Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    116
Merhabalar, bebek alışverişi konusunda bsey soracağım 😊 özellikle puset Bebek Arabası anne yanı beşiği ve park yatak gibi şeyler varmış bir çok şeyi aynı anda içeren kullanışlı eşyalar yok mudur.Her birine ayrı ayrı gerek var mıdır.Kendi eşyalarımı da öyle tercih etmeye çalışıyorum çok eşya sevmediğim için
Ben oğluma sadece park yatak almıştım canım. Benim yatağımın yaninda duruyordu. Biraz büyüyünce baza aldım. Şuan 8 yaşında ve hala aynı bazada yatıyor. Mobilya beşik, anne yani beşik hepsini tek tek almana hiç gerek yok.
Bebek arabasıyla puseti de birlikte almıştık. Iyi birşey alırsan ikinci bebektede kullanırsın.

Kızlar, hamilelik beni çok değişik bir insan yaptı. Takılmayacağım şeylere takılıyorum özellikle eşime karşı, yani adam hiçbir şey yapmamasına rağmen sanki sürekli bi haltlar karıştırıyormuş gibi hissediyorum. Ama aksine eşim bana düşkündür hele bu dönemde daha da ilgilenir üstüme düşer oldu sağolsun. Ama ben her hareketinde bir şey arar oldum. Ayrıca genel olarak her şeye alınıyorum ağlayasım geliyor sürekli ve üzerimde bir mutsuzluk huzursuzluk var. Benim gibi hisseden ya da hissedip bu durum geçmiş olan var mı 😔😔
Ben takıntılı değilde daha tahammülsüz bir insan oldum. Evde en çok kullandığım söz "ay yeter artık bıktım." 🤭

Kizlar yine gun sonu istedigim gibi hastahanelik oldum ishal kusma usume ve zehirlenme yine son buldu cocugun kesesi inanilmaz kasılmis bagirsaklarin yaptigi asiri siddetli agriya en buyuk duam kanamam olmadi ve asiri kasilmalar zarar versede o iyi sukur yine 15 gun yatacagim kasilmalar duzelsin diye
Çok geçmiş olsun canım neden zehirlendin ki yine ya çok da dikkat eden biri gibisin üst üstüne gelir yine Allah korumuş çok dikkat et kendine bol bol dinlen canım 🙏

Kızlar, hamilelik beni çok değişik bir insan yaptı. Takılmayacağım şeylere takılıyorum özellikle eşime karşı, yani adam hiçbir şey yapmamasına rağmen sanki sürekli bi haltlar karıştırıyormuş gibi hissediyorum. Ama aksine eşim bana düşkündür hele bu dönemde daha da ilgilenir üstüme düşer oldu sağolsun. Ama ben her hareketinde bir şey arar oldum. Ayrıca genel olarak her şeye alınıyorum ağlayasım geliyor sürekli ve üzerimde bir mutsuzluk huzursuzluk var. Benim gibi hisseden ya da hissedip bu durum geçmiş olan var mı 😔😔
Sen ben misin acabaa🤭🤭 benim esim de melek gibidir masallah🧿 ama nedense gıcık oluyorum durduk yere garibim bisey de yapmiyo, sanki beni aldatiyomus gibi dusunuyorum😁😁 en ufak seye sinirleniyorum aglayasim geliyor her seye alınıyorum kafamda kotu kotu senaryolar kurup agliyorum falan vs vs sonra da sinirlendigim seye pisman oluyorum birine bagirip kizinca

Aynı durumdayım. Hamile kalmadan önce asla takıntılı bi insan değildim. Umrumda olmazdı. Şimdi en ufak bişey veya bi söz kafama takılıyor ve ağlıyorum. Ve o an son derece normal geliyo ağlamam. Etrafımdakilerde farkında olduğu için allah var hepsi alttan alıyor. Hatta doktoruma da söyledim aşırı alıngan oldum hocam diye. Oda son derece normal olduğunu söyledi hormonlardan dolayı. Bir de sonra bebeğim etkileniyor mu acaba diye bidaha üzülüyorum.
Vallahi ben de oyleyim. Doktoruma her seye aglayasim geliyor dedim psikolojik destek al dedi😁 ama hormonlardan farkindayim

Çok iyi anlıyorum sizi. Geçen eşimi rüyamda eskortlarla buluştuğunu gördüm. 😅 öyle de bir saçmalık işte. Adam evden işe işten eve giden biri🥲 sadece eşimle alakalı da değil. Çevremin de en ufak lafı takılıyo beynime. Mesela geçen kayınvalidem bunlar daha iyi günleriniz uyuyamcağınız günler olcak dedi . Belki kötü niyetle söylemedi. Ama benim kafama takıldı. Niye olumsuz cümle kuruyor güzel kelimeler dualar etmek varken diye eşime patladım. Oda uyarmış. Şu an da hala bana tepki vermem normal geliyo. Belki 1 2 sene sonra ne saçma şeylere takılıyormuşuz dicez. :)
Ben de öyleyip ya esime durduk yere gicik oluyorum yazık, her seye aliniyorum, hemen geriliyorum sonra sinirip geciyor pisman oluyorum, her seye aglayasim geliyor kafamda kotu kotu senaryolar kuruyorum sebdigim biri ölmüş esim beni anlatmis vs vs gibi cok sacma biliyorum😁😁😁

Kizlar yine gun sonu istedigim gibi hastahanelik oldum ishal kusma usume ve zehirlenme yine son buldu cocugun kesesi inanilmaz kasılmis bagirsaklarin yaptigi asiri siddetli agriya en buyuk duam kanamam olmadi ve asiri kasilmalar zarar versede o iyi sukur yine 15 gun yatacagim kasilmalar duzelsin diye
Çok geçmiş olsun canım. Neden zehirlendin peki, birşey dedimi doktor?

Yaşım 30 , istanbuldayım , zeynep kamilde tüp bebekle hamile kaldım , son adet t . 30 aralık . Kese 5+0 kalp atısı 6+0 , 13+6 da ultrasonda sonrasında da fetalde cinsiyeti ogrendik , erkek , programlar tahmini 4 ekim diyor ama bakalım hayırlısı , suan bi özel bi devlete gidiyorum boylece 2 haftada 1 ultrasona girmiş oluyorum :) kediannesibiri kediannesibiri

Ben de öyleyip ya esime durduk yere gicik oluyorum yazık, her seye aliniyorum, hemen geriliyorum sonra sinirip geciyor pisman oluyorum, her seye aglayasim geliyor kafamda kotu kotu senaryolar kuruyorum sebdigim biri ölmüş esim beni anlatmis vs vs gibi cok sacma biliyorum😁😁😁
😂😂😂 çok garip bu hamilelik psikolojisi gerçekten. Yazık adamlara😂😂

SELAMUNALEYKÜMM.. hepinize hayırlı doğumlar inşaAllah hanımlar. sağlıkla afiyetle kucağımıza alalım inşaAllah.. Bende aranıze yeni katıldım 13+2'yiz bugün en son 104de kontrole gittik... ama ben sürekli bi vesvese halindeyim ya bsy olusa dıye (öncesinde iki kaybım var) . Dualarınıza talibim.. Belirtileriniz neler varmı bi hissiyatınız yoksa hissedememe bana özel mi ? :)

SELAMUNALEYKÜMM.. hepinize hayırlı doğumlar inşaAllah hanımlar. sağlıkla afiyetle kucağımıza alalım inşaAllah.. Bende aranıze yeni katıldım 13+2'yiz bugün en son 104de kontrole gittik... ama ben sürekli bi vesvese halindeyim ya bsy olusa dıye (öncesinde iki kaybım var) . Dualarınıza talibim.. Belirtileriniz neler varmı bi hissiyatınız yoksa hissedememe bana özel mi ? :)
Aleyküm selam 🤗 hoşgeldiniz aramıza. Bence vesveseleri kenara bırakıp hamileliğinizin tadını çıkarın🥰 en güzel dönemlerimiz bunları iyi hatırlayalım🫶🏻 bebişinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah🙏🏻💕

Kızlar merhaba, oncelikle herhangi bir sebepten sıkıntı yaşayan annişlere cok cok gecmis olsun dileklerimi iletiyorum. Umarim en guzel sekilde kucağımıza almak nasip olur hepimize.
Ben bir sey sormak istiyorum. 13+2deyim ve inanılmaz halsizim. Yani bir makine çamaşır yikamak bile gözümde büyüyor. Tüm gün kendime kıza kıza uzanıyorum. Ha kalktım ha kalkıcam derken akşam oluyor. Bu haftalarda normal mi bu durum ? Sizlerden de boyle hissedenleriniz var mi? Yoksa rutin kontrol tarihim dışında hekime basvursam mı diye düşünüyorum

aminnn inşaAllah ormera :) umarım herşey yolundadır son kontrrolümüzde 10+4 olmamıza rağmen ense kalınlığı vs hersey normaldi. inşaAllah bu sefer sağlıkla kucağıma alırım :)
Aleyküm selam 🤗 hoşgeldiniz aramıza. Bence vesveseleri kenara bırakıp hamileliğinizin tadını çıkarın🥰 en güzel dönemlerimiz bunları iyi hatırlayalım🫶🏻 bebişinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah🙏🏻💕

Kızlar merhaba, oncelikle herhangi bir sebepten sıkıntı yaşayan annişlere cok cok gecmis olsun dileklerimi iletiyorum. Umarim en guzel sekilde kucağımıza almak nasip olur hepimize.
Ben bir sey sormak istiyorum. 13+2deyim ve inanılmaz halsizim. Yani bir makine çamaşır yikamak bile gözümde büyüyor. Tüm gün kendime kıza kıza uzanıyorum. Ha kalktım ha kalkıcam derken akşam oluyor. Bu haftalarda normal mi bu durum ? Sizlerden de boyle hissedenleriniz var mi? Yoksa rutin kontrol tarihim dışında hekime basvursam mı diye düşünüyorum
Vallahii canım ne yalan söyleyeyimm bendee dee bi isteksizlik var sadece yatmakıstıyorum herşey gözümde büyüyo :) ama normaldir herhalde hormonlar x2 suan haliyle bi anın bi anını tutmaz diye düşünüyorum.. :)

Canım gelmiş geçmiş olsun Rabbim bidaha hastalıkla imtihan etmesin 🤲 elini karnına koy, ya Musavvir ismini bebeğine çok zikret Canim Allah'ın adıyla şifa bulsun 🤲♥️

Hayırlı olsun öncelikle , benim de 1 kaybım var erken donemden , simdi ilk hamilelik gibi dusunelim bu kadar gelen o yuzden biraz geç hissedecekmişiz , Ben 16 bucuktayım hissetmiyorum

Sen ben misin acabaa🤭🤭 benim esim de melek gibidir masallah🧿 ama nedense gıcık oluyorum durduk yere garibim bisey de yapmiyo, sanki beni aldatiyomus gibi dusunuyorum😁😁 en ufak seye sinirleniyorum aglayasim geliyor her seye alınıyorum kafamda kotu kotu senaryolar kurup agliyorum falan vs vs sonra da sinirlendigim seye pisman oluyorum birine bagirip kizinca
Ayyy resmen aynı şeyleri yaşıyoruz ama ben ona belli etmemek için kendi kendimi yiyorum 😂😂😂😂

X