2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Gunaydin kizlar. Babamiz dogumdan beri ilk kez dun gece nobetteydi. Cok isimize geldi, kizimla koyun koyuna yattik koca yatakta:KK16:

Gunaydin kizlar. Babamiz dogumdan beri ilk kez dun gece nobetteydi. Cok isimize geldi, kizimla koyun koyuna yattik koca yatakta:KK16:

Ohhh maşallah size ♥ :)
Gün içinde bende tadıyorum güzel duyguyu.
Ama tam şöyle 6 aylik falan olsalar daha keyifli olacak.

♥ İdil Deniz ♥

Gaz sorunu herkeste var maalesef
İlkay agladikca emziriyordum Dr İlkay kontrolünde gazi var ama çok değil bebeğimiz biraz huzursuz yaramaz dedi.belli saatlerde bunun çoğunu ikinip silinip aglamakla geçiriyordu
Dr colico şurup verdi karin agrisina iyi gelir bir hafta kullanan iyi gelmezse nirse harweye baslayin hangisinin iyi geleceği çocuktan çocuğa değişiyor dedi .ben şurup kullanmaya karsiyim ilkayda düzene girer dünyaya alisacak deyip hiçbirşey vermedim
Ama bebegimede yazik sesi kisildi ağlamak tan ben perişan o perişan uykusu var uyumuyor.Dr düzenli emzirmeye başla dedi.ilk günler 1.5 saatte simdi 2 saatte bir emzirmeye basladim devamli emİrmede gaz yapiyormus.sindirime başlayan sütle yeni sut karisinca daha çok gaza neden oluyormuş.
Neyse basladim colicoya az ölçüde verdim olması gerekenden iki gundur öğleden sonra ikişer saatte olsa uyuyor uyurkende patir patir gaz cikariyor hatta birakon beni uyucam gibi bakiyo.ilacin icerigi anason dereotu kimyon.hadi icime kisku dustu anasondan mi uyuyor diye offf anne olmak ne zor.
Ben kendim rezene kimyon iciyorum ama ise yaramadi bizde.annemde ben seni fitille muskatla buyuttum maasallahin var senin çocuğuna gaz ilaci lazim diyor ama annelik İste zarar mi veriyorum acaba DİE dusunmekten alikoyamiyorum kendimi
Bebegimede yazik gözleri sisiyo ağlamaktan
Sasirdim kaldim ne yapacagima

insanı zaten yoran şu bilinmemezlik. acaba ne yapsam nasıl davransam da bebişim rahat etse ona zarar gelmese.herkes geçecek diyor. 3 ayı bır atlatın dıyorlar.ben de yemeklerimin üzerine kimyon atıyorum oyle yiyorum.kimyon yemeğin gazını alırmış. kendimde çok faydasını gördüm. çünkü bende de kabızlık hemeroid var gaz da oluo. beni çok rahatlattı sanki bebeğe de sirayet etti o da bu aralar biraz daha iyi. bir de acı elma yağı 2 damla kadar ayak tabanına ovalayarak sürüyorum gazı alıyormuş. ablamın 2 çocuğu var onlara öyle yapmış rahatlamışlar biraz.onun harici arada rezene çayı 2 çay kaşığı içiriyorum.anne olmak zor insan yetebiliyor muyum duygusu sarıyor. pişik sorunumuzda var hep pamukla siliyorum 3 4 saatte dğiştiriyorum her zaman pişik kremi sürüyorum ama böyle kızarıklar var ve birazcık derisi soyuluo gibi. bugünd altını alırken pamuğa bir damla kan geldi çok üzülüyorum.

üzerindeki ölçüye göre yapsak çok olur gibi geliyo bana 5ml. en fazla 6 kere birde uyku yapıyomuş sende bi etkisi oldu mu
Benim melegim 33 günlük ben sabah aksam 1 cay kasığı veriyorum aksam 9 gibi 4-5 cay kasığı da rezene veriyorum memeyi 2 saatte bir verince hem benim göğüslerim doldu cok ağrıdı hem de bebegim dayanamadı 1.5 saate zor dayandiriyorum.Dun cok şükür huzurlu gecti oitir oitir gaz da çıkardı darısı bir dahaki tum günlere :KK66:

Canım bebegin kac günlük ve kimyon çayının markasını yazar mısın lutfeeeeeeen ;(

bebegim 12 gunluk, kimyonu aktardan tane kimyon diye isteyin. 1 tatli kasigi kadar kimyonu bir kupa sicak suya koyup 10 dk demleyip ic faydasini goreceginden eminim[/QUOTE]
Ahh ahh canım benim bebeklerde gaz sorunu 25. Gunde başlıyor sizde daha cok erken olmasın zaten.benim bebeğimde de 24 gun başladı sekmedi

insanı zaten yoran şu bilinmemezlik. acaba ne yapsam nasıl davransam da bebişim rahat etse ona zarar gelmese.herkes geçecek diyor. 3 ayı bır atlatın dıyorlar.ben de yemeklerimin üzerine kimyon atıyorum oyle yiyorum.kimyon yemeğin gazını alırmış. kendimde çok faydasını gördüm. çünkü bende de kabızlık hemeroid var gaz da oluo. beni çok rahatlattı sanki bebeğe de sirayet etti o da bu aralar biraz daha iyi. bir de acı elma yağı 2 damla kadar ayak tabanına ovalayarak sürüyorum gazı alıyormuş. ablamın 2 çocuğu var onlara öyle yapmış rahatlamışlar biraz.onun harici arada rezene çayı 2 çay kaşığı içiriyorum.anne olmak zor insan yetebiliyor muyum duygusu sarıyor. pişik sorunumuzda var hep pamukla siliyorum 3 4 saatte dğiştiriyorum her zaman pişik kremi sürüyorum ama böyle kızarıklar var ve birazcık derisi soyuluo gibi. bugünd altını alırken pamuğa bir damla kan geldi çok üzülüyorum.
Ahhh hep öyle diyorlar insallah çabucak saglikla atlatiriz si 3 ayi

gunaydın kızceler :)))
aşı bize yaramadı huy degıstırdı resmen oglum bı asabiyet memeyi cekıstırme elleri emme resmen memeye saldırdı uyumadı
gazda eklenince siz düşünün gerisini
hala bu arada emme krizi gecmedi emiyor yatıyor yarım saat bı saate kalkıp yıne ıstıyor vermezsem ellerı kolları tulumu bulursa emiyor doymuyormu yoksa emme hissimi anlamadım
bu yuzden mama verdım 50 cc içti gunduz bısey yok gece yapıyor bunu genelde nette yazı okudum akşam yazan şu
"• Bebeklerde özellikle ilk aylarda akşam huysuzlukları sıkça rastlanır.Yine akşam olduğu için, memeler sabahki kadar süt dolu olmaz, üretim de azalır. Emzirme uzmanları akşam huysuzluğu konusunda uyarmaktadırlar, akşam huysuzluğu açlık değildir."
http://www.uykusuzanneler.com/anne-sutu/

okuyun isterseniz bnm gibi olan varsa
cunku dun sagdım gogsumu 20cc anca cıktı cok sasırdım gercı 1saat once 20dk emmişti belki ondan bilemiyorum
doktorunda soyledıgı ppompa ile daha az sut cıkıyormus bebek emdıgınde daha fazla cekıyormus

gunaydınn kızlar nasılsınız gorusmeyelı...sizlere bır sorum olacak benım oğlumun göğsünden dun banyodan sonraa sut geldı kayınvalıdem bıze göğsünde sut bırıkır dıye masaj yaptırıyrdu ondan mı oldu aceba nettende dun baktım masaj yapmayın falan yazmışlardı doktorada soracağım 3 gun sonra gıdecez

gunaydınn kızlar nasılsınız gorusmeyelı...sizlere bır sorum olacak benım oğlumun göğsünden dun banyodan sonraa sut geldı kayınvalıdem bıze göğsünde sut bırıkır dıye masaj yaptırıyrdu ondan mı oldu aceba nettende dun baktım masaj yapmayın falan yazmışlardı doktorada soracağım 3 gun sonra gıdecez

Dokunulmamasi gerektiğini biliyorum canım.
Gayet normal birşeymis, kendiliğinden geçiyor zamanla.

♥ İdil Deniz ♥

bize de doktorumuz gogsunu sakin ovmayin, masaj yapmayin demisti.gogsunde sislik olabilir normal demisti. bana da cevreden masaj yap diyip durdular.evet tabi diyip yapmadim hic

bize de doktorumuz gogsunu sakin ovmayin, masaj yapmayin demisti.gogsunde sislik olabilir normal demisti. bana da cevreden masaj yap diyip durdular.evet tabi diyip yapmadim hic

ay bıde mıllet hıc mı çocuk buyutmedık dıyor delı edıyor benıı hep halta karışmayın kardesım

Selamlar:KK70:

Bende uyanikim üçten beri

Gunpir bebeğinin kolik olmadığından eminsen (bu kolik te ne ise, hepsi aynı yerden çıkıyor niye hepsi kolik değil o zaman. Doktorların sebep bulamadıkları herşeye stres demelerinden bir farkı yok bence), uykusunu tam alamadığından huysuzlaniyor olabilir mi?

Benim oğlan da uyiyamadiginda ağlıyor. Evi turluyoruz rahatlıyor sızıyor.

Gözün aydın canım. Maşallah ikinize de:p

Son düzenleyen: Moderatör:
aşı bize yaramadı huy degıstırdı resmen oglum bı asabiyet memeyi cekıstırme elleri emme resmen memeye saldırdı uyumadı
hala bu arada emme krizi gecmedi emiyor yatıyor yarım saat bı saate kalkıp yıne ıstıyor vermezsem ellerı kolları tulumu bulursa emiyor doymuyormu yoksa emme hissimi anlamadım
bu yuzden mama verdım 50 cc içti gunduz bısey yok gece yapıyor bunu genelde nette yazı okudum akşam yazan şu
"� Bebeklerde özellikle ilk aylarda akşam huysuzlukları sıkça rastlanır.Yine akşam olduğu için, memeler sabahki kadar süt dolu olmaz, üretim de azalır. Emzirme uzmanları akşam huysuzluğu konusunda uyarmaktadırlar, akşam huysuzluğu açlık değildir."

cunku dun sagdım gogsumu 20cc anca cıktı cok sasırdım gercı 1saat once 20dk emmişti belki ondan bilemiyorum
doktorunda soyledıgı ppompa ile daha az sut cıkıyormus bebek emdıgınde daha fazla cekıyormus

Bebeğin kaç haftalik canım? Anlattıklarin büyüme atağı gibi duruyor. Netten bak müsait olduğunda, telden link kopyalamadim:KK70:

Anneler gününüz kutlu olsun annelik heyecanını paylaştığım anneliğe giden yolu beraber yürüdüğüm arkadaşlarım,10 Nisanda acil sezeryan oldum ve oğlumu kucağıma aldım dün 1 aylık oldu ve mevlüdünü okuttuk Rabbim isteyen herkese bu duyguyu tattirsin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah bagislasin cnm
Nerelerdesin hersey yolunda mi??

Ne zamandır giremiyorum . Geçti biliyorum ama Anneler gününüz kutlu olsun bizim bugun 40mız çıktı teyzelerimiz büyüdük azcıcık 4.350 oldu kilomuz normalmi sizce

"• Bebeklerde özellikle ilk aylarda akşam huysuzlukları sıkça rastlanır.Yine akşam olduğu için, memeler sabahki kadar süt dolu olmaz, üretim de azalır. Emzirme uzmanları akşam huysuzluğu konusunda uyarmaktadırlar, akşam huysuzluğu açlık değildir."

benimki de böyle.sık emince memem yumuşuyor yumuşak olduğunda mememi çekiştiriyor. ama uyuduğunda 2 saat sonra kalktığında benimde memem dolu oluyor taş gibi sert oluyor o zaman böyle yapmıyor. demek ki süt akışıyla alakalı diye düşünüyorum bende. bazen mecbur geceleyin o uyurken sağdığım sütü biberonla veriyorum. biberona kayar diyorlar bilemiyorum . ne yapayım doymuyor ki.vermesem memeyle kavgalı oluyoruz saatlerce. sinir oluyor ağlıyor bu seferde.

Ne zamandır giremiyorum . Geçti biliyorum ama Anneler gününüz kutlu olsun bizim bugun 40mız çıktı teyzelerimiz büyüdük azcıcık 4.350 oldu kilomuz normalmi sizce

Gözün aydın canım, maşallah ikinize de. Haftada 150 gr alımi normal demişti doktorumuz. Kaç kg doğdugunu ne kadar sürede kaç gr aldığını sen biliyorsun. Sağlığı sıhhati yerinde ise sorun yoktur:KK66:

X