Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    86
Peki doktor yaptırmadığız için olumsuz bir şey söyledi mi?

Ben özel hastaneye gidiyorum, doktor ikiliye şu tarihte gel dedi, bende neden yaptırmam gerektiğini yaptırmazsam herhangi bir şey olup olmayacağını sordum. Doktorumda herhangi bir zorunluluk olmadığını belirtti. Bizde eşimle ortak karar alıp yaptırmamaya karar verdik. Yani canım herhangi olumsuz bir konuşma geçmedi aramızda. Bizde tıpkı senin düşündüğün gibi düşünüyoruz ondan yaptırmadık testi. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin inşallah ❤️

Bebeğin iri bir bebektir bence kesenin göründüğünde ki ölçümleri baz almalısın 38.hafta 4 kg doğdu kızım ultrasonda 41 haftalık görünüyordu 🤣🤣 ama oğlum 35 hafta 3100 kg doğdu herkes sen gününü karıştırmışsin dedi ben salak değilim ya ne zman adet olduğumu biliyordum ilk haftalarda hep normaldi ölçümler sonra kilolu olup 35.hafta doğunca inanmadılar 🤣🤣🤣
Ay maşallah 😍😍 Benim kesem kendi tarihime göre normal gidiyordu ama bebek çok geç göründü o yüzden değiştirdiler. Bana da soruyorlar ortalamasını söylüyorum artık yapacak bişey yok 😅 4 kgda normal doğuma aldılar mı peki? O kadar iri de olmasın ya tırsıyorum ben 😁😅

Evet 2 hafta çok bir fark değil ama insan yine de merak ediyor 🙈 Şu an iyiler ama sizinkiler çok şükür 🙏🏼 Kaç kg doğmuşlardı, erken doğumda kilo normal olsa bile yine küvöz sürecine giriyor mu?
Benimkiler tam 36+0 da doğdu biri 2 kilo biri 2500 kg . Kuvoz süreci hafta veya kilo ile alakalı değil aslında benimkiler 4 gün kaldı ama tedbiren oksijen desteği almadılar mesela her gün kucaklayıp emzirdim ama yine de zor bırakıp eve dönmek. Gorumcem 39. Haftada dogurdu mesela 3750 ama iki haftadan fazla kaldı kuvozde ve oksijene bağlıydı yani annesi dokunamadi emziremedi . Yani her bebeğin gelişimi başka ama genelde 37 sonrası bir sorun olmuyor Allah in izniyle

Evet 2 hafta çok bir fark değil ama insan yine de merak ediyor 🙈 Şu an iyiler ama sizinkiler çok şükür 🙏🏼 Kaç kg doğmuşlardı, erken doğumda kilo normal olsa bile yine küvöz sürecine giriyor mu?
Benimkiler tam 36+0 da doğdu biri 2 kilo biri 2500 kg . Kuvoz süreci hafta veya kilo ile alakalı değil aslında benimkiler 4 gün kaldı ama tedbiren oksijen desteği almadılar mesela her gün kucaklayıp emzirdim ama yine de zor bırakıp eve dönmek. Gorumcem 39. Haftada dogurdu mesela 3750 ama iki haftadan fazla kaldı kuvozde ve oksijene bağlıydı yani annesi dokunamadi emziremedi . Yani her bebeğin gelişimi başka ama genelde 37 sonrası bir sorun olmuyor Allah in

Ben özel hastaneye gidiyorum, doktor ikiliye şu tarihte gel dedi, bende neden yaptırmam gerektiğini yaptırmazsam herhangi bir şey olup olmayacağını sordum. Doktorumda herhangi bir zorunluluk olmadığını belirtti. Bizde eşimle ortak karar alıp yaptırmamaya karar verdik. Yani canım herhangi olumsuz bir konuşma geçmedi aramızda. Bizde tıpkı senin düşündüğün gibi düşünüyoruz ondan yaptırmadık testi. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin inşallah ❤️
Amin hepimize inşallah ☺️ teşekkür ederim için yorumunuz için 🤲🏻

Benimkiler tam 36+0 da doğdu biri 2 kilo biri 2500 kg . Kuvoz süreci hafta veya kilo ile alakalı değil aslında benimkiler 4 gün kaldı ama tedbiren oksijen desteği almadılar mesela her gün kucaklayıp emzirdim ama yine de zor bırakıp eve dönmek. Gorumcem 39. Haftada dogurdu mesela 3750 ama iki haftadan fazla kaldı kuvozde ve oksijene bağlıydı yani annesi dokunamadi emziremedi . Yani her bebeğin gelişimi başka ama genelde 37 sonrası bir sorun olmuyor Allah in
Çok teşekkür ederim ayrıntılı bilgilendirme için ❣️

Bende 14 hafta oldum + 3.600 almışım :KK43:
Ben 16. Hafta 7.5 kilo ama şöyle 1 aydir sabit ilk 3 ay mide bulantısı yüzünden ekmek, peynir yedikçe şiştim ödem çoktu şuan iyiyim çok kiloyu düşünmüyorum ben galiba ☺️ 55.500 ile başladım 63 üm ama kocaman göğüslerim oldu 2 beden büyüdüler 🥺 ağrı bile yapıyorlar bu bile yansıdı kiloma

IMG_2510.jpeg

kızlar, ikili test yaptırmayacak olan var mı?
Ben yaptırmadım canım. Çünkü aldırmayı düşünmüyorum. Zaten yüzde yüz sonuç da vermiyor. İnsanı germekten başka bi işe yaramıyor açıkçası benim açımdan😅 doktor da zaten bu bebek her şekilde bizim kabulumüz diyorsan yaptırmayabilirsin dedi. Kağıt imzaladım yaptırmak istemediğime dair.

X