Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    176
kızlar doktorum benden 19. Haftada şeker yüklemesi istedi aç karna kan verdim sonra içeceği içtim ama kustuğum için şeker taraması yapılmadı salı günü doktorum açlık şekerin iyi gelmiş zaten kusmuşsun tekrar içme yapmamıza gerek yok dedi ama ben 1 saatte 2 saatte hemen acıkıyorum kime söylesem şeker mi var acaba sende diyorlar şuan 21 haftalığım , siz olsanız 24 e gelince yaptırır mıydınız , hoş yapabileceğimi de sanmıyorum yine kusarım kesin

Kızlar biz aylar önce doktor tavsiyesiyle Sma taşıyıcılık vermiştik. Dün çıkmış sonuç eşim de taşıyıcılık varmış bugün benden de aldılar. Ağlaya ağlaya perişan oldum. Sonuç 10-15 gün içerisinde çıkacak nasıl bekleyeceğim bilmiyorum dualarınıza ihtiyacımız var :'(
Taşıyıcı diye Allah korusun illa ki olacak diye bir şey yok içinizi ferah tutun stres yapmayın bebeğiniz hisseder geçmiş olsun 🙏

Kızlar biz aylar önce doktor tavsiyesiyle Sma taşıyıcılık vermiştik. Dün çıkmış sonuç eşim de taşıyıcılık varmış bugün benden de aldılar. Ağlaya ağlaya perişan oldum. Sonuç 10-15 gün içerisinde çıkacak nasıl bekleyeceğim bilmiyorum dualarınıza ihtiyacımız var :'(
Benim eltim ve kaynım taşıyıcı 6 aylık bebeği var hamd olsun +olarak kan uyuşmazlıkları var +olarak akrabalar stres yapmamaya çalışın.

kızlar doktorum benden 19. Haftada şeker yüklemesi istedi aç karna kan verdim sonra içeceği içtim ama kustuğum için şeker taraması yapılmadı salı günü doktorum açlık şekerin iyi gelmiş zaten kusmuşsun tekrar içme yapmamıza gerek yok dedi ama ben 1 saatte 2 saatte hemen acıkıyorum kime söylesem şeker mi var acaba sende diyorlar şuan 21 haftalığım , siz olsanız 24 e gelince yaptırır mıydınız , hoş yapabileceğimi de sanmıyorum yine kusarım kesin
eczanede parmaktan 1 saatlik tokluk ölçemezler mi acaba? o da fikir verirdi.

Kızlar idrar kültürü neden öyle çıkmış doktora geldim bekliyorum bakarsa bakacak sonuca🥴🥴🥴

Eklentiler

• Screenshot_2024-04-18-13-32-26-97_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    Screenshot_2024-04-18-13-32-26-97_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 77
Kızlar idrarda Lökosit esteraz pozitif lökosit değeri 29 çıkmış doktoruma mailden sonuçları attım ama sizce çok mu yüksek bilemedim, bilen var mı acaba bu değerleri

Bişey çıkmaz inşallah kalbini ferah tut iyi düşün iyi olsun

Kızlar e bebeğin kendi markası baby me nin çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı nasıl sizce daha önce kullanan var mı
ben toz olanini ve sprey versiyonunu stok yaptim toz olani cok iyimis sprey olaninida anlik beklemesin lekeler diye sıkıcam o yuzedn aldim deterjan olarakta omonun bebekgini stokladim

ben olsam kesin yaptirirdim ama sekerin var diyenlere aslinda hamile oldugunu mu gobusunle hatirlatsan 😂

kafanıza çok takmayın normal doğum yanlısı bile olsa zorla normal doğum yapacak değil siz çok ısrar eder korkuyorum derseniz sezaryen de yapar tabi ama ikna etmeye çalışır şartlar uygunsa sadece.
her iki doğumun da zorlukları var bir can geliyor dünyaya mutlaka korkucaz da, ufak tefek ağrılar sızılar da olacak ama kafanızda büyütmeyin lütfen. zamanı gelince bir bakıyorsunuz o hengamede doğmuş bitmiş bile. şimdiden çok düşünüp kendinize zehir etmeyin bu günleri.
üstelik son haftalarda belli olur nasıl doğum olacağı, şimdi siz de doktor da ne deseniz boş. benim ilk iki doğumum da normal, bunu da normal çok istiyorum ama bebek dönmezse veya ne bileyim bende bir takım sorunlar olursa ya da başka acil durumlar Allah korusun, sezaryen de olabilir şimdiden bunu da kabullendim ki sonra çok üzülmeyeyim. yani biraz akışa bırakmak lazım. dilerim sağlıkla doğsunlar, sağlıkla alalım kucağımıza, gerisi hallolur merak etmeyin.
Teşekkür ederim, olumsuz durumları gördükçe oluruna bırakamadım bu süreçte sanırım veya çok şartladım kendimi. Akışına bırakmak lazım sanırım

Ben yıllar önce yaptığımda çok zorlandım bunda da çok korktum ama koltuğum gibi olmadı çok şükür sende stres yapma Allah'ın izni ile güzel geçer sende atlatırsın

nipt testi yaptirmismiydiniz ordada sma bakiyolar cunku iyi geldiyse korkmayin ama yinede bi sorun olcagini dusunmuyorum icinizi ferak tutun

Kadın doğum Dr undan alıyorsun. Telefon numarası varsa arayarak da halledebilirsin. Ya da direk dr una git dün almayı unuttum de uygun görürse yazacaktır.

Normal doğum sona doğru belli olur. Açılma var mı, bebek kafası aşağı rahme yerleşmiş mi , yüz üstü mü geliyor, kilosu fazla mı, tansiyonun yüksek mi gibi vs vs eğer açılmış ve 10 15 dk da pat diye çıkacak bir bebekse neden normal olmasın ki. İlk gün ayağa kalkıp 2. Gün duş bile alabilirsin. Ben sezeryanda 3 gün ayağa kalkıp adım atmakta zorlandım. Başıma ne geleceğimi biliyorum. Yine de sezeryan olacağım mecburen. Bir problem olmazsa genelde 36. Haftadan sonra normal mi sezeryan mı karar veriyorlar. 38 gibi tekrar bakıp kesinleşiyor. İçinde yenik düşüyorsan Dr una istiğini direk söylemelisin.
Biraz akışına bırakıp süreci yaşamak en doğrusu sanırım, belki de gerçekten çok kolay gelecek herşey. Ben kendimi şartladığım için korku başladı bende. Doktorumla konuşacağım ama, belki en azından yanlış bildiğim durumları düzeltir

Canım benimde eşimde çıkmıştı, daha sonra benden de aldılar . Sonuçlar 10 gün içinde çıkmıştı . Sonuç için aramamışlardı ben kendim e - nabızdan takip etmiştim. Çiftlerde birinde olunca sıkıntı olmuyor içini ferah tut

X