2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
bizimki sakin genelde ama malum belli olmuyor gaz oldumu cocugun içine bisey kacıyor sanki :KK70:
bende markete gıderken yada yakın mesafede yuruyus yaparken kullanmak ıstıyorum sanırım bu bakımdan benımde cok işime yarayacak güvenlik konusuda aklımı karıstırmıstı youtube dan baktım videosuna begendım baya güzeldi
bende sipariş veryim bugun :) cok tesekkur ederım

İki elim serbest gayet içime sinerek kullaniyorum .arkada 2kilidi var heybe kismindan kayarmis gibi geliyor insana bakinca ama kullanırken hic öyle hissetmedim

BUGÜN 2. ay aşımızı olduk biz :)
doğum kilosu 2.590 du hastane çıkışı 2.450kg idi bir hafta sonra 2.350 ye düşmüştü kızım
1. ay sonunda 3.600 olmuştu.

bugün tam 2 aylık oldu 4.350 gr. olmuş boyumuz da 47 cm doğmuştu 56 cm olmuş

aşılarımızı olduk el insaf bi tane de değil 2 bacağına bir koluna :KK43:

inşallah sakince atlatırız

giderken birsey vermedim
hala ateşi yok. ancak huzursuz olmasın diye 1 çay kaşığı calpol (mor) verdim inşallah iyi yapmısımdır

BUGÜN 2. ay aşımızı olduk biz :)
doğum kilosu 2.590 du hastane çıkışı 2.450kg idi bir hafta sonra 2.350 ye düşmüştü kızım
1. ay sonunda 3.600 olmuştu.

bugün tam 2 aylık oldu 4.350 gr. olmuş boyumuz da 47 cm doğmuştu 56 cm olmuş

aşılarımızı olduk el insaf bi tane de değil 2 bacağına bir koluna :KK43:

inşallah sakince atlatırız

giderken birsey vermedim
hala ateşi yok. ancak huzursuz olmasın diye 1 çay kaşığı calpol (mor) verdim inşallah iyi yapmısımdır

Gecmiş olsun canım. Öncesinde vermemelisin zaten. Rota virus "asısı" olmadı mı?

yok olmadı 14 mart doğumlu kızım benim erken doğdu 35 haftalık :)) bir dahaki aya kısmetse rota olacak
simdi sağlık ocağında oldu aşılarını
rotayı kendi doktorunda olacak nasipse

yok olmadı 14 mart doğumlu kızım benim erken doğdu 35 haftalık :)) bir dahaki aya kısmetse rota olacak
simdi sağlık ocağında oldu aşılarını
rotayı kendi doktorunda olacak nasipse

Tamam canım:KK66:

Aralık annelerinde okudum sanirim ateşli ishal salgını varmis. O yüzden sordum. Yeniden geçmis olsun.

Selam kızlar nasılsınız?
Bizim de 40ımız çıktı çok şükür. Artık kuzumla gezmelere gidebilicez.Ben sling ya da kanguru slma konusunda çok kararsızım hangisi daha kullanışlı olur sizce malum kuzular daha küçük. Deneyerek alma şansım yok şu an o yüzden tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bir de dışarı çıkarırken nasıl giydiriyorsunuz minikleri?
Benim bebeğimin hala elinde eldiven var yüzünü cizmesin diye, siz çıkardınız mı?

arkadaşlar gaz için ne yapıyorsunuz
ve kusma için
bebelacın thinker diye bir ürününü aldım ehh işte fena deil ancak kızım emiyor sonrasında verdiğimde ise içmek istemiyor
bir öğün hipp mama veriyorum gece yatarekn onun içine koyuyoorum thinker i kusmasına epey faydası olçin du ancak bir öğün mama aldığı için thinker i normalde kullanamıyorum

gaz için rezene yapıyorum
kimyon içiyorum
anne çayı içiyorum
humana still tea içiyorum
banamısın demiyor

bağırsak gazını rahat çıkarsada mide gazı kızımı kıvrandırıyor ne zaman kusuyor ondan sonra rahatlıyr
kilo alması iyi bir ayda 1 kg almış gayet iyi dedi doktoru kusması üzeride durmadı böyle olunca da
o kusacak sen emzirecen diyor ancak üst baş hiçbirsey kalmıyr emme sonrasında

sizler nasıl çözüm buldunuz
varmıydı çözümleriniz farklı olarak

14 mart da 35 haftalık doğdu kızım
düzeltilmiş 1 aylık doğum gününe göre 2 aylık bugün

Benim oglanda hepsi var Martí .ağlama gülme maasallah
Burada şubat ananelerine sordum ve bebisler uç aylik oldu varmi bir düzelme diye.olanda var olmaolmayan da.en axindan bir umut var
İns topicce duzelenler grubuna gireriz :)

Ben kullaniyorum canim.duzgun acmayi becerebikirsen ise yariyor.dr bana gosterdiginde acilmisti sonra ben evde denedim beceremedim cok agliyo ve bogulacak diye korkuyorum.
Duzgun acmayi becerebilirsen dedigin burnu mu cnm?
Daha denemedim basincli birsey sanirim deodorant gibi birsey burnuna sikilacakmis

Ben otribebenin nazal aspiratörünü ve damlasını kullanıyorum.Çünkü önemli olan burnuna damlattıkdan sonra içinin temizlenmesi onuda kendi başına yapamayacağı için bu aspiratör çok iyi kullanımıda çok kolay tavsiye ederim:KK34:
Tesekkurler cnm

Aglar da güler de canım. Şimdilerde konuşuyor da uykusunda. Babası da ayni:KK70::KK70::KK70:

Pamukcuk mu var acaba canım?

Benim oğlan da 5-10 dk arasi emiyor canım. Arada kaldır gazını çıkart. Getirdikten sonra tekrar dene. Almazsa doymuş olabilir.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
1 sut icme seansinizin tamami mi o kadar??
Benim kuzum 2 dk cekiyor yoruluyor bir daha 3 dk uyuyor gazini cikarmak icin kaldiriyorum bu sefer boynumu emiyor
Yani bizimki baya uzun ve messakatli hele geceleri

canım şükür bugun düzeldi
gece banyo ettirdik burnunu temizledim nefes almasında sorun var gibiydi zatrn uykusuzdu
gece bir güzel uyudu 3 saat ama koynumda uyudu
sıçrıyordu gece uykusunda ellerini tuuttum yanıma yatırdım oylece uyuduk sonra emzırdim kaldırıp sonra yerine yatırdım
şimdi yapmıyor atlattık gibi bakalım bungece nasıl olacak umarım tekrarlamaz tavsiyem güzel bir banyo hem gaz sancısı varsa onada iyi gelir
ayrıca emzirme mutlaka 2 saati bekle canım daha miğdesi hazmetmeden diğerini emiyor hem kusuyor hem gazı cogalıyor
benım tavsiyem bunlar cok zor biliyorum umarım hemen düzelir senin bebişinde
Cnm nasil bekleyim 2 saati?.
Dogru duzgun emmiyor gazini cikarmaya kaldirdigimda da boynumu yuzumu emiyor haydi tekrar emzirim diyorum ya 2 dk yada onda yok uyyor yerine yatirayim diyorum battaniyesini emiyor
Cok da gazli ayaklar karninda kalumbaga gibi
Dun 2 saatten once vermeyim dedim kiyameti kopardi

Canim benim oğlan çok azgin ayiptir söylemesi azinca durmuyor içinde ama emsin normal aglamakli ise kesinlikle çok sevdi tabi her duruş seklini kullanamiyorum emzirme isini yapamam mesela elini kolunu pek oynatamayinca basar narayi .benimki koala kucaklamadi oturusunu sevdi öylede iki büklüm uyuyor ohhh rahatina diyecek yok .benim isime yaradi o kucagimdayken en azindan nazi işlerini görüyorum en axindan sakinlediyor evde gezdirme seanslarında slingde tasiyorum isime yaradi.
Mesela dun bebek arabasında pusetiyle disari hava almaya cikardim gunesliydi.uyumadi tabi bir süre sonra sikildi aldim slinge ohhh sustu uyuyakaldi.en azindan bir saat sessizlik eve geldiğimde derin uyuyorsa birakiyorum beşiğine uyumadiysa koltuğa slingle uzaniyorum uykuya devam ediyor.
Şimdide disari cikicam çok pratik pusetle arabayla bebek cantadiyla nasi ugrasayim
Koyacagim slinge kolumada cantami alicam.binicem taksiye gidicem .
Sadet olarak bence alinabilir .belli mi olur ileride emzirmeyide kullanabilirim.
Tüm bunların yaninda aglayip durmayinca çözüm babamiz hemen ay hayatin slinge koysan susar belki senin kokunla deyip oglani bana satiyor oda susuyor sipa.
Bu esler cok cakal yahu
Her durumu lehlerine cevirmeyi biliyorlar

bizimki sakin genelde ama malum belli olmuyor gaz oldumu cocugun içine bisey kacıyor sanki :KK70:
bende markete gıderken yada yakın mesafede yuruyus yaparken kullanmak ıstıyorum sanırım bu bakımdan benımde cok işime yarayacak güvenlik konusuda aklımı karıstırmıstı youtube dan baktım videosuna begendım baya güzeldi
bende sipariş veryim bugun :) cok tesekkur ederım
Cnm arastirdiysan hangi siteden ne kadar?
Arastirmadan hazira konayim :) :)

Rota agizdan damla seklinde degil mi?
Hangi aylar?
Kimi 2-4 kimi 3-5 kimimde 2-4-6 diyor

ve kusma için
bebelacın thinker diye bir ürününü aldım ehh işte fena deil ancak kızım emiyor sonrasında verdiğimde ise içmek istemiyor
bir öğün hipp mama veriyorum gece yatarekn onun içine koyuyoorum thinker i kusmasına epey faydası olçin du ancak bir öğün mama aldığı için thinker i normalde kullanamıyorum

kimyon içiyorum
anne çayı içiyorum
banamısın demiyor

bağırsak gazını rahat çıkarsada mide gazı kızımı kıvrandırıyor ne zaman kusuyor ondan sonra rahatlıyr
kilo alması iyi bir ayda 1 kg almış gayet iyi dedi doktoru kusması üzeride durmadı böyle olunca da

aynen canım mide gazı karın ağrıs kıvranıyor .denediğimiz yöntemler biraz hafifletsede geçirmiyor zamanla geçecek diyorlar ya inşallah çabuk geçer.benimkide emziriyorum ardından gaznı çıkartırken sütü kusuyor. bunun için biraz yatırıyorum sonra gazını çkartıyorum ama yine de kusuyor. arada da peynirimsi kusuyor. sanırım yapacak bişey yok.dediğin gibi kıyafet dayanmıyor

günaydın canım bizde burun tıkanıklıgı ile ugrasıyoruz zaten genizde hırlama vardı birde bu eklendi tam oldu baska dert olmasın napalım idare edıyoruz hergun bişi cıkıyo ya hanileyken ne sorunsuzmusuz megerse :p

bizde de var tıkanıklk bir de sümük var.tıkanıklık için serum fizyolojk damla kullandım bir sefer ama sümüğü nasıl almalıyım. küçük altınların çengelli iğnesi var ya arkasıyla denesem mi. siz ne yapıyorsunuz acaba

Daha denemedim basincli birsey sanirim deodorant gibi birsey burnuna sikilacakmis

Tesekkurler cnm

Benim kuzum 2 dk cekiyor yoruluyor bir daha 3 dk uyuyor gazini cikarmak icin kaldiriyorum bu sefer boynumu emiyor

Dogru duzgun emmiyor gazini cikarmaya kaldirdigimda da boynumu yuzumu emiyor haydi tekrar emzirim diyorum ya 2 dk yada onda yok uyyor yerine yatirayim diyorum battaniyesini emiyor

Bu esler cok cakal yahu

Hangi aylar?

Her emmesi 5-10 dk canım. Senin 1 ay bitmedi ise 2 saat bekleme. Ben akşamları 5 saat bile bekliyorum uyudugunda.

Rota ağızdan evet. 2 ve 5. Aylarda diye biliyorum. 150 yıl ücreti sanirim.

ve kusma için

kimyon içiyorum
anne çayı içiyorum
banamısın demiyor

Mide gazi için gripe water öneriliyor yabancı forumlarda canım. Ben kullanmadım. Bagirsaklarda gaz sorunu yok şükür, kimyon sağolsun. Her yediğim şeye ilave ediyorum.

Kerem normalde kusmuyor ama çok yediğinde ya da oburluk edip çok hızlı ictiginde gegirirken çıkartıyor bir miktar. Ara ara peynir kesigi gibi çıkarttığı da oluyor. Benim doktorum da kilo alımı normal oldugu için kusmayı önemsememisti.

Ben beslenme aralarını açarak peynir kesigi gibi olan kusmayi büyük ölçüde azalttim. Emerken yavaş olsun gaz yutmasin diye de geriye doğru yatıp lnu üzerime alarak emziriyorum. Süt akışı azalıyor, yavaş emiyor. Bir de gegirtmek için emmeyi bitirmesini beklemiyorum. Arada kaldırıp gaz çıkartıyorum. Emmesi bitince göğsümde 20 dk tutuyorum sarsmiyorum/sallamiyorum. Bu yöntemlerle hasta olmadıktan sonra çok nadir çikartiyor canım.

Rota virus 4. Aydan sonra olmuyor mu doktor bana oyle dedi

2 ya da 3 doz uygulamalari var gulum. Benim doktor ilk doza 2 . Ay dedi. Immun sistem gelismediginden 3. Aydan önce yapılmamali diyen de var. Uygulamalar farklı anlayacagin. Zorunlu değil diye yaptırmayan da çok .

Gözün aydın canım sevindim yeniden emmesine. Geçici bir süreç, hepimiz yakında atlatacağız eminim.

Hayırlı olsun besiginiz. Maşallah akıllı tosununa:KK70:

ayni durum bizde de var cn hep aglamakliyiz.
ama aglamasina pek izin vermiyorum ya havlu sariyorum ya altini açıyorum
fon.mak sesi iyi geliyo onu aciyorum bazen.
hic biri fayda etmezse battaniyeyle sallayarak uyutuyoruz cok etkili oluyo dene istersen aglamasi kuzucuk.
bide rezene veriyorum gundd 5-6 tatli kasigi
gaz ilaci kullaniyorum.azaltiyo sende kullan
gececek insallah dr 3 ay cekersiniz so ra azalarak gecer dedi.

Maşallah canim.
bizimde 1.ayda 5250 gr geldi
direk 3 numara beze gectik. masallah kuzularimiza..

Dun masallah cok guzel uyudu oğlusum aksam 6 7 gibi sancilandi ama z surdu aglamasi.gece 12 de uyandi agucuk gugucuk 3 de uyudu.battaniyede sallama olayi bizde hep var.cok huysuzlandimi salliyoz.ayaktada sallaniyo besiktede.uyusun rahatlasin diye yapmadigimiz yok.bizim en buyuk sorunumuz emerek uyuklamak.uykusu gelince surekli emmek istiyo oda gaz oluyo karni gurul gurul ediyo minigimin.emzige alistirmaya ugrasiyoz her zaman almiyo onuda.duzelecek insallah.

Kizlar goguslerimin biri daha buyuk otekisi kucuk.sok mememde daha cok sut var ondan buyuk.otekindeki sut miktarini artirmak icin ne yapabilirim.annem surekli emzir diyo ama oğlum az sut geldigi icin cok emmiyo.annem emzirmezsen kurur dedi memen ne yapayim ben

Tesekkurler cnm

Bu esler cok cakal yahu

Hangi aylar?

Evet canim burnu.bebegi yan yatirip burun deliklerinden iceri sikiyorsun oldugu gibi agzina bosaliyo burnundan tabi ciglikla aglamaya basliyo.agzindaki suyun fazlasini alip gerisini yutturmak gerekiyo.ama ben suyu siktiktan sonra cok erken kaldiriyom bebegi ve bogulacak diye korkumdan suyu yutturamiyom.ole bole yarim yamalak aviyoz.dr soylersen o gosterir nasil acacagini.bana dr gosterdi.biraz mesakatli bi se.daha kolay burun acma yontemi bilen varsa tavsiyelere hazirim.cunku cok onemli .tikanik oldumu rahat ememiyo uyuyamiyo ve daha cok gaz oluyo.

Mide gazi için gripe water öneriliyor yabancı forumlarda canım. Ben kullanmadım. Bagirsaklarda gaz sorunu yok şükür, kimyon sağolsun. Her yediğim şeye ilave ediyorum.

Kerem normalde kusmuyor ama çok yediğinde ya da oburluk edip çok hızlı ictiginde gegirirken çıkartıyor bir miktar. Ara ara peynir kesigi gibi çıkarttığı da oluyor. Benim doktorum da kilo alımı normal oldugu için kusmayı önemsememisti.

Ben beslenme aralarını açarak peynir kesigi gibi olan kusmayi büyük ölçüde azalttim. Emerken yavaş olsun gaz yutmasin diye de geriye doğru yatıp lnu üzerime alarak emziriyorum. Süt akışı azalıyor, yavaş emiyor. Bir de gegirtmek için emmeyi bitirmesini beklemiyorum. Arada kaldırıp gaz çıkartıyorum. Emmesi bitince göğsümde 20 dk tutuyorum sarsmiyorum/sallamiyorum. Bu yöntemlerle hasta olmadıktan sonra çok nadir çikartiyor canım.

Canım gaz ilacı hangisini kulaniyorsunuz geçen burda vicol şurup ile ilgili bir arkadaş yazmıştı kullananan var mi nurseyi degistirecemde

X