan evlensin kendi çocuklarına koysunlar demi =):KK1:
Ne fenayım ya... Fenayım ama haklıyım :KK24:
Valla canım ismi kararlaştırıp eşimle bir an önce koymam lazım =)
Yoksa son dakika golü yiyeceğim :KK1:

vs vs vs..

Bugün herkeste var bir daralma-sıkılma, havalardan mıdır nedir?:107: Tek tek düşününce benim de bir o kadar sorunum çıkar canım, ama daha önce de dediğim gibi bardağın dolu tarafını görüyorum. Örneğin normalde hergün en az 10 kez canım sıkılırdı hala işsizim diye; ama bugünlerde iyi ki olmamış hamileyken zor olurdu şimdi laboratuar deney vs. diyorum. Maddi sıkıntılar az ya da çok herkesin evinde var, umarım tez vakitte çözümlenir sizin sıkıntılarınız da. İzolasyon için de, en azından hamileliğinin erken döneminde önlem alma girişimi içindesin. Birkaç haftaya hallolur inşallah sıkma canını.

Eşimle ben de ancak hafta sonları çıkabiliyoruz, o da çok yoğun çalışıyor. Eve gelince de genelde ya makale tartışıyoruz ya da sınav-ders konuşuluyor. Ama ona deli gibi aşık olduğumdan çok da önemli değil, onunla geçireyim de ne yaptığımızın bir önemi yok modundayım:KK9: Dün doğum günüydü mesela, geç geldi çıkamadık dışarı. Pasta kestik. Düşünceli aşkım sırf ben seviyorum diye çikolatalı pasta almış halbuki kendisi muzlu sever. Gel gör ki pastanın tadı çok kötüydü. Stres yapmak yerine, "amma da kötü pasta değil mi bu yaşımıza geldik böyle kötü pasta yemedik" diye dalga geçip güldük yine de:21:

Bugün herkeste var bir daralma-sıkılma, havalardan mıdır nedir?:107: Tek tek düşününce benim de bir o kadar sorunum çıkar canım, ama daha önce de dediğim gibi bardağın dolu tarafını görüyorum. Örneğin normalde hergün en az 10 kez canım sıkılırdı hala işsizim diye; ama bugünlerde iyi ki olmamış hamileyken zor olurdu şimdi laboratuar deney vs. diyorum. Maddi sıkıntılar az ya da çok herkesin evinde var, umarım tez vakitte çözümlenir sizin sıkıntılarınız da. İzolasyon için de, en azından hamileliğinin erken döneminde önlem alma girişimi içindesin. Birkaç haftaya hallolur inşallah sıkma canını.

Eşimle ben de ancak hafta sonları çıkabiliyoruz, o da çok yoğun çalışıyor. Eve gelince de genelde ya makale tartışıyoruz ya da sınav-ders konuşuluyor. Ama ona deli gibi aşık olduğumdan çok da önemli değil, onunla geçireyim de ne yaptığımızın bir önemi yok modundayım:KK9: Dün doğum günüydü mesela, geç geldi çıkamadık dışarı. Pasta kestik. Düşünceli aşkım sırf ben seviyorum diye çikolatalı pasta almış halbuki kendisi muzlu sever. Gel gör ki pastanın tadı çok kötüydü. Stres yapmak yerine, "amma da kötü pasta değil mi bu yaşımıza geldik böyle kötü pasta yemedik" diye dalga geçip güldük yine de:21:

eşinin doğum günü kutlu olsun bi ömür boyu çocuklarınızla birlikte nice nice doğum günleri kutlamanız dileğiyle :)
neden böyle oldu bilmiyorum ama yaklşık 1 aydır kendimize vakit ayıramıyoruz..
dükkan kapanacağı için uzun süredir belli etmesede üzülüyo canı sıkılıyo ama elden bişey gelmiyo..
umarım en kısa zamnda geçer bütün bu olumsuzluklar.. hamişliğin tadını çıkartmak istiyorum artık :KK43:

X