2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Allah razı olsun.
İnan içimi rahatlattı yazdıkların.
Eşimde sıkıntı yok aslında, ailesi eşim evlendi onlardan elini ayağını çekecek diye kendileriyle ilgilenmesini istiyorlar.
Ben artık eşime bıraktım o durumu oturdum konuştum anladı bu sefer beni.
Bana bırak herşeyi hayatım dedi ben en çok bizim için çabalıyorum çocuğumuz olacak ona iyi bir gelecek hazırlamak için bu kadar yoruluyorum dedi.
Bende her konuda destek olacağımı söyledim kendisine.
Allah büyüktür ne varsa kaderimizde onu çekeceğiz.
Ama Rabbim büyük dert vermesin.
Bunlarda bir yerde sorun değil benim için.
Şu an odaklandığım tek şey doğacak çocuğum.
Artık istesemde bencillik yapamayacağım hayatta.
Kaçılmaz bir sorumluluğum var.
Eşimden beklentilerimi kendim yapacağım gerekirse.
İşte insan dönem dönem, hem olgunlaşıyor-hem çocuklaşıyor.
Şu hamilelik sürecinde bunları hissetmek daha kolay sanırım.
Duygusal bir zeminin üzerinde hislerin,düşüncelerin,beklentilerin,tedirginliklerin v.s hepsi dans ediyor işte.
Allah hepimizin evinden huzuru, mutluluğu eksik etmesin. (Amin)
Gerisi zaten hallediliyor bir şekilde.
bak şükürler olsun sakin sakin konuşmak bile yetiyor işte.. hislerimiz derin.. hassasız fazlasıyla .. ama bi tavsiye daha .. herşeyi sen yapmaya kalkışma .. bu kez karşındaki nasıl olsa o yetiyor herşeye diyor ve elini istesede istemesede yavaş yavaş çekiyor.. şefkat yine diyorum çok şeyi hallediyor.. hiç birşey eşinin senin yanında uyanmasından daha değerli değil öyle değilmi.. onun kokusu varlığı yetiyor işte.. hele birde evlat geldimi gör bak aradaki bağı..
Eşim uykusuzluğa bağışıklık kazanmış :KK1:
Uyumayı sevmiyor nedense.
Dediğin gibi sadece 4-5 saatlik uykuyla günü bitiriyor.
Ama çözemedim formülünü =)

aslında 4 saatlik uyku yetermiş insana da alışmak lazım ben uyur gezer gibiyim bu aralar ki 9 da yatıyorum ya ..

bak şükürler olsun sakin sakin konuşmak bile yetiyor işte.. hislerimiz derin.. hassasız fazlasıyla .. ama bi tavsiye daha .. herşeyi sen yapmaya kalkışma .. bu kez karşındaki nasıl olsa o yetiyor herşeye diyor ve elini istesede istemesede yavaş yavaş çekiyor.. şefkat yine diyorum çok şeyi hallediyor.. hiç birşey eşinin senin yanında uyanmasından daha değerli değil öyle değilmi.. onun kokusu varlığı yetiyor işte.. hele birde evlat geldimi gör bak aradaki bağı..

aslında 4 saatlik uyku yetermiş insana da alışmak lazım ben uyur gezer gibiyim bu aralar ki 9 da yatıyorum ya ..

Eşim çocuk doğduktan sonra daha çok değişecek bunu kendide söylüyor.
Daha küçük yaşlarından beri evine ekmek götüren biri.
Babalık daha çocuğumuz doğmadan eşimin içinde var.
Kaç kişinin hayatını değiştirdi çevresinde kaç kişiyi ev,bark sahibi yaptı Allah biliyor.
Bende zaten bundan dolayı gözümden sakınıyorum ya onu...
Herşey daha güzel olacak bizim için.
Sabırla bekliyorum.

Eşim çocuk doğduktan sonra daha çok değişecek bunu kendide söylüyor.
Daha küçük yaşlarından beri evine ekmek götüren biri.
Babalık daha çocuğumuz doğmadan eşimin içinde var.
Kaç kişinin hayatını değiştirdi çevresinde kaç kişiyi ev,bark sahibi yaptı Allah biliyor.
Bende zaten bundan dolayı gözümden sakınıyorum ya onu...
Herşey daha güzel olacak bizim için.
Sabırla bekliyorum.

DEMEK ki yoruulmuş sorumluluktan.. RABBİM eşinin güzel yüreğinin karşılığını versin canım ..
inşallah bebeğiniz evinize daha çok huzur getirecek..
RABBİM evlerimizden huzuru eksik etmesin huzurdan daha pahalı bişey yok çünkü

DEMEK ki yoruulmuş sorumluluktan.. RABBİM eşinin güzel yüreğinin karşılığını versin canım ..
inşallah bebeğiniz evinize daha çok huzur getirecek..
RABBİM evlerimizden huzuru eksik etmesin huzurdan daha pahalı bişey yok çünkü

Amin, Allah razı olsun, dua kabul olsun inşallah...:nazar:

Eşim uykusuzluğa bağışıklık kazanmış :KK1:
Uyumayı sevmiyor nedense.
Dediğin gibi sadece 4-5 saatlik uykuyla günü bitiriyor.
Ama çözemedim formülünü =)

ayy ben hiç dayanamam uykusuzluğaa hani böyle gündüz uykusunu sevmem ama saat 10 dedin mi bilemedin 11 uyurum sabahta kimse dokunmasın öğleye kadar uyuyayım istiyorum,,,, sabahlar bana işkence geliyor en çok sevdiğim sabah uykusu ama malesef eşim çok erken kalkıyor beni uyandırmıyor oyalanıyor ama 8,30 dan sonra kıvranıp duruyor uyandırmak için uyanıyorum bende :KK43: eşim de alışkanlık olmuş 5,30 dan sonra gece kaçta uyursa uyusun uyanıyor :KK43: :KK43: ama allahtan bana dokunmuyor :KK70:

:) canım seni en iyi anlayan benimdir eminim..çünki hemen hemen aynıyız...bende sadece 3 kilo aldım...ve göbeğim dışarıdan çok belli değil sadece akşamları çıkıyor..
ve beni gören kimse hamile olduğumu düşünmüyor sadece bilen biliyor..ve iş yerinde de hamile hatta benimle aynı olan ve hatta bende sonra hamile kalan arkadaşlarım var..inanırmısın hepsinin göbeği çokdandır çıktı..başta mutluydum sonradan iş yerindeki çoğu kişinin eleştirisine maruz kaldım ve kadar üzülüyorum ki...."sen niye kilo almadın,biişey yemiyosun,zaararlı, asıl hamileyken kilo alınır şöyle ..vs"en çokda üzen beni yemiyosun demeleri..

halbuki dr.inanılmaz benden memnun ve o kadar dikkat ediyorum ki beslenmeme..21 haftalıkken bebeğim 450 gr dı..gayet normaldi değerleri..o kadar eleştinin üzerine ben bile korkmaya başlamıştım..bebeğimi besleyemiyorum mu diye...
ayrıntılı ultrasana gittiğimde dr.um ve radyoli uzmanı o kadar güzel şeyler söylediler ki bana, eşim çok gurur duydu..ve bende artık millete laf anlatmakla uğraşmıyorum..benim annemde 6 ay bile normal kıyefetlerle işe gidiyomuş bende ona çekmişim..

ve benim beslenmem iş yerimdeki hamile arkadaşlardan çok çok çok iyi ve dengeli..

ben yediklerimi dr.anlattım nerdeyse sarılıp öpcekti beni:)

hepimizin göbüşleri farklı farklı başkalarının ne söylediğini takmamak en güzeli mesala ben bugün tam 24 haftalık oldum sabah kiloma bakmak istedim aç karnına 58,2 geldim ilk hamile kaldığımda 55 idim 21+4 de ise henüz 2 kilo almış bulunuyordum,,, ama göbeğimi görseniz kocaman sanki toplamda 3 değil daha fazla almış gibiyim ve nerden baksan 2 haftada 1 kilo almışım hiç belli olmuyor hiç yeterki bebeklerimiz sağlıklı olsunlar

Annesi babasına ayak uyduruyor geç yatıyor =))
Annesinin suçu ne :KK1::KK1::KK1:
Eşim dün sağolsun sabaha karşı 5 te uyudu kaçırdığı dizileri izlemekten.
Bende eşlik ettim.
Hep geç uyuyoruz 3-4 gibi..
O işe gittikten sonra bende kuzu gibi uyuyorum =)))

sağlıklı bir hamilelik için 8 saatlik bir gece uykusu şartmış. benim eşimde geç yatıyor ama ben 11 de yatıyorum. işe gitmek için 6 da kalkıyorum.böyle alıştırdım kendimi. bebek anne karnında nasıl bir düzene alışırsa öyle gidermiş.gündüz uykusu insana pek fayda getirmez. gece uykusu şart. bebişi yorma yat uy keyfini çıkar evin. ben uyku depolayamıyorum. sabahın 6 buçuğunda evden çıkıyorum. kar, ayaz donduruyor zaten. sonra keşke uyusaydım zamanında dersin bebiş gece ağlayınca

sağlıklı bir hamilelik için 8 saatlik bir gece uykusu şartmış. benim eşimde geç yatıyor ama ben 11 de yatıyorum. işe gitmek için 6 da kalkıyorum.böyle alıştırdım kendimi. bebek anne karnında nasıl bir düzene alışırsa öyle gidermiş.gündüz uykusu insana pek fayda getirmez. gece uykusu şart. bebişi yorma yat uy keyfini çıkar evin. ben uyku depolayamıyorum. sabahın 6 buçuğunda evden çıkıyorum. kar, ayaz donduruyor zaten. sonra keşke uyusaydım zamanında dersin bebiş gece ağlayınca

Bak bilmiyordum bunu çok sağol canım.
Çok dengesiz bir uyku düzenim var kızımda bana benzediyse yandık valla :44:

KIZLAR .. dökülüyorum ya başım çok ağrıyo.. işteyim izinde alamıyorm.. sanırım migrenim tuttu.. gözümden yaş geliyor resmen.. duramıyorum..
ilaçta alamıyorum..
dün de doktora gittim ultrasonda problem vardı .. ayrıntılını iki hafta sonra yapalım dedi bakalım ya 23 ünde ya da 20sinde gitcem..
maşallah oğluşumda bir hareketliki..
anneanneside dün bi damatlık tulum aldı eşim kızım ben dün akşam boyunca onu sevdik..
heyecan, garip bir korku.. huzur, mutluluk hepsi beraber ne garip şey bu annelik..

canım izin al çık iş arkadaşalarına söyle idare etsinler seni ne olacak sanki herşeyin başı sağlık hafta sonuna daha kötü girme

Öncelikle rabbim yardım etsin sana ve çalışan tüm hamile arkadaşlara; kolay değil gerçekten. Ben de forumda çok okuyorum, bebeğin uyku-uyanıklık düzeni şuan belirlenir ve bu şekilde gider diye. Ben erken yatar erken kalkarım ama benim yaramaz gece sabaha kadar uyumuyor teyzesi. Ne yapmak lazım bu sıpayı düzene sokmak için?:KK76:

Benim durum şuanlık bu kızlar =)
Sanırım toplamda 4 kilo aldım...
Ama göbeğim çıktı sadece gerisi yerli yerinde duruyor.

$IMG-20131212-WA0005.jpg $CYMERA_20131213_042601.jpg

canım.. Bebeğin kızdı demi...
Magnezyum almaya çalış ve maden suyu tüket
evet bebeğim kız...teşekkür ederim dediklerini yapıcam...annem de bazı çocuklar yelli olur diyor...bir yerine ağrı girer ama daha erken değil mi diye söyledi telefonda...
Geçer inşallah ... Canı pek biriyimdir...öyle he ağrıda mızmız lanmam ama bu beni çok zorluyor...

canım izin al çık iş arkadaşalarına söyle idare etsinler seni ne olacak sanki herşeyin başı sağlık hafta sonuna daha kötü girme

öyle yapmayı düşünüyodrum.. bakalım Bi saate kadar çıkmam lazım gözlerim açılmıyor.. iş çok bu ara .. hele iki katına çıkacak ocakta işler bakalım nasıl dayanacam bu tempoya

evet bebeğim kız...teşekkür ederim dediklerini yapıcam...annem de bazı çocuklar yelli olur diyor...bir yerine ağrı girer ama daha erken değil mi diye söyledi telefonda...
Geçer inşallah ... Canı pek biriyimdir...öyle he ağrıda mızmız lanmam ama bu beni çok zorluyor...

aynen canım benimde canım pek kıymetsiz dir ama o ağrı başka hani bişey kullanamayacağınıda biliyorsun ya acaba o yüzden mi artıyor diyorum.. kalça ağrısıda çok zor oturamıyorsun uzanamıyorsun, yürüyemiyorsun .. ah ah.. RABBİM yardım eder inşallah

öyle yapmayı düşünüyodrum.. bakalım Bi saate kadar çıkmam lazım gözlerim açılmıyor.. iş çok bu ara .. hele iki katına çıkacak ocakta işler bakalım nasıl dayanacam bu tempoya

Allah yardımcımız olur merak etme sen
hem boşver işleri düşünüp stres yapma
Devletin işi bitmez :KK70:

Allah yardımcımız olur merak etme sen
hem boşver işleri düşünüp stres yapma
Devletin işi bitmez :KK70:

amin.. aynen canım bizim kurum besicilik yapıyor et satıyor diyer cezaevlerine.. şimdi karadenizi samsuna kadar hep aldık.. tabi iş bize fena patlayacak.. bakalım RABBİM SAĞLIK VERSİNDE yapıyoruz inşallah..

X