2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    291
Canım ama tek uyku yaptığı zaman gece uykusuna geçişten önceki süre çok uzuyor. O kadar dayanabilirler mi? 🤷🏼‍♀️
Anladım o açıdan diyorsun canım bazen valla direnip gece uykusuna çok geç kaldığı oluyor benimkinin şaşırıyorum o kadar uykusuz kalabilmesine, peki tek uykuya ne zaman geçiliyor

Anladım o açıdan diyorsun canım bazen valla direnip gece uykusuna çok geç kaldığı oluyor benimkinin şaşırıyorum o kadar uykusuz kalabilmesine, peki tek uykuya ne zaman geçiliyor
Canım hiç bilmiyorum malum ilk çocuk 🙂
Direndiği zaman gece rahat uyuyor mu? Bizimki çok erken gece uykusuna dalıyordu yavaş yavaş onu 8-8.30 lara çektik. Ama kaçta gece uykusuna geçerse geçsin gece mutlaka uyanır emer, bazen huysuzluk da eder. Karışık bu uyku işleri 🙂

Canım hiç bilmiyorum malum ilk çocuk 🙂
Direndiği zaman gece rahat uyuyor mu? Bizimki çok erken gece uykusuna dalıyordu yavaş yavaş onu 8-8.30 lara çektik. Ama kaçta gece uykusuna geçerse geçsin gece mutlaka uyanır emer, bazen huysuzluk da eder. Karışık bu uyku işleri 🙂
Canım gece uykusuda bizim hala çok bölünmeli yani en az 3-4 falan oda en azı yani geçen 2 kere uyandı çok sevindim tekrarı gelmedi😂

Canım bize hediye geldi bi tane de biz almıştık mesela bizim aldığımız 19 no hafif bol bile diğeri 20 no ama tam oluyor. Yani kalıplar farklı kesinlikle o yüzden denemeden alma derim

Canım ne aldınız ilk adım ayakkabısı? Bizim çocuklardan kalan 1 tane vardı adidas ama çok sert geldi bana. Çocuk da yürüyemediği zaten sanırım o da sertliğin rahatsızlığını yaşadı. Ben de bir arayıştayım şu ara

2-2,5 yaş gibi artık tek uyku yaparlar hatta bazen onu da yapmazlar😅 ama okul çağına kadar olabildiğince öğle uykusuna devam etmek iyidir.

Bizim çocuklar da hep erken bıraktılar uyumayı 🙄 şuan bu miniğim de 10.30 gibi uyuyup 13.00 gibi bir uyanıyor bir de 16.30 gibi yatıp 18.00 gibi kalkıyor. Akşam uykuya geçişi de gecikiyor biraz. 21.30 gibi de uyuyor

Canım ne aldınız ilk adım ayakkabısı? Bizim çocuklardan kalan 1 tane vardı adidas ama çok sert geldi bana. Çocuk da yürüyemediği zaten sanırım o da sertliğin rahatsızlığını yaşadı. Ben de bir arayıştayım şu ara
E bebekten bunu aldık canım biz. Çok kaliteli çok beğendik. Hediye de vicco geldi o da güzel ikisini dönüşümlü kullanıyoruz.
Doğal Yürüyüşü Destekleyen Bebek Ayakkabısı Unisex
BabyWalk Doğal Yürüyüşü Destekleyen Bebek Ayakkabısı Unisex - ebebek

2-2,5 yaş gibi artık tek uyku yaparlar hatta bazen onu da yapmazlar😅 ama okul çağına kadar olabildiğince öğle uykusuna devam etmek iyidir.

Bizim çocuklar da hep erken bıraktılar uyumayı 🙄 şuan bu miniğim de 10.30 gibi uyuyup 13.00 gibi bir uyanıyor bir de 16.30 gibi yatıp 18.00 gibi kalkıyor. Akşam uykuya geçişi de gecikiyor biraz. 21.30 gibi de uyuyor
Gündüz 5 saat uyku mu maşallah canım yani bizim 3 saati geçmiyor ya sanki geçerse de gece uyumaz diye düşünüp tedirgin oluyordum ben ki daha 11.5 aydayız, az mı uyutuyorum ki , sabah ama erken kalkmıyor benim ki genel de 9

Tek uykuya da 15-18 ay arası geçer diyor nette çevremde 1 yaşını geçen bebeklerde geçenler gördüm de ondan sordum bizim için de erken gibi şuan dayanamaz ama teke

Son düzenleme:
Kızlar tek uykuya düşen var mi? Yaklaşık on gündür tek uyku yapıyor alin 11 gibi uyuyor bir buçuk iki gibi kalkıyor. Çok erken değil mi ya erkenci kuş 🫣
Canım benımki 8 aydan bu yana hep tek uyku yapıyor şöyle 21.00 da uyuyor sabah 9 da uyanıyor 13.00da uyuyor sonra tekrar 21.00 da uyuyor bu döngü halinde uykusu masallah geceleride hiç uyanmıyor cok arada belki 1 defa uyandıgı oluyor derin uyuyor 🧿 ben vok memnunum bu uyku düzenınden gelisımı düzenide cok guzel masallah

Gündüz 5 saat uyku mu maşallah canım yani bizim 3 saati geçmiyor ya sanki geçerse de gece uyumaz diye düşünüp tedirgin oluyordum ben ki daha 11.5 aydayız, az mı uyutuyorum ki , sabah ama erken kalkmıyor benim ki genel de 9

Tek uykuya da 15-18 ay arası geçer diyor nette çevremde 1 yaşını geçen bebeklerde geçenler gördüm de ondan sordum bizim için de erken gibi şuan dayanamaz ama teke
Benim kızım 1 yaşında teke düştü 3 yaşında tamamen bırakmıştı. Oğlum da total'de gündüz 3 saat uyumuyor. Bir 40 dk, bir de 1.5 saat 2 uyku... Akşam da 9 da uyuyor 6 gibi kalkıyor😕

E bebekten bunu aldık canım biz. Çok kaliteli çok beğendik. Hediye de vicco geldi o da güzel ikisini dönüşümlü kullanıyoruz.
Doğal Yürüyüşü Destekleyen Bebek Ayakkabısı Unisex
BabyWalk Doğal Yürüyüşü Destekleyen Bebek Ayakkabısı Unisex - ebebek

Sizin aldığınız çok güzelmiş güle güle giysin inşallah. Vicco nasıl beğendin mi? Ben de onu mu alsam diyordum🤔

Bizimki erken uyanıyor canım, 6.30-7.00 gibi. Evde ses olmaz ben de yanında olursam uyur ama bazen tek uyku yaptığı da oluyor

Sizin aldığınız çok güzelmiş güle güle giysin inşallah. Vicco nasıl beğendin mi? Ben de onu mu alsam diyordum🤔

Bizimki erken uyanıyor canım, 6.30-7.00 gibi. Evde ses olmaz ben de yanında olursam uyur ama bazen tek uyku yaptığı da oluyor
Evet canım vicco da kaliteli güzel onu da beğendik ikisini de öneririm👍🏻

Benim kızım 1 yaşında teke düştü 3 yaşında tamamen bırakmıştı. Oğlum da total'de gündüz 3 saat uyumuyor. Bir 40 dk, bir de 1.5 saat 2 uyku... Akşam da 9 da uyuyor 6 gibi kalkıyor😕
Canım bende 3 çok erken sanırdım arkadaşın oğlu var uyumuyor yoksa gece uyumuyormuş , demek ki çocuğa göre değişiyor canım

Canım ama uzun uyuyormuş benim ki 2 uyku ama 1 saat bi 1-5 saat bi uyku gibi
Evet canım öğlen iki buçuk üç saat uyuduğunda bu düzen güzel ama bazen de bir buçuk saat falan uyuyor o zaman cok kötü oluyor :KK43:
Yok canım bizimki iki uyku yapıyor şu an. Tek uyku zor olur. Alıştırmaya çalışsan alışsa keşke, gece zor olmuyor mu?
Gece sekiz gibi uyuyor bu şekilde vallahi alıştırmaya çalışıyorum ama direniyor uykuya cok. Anlayamadım
Canım benımki 8 aydan bu yana hep tek uyku yapıyor şöyle 21.00 da uyuyor sabah 9 da uyanıyor 13.00da uyuyor sonra tekrar 21.00 da uyuyor bu döngü halinde uykusu masallah geceleride hiç uyanmıyor cok arada belki 1 defa uyandıgı oluyor derin uyuyor 🧿 ben vok memnunum bu uyku düzenınden gelisımı düzenide cok guzel masallah
Masallah 💙 sabah uyanma saati cok güzelmiş nazar değmesin biz altı buçuk yedi gibi ayaktayız. Gece bazen bir kere uyanıyor yanıma alıyorum uyumaya devam ediyor gece uykusu güzel masallah. Demek ki çocuktan çocuğa değişiyor canım. 13. Ayda kontrolü var bi sorucam yine

Kızlar ne dıcem Benım oglum evde ıken benı ıster aglayınca hasta olunca ama dısarıda korkunca bırılerınden cekınınce, doktora gıdınce falan aglasa babasını ıstıyor dısarıda benı gucsuz mu goruyor acaba o an babasına daha guvenıyor sanırım Abısı de oyleydı. Sızınkıler nasıl

Son düzenleme:
Benim oğlum da aynen bu şekil uyuyor aylardır tek uyku. Sabah 8.30 9 arasi uyaniyor öğlen 13.00 gibi uyuyor akşam da uyandığı saatte uyuyor 😍

X