Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    185
Benim de çarşamba 75 gr yüklemem var bakalım nasıl çıkacak. 50 gr yüksek çıktı ama bilmiyordum alacağını kahvaltı falan etmiştim
Ben gittim canım endokrinoloji doktoru 75 mg gerek yok burda yüksek çıkınca diyabet tanısı koyabiliyoruz dedi suanlik 1 hafta düzenli diyet ve ölçümle bakicaz insüline gerek olup olmadığına

Ben 24-25 haftalarımda çıktım aşırı soğuktu yani donarak günde 23 bin adım vs attım hem fuar hem gezi. Ama çokk da keyif aldım. Bizim iş de olduğu için fuarda çok yürüdüm ama tatil amaçlı istediğin zaman dinlenebilirsin doktoruna danış bence sorun yoksa git ya ben olsam giderdim ben de o haftalarda antalyaya gideceğim orası da uzak ve çok sıcak ama napayım ayarlamıştık😂
Yaa kacinci haftada tatile gitmeyi dusunuyrosun biz de haziran da tatile gidelim diyoruz ama rahat edebilir miyim her an bir şey olur mu diye düşünüyorum 😃

Az demedi. 33mm kötü değil ama önlem amaçlı bi kaç hafta daha fitil devam edelim dedi. Ben sürekli evdeki kızımı kucağıma alıyorum ve çok hareketli dinlenemiyorum dedim. Belki o yüzden söylemiştir.
Anladım , önlem amaçlı yani.. internetten de baktım 33 mm normal sınırlarda görünüyor .

Hayr cnm. Gayet iyi gidiyordu agri sizi kanamam hic olmadi. O nedenle ekstra bisi kullanmadm
Bu durumda kan sulandiriciya başlaman gerekiyor diye biliyorum,çocugun kilosunun geri kalmasi senin yemenle alakali degil,ona giden kanla alakali,ilk hamileligimfe 1350 gr ken benimde 2 hafta geri kalmisti aspirin kullanmama ragmen,doktor 3 haftabolursa sknti demişti,ama cok sukur 2700 dogdu ,2 hafta sabit kaldi,o yuzden gonlunu ferah tut ,2 haftayi gecmedigi muddetce sorun yok ve kan sulandirici ekleyebilirler

Kızlar yurtdışı tecrübesi olanlara özellikle soruyorum. Eşimin yaz tatil için aldığı izin benim 33.haftama denk geliyor, yani bebiş doğmadan önceki son tatilimiz. Çok hevesliydik aslında ama doğuma yakın olduğu için biraz korkuyoruz. Bosna hersek düşünüyoruz ama bilmiyorum sizce 33.haftada çok zorlanır mıyım bir türlü karar veremiyorum gitmeyi çok istiyorum ama ya bişey olursa korkusunu aşamıyorum da 😕
32'den sonra uzun yol pek önermiyolarmış ama 28'le 36 arası yine de doktorundan rapor alıp uçak yolculuğu yapabiliyosun.

İstanbuldaki arkadaşlarım, doğum fotoğrafçısından fiyat alan var mı? Doğuma da girecek video vs. Bir de burun kanaması olan var mı? Oluk oluk değil de kılcal bir kanama oluyor bende gece özellikle. Sildiğimde anlıyorum ancak.

Kızlar yurtdışı tecrübesi olanlara özellikle soruyorum. Eşimin yaz tatil için aldığı izin benim 33.haftama denk geliyor, yani bebiş doğmadan önceki son tatilimiz. Çok hevesliydik aslında ama doğuma yakın olduğu için biraz korkuyoruz. Bosna hersek düşünüyoruz ama bilmiyorum sizce 33.haftada çok zorlanır mıyım bir türlü karar veremiyorum gitmeyi çok istiyorum ama ya bişey olursa korkusunu aşamıyorum da 😕
2 aylıkken kosovaya gitmiştim. Sorun gitmekte gelmekte değil de, gitmişken görülecek yerler var ve az yürüme planlamana ragmen yine de az yurumuyorsun. Belim çok agrımıstı. Yazın gideceksen sıcak durumunu da göz onunde bulundur. Aslında kendını fizyolojini en iyi sen bilirsin herkes aynı değil tabi.

Ben gittim canım endokrinoloji doktoru 75 mg gerek yok burda yüksek çıkınca diyabet tanısı koyabiliyoruz dedi suanlik 1 hafta düzenli diyet ve ölçümle bakicaz insüline gerek olup olmadığına
Ben de 75 gr yaptırmamaya karar verdim. Sanki şeker çıkmış gibi dikkat et dedi doktorum. Arkadaşımın da aynı böyle 50 de yüksek çıkmış sonra 75de sorun yok demişler boşuna kendime bunu yapmak istemiyorum

Esimnde oyle diyor ama tekrar ayni seyi duyup umudumu kaybetmekten korkuyorm. Bir hafta bekleyip gidecem ayni derse zaten iki doktora daha gidecez.
Merhaba bende aynı şeyi yaşıyorum dün detaylıya gittik 24+2 olması lazımken bi hafta 10 gün kadar küçük çıkıyor ama bende daha önce bi düşük yaptığım için iki doktora birden gidiyorum birinin cihazında küçük çıkarken diğerinde uyumlu çıkıyordu o yüzden çok kafaya takmıyorum, bugünde şeker yüklemesine geldim sizin yazıyı okuyunca sordum önemli olan son adet tarihi dedi bende yaptırdım inşallah sorun olmaz

X