Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    172
Arkadaşlar ben de dualarınızı bekliyorum ikili tarama sonucum 1:50 çıkmıştı yüksek risk mutlaka ileri tanılama gerekli dedi doktorum 10 500 ödedim fetal DNA yaptırdım sonucu trizomi 10 çıktı
Trizomi 10 ilk üç ayda düşükle sonuçlanırmış genelde benim düşük de olmadığı için amniyosentez yapılması lazım denildi 22 500 ödedim özel bir perinatoloji kliniğinde amniyosentez yaptırdım üç hafta sonuç bekledim maalesef sonucu mozaik Trizomi 10 çıktı şimdi de çapa genetiğe yönlendirildim orda kurula girmen iyi olur denildi çapaya gittim genetik doktoru ile görüştüm özelde yapılan amniyosentezi kabul etmediklerini söylediler haftaya çarşamba tekrar işlem yapılacak çok stresliyim çok üzgünüm mozaiklik oranının yüzde 91 46 kromozom yüzde 9 unun 47 kromozomdan oluştuğunu söylediler böyle bir durum yaşayan oldu mu içinizde
Merhaba canım çok üzgünüm. Bende ilk gebeliğimde amniyosentez ile down sendromu olduğunu öğrenmiştim ama zeynep kamilde heyete girdim heyet kabul etmişti amniyosentezi ve malesef gebeliğimi sonlandırdım 23. Haftada seni çok iyi anlıyorum. Bana da kalpteki sorunların büyüklüğünden dolayı normalde düşük olurdu ama bi delik oluştuğu için o düşmemesini sağlamış demişlerdi. Sağlıksız bebekler bu şekilde düşüyor ya da kalbi duruyormuş. Sabırlar diliyorum ne karar verirsen ver çok zor ama acın zamanla azalıyor benimde bir sene oldu sonlandıralı rabbim ikinciyi nasip etti hayat bir şekilde devam ediyor. Ve çok kişinin başına gelen şeyler aslında biz görmediğimiz için neden ben diyoruz malesef.

yok plesantadaki bana kanama yapmiyo o daha kotu aslina bakarsan bebegin gelisimini engelliyo plesantanin geneline yakin yer kaplarsa sirada bekliyorum valla esimide almadilar kalbim agzimda aglayip duruyorum
Cnm her hafta bisi diolar haklisin uzulmekte cikinca bize haber ver insallh gzel seyler soyler doktor.

Merhaba ben temmuz annelerinden geliyorum çünkü temmuz sonu ağustos başı gibi doğum şeninde milyonların var galiba benim 2 tane var biri cm biri 3 cm 🥲
Sürekli takip ettir kontrole gittiğinde benim miyom denejere olmuş onun için böyle ağrı yapmış kaç tane doktora gittiysem bana miyomun var demediler bayada büyümüş 7 ila5.5cm olmuş onun için doktorumu değiştireceğim

Sürekli takip ettir kontrole gittiğinde benim miyom denejere olmuş onun için böyle ağrı yapmış kaç tane doktora gittiysem bana miyomun var demediler bayada büyümüş 7 ila5.5cm olmuş onun için doktorumu değiştireceğim
Miyomu kisti olanlara da doğur geçer diyorlar ya doğumda gitme şansı var mıymış?

perinatolojiye yonlendirdiler plasentada cok sayida kanama alani gorduler bayilcam ben galiba artik bian once saglikla kavussaydim
Canım içini ferah tut ağlama lütfen bana hastanede ağlamamam gerektiğini söylediler karın çok kasılıyormuş o zaman bebeğini düşün ağlama🙏🏻 güzel haberlerini bekliyoruz bize de haber ver

Bana da hep bir tane Myom var demişlerdi, detaylıda ikinci myom çıktı ortaya

perinatolojiye yonlendirdiler plasentada cok sayida kanama alani gorduler bayilcam ben galiba artik bian once saglikla kavussaydim
Bişey yoktur inşallah kötü düşünme ne kadar sorun yaşıyoruz biran önce geçseydi şu kötü günlerimiz

Arkadaşlar ben de dualarınızı bekliyorum ikili tarama sonucum 1:50 çıkmıştı yüksek risk mutlaka ileri tanılama gerekli dedi doktorum 10 500 ödedim fetal DNA yaptırdım sonucu trizomi 10 çıktı
Trizomi 10 ilk üç ayda düşükle sonuçlanırmış genelde benim düşük de olmadığı için amniyosentez yapılması lazım denildi 22 500 ödedim özel bir perinatoloji kliniğinde amniyosentez yaptırdım üç hafta sonuç bekledim maalesef sonucu mozaik Trizomi 10 çıktı şimdi de çapa genetiğe yönlendirildim orda kurula girmen iyi olur denildi çapaya gittim genetik doktoru ile görüştüm özelde yapılan amniyosentezi kabul etmediklerini söylediler haftaya çarşamba tekrar işlem yapılacak çok stresliyim çok üzgünüm mozaiklik oranının yüzde 91 46 kromozom yüzde 9 unun 47 kromozomdan oluştuğunu söylediler böyle bir durum yaşayan oldu mu içinizde
Seni çok çok iyi anlıyorum bütün dualarımız seninle, hepimiz güzel haberler alalım inşallah 💕 bakalım tam anlamıyla sonuç ne olacak, hep pozitif düşünün

Bana da hep bir tane Myom var demişlerdi, detaylıda ikinci myom çıktı ortaya
İyi bir doktora denk gelmek çok zor bu kadar acı çekmenin sebebi kendi hiç görmediniz mi diye sorduk eee görmüş küçükmüş önemsememiş az kalsın apandistten ameliyat olacaktım

Benim de sabah doktor kontrolüm oldu ameliyat iyi geçti ancak 1,5 cmlik bir yer elde edebildiler. Tuvalet hariç kalkmam yasak doktor iyiye gittiğini söylüyor ama bakalım nasıl olacak. İnsanın içinde hep korkusu var yüreğim ağzımda.
Ameliyat mı oldunuz geçmiş olsun neyiniz vardı

X