2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Kizlar bebisleriniz uyurken agizlari acik mi kapali mi?
Benim kuzunun bu aralar acik acaba burnundan nefes alamiyor mu?

Bunun icin de okyanus suyu duydum var mi kullanan?
Veya faydasini duyan?

Ben otribebenin nazal aspiratörünü ve damlasını kullanıyorum.Çünkü önemli olan burnuna damlattıkdan sonra içinin temizlenmesi onuda kendi başına yapamayacağı için bu aspiratör çok iyi kullanımıda çok kolay tavsiye ederim:KK34:

Kizlar oglum uykusunda agliyor var mi bu durumu yasayan?
Aglamasini duyuyorum kosup gidiyorum bakiyorum ki uyuyor garip degil mi?

Snowy senin gidaklaman
Priorim senin de marti seslerine basladi kuzum bunlar neyin nesi??

Aglar da güler de canım. Şimdilerde konuşuyor da uykusunda. Babası da ayni:KK70::KK70::KK70:

Slm kizlar iku gundur uykusuzluk huysuzluk ve gaz sancisiyla kivraniyotlruz bugunde cok farkli degil.
Benim memeden ayrilmayan bebegim iki gundur emmiyo.emsede cok az emiyo ve emerken karnindan bi gurultu cikiyo feryatlar iconde aglamaya basliyo.bu zamana kadar hepaksamdan yapardi bunu bugun gunduzdende yapti.cok az emiyo ac kaliyo diye korkuyorum.mememi sikinca sut fiskiriyo ama oglum neden emmek istemiyo ac degilmi ne oluyo anlamiyorum.Cok agliyo icim parcalaniyo.

Pamukcuk mu var acaba canım?

Kizlar bebisleriniz uyurken agizlari acik mi kapali mi?
Benim kuzunun bu aralar acik acaba burnundan nefes alamiyor mu?

Bunun icin de okyanus suyu duydum var mi kullanan?
Veya faydasini duyan?

cnm burnu tıkalıdır. şu an bizimde burnumuz tıkalı babysoin serum kullanıyorum iyi geldi.

Hayırlı olsun canım, nice 40 günlere inşallah. Ben banyo yaptırip dua ettim.

sizede hayırlı olsun amiin daha göreceğimiz nice günler olacak inşallah :)

Aglar da güler de canım. Şimdilerde konuşuyor da uykusunda. Babası da ayni:KK70::KK70::KK70:

Pamukcuk mu var acaba canım?

5 dak emiyo ,5 dk dan sonra agliyo.pamukcuk olsa hic ememez dimi uoksa yanlismi dusunuyom.4 gun once dr a gittik bise demedi.4 gunde olabilirmi pamukcuk.ama aykalarinida cekiyo karnina.sancisi var galiba.off offf.icim parcalaniyo elimden bise gelmiyo.acda kaliyo yavrum cok uzuluyorum:KK43:

5 dak emiyo ,5 dk dan sonra agliyo.pamukcuk olsa hic ememez dimi uoksa yanlismi dusunuyom.4 gun once dr a gittik bise demedi.4 gunde olabilirmi pamukcuk.ama aykalarinida cekiyo karnina.sancisi var galiba.off offf.icim parcalaniyo elimden bise gelmiyo.acda kaliyo yavrum cok uzuluyorum:KK43:

Benim oğlan da 5-10 dk arasi emiyor canım. Arada kaldır gazını çıkart. Getirdikten sonra tekrar dene. Almazsa doymuş olabilir.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar hiç sütünüzü sağdınız mı? Ne kadar çıkıyor? Bebeğim yarın bir aylık oluyor.ne kadar süt alması gerekiyor?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar hiç sütünüzü sağdınız mı? Ne kadar çıkıyor? Bebeğim yarın bir aylık oluyor.ne kadar süt alması gerekiyor?

Her bebek farklı gülüm ama günlük ortalama 600-900 ml arasi süt alıyorlar. Bu arada 1-6 ay arasi alınan sut miktari aynı.

Neden kafana takıldı?

Merhabalar,
Haziran 24 de doğum iznim bitiyor. 1 ay da ücretsiz izin almayı düşünüyorum ama bebişim işe başladığım da daha 4 aylık olmuş olacak sadece anne sütü veriyorum şu an. işe başladığımda da anne sütü vermek istiyorum şimdiden süt sağıp saklamaya başlamalı mıyım sizce?

İyi akşamlar kızlar

hala içime sinen çocuk doktoru bulamadık,Kurtköy,Pendik civarı gittiğiniz,memnun olduğunuz çocuk doktoru varsa yazar mısınız?:KK16:

Benim oğlan da 5-10 dk arasi emiyor canım. Arada kaldır gazını çıkart. Getirdikten sonra tekrar dene doymuş olabilir.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allahima sukurler olsun emdi:) agzinda pamukcuk olmadigina eminim artik.gaz sancisindan di demekki.bugun cok zorda kaldim azcik calpol verdim.dr gunde 3 kere verebilirsin dedi Ben 1 kere verdim karninada sicak havlu sardim koydum anca rahatladi bebegim.ilac vererek yanlismi yaptim bilmiyorum ama aglamalarina kivranmalarina dayanamadim.gaz damlasi olarakda zinco veriyorum Tamamen bitkisel.allahim hic bir bebege agri sizi vermesin.

Cnm 2 gundur senin anlattiklarini birebir yasiyorum kafayi yiyecegim
Memede iken emmiyor sonra eldiven zibin battaniye ne bulursa yapisiyor
Surekli agliyor,uyku yok gibi
Anlamadim valla
Sen bir cozum bulabildin mi?

canım şükür bugun düzeldi
gece banyo ettirdik burnunu temizledim nefes almasında sorun var gibiydi zatrn uykusuzdu
gece bir güzel uyudu 3 saat ama koynumda uyudu
sıçrıyordu gece uykusunda ellerini tuuttum yanıma yatırdım oylece uyuduk sonra emzırdim kaldırıp sonra yerine yatırdım
şimdi yapmıyor atlattık gibi bakalım bungece nasıl olacak umarım tekrarlamaz tavsiyem güzel bir banyo hem gaz sancısı varsa onada iyi gelir
ayrıca emzirme mutlaka 2 saati bekle canım daha miğdesi hazmetmeden diğerini emiyor hem kusuyor hem gazı cogalıyor
benım tavsiyem bunlar cok zor biliyorum umarım hemen düzelir senin bebişinde

Allah acil sifa versin canım.Biz 2 gun sıkı gaz sancısı yasadık birincisi emzirme aralıklarını kısa tutma doktor 2 saatte bir olsun diyor bebek bazen dayanamaz ama olabildiğince 2 saate yakın tutmaya çalış gaz sancısı icin daha minikmis senin yavrun genelde 25. Günden sonra başlıyor muhtemelen cok sık emziriyorsun gazını hemen çıkaramıyorsa yüz ustu yatırın avucunuzla da sırtına masaj yapın biz alt değiştirme ünitesi aldık orayı artık biliyor oraya yatırdığımda başlıyor okunmaya ve maşallah gazları patir patir çıkarıyor hatta ağlama krizlerinde bu masaya yattığında susuyor böyle br sey deneyebilirsin hep aynı yerde ac altını biz nurse harveys kullanıyoruz sabah aksam bir cay kasığı sen ayaklarını ve omuzlarını cok sıcak tut olabildiğince sakın ve pozitif ol bebekler cok hissediyor biz aksam 8 gibi rezene kaynatip su ile biraz kıvamını açıp 4-5 kasık veriyoruz ben de bir koca bardak rezene iciyorum

onceden sik emiyordu ama artik 2saatte bir emziriyorum. yinede gazli. rezene bende iciyorum gunde 2-3 fincan. ama tik yok. habire masaj yapiyorum. yine ayni. alt acma unitesi nedir bilmiyordum. keske care onda olsa. hemen alirim. biz 15 gunluguz.

Canim bebegin kac gunluk bilmiyorum ama 1 ayi gectyse cok sıkıntli oldugunda 10-20 cc kadar rezene cayi icirmeyi deneyebilirsin :) sen de gunde iki fincan ic. 1 bardak sicak suya 2 cay kasigi rezene 1 cay kasigi tane kimyon. 10 dk demleyip ic. Doktorlar bitki cayi bebeklere onermiyolar ama onereni de var. Bi de ilac kullanmaktaniyidir bence.
cnm 15 gunluguz. dr ilac verdi. ama kullanmak istemiyotum. onun midesi dsha neki. bende rezene iciyorum ama bebise henüz veremiyorum

Allahima sukurler olsun emdi:) agzinda pamukcuk olmadigina eminim artik.gaz sancisindan di demekki.bugun cok zorda kaldim azcik calpol verdim.dr gunde 3 kere verebilirsin dedi Ben 1 kere verdim karninada sicak havlu sardim koydum anca rahatladi bebegim.ilac vererek yanlismi yaptim bilmiyorum ama aglamalarina kivranmalarina dayanamadim.gaz damlasi olarakda zinco veriyorum Tamamen bitkisel.allahim hic bir bebege agri sizi vermesin.

Kizlar dun ogluma kendinden sallanan besik aldim cok sevdi.emiyi koyuyom icine sallana sallana uyuyo

Gözün aydın canım sevindim yeniden emmesine. Geçici bir süreç, hepimiz yakında atlatacağız eminim.

Hayırlı olsun besiginiz. Maşallah akıllı tosununa:KK70:

Merhabalar,
Haziran 24 de doğum iznim bitiyor. 1 ay da ücretsiz izin almayı düşünüyorum ama bebişim işe başladığım da daha 4 aylık olmuş olacak sadece anne sütü veriyorum şu an. işe başladığımda da anne sütü vermek istiyorum şimdiden süt sağıp saklamaya başlamalı mıyım sizce?

Canım ben ilk haftadan başladım sagmaya çok fazla geliyordu dr a sordum buzlukta saklama ömrü 3 ay dedi süt sagma posetleriyle.. ben kullanmaya başladım bile sağ olsun kv ben uyurken veriyor biberonla. Fakat sütum azaldı sagilma ihtiyacı hissetmiyorum artık. Oğlum sürekli emmek istiyor sanırım doyuramiyorum artık :KK43:(

Her bebek farklı gülüm ama günlük ortalama 600-900 ml arasi süt alıyorlar. Bu arada 1-6 ay arasi alınan sut miktari aynı.

Neden kafana takıldı?

Bazen çok ağlıyor bebeğim.sürekli emmek istiyor.acaba sütüm yetmiyor mu diye düşündüm.yarın bir aylık oluyoruz.kontrolde çıkar yetip yetmediği.araştırdığımda bebeğin kilosunun 1/6 sı kadar emmesi gerektiği ya da ortalama rakamlar yazıyordu.oğluşum küçük doğdu benim.ondan kafam karıştı canım.

kızlar babasling ile ilgili en son sözünüz nedir alsammo bebegım cok sevıyor goguste durmayı bize de uyuyor kullanımı ve tasıması güvenlimi sizce ...

Evet canım bir iki kere oğlum emdikten sonra sağmıştım, malesef çok az çıkıyor ikisinden toplam 20 cc gibi:KK43:( Zaten ben dr önerisi ile mama takviyesine de başladım. Toparladı biraz.

Kızlar geçen hafta oğlum sünnet olmuştu, o günden beri sağ mememi almak istemiyor, cebelleşiyor memeyle, ve dünden beri de her iki memeyi de emmek istemiyor. Çok üzülüyorum, eşim de bu konuda sağolsun pek rahatlatmıyor, eyvah memeyi bırakacak mı diye söylüyor, iyice stres oluyorum. Pamukçuk yok, burun tıkanıklığı yok, ama sütüm az olduğu için biberonla mama veryorduk. Avent biberon kullanyorduk, biberonla mamayı vermeme rağmen daha önce sorun yoktu emmede, şimdi ne oldu acaba? Benim yaşadıklarımı yaşayan var mı? Nasıl başediyorsunuz? Ben beyaz gürültüyü denedim biraz işe yaradı gibi, ama başka alternatifleri de arıyorum, çünkü bebeklerin huyu çok çabuk değişebiliyor.

Bir diğer sorum da sütümü arttırmak için önerilen besinleri tüketiyorum. Ama pek bir değişiklik olmadı gibi, bari az da alsa daha yağlı kalorili alsın istiyorum. Sütün kalitesini arttırmak için yaptıklarınız neler? Neler yiyorsunuz?

X