2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
dur kız kafam karıstı sımdı sen 10+6ysan 15 kasımda 20. haftanda olursun ekım olursa 14.haftanda olursun ekım kasımdan once gelıyo ben mı yanlış hesap yaptım kız:44::44::44:

benimde kafam gitti :) ebe beni bu ay sonu çağırması lazımdı bu hafta 11.haftanın içindeym yarın 12.haftanın içinde olacağım bu hemşire beni neden böyle yaptı ben bi yarın gidip sorayım zaten hamilelerin beyni %5 eksik çalışırmış

Uyuyakalmisim oyle guzel uyku yok:KK1:

Telefndan bakmak zor oluy canim:26: pc esim aldi.

B12 igne verende ilk kez duyduk canim ilaci varken igneye dayanilmaz k.

Igneni ihmal etme canim bgun bndende geldi korktum

hiç ihmal etmiyordum birazdan olucam canım ama daha bir gün bile geçmedi günü hemen kahverengi leke gelmesi korkuttu açıkçası bide doktor bana 12. haftadan sonra kesicez demişti ben kesmicem olucam demekki hala tehlikem geçmediki leke geliyor

Kiz olur mu b12 eksikliginde igne verir doktorlar dodex ti sanirim adi da.

10 uker
0
Uke 10.jpg
Fra 10 uker og 0 dager til 10 uker og 6 dager av svangerskapet.
Vekt: 2,5-4 g
CRL: 33-41 mm
Se hvordan vi regner vekt, lengde og alder her.
OM BARNET
Embryoet er i begynnelsen av denne uken åtte uker gammelt, og ettersom alle indre og ytre strukturer nå er komplette, avsluttes embryofasen.

10 hafta
0
hafta 10.jpg
10 hafta ve 0 gün de 10 hafta ve gebeliğin 6 gün.
Ağırlık: 2,5-4 g
CRL: 33-41 mm
Burada ağırlık, uzunluk ve yaş hesaplamak görün.
ÇOCUK HAKKINDA
Embriyolar, bu hafta başında sekiz haftalık ve tüm iç ve dış yapılar artık tam olduğundan, embriyo aşamasında kapanış,

buda benim haftamdan bir parca ( norvecce) turkce sevirisini yapip size kopyaladim.bunu ingilizce sayfalardanda arastirabilirsiniz.. her hafta basindan bu bilgi yer alir.

:KK53::KK53::KK53::KK53:ıcımden oha demek geldı:KK1::KK1::KK1:
bakım bende ıstanbuldakı kurrslar ne dıcek gercı eskısehır oyleyse ıst. kım bılır nasıl ucuktur:KK1::KK1:

oo burası fena uygun olan yerlerde hamilelere göre hiç bişiy yok sordum sadece yürüyüş yapabileceğim özel eğitimci felan istersen 250den başlıyor ay ben o paraya gider bebeğime neler alırım hem evde yürürüm havalar daha güzel şimdi de yürürüm kıyamadım parama

arkadaslar daha once buraya iki defa yazdim tekrar yaziyorum..

turkiyedeki drlar niye bunu soylemiyor bilmiyorum, kesin bilmiyorlar, bilseler endiselendirmezler..

yabanci sitelerden gebelik haftaniza bakip gorebilirsiniz..

durum soyledir eger sen 10 haftalik gebeysen bebegin 8 haftaliktir. 14 haftaliksan bebek 12 haftaliktir. surekli iki hafta geridir, buda dollenme payidir.

eger 8 haftalik gebeyseniz drunuz aaa bebek 6 haftalik derse korkmayin hatta sevinin sagliksiniz cunku :))) olmasi gereken bu.

cnm bu cok doğru turkıyedekı dr.larda bunu gayet ıyı bılıyo hanı bızım 40 haftalık hamılelık dongumuz var ya bu 40 haftaya o hamıle olmadıgımız ılk 15 gunde dahıl.her kadının adet dongusu aynı degıldır kımısı 28 gun kımısı 35 gun hatta daha uzun olanlardaa var kımısı 14.gun hamıle kalırken kımısı 20.24...vs.gunde hamıle kalır.dr.lar 28 gunluk donguyu baz alarak hamılelıgın haftasını hesaplar bu da sat.ları aynı olsa bıle her kadında gebelık haftasında oynamaya sebep olur :KK34::KK34::KK34:

Merhabalar kızlar herkes ne kadar da heyecanlı bende öyleyim:)ikili test yaptırmayı düşün-meyen var mı benim gibi siz ne düşünüyorsunuz???

bence yaptirin, cunku bazi halledebilinir hastaliklar cikiyor, bunuda daha gebeyken tedaviye baslaniliyor, sonra gec kalmis olmayasiniz..

burda mcburi, bende bir iki haftaya yaptircam, dr 1o. haftadan sonra demisti.

cnm cok dusuk dedı anca toparlarsın dedı bende bılmıyodum ama verılıyomus demek kı:44::44:
benimde kafam gitti :) ebe beni bu ay sonu çağırması lazımdı bu hafta 11.haftanın içindeym yarın 12.haftanın içinde olacağım bu hemşire beni neden böyle yaptı ben bi yarın gidip sorayım zaten hamilelerin beyni %5 eksik çalışırmış
oo burası fena uygun olan yerlerde hamilelere göre hiç bişiy yok sordum sadece yürüyüş yapabileceğim özel eğitimci felan istersen 250den başlıyor ay ben o paraya gider bebeğime neler alırım hem evde yürürüm havalar daha güzel şimdi de yürürüm kıyamadım parama

kız dur ben sımdı topladım kendımı ıkımızı de 20 haftada cagırmıslar benım de 20. hafta 15-16 kasıma gelıyo yanı doğru cagırmıslar:KK34::KK34:
haklısın cnm o parayla ne cıcıler alınır bebişlere:KK16::KK16::KK16:ayy ben bu aralar cok hayal kuruyorum bebmı allahın ıznıyle doğurdumu emzırdımı dusunuyorum beraber gezdımızı dusunuyorum ayyyyy dusundukce havalara ucuyorum rabbım tamamına erdırsın ınsallah hayallerımızı dıleklerımızı amiinn:KK16::KK16::KK16:

mıdem okadar boş kı artık kusamıyorum bıle oyuzden kendımı suçlu hissediyorum çevremdekı hamıleler ne guzel duzenlı süt içiyorlar haşlanmış yumurtalar illaki bebege faydası vardır diye düşünüyorum:KK14: neysekı çok şükür bebeişler sağlıklı, bende kendımı hep hasta hissediyorum sende kılo verdın mı ben 3 kılo verdım???

stres yapma ben ilk gebeligimde boyle dusunuyordum, vicdan azabi duyuyor zorluyordum kendimi, herseyden tiksinene kadar ve tam 6-7 kilo verdim 16. haftama kadarda hic bisey yiyemedim.

bundada yine oyleyim, ama hic vicdan azabi duymuyorum, stres yapmiyorum, 4. aydan sonra skinti oluyor beslenmemek, birde eger cok fazla kusuyor her yediginden sonrada kusuyorsan bir idrar testi yaptirmalisin.. ( ordan hastaneye yatisin belli olur)

bende 4 kilo verdim , dert etme :)

Zaman ben oglumu 42 haftalik dogurdum oyle mi?

cnm ben anlatamadim galiba.. :KK43: 40. haftada dogurdugun dogru ama bebegin 40 haftalik degil 38 haftalik..

anlatmak istedigim gebelik haftasinda sorun yok., bebegin haftasinin 2 hafta geri oldugu.. yani sen esinle iliskiye girdigin gun karnina bir bebek dusmedi, o iki hafta sonra dollenip oldu..

arkadaslar daha once buraya iki defa yazdim tekrar yaziyorum..

turkiyedeki drlar niye bunu soylemiyor bilmiyorum, kesin bilmiyorlar, bilseler endiselendirmezler..

yabanci sitelerden gebelik haftaniza bakip gorebilirsiniz..

durum soyledir eger sen 10 haftalik gebeysen bebegin 8 haftaliktir. 14 haftaliksan bebek 12 haftaliktir. surekli iki hafta geridir, buda dollenme payidir.

eger 8 haftalik gebeyseniz drunuz aaa bebek 6 haftalik derse korkmayin hatta sevinin sagliksiniz cunku :))) olmasi gereken bu.

İşte bu benim merak ettiğim olaydı. Son adet tarihime eminim 19 haziran. Ama doktor tutturdu bebeğin gelişimine göre 1 temmuz diye. Sanki adet biter bitmez gebe kalınıyo. Doktorla zıtlaşmamak için tamam öyle olsun demiştim :KK1: Ama biliyorumki ben yumurtlama dönemimde hamile kaldım. Yumrtlama dönemim temmuz başına denk geliyordu. Boşu boşuna doktor yüzünden acaba arada niye fark avr diyodum ama bi yandanda adet biter bitmez gebe kalınmaz diyodum. İyi oldu bu bilgi çok sağol :KK52:

cnm ben anlatamadim galiba.. :KK43: 40. haftada dogurdugun dogru ama bebegin 40 haftalik degil 38 haftalik..

anlatmak istedigim gebelik haftasinda sorun yok., bebegin haftasinin 2 hafta geri oldugu.. yani sen esinle iliskiye girdigin gun karnina bir bebek dusmedi, o iki hafta sonra dollenip oldu..

Yani bebek 38 hafta oluyor bu deyisle 40 degil

Son düzenleme:
cnm cok dusuk dedı anca toparlarsın dedı bende bılmıyodum ama verılıyomus demek kı:44::44:

kız dur ben sımdı topladım kendımı ıkımızı de 20 haftada cagırmıslar benım de 20. hafta 15-16 kasıma gelıyo yanı doğru cagırmıslar:KK34::KK34:
haklısın cnm o parayla ne cıcıler alınır bebişlere:KK16::KK16::KK16:ayy ben bu aralar cok hayal kuruyorum bebmı allahın ıznıyle doğurdumu emzırdımı dusunuyorum beraber gezdımızı dusunuyorum ayyyyy dusundukce havalara ucuyorum rabbım tamamına erdırsın ınsallah hayallerımızı dıleklerımızı amiinn:KK16::KK16::KK16:

amin inşaallah tatlım isimler buluyorum :) burada bi yer var tarz bebek kıyafetleri satıyor erkek bebek için robdöşambr bile var :) cinsiyet belli olsun kız olursa tütü etek erkek olursa robdöşambr alacağım inşallah :KK49::KK49::KK49: evet 20.haftalarda olacağız bakalım int. tetenoz aşısı için hangi hafta diyor

amin inşaallah tatlım isimler buluyorum :) burada bi yer var tarz bebek kıyafetleri satıyor erkek bebek için robdöşambr bile var :) cinsiyet belli olsun kız olursa tütü etek erkek olursa robdöşambr alacağım inşallah :KK49::KK49::KK49: evet 20.haftalarda olacağız bakalım int. tetenoz aşısı için hangi hafta diyor

Gorumcemin bebegine yapmistim tutu etek guzel'oluyor :-)

kızlar merhaba ikili testi yaptırdık bugün çok yorucuydu git gel yaptık kan tahlili sonucu çıktı tekrar gittik doktora götürdük tekrar gittik. elhamdülillah bi sorun çıkmadı. yalnız bebek ultrasona göre önde çıktı hatta baya önde:18:hem de baya bi 13+3 görünüyor
tedirgin oldum ben de. neden büyük göründü acaba böyle bi şey yaşayan var mı

kızlar merhaba ikili testi yaptırdık bugün çok yorucuydu git gel yaptık kan tahlili sonucu çıktı tekrar gittik doktora götürdük tekrar gittik. elhamdülillah bi sorun çıkmadı. yalnız bebek ultrasona göre önde çıktı hatta baya önde:18:hem de baya bi 13+3 görünüyor

Normalde kac haftaliksin tabletten goremiyorum da takvimleri. Bu arada gozun aydin canim :-)

Selam. Ben de bugün ikili testi yaptırdım. Sonuçlar çok güzel çıktı. Benim bebeğim de 11 hafta 6 günlük olması gerekirken, 12 hafta 4 günlük çıktı ultrasona göre. Doktor gelişimi çok güzel dedi. Sorun yoktur senin bebeğinde de. Ha bu arada cinsiyetini öğrendik, kızımız olacakmış :21::emir_bebek::nazar:

Daha önce mevzusu gemişti. Nemlendirici olarak doktorum Seba-med'in olgun ciltler için olan losyonunu ve pregnacare kremi önerdi.

X