Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    185
O kadar alıntılar yaptım gitti😓
Çilek konusuna açıklık getirmek istiyorumm.Kızımda canım çok yemek istiyordu leke olur dediler az yedim veee kızım bacağında çilek lekesi ile doğdu🥹şimdi canım istediği kadar yiyorum😃
Yine kızıma annem doğduğu akşam emzik verdi😂kızdım ama iyiki vermiş çok rahat ettim sonra.bırakırken üzücüydü bi tek o da 1 hafta olmadan alıştı bıraktı.Dişlerinde de sıkıntı yok maşallah.
Arkadaş vermedi sonra pişman olup vermek istedi çocuk almadı.Yine ilk günden emziklerim ben😂😂

O kadar alıntılar yaptım gitti😓
Çilek konusuna açıklık getirmek istiyorumm.Kızımda canım çok yemek istiyordu leke olur dediler az yedim veee kızım bacağında çilek lekesi ile doğdu🥹şimdi canım istediği kadar yiyorum😃
Yine kızıma annem doğduğu akşam emzik verdi😂kızdım ama iyiki vermiş çok rahat ettim sonra.bırakırken üzücüydü bi tek o da 1 hafta olmadan alıştı bıraktı.Dişlerinde de sıkıntı yok maşallah.
Arkadaş vermedi sonra pişman olup vermek istedi çocuk almadı.Yine ilk günden emziklerim ben😂😂
Emzik konusunda ben de bebeğime ilk günden verdim ilk ay güzel emiyordu emziği ama sonra kabul etmedi. İlk kızım zaten hiç almadı. Sanırım emzik almak istemeyen bebek ne yaparsan yap almıyor .. Bu bebeğe de ilk günden emzik vereceğim umarım bırakmaz gerçekten emzik kurtarıcı oluyor ya.

Arkadaşlar benim kuyruk sokumu kemiğim çok ağrıyor. Oturamıyorum, yatamıyorum. Ben 44 kilo ila hamile kaldım şimdi 25+5 haftada 54 kilo olmuşum. Çok mu kilo aldım acaba ondan mı bilemedim. Bacağıma da gece hep agri giriyor. Uyuyamıyorum hiç. Bir öneriniz var mı?
Dr magnezyum verdi mi canım. Magnezyumlu maden suyunda iyi geliyor bana

arkadaşlar bir sorum var. Gebelik haftası büyüdükçe rahim ağzı uzunluğu azalıyor mu geçen ay 49 mm ölçüldü bugün 3 küsür ama sonunu hatırlamıyorum doktor normal uzunluk dedi ama aklıma takıldı kısalmış olması?

Kızlar tek eksiğim ıslak mendil kaldı o da pişik yapmayan kalınlığı ince olmayan pamuklu bi mendil olsun istiyorum üşengeçliğimden şu ve temizleme pamuğu kullanamam bunu biliyorum ıslak mendil önerisi olan var mı

Arkadaşlar benim kuyruk sokumu kemiğim çok ağrıyor. Oturamıyorum, yatamıyorum. Ben 44 kilo ila hamile kaldım şimdi 25+5 haftada 54 kilo olmuşum. Çok mu kilo aldım acaba ondan mı bilemedim. Bacağıma da gece hep agri giriyor. Uyuyamıyorum hiç. Bir öneriniz var mı?
Canım her gün olmasa da düzenli olarak sade maden suyu içmeye çalışıyorum, geceleri bacağıma da kramplar giriyordu doktorum magnezyum verdi. Tam olarak geçmese de eskiye göre daha çok azaldı bu ikisi sayesinde

arkadaşlar bir sorum var. Gebelik haftası büyüdükçe rahim ağzı uzunluğu azalıyor mu geçen ay 49 mm ölçüldü bugün 3 küsür ama sonunu hatırlamıyorum doktor normal uzunluk dedi ama aklıma takıldı kısalmış olması?
Canım 25.haftadan itibaren kisalmaya başlıyor doktorun normal dediyse sıkıntı yoktur

Kızlar iki gündür karnım sertleşiyor ya korkuyorum sizde de oluyor mu?
Canim benim de aynı ya doktora da sordum çok sık oluyor dedim o da öyle olsa doğururdun şimdiye kasiklarsa baskı ağrıyla birlikte olursa sıkıntı dedi ve onlar da olmaya başladı ama normal mi bilmiyorum. Özellikle aksama doğru başlıyor yatana kadar kasiklarima da baskı oluyor çok korkuyorum. Yatarken iyi gibiyim ama. Bi de biraz vajina ağrısı var çatı ağrısı dedikleri bu mu acaba anlamadım.

Oluyor bende de, zaten akşam yemeğinden sonra karnım çok sert oluyo. Ama 5/6 saniye süren toplanma halinde sertleşmeleri diyosan bugün doktora sordum normal dedi, bende de oluyor çünkü günde 3 kez falan
Benim Genel olarak da karnım sert ya toplanmalar haricinde de öyle normal mi ki.

ayh bugutn bendede biseyler oldu ama o sertlesme denen olay mi bilmiyorum boyle karnımda segirme gibi bisey yapiyo ve boyle bir kisim topalak sekilde tas gibi oluyo bi sure sonra gecti bugun 2 3 kere oldu bu mu acaba sertlesme denen sey

Ben de 25+0 sata göre ama bebiş 5-6 gün önden gidiyor epey yukarıda artık bugün kontrol vardı kafası ve elleri göğsümün hemen altındayı zaten ben de orda hissediyordum epey güçlenmiş miniklerimiz 🧿☺️
Ben hiç göbek deliği üstünde hissedemedim hala aşağılarda göbek deliğinin altında hissediyorum acaba normal mi 24+6 yım 😕
Allah razı olsun.Güzel dilekleriniz için.Çıktım şimdi tekrar ultrason ve kan verdim. hem cerrah hem de 2 tane radyoloji uzmanı aynı şeyi söyledi.Benim ağladığımı görünce iyice incelediler.kötü bir durum yok.takip edilecek en kötü aspirasyonla içini boşaltıyorlarmış.zarar teşkil etmeyen,kötü hastalığa dönmeyen bir kist öyle duruyor işte.Çoğu insanda olup yıllarca belirtisiz kalırmış.En çok karaciğeri tutarmış.Akciğerdede tutunduğu olurmuş.Yayılmazmış ama Böyle işte şans eseri farkediliyor.illa köpek vs temas etmek gerekmezmiş.Köpeklerin dışkı yaptığı yerlerden ayakkabılar,rüzgar,sular aracılığıyla taşınıyor.Yani tarlalara taşınıyor.İyi yıkanmayan sebze ve meyveden geçermiş.Bu bakteri sıcak ve soğuğa dayanıklıymış.Benim okuduğum üniversitede aşırı köpek vardı kampüste sınıfta köpekler gezerdi.sanırım o zaman kaptım.Ve bu kist türü son zamanlarda artmış.Sokak köpeklerinin artışından kaynaklı maalesef
Canım çok geçmiş olsun kalıcı kötü bir şey olmamasına sevindim inşallah bir an önce geçip gider
Merhaba avent biberon alacağım ama 0+olan mı 1+ Olan mı almalıyım karar veremedim sizler nasıl aldınız
Ben de karar veremedim ve ikisinden de aldım nolur nolmaz

Dün Bursaya gittik eşimle günübirlik gezmeye, 15 bin adıma yakın atmışım aslında fazla değil ama yorulmuşum haliyle bugün de misafirim vardı o yüzden tüm gün ayakta ve mutfaktaydım. Bebeğin hareketlerini çok az hissettim hatta hissetmedim gibi bişey. Şu an uzanıyorum normalde bu saatlerde aşırı hareketli oluyor ama hala bi tık yok 😔 bi de bugün çok tuhaf bi his oldu sanki içimde zıpladı hopladı gibi bişey yaptı ve o an o bölge acıdı baya ve içim çekiliyo gibi hissettim ve hemen uzandım neden böyle oldu acaba tedirgin oldum😔

Bebek büyüdükçe ağırlık arttığı için kısalma olabiliyor.Cihazdan cihaza da ölçüm farklı çıkabilir ama bu kadar fark olacağını sanmıyorum.30 mm falan normal kabul ediliyor 25 altı riskli deniliyor genelde.Sizinki çok kısa değil ama yine de dikkatli olmakta fayda var🙂

Dün Bursaya gittik eşimle günübirlik gezmeye, 15 bin adıma yakın atmışım aslında fazla değil ama yorulmuşum haliyle bugün de misafirim vardı o yüzden tüm gün ayakta ve mutfaktaydım. Bebeğin hareketlerini çok az hissettim hatta hissetmedim gibi bişey. Şu an uzanıyorum normalde bu saatlerde aşırı hareketli oluyor ama hala bi tık yok 😔 bi de bugün çok tuhaf bi his oldu sanki içimde zıpladı hopladı gibi bişey yaptı ve o an o bölge acıdı baya ve içim çekiliyo gibi hissettim ve hemen uzandım neden böyle oldu acaba tedirgin oldum😔
Canım biz ne zaman dinlenmeye başlasak ancak o zaman hareketleniyorlar, biz hareketliyken çokta anlamıyoruz aslında ne yapıyorlar bence bir şey yoktur bebiş uyuyordur zaten günleri günlerini tutmuyor minik kuşların genede bir duruma göre bakarsın💞

Sağma makinası hemen ilk günlerden lazım olur mu? Çok az geliyor ilk günler diyorlar. Emzirip sağılacak kadar süt oluyor mu?
Sezaryan olunca geç gelir, şırınga ile mama verirsin demişti hemşire. Sağma makinesi götürdüm ama kullanmadan getirdim. 3. Gün sağmaya başladım.

X