2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    242
Sadece ateşi çıkarsa calpol ve dolven sırayla kullan dedi. Senin kızının ciğerlerine indiyse vermiştir belki. Bizde öyle bir durum olmadı. kötüleşirse gelin dediler böyle durumlarda hep bize.
Hayır, ciğerine inmedi çok şükür ❤️ aksine ciğerine inmemesi ve bronşit olmaması için antibiyotik verildi. Çünkü çoğu doktor, özellikle devlettekiler bebek çok kötüleşince antibiyotik veriyorlar, ben buna karşıyım. Hem bebeğin iyileşme süreci uzuyor hem de antibiyotik öncesi çektiği sıkıntılar giderek artıyor. Ben kıyamıyorum yavruma, doktorumuza çok güveniyorum verdiği ilaçlar sayesinde maximum 5-6 gün içinde düzeliyor.

Aslında hep önerdiler ama almadım. Nexus marka olanı öneriyorlar özellikle. Sende hangisi var canım? Almam iyi olabilir aslında
Nexus bende var, daha alalı 2 ay oldu durmadan kendi kendine kapanıyor. Çantaya atmalık, kolay taşınabilir ve sessiz diye aldım ama yok yani bu kadar da çabuk bozulmamalıydı. Parası da az değil. Yarın servisine göndereceğim.

Nexus bende var, daha alalı 2 ay oldu durmadan kendi kendine kapanıyor. Çantaya atmalık, kolay taşınabilir ve sessiz diye aldım ama yok yani bu kadar da çabuk bozulmamalıydı. Parası da az değil. Yarın servisine göndereceğim.
Canım mutlaka iade et arızalı ürün bence bende de var hiç sıkıntı yaşamadım

Canım mutlaka iade et arızalı ürün bence bende de var hiç sıkıntı yaşamadım
Baya üzüldüm ya ne çabuk bozuldu diye, sen şarja takınca şarj olduğunu nasıl anlıyorsun? Işık falan yanmıyor, belki şarjı yetersizdir dedim o da değil sanırım uzunca kaldı ama yine aynı sorun.

Baya üzüldüm ya ne çabuk bozuldu diye, sen şarja takınca şarj olduğunu nasıl anlıyorsun? Işık falan yanmıyor, belki şarjı yetersizdir dedim o da değil sanırım uzunca kaldı ama yine aynı sorun.
ışığı yanıp sönüyormuş şarj olurken canım ben hiç takmamıştım eşime sordum, tabi canın sıkılır az para değil kiii, aldığın yerlere iletişime geç gönder canım garantisi oluyor sanırım

Cok gecmis olsun 19haftalik hamileyken hergun 5,6 bazen daha fazla ve siddetli kaniyordu halbuki tup bebek oncesi dis kontrolum yapilmisti hersey normaldi sorun yoktu ama 19haftaya dogru bir basladi dediginiz sekilde hep ayni disin uzerindeki et kanama yapiyor agri falan yoktu en son dayanamayip dis eti uzmanina gittim kadin dogumcumun izniyle yani sonra kontrol yapildi disimde sallanma yokmus kökte iltihapta yokmus sasirtici sekilde cok kanama oluyordu oyle sızıntı falan degildi zor duruyordu dis temizligi yaptirdim gecmedi sonraki hafta en son antibiyotik verildi ama eger hormonsal ise birkac haftaya yine ayni olacak dedi dedigi gibi de oldu yeniden eski haline döndü tuzlu su yap dedi yaptim tansiyonumu yukseltti hemen biraktik onun yerine kloroben gargara verdi onu kullaniyorum ama kanayacaksa yine kaniyor parodontax macun tavsiye ederim bir tıkta olsa azaltiyo ama gecirmiyor, kabullendim mecburen ama gece uyurken kanamasi berbat bisey midem kalkiyor
Merhaba bir sorum olacaktı benim dişlerimde de iltihap sallanma var diş tedavisi oluyordum tüp Bebek tedavisi için bıraktım çok yorucu Bir süreç . hamile kalındığında bebege zarar veriyor mu . Hamilelikte dişlerin düşebilir hormonlardan dediler öyle birşey olurmu acaba .bebekten sonra tekrar tedavi yaptiricam yardımcı olur musunuz kafam çok karıştı.

Merhaba bir sorum olacaktı benim dişlerimde de iltihap sallanma var diş tedavisi oluyordum tüp Bebek tedavisi için bıraktım çok yorucu Bir süreç . hamile kalındığında bebege zarar veriyor mu . Hamilelikte dişlerin düşebilir hormonlardan dediler öyle birşey olurmu acaba .bebekten sonra tekrar tedavi yaptiricam yardımcı olur musunuz kafam çok karıştı.
Merhaba düşüp düşmeyecegını inanın bilemem yanlıs bılgılendırme yapmakta istemem ama kendı ysadıklarımdan örnek verecek olursam benım hormonal bir durummus görseniz diş etımın bir bölgesi bır kanamaya baslardı durmak bılmezdı agzıma dolardı okadar kötüydu 5-6 aylıkken artık dayanamadım bu duruma gececek gıbı degıldı kadın dogum doktorumla görustum belli sınırlarda diş tedavısı yapılabılcegını soyledı benım dişim degıl de diş etimde sorun oldu dıştan bakınca apse falanda yoktu spontane kanama oluyordu diş doktorumla kadın dogum doktorumu gorusturdum yapmayı dusundugu seyı soyledı onaylandı hatta antıbıyotık falan kullandık hamılelere uygun olan ama diş hekimim dedi ki eğer sorun hormonal ise bu tedavı ve ilaçlarla en fazla 1 ay rahat olabılırsın sonra tekrar baslayacak dedi dişte sorun yoktu cunku ve öyle de oldu ben 9 ayımı doldurana kadar bu durumu cektım işin ilginç tarafı doğum yaptım 1 hafta sonra hiç bir kanama sorun en ufak bir şikayetım kalmadı bebekten kaynaklıymış yani böyle oldu ben internette çok okudum bebeğe zarar verır erken dogum riski taşır düşük bebek kilosu falan fılan cok şükür hiç bir sey olmadı sağlıklı sekılde 38 haftalık dogdu

Geçmiş olsun VivaLaJuicy VivaLaJuicy ben başıma ne gelse Osman gonulal videosu izliyorum YouTube a
Örneğin öksürük Osman gonulal yazıyorum birşeyler çıkıyor tavsiye ederim her zaman detaylı bilgilendirme yapan doktora denk gelinmiyor 🥺🥺

Hayır, ciğerine inmedi çok şükür ❤️ aksine ciğerine inmemesi ve bronşit olmaması için antibiyotik verildi. Çünkü çoğu doktor, özellikle devlettekiler bebek çok kötüleşince antibiyotik veriyorlar, ben buna karşıyım. Hem bebeğin iyileşme süreci uzuyor hem de antibiyotik öncesi çektiği sıkıntılar giderek artıyor. Ben kıyamıyorum yavruma, doktorumuza çok güveniyorum verdiği ilaçlar sayesinde maximum 5-6 gün içinde düzeliyor.
Ben hep özele gidiyorum. Cumartesi de acil için koç hastanesine gittik mesela. En iyilerden biridir.
Bugün de özel muayenehanesi olan alerji doktorumuza götürdük genel kontrol için. İdrar ve kan testi yapıldı.

Hepsi aynı şeyi söylüyor bize. Antibiyotiğe gerek yok. Kötüleşirse gelin görelim. Basit şuruplarla geçerse ne ala. Ki şükürler olsun geçti.
Şu anki viral enfeksiyonun uzun süreceğini de belirtti doktorumuz. Ateş yok. Öksürük her sabah olurdu; artık yok. Ben de doktorlarımızı dinliyorum. Kime güveniyorsak onun dediğine uymak en iyisi tabii ki.

ışığı yanıp sönüyormuş şarj olurken canım ben hiç takmamıştım eşime sordum, tabi canın sıkılır az para değil kiii, aldığın yerlere iletişime geç gönder canım garantisi oluyor sanırım
Canım sorunu buldum 😂 meğerse farklı kablo ile şarj etmeye çalışıyormuşum. Kendi kablosuna takınca ışıklar yanıp sönmeye başladı ve şarj oldu. Çok şükür 🙏😂❤️

Kızım 2 3 gecedir birden bağırıyor uykusunda. Bazısında alıp uyutuyorum, bazen uyanmamış uyumaya devam ediyor. Yaşayan oldu mu, gözleminiz nedir neden yapıyor acaba

Kızlar benim oğlan bir yaşına 9 gün kaldı birkaç adım atıp hemen yere çömeliyor düşme korkusu var sanırım. Sizde yürüme durumları nasıl? Korkuyu aşmak için ne yapmak gerekir aynı durumu yaşayan var mı?

Kızlar benim oğlan bir yaşına 9 gün kaldı birkaç adım atıp hemen yere çömeliyor düşme korkusu var sanırım. Sizde yürüme durumları nasıl? Korkuyu aşmak için ne yapmak gerekir aynı durumu yaşayan var mı?
Benimki yeni yeni tutunuyor dizlerinin üstüne kalkıyor ayaklanmadi. Yürüme arkadaşı belki cesaretlendirebilir.

Benim kızım da aynı. Korkuyor adım atmaya.
İlla bir yere tutunması lazım. O zaman rahat. Yoksa panikliyor. Ben hiçbir şey yapmıyorum. Hazır olduğunda zaten yürüyecek. 18 aya kadar yolu var.
18.aydan sonra yürümezse doktora götürün diyorlar.

Canım benimkide sıralıyor, tutunup kalkıyor, ama kendi başına dengede durduğunu görmedim adım da atmıyor kendi, biz elinden tutup gezdiriyoruz oda yoruyor , diyorum artık yürüse, bizim de yaşımıza 20 gün falan var 😊

Benimki de tutunup kalkmaya çalışıyor, uzun süre duramıyor, adım atamıyor henüz ama baya gayretli sürekli denemelerde. Yaş gününe de 1 ay var, bakalım :KK22:

Ben doğum gününü bayramda yapmaya karar verdim. Normalde 3 Nisan ama mecbur böyle bir karar aldım. Ramazanda zor olacak bizim için. Balonlar süsler sipariş ettim. Hayal ettiğim gibi olur mu bilmiyorum da çok hevesliyim🤩

Ben doğum gününü bayramda yapmaya karar verdim. Normalde 3 Nisan ama mecbur böyle bir karar aldım. Ramazanda zor olacak bizim için. Balonlar süsler sipariş ettim. Hayal ettiğim gibi olur mu bilmiyorum da çok hevesliyim🤩
Bende öyle yapacağım canım bayramın olduğu haftasonu düşünüyorum Ramazanda herkes için zor olur diye

Kizlar kiz bebislerinizin boylarini takip ediyor musunuz. Kizimin evde olctugumde 74 falan cikiyor 1 yas kiyafetlerde 80 yaziyor yani 80 cm falan mi olmasi gerekli geriden mi geliyor

X