2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Valla ben zaten duygusalım en ufak bişeyde hemen dökülüveriyorum:)Ama en çok taktığım konu bebeğin durumu acaba nasıl iyimi kalbi atıyor mu diye düşünmekten duramıyorum.Haa düşünüyorumda ne oluyor bişey olmuyor stres oluyorum daha çok Allah korusun elden bişey gelirmi gelmez alın yazımız neyse onu yaşıyacaz.Tek yapacağımız dua etmek Allah hepimize sağlıklı sıhatlı evlatlar nasip etsin hayırlı doğumlar nasip etsin:)

amin. aynı düşünceler bende de var

merhaba kızlar aranıza yeni katıldım ben de inşallah nisan annesi olacağım. Benim size sorum olacaktı 3 saat önce durduk yere burnum kanadı normalde hiç kanamaz ardından çarpıntım başladı eczaneye gittim tansiyonumun gayet normal olduğunu nabzımın yüksek attığını söyledi(98) doktorumu aradım gebelikte normal değil ya guatr ya da kalbinde ritim bozukluğu var bende guatırımın olmadığını söyledim kardiylologtan randevu al sonra yanıma gel dedi ama şimdi kendimi iyi hissediyorum çarpıntım öğlenki kadar yok. Sizce de normal değil mi?

hoşgeldin aramıza

merhaba kızlar aranıza yeni katıldım ben de inşallah nisan annesi olacağım. Benim size sorum olacaktı 3 saat önce durduk yere burnum kanadı normalde hiç kanamaz ardından çarpıntım başladı eczaneye gittim tansiyonumun gayet normal olduğunu nabzımın yüksek attığını söyledi(98) doktorumu aradım gebelikte normal değil ya guatr ya da kalbinde ritim bozukluğu var bende guatırımın olmadığını söyledim kardiylologtan randevu al sonra yanıma gel dedi ama şimdi kendimi iyi hissediyorum çarpıntım öğlenki kadar yok. Sizce de normal değil mi?

aramıza hoşgeldin, benimde hamile kaldığımdan beri çarpıntım var bazen 120yi bile buluyor çok rahatsız ediyor ben doktoruma danışmadım ama salı günü kontrolum var bu sefer söylicem guatırım yok baktırmıştım bazen hamilelikten ötürü olduğunu düşünüyorum çünkü %50 kan akımı artıyomuş kalp dahaa fazla kan pompalamaya çalışıyor o yüzden olabilir mi diye düşünüyorum aslında önemli bir durum doktorun kardiyoloğa git dediyse bir bildiği vardır canım git bi görün bişey yoksada için rahatlar inşalah önemli bişey yoktur

geçmiş olsun tatlım.benim sağlık ocağındaki ebem çok iyi onada götürmüştüm o da kullama ilacı demişti.düşün dr hangi kafayla verdiyse artık mecbur olmasam gitmem de aşılar yapılacak mecbur o yüzden gidiyorum

bende oyle cok gıtmem zaten onceden bıle grıp olsam cok asırı tıkanmadan gıtmezdımılac kullanmayı hıc sevmem cogunlukla kv.ıcın gıderım:KK31::KK31:
cnm dıkkat ettım de 1 gun var aramızda tetanoz ıcın ne zaman cagırdılar senı bana 20.haftanın ıcınde gel dedı ebem:KK34::KK34:

kızlar aranızda akıntısı sarıya dönen varmı az önce wc ye gittim sarı yapışkan bir akıntı geldi normalde hep beyaz olurdu bikaç gündür yanma hissediyordum ama idrarımda değil biraz kaşıntımda var mantarda sarı akıntı gelirmi? yoksa başka bişeymi bu inşalah bebeğe zararı olmaz kafaya taktım ya moralim bozuldu

kızlar aklıma gelmişken bugun kanalları gezerken trt1 de bı programa denk geldım hamılelık platesı yapıyolardı 3.aydan sonra baslanıyomus kadınlar ne guzelde yapıyodu hareketlerı heves ettım valla bı kursa mıı gıtsem dıyorum hem doğumda da kolaylık saglıyomus:KK52::KK52:

bende oyle cok gıtmem zaten onceden bıle grıp olsam cok asırı tıkanmadan gıtmezdımılac kullanmayı hıc sevmem cogunlukla kv.ıcın gıderım:KK31::KK31:
cnm dıkkat ettım de 1 gun var aramızda tetanoz ıcın ne zaman cagırdılar senı bana 20.haftanın ıcınde gel dedı ebem:KK34::KK34:

galiba 1 gün bile yok :) dr 11nisan dedi ama benim son adet tarihim 5 temmuz buraya göre 12 nisan çıkıyor :) 15 kasımda tatlım gideceğim bana 15kasıma gel dedi şuan 10+6 dayım 14.haftaya giriyor benim bunda bi yanlışlık var değil mi bana yazdığı kağıtta 15kasım diyor ekim yazmaya çalışmış olmasın dr. gidince sorayım bari bak şimdi farkettim

kızlar aranızda akıntısı sarıya dönen varmı az önce wc ye gittim sarı yapışkan bir akıntı geldi normalde hep beyaz olurdu bikaç gündür yanma hissediyordum ama idrarımda değil biraz kaşıntımda var mantarda sarı akıntı gelirmi? yoksa başka bişeymi bu inşalah bebeğe zararı olmaz kafaya taktım ya moralim bozuldu

cnm gecmıs olsun galıba mantar gıbı bişey bende de var basından berı sarı akıntı ama baska bı rahatsızlık vermıyo ne bılım kasıntım yanmam felan yok 7.haftamda dr.a solemıstım 9.haftadan sonra hatırlat alttan kullancan fıtıl yazarım demıstı ama ben unuttum bakalım ıkılının sonuclarıyla gıdınce solıcem bende:KK31::KK31:

Canım panik yapma çünkü ben daha önceden yapmıştım:)Benim açık sarı akıntım vardı bazen mukoza şeklinde bazen sıvı şekilde bir ara rengi koyulaştı doktora gittim alttan kontrol etti bunlar çok normal rahim sürekli çalışıyor bundan ötürü akıntıların çoğalması çok normal bir tek kanamalı akıntıları normal görmüyoruz demişti panik yapma normal yani:)

kızlar aklıma gelmişken bugun kanalları gezerken trt1 de bı programa denk geldım hamılelık platesı yapıyolardı 3.aydan sonra baslanıyomus kadınlar ne guzelde yapıyodu hareketlerı heves ettım valla bı kursa mıı gıtsem dıyorum hem doğumda da kolaylık saglıyomus:KK52::KK52:

ben kursu araştırdım eskişehirdeyim 1 yerde bulabildim sağolsunlar 250 dediler :) bende teşekkür edip çıktım :) yürüyüz bandında yürüyeceğim kışın şimdilik açık havada 1 saat felan yürüyorum sonrası yoruyor şimdiden

Bende de var o sanirim enfeksiyondan. Kasintin varsa zaten enfeksiyonun var demek ki

galiba 1 gün bile yok :) dr 11nisan dedi ama benim son adet tarihim 5 temmuz buraya göre 12 nisan çıkıyor :) 15 kasımda tatlım gideceğim bana 15kasıma gel dedi şuan 10+6 dayım 14.haftaya giriyor benim bunda bi yanlışlık var değil mi bana yazdığı kağıtta 15kasım diyor ekim yazmaya çalışmış olmasın dr. gidince sorayım bari bak şimdi farkettim

dur kız kafam karıstı sımdı sen 10+6ysan 15 kasımda 20. haftanda olursun ekım olursa 14.haftanda olursun ekım kasımdan once gelıyo ben mı yanlış hesap yaptım kız:44::44::44:

ben kursu araştırdım eskişehirdeyim 1 yerde bulabildim sağolsunlar 250 dediler :) bende teşekkür edip çıktım :) yürüyüz bandında yürüyeceğim kışın şimdilik açık havada 1 saat felan yürüyorum sonrası yoruyor şimdiden

:KK53::KK53::KK53::KK53:ıcımden oha demek geldı:KK1::KK1::KK1:
bakım bende ıstanbuldakı kurrslar ne dıcek gercı eskısehır oyleyse ıst. kım bılır nasıl ucuktur:KK1::KK1:

yine wcden geliyorum akıntı kahverengi olmuş çok canım sıkıldı iğnemin saati geçti heralde ondan oluyor kızlar proluton depot vuruluyorum haftada bir bugun sabah vurulmam gerekiyordu migrenin tuttu diye yarın vurunurum diyip vurulmadım keşke gidip vurunsaydım pişman oldum ya inşalah bebeğime bişey olmaz

arkadaslar daha once buraya iki defa yazdim tekrar yaziyorum..

turkiyedeki drlar niye bunu soylemiyor bilmiyorum, kesin bilmiyorlar, bilseler endiselendirmezler..

yabanci sitelerden gebelik haftaniza bakip gorebilirsiniz..

durum soyledir eger sen 10 haftalik gebeysen bebegin 8 haftaliktir. 14 haftaliksan bebek 12 haftaliktir. surekli iki hafta geridir, buda dollenme payidir.

eger 8 haftalik gebeyseniz drunuz aaa bebek 6 haftalik derse korkmayin hatta sevinin sagliksiniz cunku :))) olmasi gereken bu.

arkadaslar daha once buraya iki defa yazdim tekrar yaziyorum..

turkiyedeki drlar niye bunu soylemiyor bilmiyorum, kesin bilmiyorlar, bilseler endiselendirmezler..

yabanci sitelerden gebelik haftaniza bakip gorebilirsiniz..

durum soyledir eger sen 10 haftalik gebeysen bebegin 8 haftaliktir. 14 haftaliksan bebek 12 haftaliktir. surekli iki hafta geridir, buda dollenme payidir.

eger 8 haftalik gebeyseniz drunuz aaa bebek 6 haftalik derse korkmayin hatta sevinin sagliksiniz cunku :))) olmasi gereken bu.

İlk kez duydujm bunu. O zaman hepimizinki ilerden gidiyor oyle ya.

Uyuyakalmisim oyle guzel uyku yok:KK1:

yanlış bakmadıysam çin takvimi kız diyor, rus takvimini bilmiyorum, ama mide bulantım filan yok herkez erkektir diyor, sayanamadım idrarda yapılan cinsiyet testinden aldım, erkek çıktı ama internette uydurma diye yorumlar yazanı da var gerçekten doğru diyeni de var kafam karıştı....
25 yaşımdayım temmuzda hamile kaldım rus takvimine benim için bakarsan sevinirim. doğum tarihim 28.10.1988
Telefndan bakmak zor oluy canim:26: pc esim aldi.
herkeze merhaba kızçeler nasılsınız bakimm ben ıyıyım mıde bulantım bırazcık hafıfledı ıkı gundur bugun aile hekımıne gıttım b 12 dusuk cıkmıstı ıgne yzdı yaww hergun 1 tane yıcem sanırsam:18::18:ıkılı ıcın hospitalyum camlıcaya gıdıcem sanırsam yengemın dr.u sema hnm.a gıdıcem 25 lıra muayne 90lıra da ıkılı en uygun orası:KK31::KK31::KK31:

cnm bende yaklasık 10 gundur var o sancılar hem kasık hem alt karında hele gece uyuyamıyorum bende yenı kesfettım yuzustu yatmayı cok sevıyom gece farkında olmadan yuzustu donuyorum yan yatıyorum uyandımda da sancım oluyo gun ıcınde de ara ara gelıyo rahım artık buyuyup legen kemıklerının arasından yukarıya cıkıyomus ondan olabılırmıs bu tur ağrılar:21::21:
B12 igne verende ilk kez duyduk canim ilaci varken igneye dayanilmaz k.
yine wcden geliyorum akıntı kahverengi olmuş çok canım sıkıldı iğnemin saati geçti heralde ondan oluyor kızlar proluton depot vuruluyorum haftada bir bugun sabah vurulmam gerekiyordu migrenin tuttu diye yarın vurunurum diyip vurulmadım keşke gidip vurunsaydım pişman oldum ya inşalah bebeğime bişey olmaz
Igneni ihmal etme canim bgun bndende geldi korktum

X