2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Kızlar yaaaa ben suan 24 haftalıgım ama hala gobegım fazla yok gorenler max 4 aylık gbısın dıo suana kadar 5 kılo aldım bebesım 22 haftalkken 520 gr dı bebıs kılosu ıyı dıo dr ama benım nıe hala cok cıkmadı gobısım aksamları bıraz daha cıkıo ama gunduz cok az var gbı:KK43:(of yaaa

Bebeğinin maşallahı var canım :nazar::emir_bebek:
Bebeğin sağlıklıysa sen neden kiloyu dert ediyorsun =)
Ne güzel doğumda fazla almayıp doğumdan sonra çıtı pıtı gezeceğiz.

Kızlar yaaaa ben suan 24 haftalıgım ama hala gobegım fazla yok gorenler max 4 aylık gbısın dıo suana kadar 5 kılo aldım bebesım 22 haftalkken 520 gr dı bebıs kılosu ıyı dıo dr ama benım nıe hala cok cıkmadı gobısım aksamları bıraz daha cıkıo ama gunduz cok az var gbı:KK43:(of yaaa

demekki iç karnın geniş. ne güzel işte bebeğinin kilosu iyi fazla kilo almayacaksın o zaman. bence sevin cnm:)

Hamile görünmek & göbeğini sevmek istiyorsun sanırım. O da olur merak etme, son 3 ayda istemesen de göbeğin büyüyecek o zaman keyfini sürersin gülüm:107: Bu arada maşallah tosununa:nazar::emir_bebek:

Sonunda 1 ay doldu ve yarın bizimde kontrolümüz vaarrr :) Oğluşumu görcem çok şükür ama doktor ne ayrıntılı ultrasondan ne de şeker yüklemesinden bahsetmişti 1 ay önce acaba bu işlemler ne zaman yapılcak 23.haftamızdayız çünkü

Güzel haberlerle gel canım, yapılır her ikisi de bu aralar yakındır:107:

En son yaptırdığın aşının üzerinden 10 yıl geçmesi tavsiye ediliyor. Ben lise 1 de yaptırmıştım aramalarını beklemedim kendim gittim yaptırdım. Sen daha yeni yaptırmışsın sana aşı yapmazlar sanırım yine de aramalarını bekleme git konuş kafanda soru işaretleri olmasın derim :KK3:

Hamilelikte bir kaç doz yapıyorlarmış.o kafamı karıştırdı.ben tek doz yaptırmıştım. En mantıklısı gidip konuşmak galiba :))

KIZLAR .. dökülüyorum ya başım çok ağrıyo.. işteyim izinde alamıyorm.. sanırım migrenim tuttu.. gözümden yaş geliyor resmen.. duramıyorum..
ilaçta alamıyorum..
dün de doktora gittim ultrasonda problem vardı .. ayrıntılını iki hafta sonra yapalım dedi bakalım ya 23 ünde ya da 20sinde gitcem..
maşallah oğluşumda bir hareketliki..
anneanneside dün bi damatlık tulum aldı eşim kızım ben dün akşam boyunca onu sevdik..
heyecan, garip bir korku.. huzur, mutluluk hepsi beraber ne garip şey bu annelik..

Sonunda 1 ay doldu ve yarın bizimde kontrolümüz vaarrr :) Oğluşumu görcem çok şükür ama doktor ne ayrıntılı ultrasondan ne de şeker yüklemesinden bahsetmişti 1 ay önce acaba bu işlemler ne zaman yapılcak 23.haftamızdayız çünkü

Şeker yüklemesini mutlaka yapar.Bildiğim kadarıyla 24. haftada yapılıyo.Ayrıntılı için tam zamanındasın aslında.Doktora gittiğinde sorarsın.Bazı doktorlar sen sormadan bişey sölemiyo.Seninki de o tarzda biri galiba. :KK4:

KIZLAR .. dökülüyorum ya başım çok ağrıyo.. işteyim izinde alamıyorm.. sanırım migrenim tuttu.. gözümden yaş geliyor resmen.. duramıyorum..
ilaçta alamıyorum..
dün de doktora gittim ultrasonda problem vardı .. ayrıntılını iki hafta sonra yapalım dedi bakalım ya 23 ünde ya da 20sinde gitcem..
anneanneside dün bi damatlık tulum aldı eşim kızım ben dün akşam boyunca onu sevdik..
heyecan, garip bir korku.. huzur, mutluluk hepsi beraber ne garip şey bu annelik..

Çok geçmiş olsun canım, hafta sonu geldi umarım istirahat iyi gelir sana. Maşallah paşana, rabbim aldığınız tulumu güle güle giydirmeyi de nasip etsin inşallah:nazar::emir_bebek:

ilaçta alamıyorum..

Çok geçmiş olsun.
İnşallah gün içinde iyi olursun.
Huzursuz da ediyordur seni rahatsızlığın.
Eminim küçük beyin hediyesi çok ama çok yakışacaktır =)
Sen tecrübelisin bizden dediğin bütün duyguları hat safhada yaşıyorum =)
Duygularım çok karışık...
Ama yolun yarısını geri de bıraktık.
Aralıktan sonra daha bir heyecanlı oluruz diye düşünüyorum =)

Benim kelebeğim bugün sabah 8 de ben uyurken başladı kanat çırpmaya içimde, hala da devam ediyor =)
Hareketlerinden uyandım bugün :KK16:
3 gündür pek sessizdi acısını çıkartıyor bugün..

Benim kelebeğim bugün sabah 8 de ben uyurken başladı kanat çırpmaya içimde, hala da devam ediyor =)
Hareketlerinden uyandım bugün :KK16:
3 gündür pek sessizdi acısını çıkartıyor bugün..

Maşallah, senin prenses annesi gibi değil; erken kalkıyor desene:KK9:

kızlar .. Dökülüyorum ya başım çok ağrıyo.. Işteyim izinde alamıyorm.. Sanırım migrenim tuttu..
Anneanneside dün bi damatlık tulum aldı eşim kızım ben dün akşam boyunca onu sevdik..
Heyecan, garip bir korku.. Huzur, mutluluk hepsi beraber ne garip şey bu annelik..
çok geçmiş olsun
ben de 2 gündür işkence çekiyorum...
Sağ kalçamdan yürüyemiyorum... çorabımı bile giyemiyorum..iş yerim 2 katlı sürkli o merdivenleri inip çıkmam lazım
utanıyorum herkes bana bakıyor nine gibi oldun diyorlar...sağ bacağımın üzerine basamıyorum topallıyorum sanki tornavida ile oyuyorlar...gece yatarkende sancıyor...
En kısa zamanda doktora gitmem lazım...izin alamadım henüz ben de

Çok geçmiş olsun.
İnşallah gün içinde iyi olursun.
Huzursuz da ediyordur seni rahatsızlığın.
Eminim küçük beyin hediyesi çok ama çok yakışacaktır =)
Sen tecrübelisin bizden dediğin bütün duyguları hat safhada yaşıyorum =)
Duygularım çok karışık...
Ama yolun yarısını geri de bıraktık.
Aralıktan sonra daha bir heyecanlı oluruz diye düşünüyorum =)

zaman yaklaştıkça daha bir garip oluyor insan.. ama son zamanlar uzasın istemiştim ben kızımdada..
farkındaydım birdaha bukadar yakın olmayacaktık..
şimdide son aylar gelsin istiyorum o kocaman haliyle uyutmasın beni.. kolu bacağı çarpsında ne yaptığını tam bileyim.. garip yani çok garip..
eşinle ilgili yazdıklarını yeni okudum..
hepimiz zaman zaman yaşıyoruz bunları.. ben bazen hüngür hüngür ağlardım..
eşime hiç önceliğin olmadım diyordum..
öyle hissediyordum çünkü.. düşünsene düğünümüz olacak evimiz boyanıyor o yengesini hastaneye götürüyor niye kadın bizim eşyaları görmüş tansiyonu düşmüş.. panik atak geçiriyor.. hep aynı.. kadın inatla kahvaltıya çağırıyordu.. beni değil sadece onu.. bayramda doğum günümde bana hediye almaz onlara alırdı.. düşün ya .. şimdi onlar için konuşup kavga ettiğim günlere acıyorum.. aile olduk ve azaldı.. şimdi doğru dürüst gidelim bile demiyor.. hafta da bilemedin 15 te bir..
yani canım erkekler bizim gibi değil konuşamıyorlar.. sanki ailesi ile ilgili bir sıkıntıyı bize söylerlerse ailelerini kötülemiş gibi olduklarını hissediyorlar.. bazen susmak gerekiyor.. huzurla beklemek.. ona en huzurlu yerin evi olduğunu, seçim yapmak yerine herkesin yerini korumasının gerekliliğini zamanla anlatmak.. kimseyi kimseye tercih etmesine gerek olmadığını farkettirmek..
şefkate ihtiyaçları var.. anladım ben bunu gözlerim doluyor sana bunları yazarken.. daha çok yenisiniz yıpratma kendinide onuda .. bak büyüyorsunuz.. aile olacaksınız bunu hissetmek hissettirmek lazım.. duamdasın.. dua en etkili silah canım.. en etkili kalkan.. sen yaradana sığın dua et..

:) canım seni en iyi anlayan benimdir eminim..çünki hemen hemen aynıyız...bende sadece 3 kilo aldım...ve göbeğim dışarıdan çok belli değil sadece akşamları çıkıyor..
ve beni gören kimse hamile olduğumu düşünmüyor sadece bilen biliyor..ve iş yerinde de hamile hatta benimle aynı olan ve hatta bende sonra hamile kalan arkadaşlarım var..inanırmısın hepsinin göbeği çokdandır çıktı..başta mutluydum sonradan iş yerindeki çoğu kişinin eleştirisine maruz kaldım ve kadar üzülüyorum ki...."sen niye kilo almadın,biişey yemiyosun,zaararlı, asıl hamileyken kilo alınır şöyle ..vs"en çokda üzen beni yemiyosun demeleri..

halbuki dr.inanılmaz benden memnun ve o kadar dikkat ediyorum ki beslenmeme..21 haftalıkken bebeğim 450 gr dı..gayet normaldi değerleri..o kadar eleştinin üzerine ben bile korkmaya başlamıştım..bebeğimi besleyemiyorum mu diye...
ayrıntılı ultrasana gittiğimde dr.um ve radyoli uzmanı o kadar güzel şeyler söylediler ki bana, eşim çok gurur duydu..ve bende artık millete laf anlatmakla uğraşmıyorum..benim annemde 6 ay bile normal kıyefetlerle işe gidiyomuş bende ona çekmişim..

ve benim beslenmem iş yerimdeki hamile arkadaşlardan çok çok çok iyi ve dengeli..

ben yediklerimi dr.anlattım nerdeyse sarılıp öpcekti beni:)

Maşallah, senin prenses annesi gibi değil; erken kalkıyor desene:KK9:

Annesi babasına ayak uyduruyor geç yatıyor =))
Annesinin suçu ne :KK1::KK1::KK1:
Eşim dün sağolsun sabaha karşı 5 te uyudu kaçırdığı dizileri izlemekten.
Bende eşlik ettim.
Hep geç uyuyoruz 3-4 gibi..
O işe gittikten sonra bende kuzu gibi uyuyorum =)))

çok geçmiş olsun
Sağ kalçamdan yürüyemiyorum... çorabımı bile giyemiyorum..iş yerim 2 katlı sürkli o merdivenleri inip çıkmam lazım
utanıyorum herkes bana bakıyor nine gibi oldun diyorlar...sağ bacağımın üzerine basamıyorum topallıyorum sanki tornavida ile oyuyorlar...gece yatarkende sancıyor...

canım.. bebeğin kızdı demi...
hamilelikte rüzgar girmesi yada tutulma dediğimiz şey çok oluyor.. ilk hamileliğimde kalçamdan yürüyemezdim.. 6. aydan sonra başlamıştı.. resmen çürüyordu.. erkek bebekte bele kız bebekte kalçaya girer diyorlardı.. ne kadar doğru bilinmez..
ama doktorum yaşaman olağan inşallah kolun ve ya belin olmaz demişti.. ozaman öğretmenlik yapıyordum.. şimdi de belim feci.. bakalım sıcak tutmaya çalış..
magnezyum almaya çalış ve maden suyu tüket

çok geçmiş olsun

Canım hangi ayın annelerinde okudum bilmiyorum; sayfaları dolana dolana ben de dolandım mevcut amnezi iyice ilerledi:21: Bu tip ağrıları olan arkadaşlara doktor magnezyum ve kalsiyum takviyesi veriyormuş. Memnun olup ağrılarım geçti diyen de var, etkimedi diyen de. Bilmiyorum hali hazırda alıyor musun ama, doktoruna en kısa zamanda danış. Hayat kaliteni çok düşürmüş bu ağrılar, daha fazla çekme.

Bende eşlik ettim.

canım ..gece çok geç uyumamaya çalı..
artık seslerin ve ışığın farkındalar bebişler..
dolayısıyla düzenleri oluşuyor.. sonra ALLAH korusun geceleri sizi ayaga dikip gündüzleri mışıl mışıl uyuyan bi bebişin olabilir..:)))))

Bende eşlik ettim.

Kocaman bir maşallah eşine. Nasıl hem sabahın 5'ine kadar dayanıyor hem de üzerine işe gidiyor:nazar::emir_bebek: Yok biz yaşlanmışız, 8-9 ben yataktayım:21: Eşim de gelir erken, ama o ders çalışır birkaç saat daha:KK34:

zaman yaklaştıkça daha bir garip oluyor insan.. ama son zamanlar uzasın istemiştim ben kızımdada..
farkındaydım birdaha bukadar yakın olmayacaktık..
şimdide son aylar gelsin istiyorum o kocaman haliyle uyutmasın beni.. kolu bacağı çarpsında ne yaptığını tam bileyim.. garip yani çok garip..
eşinle ilgili yazdıklarını yeni okudum..
hepimiz zaman zaman yaşıyoruz bunları.. ben bazen hüngür hüngür ağlardım..
eşime hiç önceliğin olmadım diyordum..
öyle hissediyordum çünkü.. düşünsene düğünümüz olacak evimiz boyanıyor o yengesini hastaneye götürüyor niye kadın bizim eşyaları görmüş tansiyonu düşmüş.. panik atak geçiriyor.. hep aynı.. kadın inatla kahvaltıya çağırıyordu.. beni değil sadece onu.. bayramda doğum günümde bana hediye almaz onlara alırdı.. düşün ya .. şimdi onlar için konuşup kavga ettiğim günlere acıyorum.. aile olduk ve azaldı.. şimdi doğru dürüst gidelim bile demiyor.. hafta da bilemedin 15 te bir..
yani canım erkekler bizim gibi değil konuşamıyorlar.. sanki ailesi ile ilgili bir sıkıntıyı bize söylerlerse ailelerini kötülemiş gibi olduklarını hissediyorlar.. bazen susmak gerekiyor.. huzurla beklemek.. ona en huzurlu yerin evi olduğunu, seçim yapmak yerine herkesin yerini korumasının gerekliliğini zamanla anlatmak.. kimseyi kimseye tercih etmesine gerek olmadığını farkettirmek..
şefkate ihtiyaçları var.. anladım ben bunu gözlerim doluyor sana bunları yazarken.. daha çok yenisiniz yıpratma kendinide onuda .. bak büyüyorsunuz.. aile olacaksınız bunu hissetmek hissettirmek lazım.. duamdasın.. dua en etkili silah canım.. en etkili kalkan.. sen yaradana sığın dua et..
Allah razı olsun.
İnan içimi rahatlattı yazdıkların.
Eşimde sıkıntı yok aslında, ailesi eşim evlendi onlardan elini ayağını çekecek diye kendileriyle ilgilenmesini istiyorlar.
Ben artık eşime bıraktım o durumu oturdum konuştum anladı bu sefer beni.
Bana bırak herşeyi hayatım dedi ben en çok bizim için çabalıyorum çocuğumuz olacak ona iyi bir gelecek hazırlamak için bu kadar yoruluyorum dedi.
Bende her konuda destek olacağımı söyledim kendisine.
Allah büyüktür ne varsa kaderimizde onu çekeceğiz.
Ama Rabbim büyük dert vermesin.
Bunlarda bir yerde sorun değil benim için.
Şu an odaklandığım tek şey doğacak çocuğum.
Artık istesemde bencillik yapamayacağım hayatta.
Kaçılmaz bir sorumluluğum var.
Eşimden beklentilerimi kendim yapacağım gerekirse.
İşte insan dönem dönem, hem olgunlaşıyor-hem çocuklaşıyor.
Şu hamilelik sürecinde bunları hissetmek daha kolay sanırım.
Duygusal bir zeminin üzerinde hislerin,düşüncelerin,beklentilerin,tedirginliklerin v.s hepsi dans ediyor işte.
Allah hepimizin evinden huzuru, mutluluğu eksik etmesin. (Amin)
Gerisi zaten hallediliyor bir şekilde.

Kocaman bir maşallah eşine. Nasıl hem sabahın 5'ine kadar dayanıyor hem de üzerine işe gidiyor:nazar::emir_bebek: Yok biz yaşlanmışız, 8-9 ben yataktayım:21: Eşim de gelir erken, ama o ders çalışır birkaç saat daha:KK34:

Eşim uykusuzluğa bağışıklık kazanmış :KK1:
Uyumayı sevmiyor nedense.
Dediğin gibi sadece 4-5 saatlik uykuyla günü bitiriyor.
Ama çözemedim formülünü =)

X