2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
bir de kızlar bu haftalarda neler yaptırmak gerekiyor ? detaylı ultrason yaptıran var mı , ya da ne zaman yaptırmak gerekli ?
tetanoz aşısını yaptırdım, rutin kontrollere de gidiyoruz ama, bilmediğim kaçırdığım bişey var mı ??

22. hafta ayrıntılı ultrason, 24. hafta şeker yüklemesi var canım.

Canım kızarıklık kaşıdıkça oluyor geçen kontrolümde dr kaşındığımı söylemiştim nerelerden diye sordu el ayak yüz vs ise tehlikeli karaciğer enzimlerine baktırmalıyız dedi maalesef buralara hiç bir şey kullanmıyorum ve hergün 2 litre su içiyorum nerede ise
ama ileri boyutlarda değil diye zannediyorum umarım değildir

Tahliller çıkınca dr risk görürse uzmana gideceğim dua edin ne olur çıkmasın

Bende 7,5 kg aldım canım ne olacak bizim bu halimi

2014:) az kaldı o güne kadar yazmadan duramazdık zaten:)

Bu benim işime çok yarayabilir magnezyum kalsiyum ilaçları manyağı oldum resmen

merhaba,
hoş geldin aramıza

Bende aynı hissediyorum Pazar kızımın doğum günü var offf ayvayı yedim ben

Günaydın canım, iyi cumalar

anladım canım. geçmiş olsun, umarım bi problem çıkmaz, sen yine de içini ferah tutmaya çalış

22. hafta ayrıntılı ultrason, 24. hafta şeker yüklemesi var canım.

bana sadece 24. haftada şeker yüklemesine gel dediler. acaba benim mi hatırlatmam gerekiyor dr. a ??
bişey daha sorucam:KK1: tam olarak neye bakılıyo ayrıntılı ultrason da ?
her zaman boyunu kilosunu kafatasını ölçüyo da dr ondan soruyorum :93:

kızlar benim de yarın dahiliyede kontrolüm var kanımda enfeksiyon çıkmıştı hapla geçmedi antibiyotik iğne kullandım 5 gün yarın tekrar kan testi yapar sanırım dua edin artık çıkmasın.
18 Aralıkta da detaylı var inşallah o da güzel çıkar. Kızlar detaylıyı radyoloji yapıyor randevum ordan bittikten sonra sonucu hemen döylüuormu birde kendi doktorumuzda da kontrol oluyormuyuz bilen varmı?

inşallah temizlenmiştir artık enfeksiyon canım. ben de detaylıyı tepecikte yaptırmıştım. sonucu hemen soylediler, raporu muayene sonunda verdiler. ama ben bebeğimi hiç görememiştim, sonradan sırf bebeğimi görmek için özele gittim:KK1::KK1: umarım sende böyle olmaz. ama doktorumuza haala gitmedik. randevumuz bu ayın 20sinde filan. detaylıdan yaklaşık 1 ay sonra gitmiş olcaz yani. pek yardımcı olamadım sanırım :44::44::44:

bana sadece 24. haftada şeker yüklemesine gel dediler. acaba benim mi hatırlatmam gerekiyor dr. a ??

Ben 22. hafta kontrole gittiğimde doktorum istemimi hazırlamıştı bile. Detaylı da 22-24 haftalarda yapılıyor; istersen hatırlat. Benim detaylı ultrasonum 10-15 dk kadar sürdü. Tüm organları-ekstremiteleri detaylı olarak incelendi (anomalilere karşı). Bebeğin, plasentanın konumu, amniyon sıvı miktarı ve sağ-sol uterin arterlerdeki basınç incelendi. Bunların hepsi bebekte bir anomali olup olmadığını, eğer varsa plesanta-bebeğin konumunda bir sorun olup olmadığını ve erken doğum riskini tespit etmek amacı ile yapılıyor canım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 22. hafta kontrole gittiğimde doktorum istemimi hazırlamıştı bile. Detaylı da 22-24 haftalarda yapılıyor; istersen hatırlat. Benim detaylı ultrasonum 10-15 dk kadar sürdü. Tüm organları-ekstremiteleri detaylı olarak incelendiği (anomalilere karşı). Bebeğin, plasentanın konumu, amniyon sıvı miktarı ve sağ-sol uterin arterlerdeki basınç incelendi. Bunların hepsi bebekte bir anomali olup olmadığını, eğer varsa plesanta-bebeğin konumunda bir sorun olup olmadığını ve erken doğum riskini tespit etmek amacı ile yapılıyor canım.

engin bilgilerin için çoooooook teşekkür ederim :KK3::KK3::KK3:
inan bana çok yardımcı oldun. ama şeker yüklemesinde gitmiş olsan geç kalmış sayılmam herhalde .. yine de ben bir sorayım dr. uma . tekrar teşekkür ederim canım...:KK34::KK34:

bütün iç organlarına, kalbine, ellerine, ayaklarına, parmaklarına, omurgasına, kafatasına, kemiklerine... bunları aslında kendi doktorumuz da her gittiğimizde ölçüyor. hatta bize doktorumuz ayrıntılı organ taramasını zaten ben her seferinde yapıyorum. normalde bebeklerinde sıkıntı gördüğümüz, ya da kilo veya yaş itibariyle anomalili bebeği olma riski yüksek olan anne adayları ayrıntılıya girmeli, ama artık risk olsun olmasın herkesi gönderiyoruz, anne adayları kendilerini bu şekilde daha iyi hissediyor demişti. bir arkadaşım da doktoruna sormuş gideyim mi diye, doktoru ben her seferinde bakıyorum zaten gitmen gerekseydi git derdim demiş. o ayrıca ayrıntılı usg ye gimryecek yani. sanırım çok da rutin bir uygulama değil doktoruna göre değişiyor

Yemek muhabbeti oldu, acıktım sabah sabah. Ben sürekli diyetteyim, ağzıma her götürdüğüme dikkat ediyorum:107: Ama yarın çok kötü bozacağım diyetimi. Kuzenimin annesi içli köfteye çağırdı:21::KK9:

İçli köfte mi nereli arkinin annesi bizim oraların yemeğidir harikadır tadıı yarasınnnnn bol bol götür :)

merhaba kızlar... hayırlı cumalar herkese :KK34:
ve maalesef bende de ödem mevcut. Dr. bu konuda çok katı, tuz, beyaz ekmek yememem gerektiğini, turşu gibi şeylerden uzak durmamı söyledi. hatta o kadar korkuttu ki bu sebepten kör olan bir anneden bile örnek verdi Allah korusun.:KK20:
benim mesela çorap izim akıllara zarar. kesinlikle yüzük ve saat takamıyorum. makarnayı çok seviyorum haftada 1 kez yiyorum ki benim için bir mucize :KK14:
aman diyim dikkat edin, ömrüm boyunca tuz aramamışken kaşıkla yiyesim geliyor, hiçbirşeyin tadı yokmuş gibi geliyor ama napalım...sıkalım dişimizi

benim de çorap izim fena,eşimin çoraplarını giymeye başladım,erkek çorabı alıcam büyük beden,onların ki daha yumuşak oluyo:18:

merhaba canımm, doktordaşımı buldummm:21::21::21: benim eşim de çok sever ve güvenir doktorumuza, zaten doktorumuzu eşim buldu. Ahmet beyin hastası olup da memnun olmayacak kişi olamazmış gibi geliyor bana da, nasıl bir benmerkezci düşünceye sahibim:KK52::KK52::KK52: ben sevdiysem herkes sever:KK1::KK1: Doğum konusunda ne düşünüyorsun ? çok mu erken daha düşünmek için, benim kafam çok karışık da :18::18:

Valla canim dogum konusu beni endiselendiriyor.gecen hafta kontrol vardi dedim su normal dogumu bana anlatirmisiniz hep kulaktan duyma bilgilerle urkuyorum dedim.sagolsun tum ayrintilari ile anlatti ahmet bey .ama sanirim ben normal dogum yapabilecek kadar yurekli degilim :KK43: cok korktum .bir de o kadar sanci vs zorluktan sonra sezeryana donme ihtimali de oluyormus.sonuc olarak ben sezeryan yapacagim galiba ama ilerleyen gunler ne gosterecek bakalim.sen ne dusunuyorsun bu konuda??

merhaba kızlar... hayırlı cumalar herkese :KK34:
ve maalesef bende de ödem mevcut. Dr. bu konuda çok katı, tuz, beyaz ekmek yememem gerektiğini, turşu gibi şeylerden uzak durmamı söyledi. hatta o kadar korkuttu ki bu sebepten kör olan bir anneden bile örnek verdi Allah korusun.:KK20:
benim mesela çorap izim akıllara zarar. kesinlikle yüzük ve saat takamıyorum. makarnayı çok seviyorum haftada 1 kez yiyorum ki benim için bir mucize :KK14:
aman diyim dikkat edin, ömrüm boyunca tuz aramamışken kaşıkla yiyesim geliyor, hiçbirşeyin tadı yokmuş gibi geliyor ama napalım...sıkalım dişimizi

Canım sende dikkat et başlarda zor gelir ama alışırsın ilerde kilo aldıkça çok zorlanacağız en azından ödem mümkün oldugunca az olsun şimdilerde

inan bana çok yardımcı oldun. ama şeker yüklemesinde gitmiş olsan geç kalmış sayılmam herhalde .. yine de ben bir sorayım dr. uma . tekrar teşekkür ederim canım...:KK34::KK34:

Adaşız, elimden geldiğince ederim tabi:21:

bütün iç organlarına, kalbine, ellerine, ayaklarına, parmaklarına, omurgasına, kafatasına, kemiklerine... bunları aslında kendi doktorumuz da her gittiğimizde ölçüyor. hatta bize doktorumuz ayrıntılı organ taramasını zaten ben her seferinde yapıyorum. normalde bebeklerinde sıkıntı gördüğümüz, ya da kilo veya yaş itibariyle anomalili bebeği olma riski yüksek olan anne adayları ayrıntılıya girmeli, ama artık risk olsun olmasın herkesi gönderiyoruz, anne adayları kendilerini bu şekilde daha iyi hissediyor demişti. bir arkadaşım da doktoruna sormuş gideyim mi diye, doktoru ben her seferinde bakıyorum zaten gitmen gerekseydi git derdim demiş. o ayrıca ayrıntılı usg ye gimryecek yani. sanırım çok da rutin bir uygulama değil doktoruna göre değişiyor

Haklısın doktora göre değişiyor sanırım. Ben gittiğimde bir çift vardı bekleyen. Kadın bana doğru geldi "sizin bebeğinizin sorunu nedir?" dedi. Şaşırdım, "umarım bir sorunu yoktur, biz de ona bakmak için geldik dedim". O şaşırdı bu defa. "Ben sadece sorunlu hamileliklerde obstetrik doppler isteniyor sanmıştım" dedi. Kadının bebeğinde sorun olduğunu öğreninc, benim de ayaklarım geri geri gitti ama yaptırınca rahatladım. Rabbim riskli gebeliği olan tüm anne adaylarına yardımcı olsun, kolay değil...

Geç kaldığını sanmıyorumm canım çünkü bn hem ayrıntılıyı hem şeker yüklemesini 21 aralıkta yaptıracağımm ikiside aynı gün olacak

İçli köfte mi nereli arkinin annesi bizim oraların yemeğidir harikadır tadıı yarasınnnnn bol bol götür :)

Kuzenimin annesi canım:107: Adana'lıyız biz (ama Gaziantep'teyiz şuan). Gerçi heryerde yapılıyor ama, usülleri farklı:KK34: Bozacağım diyeti vallahi kararttım gözümü, sizin yerinize de yerim:KK56:

Kuzenimin annesi canım:107: Adana'lıyız biz (ama Gaziantep'teyiz şuan). Gerçi heryerde yapılıyor ama, usülleri farklı:KK34: Bozacağım diyeti vallahi kararttım gözümü, sizin yerinize de yerim:KK56:

Benim yerime de ye balım =)
Ben pek sevmem...
Antep dedin de benim canım da kuru patlıcan dolması çekti, böyle nar ekşili :KK56::KK56::KK56:
Akşama yemeğim çok olmasa yapardım valla =)

kızlar benim de yarın dahiliyede kontrolüm var kanımda enfeksiyon çıkmıştı hapla geçmedi antibiyotik iğne kullandım 5 gün yarın tekrar kan testi yapar sanırım dua edin artık çıkmasın.
18 Aralıkta da detaylı var inşallah o da güzel çıkar. Kızlar detaylıyı radyoloji yapıyor randevum ordan bittikten sonra sonucu hemen döylüuormu birde kendi doktorumuzda da kontrol oluyormuyuz bilen varmı?

geçmiş olsun cnm. inş ayrıntılı usg de iyi çıkar. benim ayrınıtlı usg pazratesi ben de çok merak ediyorum. heralde ayrıntılı usgnin sonucunu doktorumuza da gösteriyoruz. çnkü bana ayrıntılının sonucuna göre rapora karar vericez demişti doktorum.

Günaydın herkese :KK16:

Kızlar bugün markafoni de (Baby room) çok güzel hastane çıkışları var ya,hangisini alsam diye bakıp duruyorum.

Baktıkça duygulanıyorum,minik kuzum giycek inş.diye.mis gibi bebek kokusu,ayyy Allah'ım göstersin hepimize o günleri sağlıkla,doğru zamanda..:nazar::KK49:

Bu arada 2 gündür yine ayaklarımda ödem var,yürürken çok zorlanıyorum,sanki kum torbaları bağlı ayaklarıma..:KK50:

Neyse çekicem artık,kızım iyi olsun da,yarın ayrıntılı ultrason randevumumuz var,iple çekiyorum:21:

ben de gördüm markafoni kampanyasını. daha önceki bebek kampanyasından almıştım ben iki tane zıbın seti. güzeldi beğendim. ama gözüme ufacık geldiler çok tatlılar...

günaydın canım. senin eşin de benimki gibi :KK9::KK9: boşver evi, sen bu gün bol bol dinlen bence canım. bebekler bütün enerjimizi alıyolar, kolay değil içimizde bi canlı büyütüyoruz. bütün işlerden daha önemli :KK49::KK49:

ben de aynen öle düşünüyorum. zaten iş yapmam sakıncalı. bi iş yaptım mı belim nasıl ağrıyo... ne güzel iki hafta önce annemler vardı evi çiçek gibi yapmıştı. biz de eski haline döndürmek üzereyiz bakalım:)

benim de çorap izim fena,eşimin çoraplarını giymeye başladım,erkek çorabı alıcam büyük beden,onların ki daha yumuşak oluyo:18:

:) ben de eşimin eşofman altlarını giymeye başladım. kendiminkiler çook sıkıyo beni. eşiminkiler bol rahat onunkilere el koydum artık:)

Kızlar ben ayrıntılı ultrason yaptırdım şükür iyi herşey.sonra doktoruma gittim oda çoçuk kardiyolojisine gönderdi ordada bakıldı ayrıntılı herşey normalmiş.çok rahatladım.benim ikilim riskli çıkmıştı bu yüzden endişeliydim ama çok iyiymiş bebişimin durumu.şimdi şeker yüklemesini bekliyorum.ayrıca kilo da fazla almıyorum şişlik ödem tansiyon yok şükür.inş. Böyle devam eder.toplamda 2 kilo aldım ben fazla alamıyorum kilo ama şükür bebegim alıyo.hala çok iştahım yok yiyemiyorum.çokta hareketliyim ya bazen hamile oldugumu unutuyorum.sizde durumlar nasıl

Kızlar ben ayrıntılı ultrason yaptırdım şükür iyi herşey.sonra doktoruma gittim oda çoçuk kardiyolojisine gönderdi ordada bakıldı ayrıntılı herşey normalmiş.çok rahatladım.benim ikilim riskli çıkmıştı bu yüzden endişeliydim ama çok iyiymiş bebişimin durumu.şimdi şeker yüklemesini bekliyorum.ayrıca kilo da fazla almıyorum şişlik ödem tansiyon yok şükür.inş. Böyle devam eder.toplamda 2 kilo aldım ben fazla alamıyorum kilo ama şükür bebegim alıyo.hala çok iştahım yok yiyemiyorum.çokta hareketliyim ya bazen hamile oldugumu unutuyorum.sizde durumlar nasıl

maşallah cnm :nazar:ne güzel çok kilo almamışsın.sadece bebeğinin alması çok iyi. ben heralde bu gidişle 20 kilo alıcam diye düşünüyorum. ben de öyle bi iştah var ki. durudurulamaz. önceki hallerimi bilenler çok şaşırıyolar nasıl yiyebiliyosun bu kadar diye:)

X