2014 Şubat Anneleri

Babam doktor demiştim ya. O da yatmadan minoset ya da parol ver diyor da işte ne bileyim ya ilaç işte... Parolu her gece vermiyorsun di mi ağrısı olunca mı veriyorsun? Bi de biz şimdiye kadar hiç kan ilacı vermedik. Kanı iyi ama zeynep in doktor bundan sonra takviye ver ne olur ne olmaz kanı düşmesin dedi. Babam da kanı iyi iyi de besleniyor gerek yok dedi. Ben de vermek istemedim. Siz veriyor musunuz?
Ben vermiyorum canım yaşına kadar içti demir ve kan ilacını artık bitti doktoraya gitmedim bi daha ama 1 yas tahlillerinde gerekli görmedi doktor

Günaydın arkadaşlar ,

anne kız takımı satan yerler biliyor musunuz lcw mesela şuanda yok onuın gibi anneler gününe özel gözünüze çarpan var ise mutlaka söyleyin öyle giyinmeyi çok seviyorum

herkese günaydın ensar efe 3. bebeğim 16 yaşında kızım 12 yaşında oğlum var sanki ilk bebeğim gibi acemi oldum ensar 4 kilo 51 cm doğdu maalesef 6 ay anca emzirebildim 2 ,3 gündür yürüyor azı dişleri çıkarmakla uğraşıyoruz biraz huysuz bir bebek iki çocuğumda çok usluydu ensar bizi biraz uğraştırıyor

Oo canim o tam simartilmalik olur abi abla super simartiyodur onu ver baksin onlar sen keyfini sur :) masallah guzel boyu kilosu dogum suan ne kadar olsu canim bizimki on kilo yoksuan boyu iyi sukur 11 ay kustu 3 kilo yotu dogdugunda zaten anca bu kadar oldu :)))

bişey sormak istiyorum aranızda balık yağı vitamin kullanan var mı

Canim vermek gerekiyo aslinda cunku turkiyede ki baliklarda omega cok az soguk okyanus baligi olmaliymis tr de gunluk omega ihtiyacini almasi icin 15 kilo hamsi yemesi gerekiyomus. Yani imkansiz o yuzden bende o balik yagli vitamin istiyorum. Hem tirnaklari sari sari zeynebin bisey esikligi var bence iyide gelir arastiramadigim daha bende alicam yoksa. Anwayin vardir herelde balik yagi o dogal urunler satiyo ya bi arastirmak lazim

ah bu azilar ne zormus anneler eti nasil veriyorsunuz kofte olarak yiyebiliyor ama kusbasi falan oldu mu cignemeyemiyor blenderlayip corbalarina atiyorum ama tam emin degilim kansizlik icin dr u et yemesi lazi. dedi

Ya bana yetistiniz ne cekiyorum 2 aydir. Et lop lop temiyo koftededodikler yemezet suyutavuk suyukiymali sehriyecorbasifilan yiyo

kızlar iyi haftalar, herkese selamlar, yeni gelen arkadaşlara da hoşgeldiniz diyorum,
görümcemler geldi buraya tatile biz de 1 günlüğüne gittik yanlarına otele, çok lüks bir oteldi ama çocuğun peşinde koşturmaktan hiç bir şey anlamadım, gece yatağa yattığımda belimin ve bacaklarımın ağrısından uyuyamadım resmen. yavrumu öpmekten, kucağa almaktan, yemek yedirmeye uğraşmaktan perişan ettiler, kuzumun yanağında kırmızı kırmızı benekler çıktı. soldu iyice, hiç hali kalmadı yoruldu... bir de bana " sen bize bırak havuza gir, hamam gir "

Yu
ah bu azilar ne zormus anneler eti nasil veriyorsunuz kofte olarak yiyebiliyor ama kusbasi falan oldu mu cignemeyemiyor blenderlayip corbalarina atiyorum ama tam emin degilim kansizlik icin dr u et yemesi lazi. dedi
Yuvalama çorbası var ya onu çok rahat yiyor. Bir de kaval kemiğini kaynatıp yemeklerini o suyla yap çok faydalı protein kan değeri yüksek. En ilikli yeri kaval kemiğiymiş

bir de bana " sen bize bırak havuza gir, hamam gir " diyorlar regl olduğum için giremedim tabi ama zaten çocuğumu da kimseye emanet edemem anneannesi dışında. daha mayıs başındayız çocuğu soymak istiyorlar, "alışık deil daha erken " diyorum. illa ki "havuza sokalım, şort giydirelim" diye tutturdular. ince hırkası var baharlık onu çıkarttırdılar, ama oturdukları yer öyle bir esiyor ki rüzgarlı yani, ben giydiriyorum onlar çıkartıyor...7-8 yaşındaki çocuklar benim yavrumu devamlı kucaklarına aldılar, onlara da yazık. annelerinin demesi lazım " kucağınıza almayın " diye. düşürecekler diye ödüm koptu 5 dk. ayrılmadım yanlarından. ama onlar 4 kişi ben 1 kişi tabi helak oldum, başlarında durmaktan.

ben tuvaletteyken hemen kaçırmışlar çocuğumu bir yere, ben gittim buldum tabii yanında ben olmayınca huysuzlanmış biraz , "hadi emzir sen bunu" diyorlar. yahu 15 aylık çocuk milletin içinde emer mi, en ufak sese dönüp bakıyor, emiyor bırakıyor eliyle oynuyor fiilan... ben de burada olmaz erkekleirn içinde dedim,, artık odaya gittik de rahat ettim 1-2 saat, uyutamadım tabi, çocuklar gelip rahatsız ediyor devamlı. artık akşamüsütü 1 saat filan uyudu arabasında, "çocuk uyuyor ses yapmayın" diyorum kocaman insanlar " çok uyur mu" diye soruyorlar. yahu çocuk yoruldu sabahtan beri az biri izin verin de kendine gelsin, sizin şaklabanınız mı...
istediği kadar uyuyacak tabi, mutlu uyansın önemli olan.

uff perişandım kısacası. eve bir an evvel gidelim diye dua ettim. gece 10 da geldik eve. otel 7 yıldızlıymış ama hiç umurumda değildi, diyette olduğumdan bir sey de yemedim zaten.

bir de bu kadar zenginliğin içinde çocuğuma gelen hediyeye bakın. kendi kızlarının eski küpeleri. walla dilimin ucuna geldi bir seyler ama tuttum kendimi. yahu Allah aşkına bu yaşta çocuğa küpe mi takılır. kendi beğenmediğin seyi bana neden getiriyorsun, hiç de güzel değil, beğenmedim yani çocuğuma takmam.

bu kadar öpmeye, bu kadar rüzgarda bir fanila bir uzun kollu tshirtle bizim kız hasta olmazsa herhalde kuzey kutbuna da götürsem hastalanmaz daha. çocuğumu bütün bir kış korumuştum hastalıktan, burada biliyorsunuz domuz gribi sagını vardı. ama inşallah bir kaç gün içinde hastalanmaz. tek güvendiğim sey anne sütü...başka da yemesi filan çok iyi değil zaten biliyorsunuz. bizim çabamızla yiyor.

entangel demir için en basiti haşlanmış yumurtanın sarısını eline ver, onu yiyorlar, ama yumurtayı çok haşlama sarısı hafif yumuşak kalsın kayısı kıvamında. her gün yumurta yiyen bebede demir eksikliği olmaz herhalde. bir öğünde de et-kıyma-tavuk gibi bir sey olsa iyi olur tabi. kıymalı tarhana mesela. patates ve kıymalı yumuşak köfteler...iyice haşlanımış organik tavuk parçaları. bizim yaptığımız bunlar ekstra bir sey gelmiyor aklıma. ama demir deposunu ilk etapta demir ilacıyla yükseltmen lazım

herkese gunaydiiiiin :KK66:
aramiza yeni katilan arkadaslar hos geldiniz. nihayet havalar duzeldi..
balik yaginu sormussunuz. dr bize ligone kids diye bir surup vermisti. vutamin omega 3 falan var icinde. ama haziran ayina kadar kullanin sadece dedi. sanirim sicak havada kullanilmamali.
bu arada dip not : ezos hala yurumuyor :KK66:)

bir de bana " sen bize bırak havuza gir, hamam gir " diyorlar regl olduğum için giremedim tabi ama zaten çocuğumu da kimseye emanet edemem anneannesi dışında. daha mayıs başındayız çocuğu soymak istiyorlar, "alışık deil daha erken " diyorum. illa ki "havuza sokalım, şort giydirelim" diye tutturdular. ince hırkası var baharlık onu çıkarttırdılar, ama oturdukları yer öyle bir esiyor ki rüzgarlı yani, ben giydiriyorum onlar çıkartıyor...7-8 yaşındaki çocuklar benim yavrumu devamlı kucaklarına aldılar, onlara da yazık. annelerinin demesi lazım " kucağınıza almayın " diye. düşürecekler diye ödüm koptu 5 dk. ayrılmadım yanlarından. ama onlar 4 kişi ben 1 kişi tabi helak oldum, başlarında durmaktan.

ben tuvaletteyken hemen kaçırmışlar çocuğumu bir yere, ben gittim buldum tabii yanında ben olmayınca huysuzlanmış biraz , "hadi emzir sen bunu" diyorlar. yahu 15 aylık çocuk milletin içinde emer mi, en ufak sese dönüp bakıyor, emiyor bırakıyor eliyle oynuyor fiilan... ben de burada olmaz erkekleirn içinde dedim,, artık odaya gittik de rahat ettim 1-2 saat, uyutamadım tabi, çocuklar gelip rahatsız ediyor devamlı. artık akşamüsütü 1 saat filan uyudu arabasında, "çocuk uyuyor ses yapmayın" diyorum kocaman insanlar " çok uyur mu" diye soruyorlar. yahu çocuk yoruldu sabahtan beri az biri izin verin de kendine gelsin, sizin şaklabanınız mı...
istediği kadar uyuyacak tabi, mutlu uyansın önemli olan.

uff perişandım kısacası. eve bir an evvel gidelim diye dua ettim. gece 10 da geldik eve. otel 7 yıldızlıymış ama hiç umurumda değildi, diyette olduğumdan bir sey de yemedim zaten.

bir de bu kadar zenginliğin içinde çocuğuma gelen hediyeye bakın. kendi kızlarının eski küpeleri. walla dilimin ucuna geldi bir seyler ama tuttum kendimi. yahu Allah aşkına bu yaşta çocuğa küpe mi takılır. kendi beğenmediğin seyi bana neden getiriyorsun, hiç de güzel değil, beğenmedim yani çocuğuma takmam.

bu kadar öpmeye, bu kadar rüzgarda bir fanila bir uzun kollu tshirtle bizim kız hasta olmazsa herhalde kuzey kutbuna da götürsem hastalanmaz daha. çocuğumu bütün bir kış korumuştum hastalıktan, burada biliyorsunuz domuz gribi sagını vardı. ama inşallah bir kaç gün içinde hastalanmaz. tek güvendiğim sey anne sütü...başka da yemesi filan çok iyi değil zaten biliyorsunuz. bizim çabamızla yiyor.
amanin.. pek renkli bir gun olmys :KK66:)

Hu huuu selam bizde optuk seni zeynebi ve özgüru :KK70:erkek olcak adına sana uyumlu özgür koydum

Hahaaa bizimki padişah ismi ister heleki bana uygun ozgurhic istemez bende diyorum uysal sakin cocuk ismi istiyorumdiyorum oda kopruye yetistirdim yavuz selim olcak diyip guluyo turk filmindeki kotu adamlar gb :))) kiz olursafa elif olcakmis hiii dedim butun simarik cocuk isimlerini koyalimzeynepler elifler simarik oluyo bitane daha simarik kaldirmaz bunye :))

ensarın doğum kilosu çok iyi ama sürekli kusması nedeniyle çok kilo almadı en son 11 kiloydu hareketlenmeye başlayınca biraz zayıfladı gibi

Aa seninkide mi kustu ay bizde maf oluyoduk sukur gectide kusmayan cocuk bebek nasil diye merak ederdim hergun soy yika as kurut dur ipten giydiriyodum zaten yetismiyodu hergun 2-3 makina yataklar yastiklar hergun degistir aman gecirdik o yunleri sukur

ya merak ettim şimdi tarttım 10 kilo olmuş çok üzüldüm ya off emmiyo biberonu sadece uyurken alıyo napcam ben

Ek gida yemiyo mu canim uzulme hepsi hareketli doslerdende istah yok ali babanin vidyosuyla yiyobizimkide yoksatukuruyoagziniacmiyozorla sokarsanda yutmuyo delirtiyo resmen bide agliyo bole agzini kapatmadan tam sinir bozucu su disler ciksada rahat etsek az bizim disler cikcak bebek olcak tekrar basa donucem yani ufkum karariyoresmen gelecekten umidimi kestim :KK43:(

kızlar iyi haftalar, herkese selamlar, yeni gelen arkadaşlara da hoşgeldiniz diyorum,
görümcemler geldi buraya tatile biz de 1 günlüğüne gittik yanlarına otele, çok lüks bir oteldi ama çocuğun peşinde koşturmaktan hiç bir şey anlamadım, gece yatağa yattığımda belimin ve bacaklarımın ağrısından uyuyamadım resmen. yavrumu öpmekten, kucağa almaktan, yemek yedirmeye uğraşmaktan perişan ettiler, kuzumun yanağında kırmızı kırmızı benekler çıktı. soldu iyice, hiç hali kalmadı yoruldu... bir de bana " sen bize bırak havuza gir, hamam gir "

Esin yokmuydu canim onu salsaydin pesine 10 yildizda olsa oteller cok tehlikeli ya daha cok kucukler ben avmlerde bilemaf oluyorum guya tatil yaptin derler yorulmussun neyseki atlattin ons hastada olmaz aslinda biraz anlayis ama yok kimsede ablam gorumcemde 2 cocuk var birlestik mi ne uyku ne bisi bana pinpirikli muamelesi yapiyolar 2. De rahat anne ololcan uyursa uyucak yerse yicek diyolar hicte bile uykuda yemekte onemli gelisimi icin valla 12 de yatirabilirsem sukrediyorum gece yatmaz sabah kalkmaz bi duzensizlik hrkezde sinir oluyorum uyumuyonuz bali sessiz olun koca koca insanlar sesini kkismiyolar cociklar ne bilsin ay cok iyi anliyorum seni bazi insanlar keyif odakli bazi insanlar cocuk evlat odakli yasiyo benim herseyim zeynep odakli o uyursa yerse benden mutlusu yok :)

çok çektim o kusmalardan ara sırada da olsa kusuyo şükür eskisi gibi değil ama yinede zor senin 2. bebek değil mi ne kadar güzel allah bağışlasın sakın canını sıkma

çok çektim o kusmalardan ara sırada da olsa kusuyo şükür eskisi gibi değil ama yinede zor senin 2. bebek değil mi ne kadar güzel allah bağışlasın sakın canını sıkma
Aynen ikinci dusuncesi bile zor geliyo suan ama alisicaz ins. Zeynebimi cok aradim 6 sene doktor doktor gezdim bu supriz oldu :) hala arada kusmasi normal mi canim bizim dogustan hep kustu gecer dediler aylarca sabrettim 5 aylikdoktorda butun ttahliller yapildi buyuk insan ilaclari icti gecmedi sonra arastira arastira kusma onleyici ar mama buldum onu gunde 1-2 vererek gecordik cok sukur eger hala kusuyosa sutune meyve suyuna o mamadan katabilirsin gunde 1 olcek versen de bida kusmaz 1-2 ay devam etsen gecer bizimki gectiyse cok asiri kusuyodu.

Benim kizin dogum kilosu 3950 boy 51 di sanirim :) suan kilomuz 10 kilo boyumuz ölçmustum.yemeyen bi esram var. Sut yogurt eticicibebe ve muzla büyüyen bi cocugum var. Cok direndim ama bunlari yiyor? Ilk 9 ay sadece anne sutuyle geldik yemedi.9 aydan bu yana ek gidaya biraz biraz tatti. Sezeryanla dogum yaptim. Uzun zamandır yuruyoruz. Birkac kelime konusuyor. Anne baba nannanne dede teyze bum dayi ala cici ciş bebe gibi. Kansizlik bizdede var. Ferrum kullaniyoruz halen. Bide balik yagi verdi. O eskiye nazaran istah acti ama yemek yine yemiyor. Iste bole

X