2022 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Haha benimki annesine çekmiş olabilir bizde baba konuşmayı çok sever ben daha suskun 🤣🤣 bu arada sizin bebeler de dokunmayı temas etmeyi çok seviyor mu? Yapışık gibiyiz sürekli gelip gidip dokunuyor kollarımı mıncıklıyor yüzünü gözünü sürüyor ve bu ara herr şeye ayağıyla da dokunmak istiyor sizlerde de var mı bu durum?
Var maalesef. Hatta uyurken illa temas edecek. Yemek yaparken bacaklarımın arasında oturuyor bacağımı tutuyor. Otururken şapur şupur öpüyor diliyle yüzümü yalıyor. Ayak konusunda her şeyi ezmeye basmaya bayılıyor.

Her zamanki gibi biz aceleci anneler hemen olsun istiyoruz 😂 halbuki normal seyrinde gidiyor kontrolde doktor da normal dedi. Sürekli yeni hedefler koyuyoruz gebelikten başladık ay bi doğsaydı biraz büyüsün bi dönse emeklese yürüse yemek yese konuşsa tuvaleti okulu bilmem nesi hiç bitmeyecek bunlar anda kalıp keyfini çıkarmayı öğrenmek lazım kontrol manyağı oldum şunu yapıyor bunu yapmıyor diye 🙈
Yok ben o kadar düşünmüyorum. Yoruldum çünkü bir yerden sonra saldım 😂

Kizlar benim kızımın 4 yaşında ablası var sürekli beraber o da geliyor bizimle tuvalete büyük kizim tam anlamıyla 2 buçuk yaşında öğrendi ama o arada yapmadığı yer kalmadı bu kizim 19 aylık ama.bezi hiç sevmiyor söylüyor çişini tuvalete gitmek istiyor kakasindan çok rahatsız oluyor sizce başlasam mi ama.xok.erken ve daha havalarda soğuk sütten de 1 ay oldu keseli çok hırçın hepsi aynı dönemde zor olur ama.bezden de çok rahatsız ne yapsam bilemedim
Bence rahatsız olup söylüyorsa tuvalete gitmek istediğinde bi götürüp oturtun hevesliyse yapıyosa devam edersiniz ama bu durumdan rahatsız olduysa korktuysa vb erteleyip bezden devam edersiniz çocuğu gözlemlemek lazım yapabileceğine inanıyorsanız bir deneyin tuvalet eğitimi 18-36 aylar arasında veriliyor ne zaman hazır olursa işte

Var maalesef. Hatta uyurken illa temas edecek. Yemek yaparken bacaklarımın arasında oturuyor bacağımı tutuyor. Otururken şapur şupur öpüyor diliyle yüzümü yalıyor. Ayak konusunda her şeyi ezmeye basmaya bayılıyor.
Çok sevimli ama iş yaparken zorluyor 🤣 bide ayaklardan çok muzdaribim ya her şeye basıyor tamam da bana temas ederken de eli yüzü kesmiyor çorabı çekip çıkarıp ayağıyla dokunmaya çalışıyor parmak uçlarıyla bastırıyor ay küçücük şey nasıl can yakıyor hajajsk

Yok ben o kadar düşünmüyorum. Yoruldum çünkü bir yerden sonra saldım 😂
Ben konuşmaya takığım şu sıralar bide hareketlerini gözlemleyip acaba bu otizm belirtisi mi diye düşünüyorum 😂😂 yorulunca bi sallıyorum bi süre sonra yine takmaya başlıyorum ama ilk zamanki gibi değil şükür 😂

Çok sevimli ama iş yaparken zorluyor 🤣 bide ayaklardan çok muzdaribim ya her şeye basıyor tamam da bana temas ederken de eli yüzü kesmiyor çorabı çekip çıkarıp ayağıyla dokunmaya çalışıyor parmak uçlarıyla bastırıyor ay küçücük şey nasıl can yakıyor hajajsk
Evet evet aynı hareketler ya. Hepsinin gelişim dönemi aynı oluyor bence. Ayağıyla ayaklarını eziyor iş yaparken ve gülüyor. Eğlenceli bir şey sanıyor ama acıtıyor.

Ben konuşmaya takığım şu sıralar bide hareketlerini gözlemleyip acaba bu otizm belirtisi mi diye düşünüyorum 😂😂 yorulunca bi sallıyorum bi süre yine takmaya başlıyorum ama ilk zamanki gibi değil şükür 😂
Bende öyleydim doktora sordum gelişim dönemlerinde de yaparlar bu hareketleri belli bir dönem takip et eğer bırakıyorsa yapmayı sorun yok demişti. Valla konuşma konusunda işte her şeyi kelime olarak söylüyor birde İngilizce öğrenmiş bazı şeyleri ben kitaptan İngilizce söylediğim için. 😂😂 Türkçe bilmiyor. Söylüyorum ama İngilizce cevap veriyor. Mesela pembe diyorum pink diyor mavi diyorum blue diyor. Gibi gibi 😂😂

Haha benimki annesine çekmiş olabilir bizde baba konuşmayı çok sever ben daha suskun 🤣🤣 bu arada sizin bebeler de dokunmayı temas etmeyi çok seviyor mu? Yapışık gibiyiz sürekli gelip gidip dokunuyor kollarımı mıncıklıyor yüzünü gözünü sürüyor ve bu ara herr şeye ayağıyla da dokunmak istiyor sizlerde de var mı bu durum?
Bizimki bebekce sallamasyon uzun cumleler kusuyor, artik sokuyor mu seviyor mu bana bilmiyorum 🤣 koala doğurmuş paso bacagimda kolumda bkynumda. Çalışıyorum diye mi normali mi noyle bilmiyorum. Bir de isirma.huyu geri geldi

Bende öyleydim doktora sordum gelişim dönemlerinde de yaparlar bu hareketleri belli bir dönem takip et eğer bırakıyorsa yapmayı sorun yok demişti. Valla konuşma konusunda işte her şeyi kelime olarak söylüyor birde İngilizce öğrenmiş bazı şeyleri ben kitaptan İngilizce söylediğim için. 😂😂 Türkçe bilmiyor. Söylüyorum ama İngilizce cevap veriyor. Mesela pembe diyorum pink diyor mavi diyorum blue diyor. Gibi gibi 😂😂
Beni.ki dehayvan seslerini İngilizce d söylüyor bazilarini. Hayvanlarj İngilizce bilmiyor ama, çok karıştı 🤣🤣🤣

Ne güzel keşke benimki de benim yerine biberon kullansa 🙈🙈🙈🙈
Ne diledigine dikkat et 🤣 geceleri saat basi uyanan bebemi gece uyusun diye 18 aylikken memeden kestim bu seferde biberonu agzina sürmeyen mamaya pis diyen cocugum geceleri kalkip mutfaga hidip yemek yemek istedi hal boyle olumca nasilsa mama icmiyor diye mama verdim simdi mama müptelasi oldu cikti basima gece 2 kere kalkiyor mama içiyor sinir krizi geciriyorum resmen

Ne diledigine dikkat et 🤣 geceleri saat basi uyanan bebemi gece uyusun diye 18 aylikken memeden kestim bu seferde biberonu agzina sürmeyen mamaya pis diyen cocugum geceleri kalkip mutfaga hidip yemek yemek istedi hal boyle olumca nasilsa mama icmiyor diye mama verdim simdi mama müptelasi oldu cikti basima gece 2 kere kalkiyor mama içiyor sinir krizi geciriyorum resmen
Sen gece 2 kez kalkiyorusn ben yenidogan annesi gibi gece 2 saatte 1 🤣🤣🤣

Sen gece 2 kez kalkiyorusn ben yenidogan annesi gibi gece 2 saatte 1 🤣🤣🤣
Ama şimdi de mama derdimiz var kiz benimki saat başi uyaniyordu biraktir memeyi kurtul 🤣valla ille de 2 yaşina kadar emzircem diye direnmedim ben

Ama şimdi de mama derdimiz var kiz benimki saat başi uyaniyordu biraktir memeyi kurtul 🤣valla ille de 2 yaşina kadar emzircem diye direnmedim ben
Ya ben 18 ayda bitireyim ded doktor yazı bekle uzukevek meme yok diye, bagisikligi düşer va vs dedi. 2 yaş takintim yok cu ku hala yenidogan givi gece yeterince kadar aldı alacagini 🤣

Olay nasıl biraktracahim? Sabah işbaşı var.benim
Bir kez baba denedi 1.5 saat boyunca durmadi ara ara agladi anne diye.

Çok iyi ya 😂 bide bişey yapmaya başlıyor sonra onu unutuyor bir süre sonra tekrar başlıyor mesela öpücük atıyordu sonra unuttu uzun bi süre yapmadı bikaç gündür aklına geldikçe yapmaya başladı tekrar öğren unut hatırla gibi bişi yaşıyo galiba 😂

Bizimki bebekce sallamasyon uzun cumleler kusuyor, artik sokuyor mu seviyor mu bana bilmiyorum 🤣 koala doğurmuş paso bacagimda kolumda bkynumda. Çalışıyorum diye mi normali mi noyle bilmiyorum. Bir de isirma.huyu geri geldi
Bizimkide öyle bebekçe baya uzun konuşuyor kitabını açıyor okuyor sözde bıdı bıdı bıdı hele bize bi sinirlensin allaaah bi anlasak neler diyo nasıl sövüyo acaba hahahsj 😂 ben çalışmıyorum daha küçük diye ama benimki de öyle özellikle çıplak tenlere aşırı meraklı kol bacak ne bulursa yapışıyor hatta üstünü değiştirmek için kıyafetlerini çıkardığımda kendi kolunu da direkt havaya kaldırıp yanaklarına sürmeye yalamaya çalışıyor 😂😂

Çok iyi ya 😂 bide bişey yapmaya başlıyor sonra onu unutuyor bir süre sonra tekrar başlıyor mesela öpücük atıyordu sonra unuttu uzun bi süre yapmadı bikaç gündür aklına geldikçe yapmaya başladı tekrar öğren unut hatırla gibi bişi yaşıyo galiba 😂
Evet evet Almila da aynı. Tekrar hatırlıyorlar. Aaa ben bunu yapıyordum falan diye düşünüyorlar herhalde 😂😂

İyiyiz şükür çok zor günler geçirdik halada geçiriyoruz yazı ayrı dert kışı ayrı dert konteyner da yaşamanın ama iyiyiz hayattayiz şükürler olsun çok zor oluyor küçücük yer en büyük tesellimiz birinci dereceden kayıp yaşamamış olmamız 🤲 oğlan aşırı hareketli hiç durmuyor çok mız mız 😊en çok o yoruyo ama canları sağolsun ♥️ depremde yedikleri soğuk iclerine işledi buz gibi mama yediler o dışarda ki soğuğu ayazı saymıyorum bile o yüzden hemen hemen her ay iki defa bronşite yakalanıyorlar kronikleşti😐ama bunlarda geçecek inşallah aklıma geldi burası merak ettim bebeler napıyo nasıllar diye bizimkiler aşırı biberon manyakları nasıl biraktiracam bilmiyorum sizinkiler hala gece mama için kalkıyor mu
Bununla geçmiş olsun kayıp vermeden atlatmaya çalışıyorsunuz buna şükür hayattasiniz 🤲🏻💕 maşallah Allah ömür versin benimde oğlan çok yaramaz hem küçük diye simariyor birde 3. Diye galiba azgın olur derler ya ondan benimki de çok kaza atlattık şükür iyi ama bronşit bizdede cok oldu 2 haftaya bir oluyoduk çok doktor gezdim sonunda adam akıllı bı doktor buldumda onunla geçti koruyucu hava kullanarak atlattık ..biz hala emiyoruz birde biborana alıştı mamayı sevmedi ama sütü sevdi benim için daha zor hem meme hem biboron nasıl bırakır bilmiyorum 😂

Kız biz o ısırmalardan ne çektik ya kızım ikizini ısırıp duruyordu öyle böyle ısırmada değil morartiyordu sanırsın pitbull saldırısına uğramış şükür unuttu o huyunu ama şimdi de dövüyor oğlan da bı pısırık ki sorma
Kızda olması gereken huylar oğlanda
Oğlanda olması gereken huylar da kızda var oğlan günde en az 50 kere dayak yiyip yanıma şikayete geliyor ila dövdü diye 🤦🙃

Bununla geçmiş olsun kayıp vermeden atlatmaya çalışıyorsunuz buna şükür hayattasiniz 🤲🏻💕 maşallah Allah ömür versin benimde oğlan çok yaramaz hem küçük diye simariyor birde 3. Diye galiba azgın olur derler ya ondan benimki de çok kaza atlattık şükür iyi ama bronşit bizdede cok oldu 2 haftaya bir oluyoduk çok doktor gezdim sonunda adam akıllı bı doktor buldumda onunla geçti koruyucu hava kullanarak atlattık ..biz hala emiyoruz birde biborana alıştı mamayı sevmedi ama sütü sevdi benim için daha zor hem meme hem biboron nasıl bırakır bilmiyorum 😂
Çok teşekkür ederiz Allah razı olsun 🤲🥰oyyy senin işin ekstra zor hem meme hem biberon çok zor bari birinden taviz verse 😊

X