2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Kizlar ben de bisey sorcam. Uyku seti almayi dusunen, arastirip karar veren var mi? Denokids te begendim bitane. Fiyatlari da normal geldi bana, ne cok pahali ne cok ucuz. Ama kalitesinden emin olamadim. Kullanan, oneren var mi? Ya da bana alternatif bir akil verebilecek olan :KK66:

ben uyku seti almayı düşünüyorum cnm. nevresimi yorganı ayrı ayrı almak istemiyorum. denokidsi de görmüştüm galiba nette araştırırken ama hatırlamayamadım. kalitesini tam bilemicem. ben taçın ürünlerini de güzel bulmuştum. çok cicili bicili bişey almayı düşünmüyorum. sade bişey olsun istiyorum.

benim bebeklerimin öyle bir düzeni yok..bir ara akşam oynamazlardı mesela, şimdi 11 gibi tepiniyorlar :KK1: ama bu ne kadar sürer bilmem. her gün de aynı şiddette hissetmiyorum. bebek pozisyon değiştirip duruyor, ondan da hissetmiyor olabilirsin. bence endişelenecek birşey yok. sen kendin hasta ve yorgunsan o da etkilemiş olabilir üstelik

hiç kendi kendini telaşlandırma güzelim, çok normaldir bebeğin hareketlerinin azalması zayıflaması bir gün hiç hissetmeyebilirsin benimde öyle olduğu oluyor, genelde yorgun olduğumda halimin olmadığı zaman hissetmiyorum ama onun dışında hissediyorum, 2 gün hissetmezsen doktoruna başvurursun telaş yapma onun yerine ayaklarını uzat sakin sakin kendini dinle uzan biraz sen dinlendikçe bebeğinde kendine gelecektir :)

Canim takma kafana, bende de oluyor ayni sey, yorgun oldugumda hareket etmiyor cok. Ben de onu kendi yorgunlugumdan dolayi algilamamin zayiflamasina bagliyorum. Normalde gece hareketlerine uyanirim, bazen uyanmiyorum. Sonra gece gece bi anda gozlerimi acip niye hic hissetmedim bi terslik mi var diye sabahi sabah ediyorum. Sabah minik minik tekmeleri yemeden rahat edemiorum :) bi yerde okumustum anne dinlenmek icin uzandiginda bebege giden kanin basinci artarmis ve bebek hareketlenirmis. İstersen sen de merak ettikce uzanip gevse, sonra tekmeler geliyor yavas yavass. Calisiyosan uzanmak icin cok firsatin olmayacaktir ama eve varir varmaz at kendini yataga :KK66:

sağolun canlar yüreğime su serptiniz :KK19:
her şeyin olduğu gibi anneliğin de acemiliği zormuş

merhaba anneler.çok sık giremiyorum ama sorum oldukça aklıma burası geliyor.ilk sorum mide yanmalarınız var mı?felaket yanıyor midem,sakız çiğniyorum bşraz iyi geliyor ama yine de yanıyorum.bu arada tüm testlerimiz iyi çıktı.detaylı ultrason da iyidi.1 hafta ileride dedi ama bu haftalarda normal dedi.bi de kiloma kızmasa dr. 22+1deyim 9kg aldım:KK43: çok kızdı vitamini kesti direk.şimdi vitamin yutmuyorum ve gerçekten deliler gibi ackmıyorum sanki hamilelik öncesi dönem gibi normalim taki sabah oluncaya kadar,sabah kurt gibi oluyorum.dün gece hiç uyutmadı yavrum beni ciğer yemiştim akşam severim bu arada sağlıklı diye yedim ama saat 3te başladı tepiklemeye en son 6yı geçerken uyumuşum.çok uyandırıyor beni gece gündüz hareketleri normal soluma yatmaya özen gösteriyorum y,ne de gece olunca durmuyor.dr.da dedi doğunca işin zor ultrasonda zor bakıyorum kaçıyor hep çok haraketli diye,
ikinci sorum bende kalp çarpıntısı oluyor.akşam genelde sanki koşmuşum gibi çok hızlı çarpıyor eşimde hissediyor,sonra çok halsiz oluyorum ellerim kollarım uçuşuyor resmen uyku basıyor ve erkenden uyumak zorunda kalıyorum 3-4 gündür var bu,sizlerde de oluyor mu acaba kilodan mı yoksa havalar soğudu pek yürüyüş yapamıyprum ondan mı ki dedim,ilerlerse dr,danışacağım bakalım

Arkadaşlar ben 18 haftalık hamileyim. Doktorum bebeğin karın boşluğunda yarım cm sıvı var dedi beni çok korkuttu. Böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu?

ben uyku seti almayı düşünüyorum cnm. nevresimi yorganı ayrı ayrı almak istemiyorum. denokidsi de görmüştüm galiba nette araştırırken ama hatırlamayamadım. kalitesini tam bilemicem. ben taçın ürünlerini de güzel bulmuştum. çok cicili bicili bişey almayı düşünmüyorum. sade bişey olsun istiyorum.

Evet ben de o firfirli dantelli suslu seylerden hoslanmiyorum. Sade seyler bakiyorum genelde. Tac da da bi kac model var baktigim ama hep internet uzerinden baktim. Gidip inceleme sansim hic olmadi. Anti-alerjilk, anti-bakteriyel filan falanlarina dikkat etmek lazim mi yoksa sadece pamuk olsa yeter mi?

merhaba anneler.çok sık giremiyorum ama sorum oldukça aklıma burası geliyor.ilk sorum mide yanmalarınız var mı?felaket yanıyor midem,sakız çiğniyorum bşraz iyi geliyor ama yine de yanıyorum.bu arada tüm testlerimiz iyi çıktı.detaylı ultrason da iyidi.1 hafta ileride dedi ama bu haftalarda normal dedi.bi de kiloma kızmasa dr. 22+1deyim 9kg aldım:KK43: çok kızdı vitamini kesti direk.şimdi vitamin yutmuyorum ve gerçekten deliler gibi ackmıyorum sanki hamilelik öncesi dönem gibi normalim taki sabah oluncaya kadar,sabah kurt gibi oluyorum.dün gece hiç uyutmadı yavrum beni ciğer yemiştim akşam severim bu arada sağlıklı diye yedim ama saat 3te başladı tepiklemeye en son 6yı geçerken uyumuşum.çok uyandırıyor beni gece gündüz hareketleri normal soluma yatmaya özen gösteriyorum y,ne de gece olunca durmuyor.dr.da dedi doğunca işin zor ultrasonda zor bakıyorum kaçıyor hep çok haraketli diye,
ikinci sorum bende kalp çarpıntısı oluyor.akşam genelde sanki koşmuşum gibi çok hızlı çarpıyor eşimde hissediyor,sonra çok halsiz oluyorum ellerim kollarım uçuşuyor resmen uyku basıyor ve erkenden uyumak zorunda kalıyorum 3-4 gündür var bu,sizlerde de oluyor mu acaba kilodan mı yoksa havalar soğudu pek yürüyüş yapamıyprum ondan mı ki dedim,ilerlerse dr,danışacağım bakalım

Mide yanmalari bende de oluyor canim. Hatta benim bulantilarim da devam ediyor. Ben de aynen senin gibi surekli sakiz cigniyorum :) ama carpintiyla ilgili bisey diyemeyecegim. Bence en kisa zamanda doktoruna danis. Tansiyonla ilgili bi sorun olabilir, erken onlem almis olursunuz. Tabii ki insallah bi sorun yoktur :) dikkat etcez artik kendimize bi kac ay

Kızlar merhaba ,

Bir sorum olacak progestan'nın fitil olarak kullanan varmı bende malum bölgede acı yapıyor ve idrarı yaparken de acı oluyor böyle yaşayan var mı?

Ayyyy, ciddi misinnn:) Nasil mutlu oldum su an, esimi de beni de en cok tedirgin eden konu buydu :) biz ozele gectiginden beri Ahmet beye hafta sonlari muayenehanesinde gidiyoruz. Hastaneyi gorme sansimiz hic olmamisti. Bi de erken daha diye doktorla da konusmamistik, bilmiyorduk. Cok mutlu oldum su an canim cok sagolll :KK70: tel.de smileyler olmuyo, ama su an gobek atan smiley koydum bu posta :KK66:

:)) sevinmene sevindim canim. ben de rastgele cinarlinin sitesinde gordum gidince de dr a sordum onayladi ve rahatladik :)

selam kızlar biz geldik..
bu arada öğlen tetanoz aşısı oldum..ne o an nede şimdiye kadar şiddetli bi ağrıyla karşılaşmadım..umarım gece ve yarında bi sorun çıkmaz :)

optimum evime 20 dakika yakınım.işyerim de kızılaya yakın oduğu için sıhhıye, kızılay dolaştım dün.aslında beşiğini falanda optimumdan baktım..park beşikler 100 tl den başlıyor.

umarım hala indirim devam ediyodur..boştan yere benim yüzümden oralara kadar gidip yorulmanızı istemem..
ben park yatak almıcam gibi görünüyor..
benim bebek kaynım vardı onun vardı park yatağı..kaynım vefat ettiği için soramıyorum kayınvalideme bana verecekler mi vermeyeceklermi :S

sabah yediğim ilk şeyle başlıyor ve yatana kadar sürekli midem yanıyor...sakız çiğniyorum ama 2 yudum süt ve ya gaviscon rahatlatıyor.sürekli çantamda ,midem yandığı zaman şurubu içiyorum.çarpıntı bende de var 2 merdiven çıksam başlıyor ,yatakta bile sağdan sola dönmek bile yoruyor bazen.tansiyonunu kontrol et sürekli...

canım sana ciğer faydalı diye kim dedi bilmiyorum ama yanlış bilgi verilmiş. ciğerde bol miktarda a vitamini var ve vücut a vitamininin hepsini depo ediyormuş.ve a vitamini fazlalığı bebek için iyi değil. benimde canım çekti ama yemedim. ciğer olayını iyice araştır.

selam kızlar biz geldik..
bu arada öğlen tetanoz aşısı oldum..ne o an nede şimdiye kadar şiddetli bi ağrıyla karşılaşmadım..umarım gece ve yarında bi sorun çıkmaz :)

ben dün oldum hiçbir sorunla karşılaşmadım ağrı acı yanma hiç birşey yok şükür.inşallah sende karşılaşmazsın sorunla

canım sana ciğer faydalı diye kim dedi bilmiyorum ama yanlış bilgi verilmiş. ciğerde bol miktarda a vitamini var ve vücut a vitamininin hepsini depo ediyormuş.ve a vitamini fazlalığı bebek için iyi değil. benimde canım çekti ama yemedim. ciğer olayını iyice araştır.

Kizlar benim dr umda ciger dahil tum sakatatlari yasakladi.cok canin cekerse bir lokma yiyebilirsin dedi.paylsmak istedim.herkese guzel haftasonlari dilerim hamislerr:)

tiroit testim normal çıktı , aşımı da oldum , Allahın izniyle kızımın bi sıkıntısı da yok çok şükür :) yalnız hastanede bi bayanla tanıştım 4 ay önce doğumuna 15 gün kala bebeği kordon dolonmasından ölmüş çok üzüldüm bayana. sen bekle o kadar önce ileri sayım sonra geri sayım eşyalarıydı şuydu buydu derken son iki hafta kala bütün hayaller kabusa dönsün :KK43: Rabbim kimseye göstermesin inşallah beni çok etkiledi bu durum demekki sadece ilk 3 ay değil hamileliğin her ayı çok önemliymiş gerçekten :KK43:

Kızlar ben ayrıntılı ultrason yaptırdım şükür iyi herşey.sonra doktoruma gittim oda çoçuk kardiyolojisine gönderdi ordada bakıldı ayrıntılı herşey normalmiş.çok rahatladım.benim ikilim riskli çıkmıştı bu yüzden endişeliydim ama çok iyiymiş bebişimin durumu.şimdi şeker yüklemesini bekliyorum.ayrıca kilo da fazla almıyorum şişlik ödem tansiyon yok şükür.inş. Böyle devam eder.toplamda 2 kilo aldım ben fazla alamıyorum kilo ama şükür bebegim alıyo.hala çok iştahım yok yiyemiyorum.çokta hareketliyim ya bazen hamile oldugumu unutuyorum.sizde durumlar nasıl

Gözün aydın canım, maşallah meleğine:nazar::emir_bebek:. İnşallah şeker sonucun da yüzünü güldürür:107:

Öncelikle gözün aydın canım, sonuçların güzel çıkmış. Kilonu da bundan sonra kontrol edersin, toplamda 15 kg almak normal neticede:107: Miden ve çarpıntın için mutlaka doktorunla görüş. Mide sorunum olmadı ama çarpıntı mı bilmiyorum kalp atışlarım hızlanıyor bazen; özellikle uzanırken. Araştırdım biraz, bebek diyaframa baskı yaptığında olabilir deniyordu. Ama senin kontrol ettirmende fayda var.

Arkadaşlar ben 18 haftalık hamileyim. Doktorum bebeğin karın boşluğunda yarım cm sıvı var dedi beni çok korkuttu. Böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu?

Çok geçmiş olsun, doktorun izleme dışında birşey önerdi mi?

Kızlar merhaba ,

Bir sorum olacak progestan'nın fitil olarak kullanan varmı bende malum bölgede acı yapıyor ve idrarı yaparken de acı oluyor böyle yaşayan var mı?

Ben kullanıyorum. Yanma-acı olmadı bende, sadece beyaz akıntı arttı biraz o da normal. Enfeksiyon falan olmasın, acı olması normal değil canım.

tiroit testim normal çıktı , aşımı da oldum , Allahın izniyle kızımın bi sıkıntısı da yok çok şükür :) yalnız hastanede bi bayanla tanıştım 4 ay önce doğumuna 15 gün kala bebeği kordon dolonmasından ölmüş çok üzüldüm bayana. sen bekle o kadar önce ileri sayım sonra geri sayım eşyalarıydı şuydu buydu derken son iki hafta kala bütün hayaller kabusa dönsün :KK43: Rabbim kimseye göstermesin inşallah beni çok etkiledi bu durum demekki sadece ilk 3 ay değil hamileliğin her ayı çok önemliymiş gerçekten :KK43:

Gözün aydın, çok sevindim canım:107: Çok haklısın, hamileliğin de sonrasının da her aşaması aynı riski taşıyor bence. Hiçbir şeyin garantisi yok neticede, rabbim hayırlı olan ne ise onu versin:107:

X