Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    171
off varda ben duzgun bulamiyorum bulamayinca iyice panik oluyorum her baktigimda ayni yerde kalp atisi yakaliyo olamam dimi yerinin degismesi lazim illaki hem ayni yer ayni eyimde bi kalp atisi duyuyorum 140 kusurlerde
Bende hep çok aşağılarda duyuyorum. Sen stres yaptığın için de hissetmiyorsundur canım benim. Hamile olmasan bile eğil kalk temizlik vs kasık kısımlarımız ağrıyor. Şimdi ister istemez kendini sıkmışsındır yaparken o yüzden çok batmaların oluyordur. Sabaha hiçbirşeyin kalmayacak için rahat olsun sabah da minik tekmelerle uyanacaksın inşallah 😇

Ssda_ Ssda_ çok geçmiş olsun canm geriden geliyorum baya yeni okuyorum yazılanları ne güzel atlatmışsın da 🙏🏻

Detaylı ultrasona girip bebek için böbrek büyümesi denilenler de korkmasın bu arada ilk gebelikte ben de yaşadım doğumda bebekte bir sorun olmadı şükür sağlıkla doğdu 😍

Yolu yarıladık resmen.Alışverişe gelince de yavaştan emzirmeyle ilgili işime en çok yarayan göğüs kalkanlarıydı hem yarayı önlüyor hem de sürekli süt aktığı için üstüme akmasını engelliyordu olmazsa olmaz yani. Emzirme yastığı çok işime yaramıştı yine. Bir de göğüs yarası olmaması için lansinoh merhem sürüyordum o da çok iyiydi. Evde mutlaka süt sağma makinesi olmalı. Benim makine hastane tipi baya kuvvetliydi markasını unuttum ama eşyaları çıkarınca isteyen olursa bakar yazarım. Benim sürekli emzirip sağmama rağmen fazla birikip mastit olmuştum 39 derece ateş taş gibi göğüs :KK43: o yüzden emzirmek yetmiyor yani makine şart.Acı ile tecrübe etmiş biri olarak size de söylemek istedim 🤗

Kızlar kızlar Eylül annelerinden geliyorum nerseyse 15haftalık oldum hala cinsiyet yok.tecrübeli annelerim bacak arası resmi ne olabilir sizce sizinkilere benziyor mu kız veya erkek olanlar 😘🙏🙏🙏
Kuzum 3 çizgi gördüm ben ama kız sanki benimde boştu mesela

Eklentiler

• 1000047511.jpg
    1000047511.jpg
    76,1 KB · Görüntüleme: 101
Ben bugün kendimi temizliğe fazla kaptırmışım yere bir eğildim bir daha kalkamadım 😞 hiç bel tutukluğu yaşayan oldu mu? Kas gevişetici kullanamıyoruz değil mi
Canım at kestanesi jeli kullabilirsin o serbest. Benimde kalça bel ağrım vardı magnezyum kullanıyordum o da ishal yaptığı için bıraktırdı doktor. At kestanesi kullanıyorum çok rahatlatıyor

Kızlar benim pazar gecesinden beri sağ tarafta karın boşluğumda sancı kramp tarzı bir ağrı var. Öyle karın ağrısı gibi sürekli bir ağrı değil yan döndükçe bazen yürüdükçe lavoba da ya da ıkınır gibi oldukça kramp giren bir ağrı. Başta gaz sancısı sandık ama şimdiye kadar geçerdi heralde bilmiyorum daha önce de hiç gaz sancısı yaşamadım kabızlık yaşadım ama böyle değildi hiç. Lavobaya da çıkabiliyorum. Dün doktora da gittik ağrı geçmeyince tam böbrek tarafı yan taraf. Ama böbrekte büyüme falan hiçbirşey görmedi safra keseside normal dedi. Böbrek tarafında bir doluluk var gibi ama sıkıntı yaratacak türden birşey değil dedi idrar da temiz çıktı. Mide için koruyucu ve rennie şurup verdi. Ama o ağrı şiddetli olmasada o kısımda hala var. Aynı durumu yaşayan var mı ya da bir tahmininiz? 🥺

Kızlar benim pazar gecesinden beri sağ tarafta karın boşluğumda sancı kramp tarzı bir ağrı var. Öyle karın ağrısı gibi sürekli bir ağrı değil yan döndükçe bazen yürüdükçe lavoba da ya da ıkınır gibi oldukça kramp giren bir ağrı. Başta gaz sancısı sandık ama şimdiye kadar geçerdi heralde bilmiyorum daha önce de hiç gaz sancısı yaşamadım kabızlık yaşadım ama böyle değildi hiç. Lavobaya da çıkabiliyorum. Dün doktora da gittik ağrı geçmeyince tam böbrek tarafı yan taraf. Ama böbrekte büyüme falan hiçbirşey görmedi safra keseside normal dedi. Böbrek tarafında bir doluluk var gibi ama sıkıntı yaratacak türden birşey değil dedi idrar da temiz çıktı. Mide için koruyucu ve rennie şurup verdi. Ama o ağrı şiddetli olmasada o kısımda hala var. Aynı durumu yaşayan var mı ya da bir tahmininiz? 🥺
Benim de sağ kaburga altımda göğüs boşluğunda oluyor bazen ama bu aralar midem çok yanıyor ben ona bağlıyorum. Çünkü sabahları yok öğleden sonra oluyor yemek yedikçe akşam daha çok. Doktora daha sormadım ama mideden diye tahmin ediyorum.

Arkadaşlar ben de dualarınızı bekliyorum ikili tarama sonucum 1:50 çıkmıştı yüksek risk mutlaka ileri tanılama gerekli dedi doktorum 10 500 ödedim fetal DNA yaptırdım sonucu trizomi 10 çıktı
Trizomi 10 ilk üç ayda düşükle sonuçlanırmış genelde benim düşük de olmadığı için amniyosentez yapılması lazım denildi 22 500 ödedim özel bir perinatoloji kliniğinde amniyosentez yaptırdım üç hafta sonuç bekledim maalesef sonucu mozaik Trizomi 10 çıktı şimdi de çapa genetiğe yönlendirildim orda kurula girmen iyi olur denildi çapaya gittim genetik doktoru ile görüştüm özelde yapılan amniyosentezi kabul etmediklerini söylediler haftaya çarşamba tekrar işlem yapılacak çok stresliyim çok üzgünüm mozaiklik oranının yüzde 91 46 kromozom yüzde 9 unun 47 kromozomdan oluştuğunu söylediler böyle bir durum yaşayan oldu mu içinizde

Çok sağol canım işte büyüyedebilir küçüledebilirmiş dedi sancısı çok kötü halen var güçlü ağrı kesicide veremiyorlar artık elimden geldiğince çekeceğim Allah'ım daha kötüsünü vermesin çekmeye razıyım
Merhaba ben temmuz annelerinden geliyorum çünkü temmuz sonu ağustos başı gibi doğum şeninde milyonların var galiba benim 2 tane var biri cm biri 3 cm 🥲

Bende hep çok aşağılarda duyuyorum. Sen stres yaptığın için de hissetmiyorsundur canım benim. Hamile olmasan bile eğil kalk temizlik vs kasık kısımlarımız ağrıyor. Şimdi ister istemez kendini sıkmışsındır yaparken o yüzden çok batmaların oluyordur. Sabaha hiçbirşeyin kalmayacak için rahat olsun sabah da minik tekmelerle uyanacaksın inşallah 😇
gunaaydiiin azaldi ama gitmedi ya benim ilk diye galiba daha hissedemedim 2 kere hissettim diye dusunmustum degilmis sonra hic bi his olmadi cunku 18+4 teyim bugun bian once saglikla 20leri 21leri goruyimde ozaman hissetcem galiba

ben bu agriyi tam olarak kabizlikta yasiyorum canim ama soyle gun icinde bazen cikiyo oluyorum tam kabizlik dusunme ama yeteri kadar cikamamissam hala agriyo yeterliyse agri duruyo bianda seninkide kabizlik agrisidir insallah

gunaaydiiin azaldi ama gitmedi ya benim ilk diye galiba daha hissedemedim 2 kere hissettim diye dusunmustum degilmis sonra hic bi his olmadi cunku 18+4 teyim bugun bian once saglikla 20leri 21leri goruyimde ozaman hissetcem galiba
Ben de ayniyim senle , aynı tarihimiz ben de hissettim diye düşündüm ama kaç gündür tık yok :/ ben de hissetmek istiyorum artık ya 😩

Benimde ilk 20. Haftaya kadar hissetmedim hiç. 20 olunca hissettim. Hatta geçen gün bursa da minik bir deprem oldu korktum ilk o an hissettim. Az kalmış sende hissetmeye başlayacaksın sonra için rahat edecek. Korkma onlar sandığımızdan daha güçlüler

Kızlar ben hareketlerini hissetmiyorum.. geçen hafta sonu hissettim gibi geldi ama ondan sonra bir daha hissetmedim , 18+3’üm normal mi sizce?
Ben de 18+3 teyim.2.hamileliğim olmasa hissettiğimi anlamazdım.Sanki içimde minik baloncuk pıt ediyor gibi.Hatta hala yanlış mı hissediyorum acaba gaz mı diyorum🤣🤣tekmeler 21.haftadan sonra daha hissedilir olucak inşallah😍
kızlaaar ben oglanin odasinin tadilatina basladim dun molozlar falan atildi her taraf toz oldu cok egil kalk yaparak temizlik yaptim ama cok sıkta dinlendim ama dun aksam yogun bi sekilde igne batmasi hissettim bugun daha hafifti yasayan var mi korktum valla hissetmiyorum ya hala oglani yarin sabah erkenden doktora gidiyim diyorum ama korkuyorum gibi
Ben de hep panik oluyorum en ufak yorgunlukta ama doktorum dedi ki hiç merak etme o çok korunaklı bir yerde bir şeycik olmaz🤩

X